Şimdi Ara

AMD'nin inanılmaz işlemcileri: Phenom FX serisine yakından bakalım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Towarscke

Intel ddr3'le 1066 ve 1333mhz tek yollu fsb vermeye calisa dursun..
    AMD HyperTransport3 versiyonu ile en iyi islemcide 3.2ghz'e ulasan iki yollu fsb verecek habere gore..

Arkadaşım sende inanılmaz bir hız takıntısı var sanırım.
    Hız önemli olsaydı dediğim gibi PentiumD 965 işlemciler piyasada ne AMD ne de Conroe bırakırdı.

Bunun dışında mevcut AMD işlemcilerde de 2000MHz Hypertransport var ama bu 800MHz FSB li core mimarili işlemcilere geçildiği gerçeğini değiştirmiyor.

He bunun dışında bir bilgi daha vereyim. Hypertransport AMD nin icadı değil bildiğim kadarı ile.

quote:

Orjinalden alıntı: ToffieBoi

beyler bu am2 ile am2+ arasında fark hypertransport dışında bi fark olucakmı.
    ben bu am2+ işlemcileri am2 de kullanabilecekmiyim. Yoksa am2 anakartım güme mi gidicek ??

HT dışında fark olacak tabiki. Tıpkı intelin pentium daki netburst tan core a geçişindeki gibi bir tasarım değişikliği olacak. zaten sadece HT hızı artırımıyla performans bu kadar artacak olsaydı AMD cevabını 1 haftada verirdi. Adamlar yeni bir mimari geliştirdi.

Ama ne kadar başarılı olur bilinmez. Her zamanki gibi testleri beklemek gerekir. Ayrıca bunlar malesef server tabanlı işlemciler. Acaba fiyatları ne olur.

Şu anki Opy ler gibi olsalar keşke.

• quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Intel ddr3'le 1066 ve 1333mhz tek yollu fsb vermeye calisa dursun..
    AMD HyperTransport3 versiyonu ile en iyi islemcide 3.2ghz'e ulasan iki yollu fsb verecek habere gore..

Arkadaşım sende inanılmaz bir hız takıntısı var sanırım.
    Hız önemli olsaydı dediğim gibi PentiumD 965 işlemciler piyasada ne AMD ne de Conroe bırakırdı.

Bunun dışında mevcut AMD işlemcilerde de 2000MHz Hypertransport var ama bu 800MHz FSB li core mimarili işlemcilere geçildiği gerçeğini değiştirmiyor.

He bunun dışında bir bilgi daha vereyim. Hypertransport AMD nin icadı değil bildiğim kadarı ile.

quote:

ben bu am2+ işlemcileri am2 de kullanabilecekmiyim. Yoksa am2 anakartım güme mi gidicek ??

HT dışında fark olacak tabiki. Tıpkı intelin pentium daki netburst tan core a geçişindeki gibi bir tasarım değişikliği olacak. zaten sadece HT hızı artırımıyla performans bu kadar artacak olsaydı AMD cevabını 1 haftada verirdi. Adamlar yeni bir mimari geliştirdi.

Ama ne kadar başarılı olur bilinmez. Her zamanki gibi testleri beklemek gerekir. Ayrıca bunlar malesef server tabanlı işlemciler. Acaba fiyatları ne olur.

Şu anki Opy ler gibi olsalar keşke.

mimari ve hız değişikliği tabiki var. şüphesiz.
    Ben sadece am2 anakartımla kullanabilecekmiyim onu merak ediyorum..

• quote:

Evet phenom x4 ve x2 serisi işlemciler mevcut tüm soket am2 anakartlarla uyumlu fakat HT3 desteğinden mahrum kalarak kullanılabilecekler.
    HT3 ün ise ne getireceği belli değil...
  • inanıyorum AMD nin dönüşü muhteşem olacak
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.