Şimdi Ara

AMD'nin inanılmaz işlemcileri: Phenom FX serisine yakından bakalım (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bonser24

utan utan..imzandaki sistemle ne kandırıyon milleti...

bu arada amd ye kaycanda ayıp olmuyomu intele..intelinde canı ister..hepberaber intele kaymak lazım..yani geçiş yapmak lazım..

quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

quote:

Orjinalden alıntı: bonser24

quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

hadi artik amd iyice kızdır ortaligi inteli gaza getirdin bide kendin gaza gelsen bedava cpu alsak

c2d 6300 var sende..daha ne istiyon..bizde hala 3000+ var...ilk sıra bizim..arkaya lütfen..

once ben geldim e6300 yazmiyor orda elim kaymıs amd güzel işler yaparsa amd kaycam pardon geçiş yapıcam

kaymayin la hiç bi yere
    durdun durdugunuz yerde
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Intel ddr3'le 1066 ve 1333mhz tek yollu fsb vermeye calisa dursun..
    AMD HyperTransport3 versiyonu ile en iyi islemcide 3.2ghz'e ulasan iki yollu fsb verecek habere gore..

Tek Yollu fsb nedir? 3,2ghz ulaşan iki yollu fsb nedir? HyperTransport ile FSB nedir. Amd'de FSB varmı? Intelde HyperTransport Varmı?

Bunları açıklarımısın.
  • 2007 intel yılı oldu umarım 2008 amd yılı olur
  • Phenomal geliyor. FX57 nin dediği gibi uygun fiyatlı anakartlarla nu işlemcileri desteklemezlerse pek tutmaz. Tabii bir de fiyat/Performans avantajının olmsı lazım. Bir an önce testleri görmek istiyoruz.
  • 2008 inşallah amd nin olurda intel fiyatları aşağıya çeker e6600 alırım bende
  • quote:

Orjinalden alıntı: zzakall

Dogru mu anladim acaba?

FX90 ve 91 aslinda dogal 4 cekirdege sahip Quad islemciler. RD790 chipsetli bir anakartla iki adet Fx91 = 8 cekirdek mi yapiyor?

O zaman AMD intelden daha önce gecicek 8 cekirdege demektir bu. (simdiki Fx74 lü 4 cekirdek gibi)

Eger 2 adte Fx91 + RD790 Kdv dahil 1500$ i gecmezse kesinlikle yaparim böyle bir sistem. Bir de HD2950XTX CF üüühhhh.. Tabii birde trafo lazim

Merak etme Intel V8 platformuyla daha önce geçti 8 çekirdeğe

Artık şu Phenom logosunu görsek ne güzel olacak
  • walla amd nin ataga kalkması süper oldu bu fx80 ve 90 serisinden umudum bi hayli yüksek.............
  • işler çığrından çıkıyor
    1-2 sene sonra bunlarda eskir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Firestone

quote:

Orjinalden alıntı: zzakall

Dogru mu anladim acaba?

FX90 ve 91 aslinda dogal 4 cekirdege sahip Quad islemciler. RD790 chipsetli bir anakartla iki adet Fx91 = 8 cekirdek mi yapiyor?

O zaman AMD intelden daha önce gecicek 8 cekirdege demektir bu. (simdiki Fx74 lü 4 cekirdek gibi)

Eger 2 adte Fx91 + RD790 Kdv dahil 1500$ i gecmezse kesinlikle yaparim böyle bir sistem. Bir de HD2950XTX CF üüühhhh.. Tabii birde trafo lazim

Merak etme Intel V8 platformuyla daha önce geçti 8 çekirdeğe

Artık şu Phenom logosunu görsek ne güzel olacak

Ben son kullanicidan bahsediyorum. Sunuculardan degil. Intel Soket B (cift islemcili shipset) ye nehalemle birlikte gecicek ki o da 2008 sonu veya 2009 basi gibi ancak olur. Phenom Fx ise en gec 2008 basinda cikacagina göre AMD nin son kullaniclari 8 cekirdege daha önce gecicek
  • Hep laf icraat yok. Nereye kadar yaw !!! AMD bir atak yapacak ama biz görebilecekmiyiz acaba Rekabet ortamı yok oluyor walla...
  • Görünüşe göre AMD Intel'i gözünden vuracak. Merakla bekliyorum bu işlemcileri.
  • performans test sonuçları yokmudur?
  • Amd inteli kötü vuracak Amd coştu geç ama süper geliyor
  • gene soket karmaşası olacak galiba...
  • fx 80 almak lazım fiyatlar iyi olursa eğer
  • performans ve uygulama(oyun,encode vs.) testlerini görmeden yorum yapmak yanlış.en azından fiyatı hakkında bir dedikodu olsa da f/p açısından değerlendirsek.
  • Bu işlemcinin fiyatının ne olmasını bekliyorsunuz 300 usd mi? Bence boşuna heveslenmeyin 1000 usd yi geçer...çıktıktan 2 yıl sonra fiyatı düşer o zaman alırsınız...
  • quote:

Orjinalden alıntı: minimalist

Bu işlemcinin fiyatının ne olmasını bekliyorsunuz 300 usd mi? Bence boşuna heveslenmeyin 1000 usd yi geçer...çıktıktan 2 yıl sonra fiyatı düşer o zaman alırsınız...

K10 un sunucular icin olan versiyonunun en düsük modeli (1.9Ghz) 320$dan satisa cikacagi belli oldu. Masaüstü modelinin daha ucuz olacaginiz varsayarsak Phenom X4 ün en düsük modeli yaklasik 250$ gibi bir etiketle cikacaktir piyasaya
  • celeron pentium hepsını kullandım laptopda amd x2 tercih ettim cota memnunum amd forever
  • beyler bu am2 ile am2+ arasında fark hypertransport dışında bi fark olucakmı.
    ben bu am2+ işlemcileri am2 de kullanabilecekmiyim. Yoksa am2 anakartım güme mi gidicek ??
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.