Şimdi Ara

AMD'nin en hızlı masaüstü işlemcisi; Phenom II X4 965 Black Edition (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
12.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben fiyat performans aramadığım kalite ve performans aradığım için intel cazip geliyor tabi. oyun oynamaktan başka işi olmayan, mavi ekran görünce restart yapma luxüne sahip olanlar. fan sesini 5.1 ile muzik dinleyip farketmeme lüxüne sahip olanlar için amd tabiki iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

ben fiyat performans aramadığım kalite ve performans aradığım için intel cazip geliyor tabi. oyun oynamaktan başka işi olmayan, mavi ekran görünce restart yapma luxüne sahip olanlar. fan sesini 5.1 ile muzik dinleyip farketmeme lüxüne sahip olanlar için amd tabiki iyi

Kardeşim ne alakası var iki markada çok kaliteli zaten dünyada işlemcide başı çeken iki marka dönem dönem birbirilerine üstünlük sağlamışlardır tamam indel daha eski firma bu bu amd nin kötü anlamına gelmez bu arada amd işlemcili bilgisayarların mavi ekran vermesi gibi yada fan sesi çok yüksek demişsin böyle bir şey ilk defa duyorum kusura bakma ama saçmalamışsın hiç bir işlemci durup dururken mavi ekran vermez ne intel ne amd bu arada stok fanların belirli bir gürültüsü olur bu hem intel hem amd için geçerlidir fan eskidikçe gürültüsü artar isterse dünyanın en iyi fanı olsun zaman içinde gürültüsü artar bence yanlış yapıyorsun kardeşim bu şekilde takım tuar gibi marka tutmak bence olmamış....
    Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the tnt -- 21 Ağustos 2009; 14:00:27 >
  • 1. test resmine dikkat ederseniz phenom II x4 965 işlemci amd nin dragon platformuyla kullanılmış buda + olarak normale göre %15 daha fazla performans demek normal bir sistemde denendiğinde core i7 920 nin altına inecektir performansı..
  • Şükürler olsun hepsini deneme şansım oluyor. şu andaki high-end cpu ların hepside güzel. seçmek zor. i7 920 veya phenom2 965 ayarı işlemcilerin düşük TDP versiyonları çıktığı gün birini mutlaka alacağım.
  • bir intel kullanıcısı olarak yazıyorum : amd'nin bu f/p işlemcileri olmasa intel insanlara daha kac dolar kazık atacaktı gercekten merak ediyorum... maalesef bu acı bir gercek amd intel'e göre yeni bir firma ve core2 darbesini atlattı ve iyi toparlandı... f/p islemciler cıkartmaya devam ediyor umarım phenomII 965'te basarılı olur ve tutunmaya devam eder yoksa halimiz harap... bence taraf tutmamalı ve kendi iyiligimiz icin her iki firmayı da desteklemeliyiz...
  • BU İŞLEMCİYLE KOZLAR AMD'NİN ELİNE GEÇEBİLİR KARDEŞİNE GÖRE BİRAZ DAHA PERFORMANSLI O.C POTANSİYELİDE YÜKSEK BİR İŞLEMCİ ALMAK LAZIM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan5082

1. test resmine dikkat ederseniz phenom II x4 965 işlemci amd nin dragon platformuyla kullanılmış buda + olarak normale göre %15 daha fazla performans demek normal bir sistemde denendiğinde core i7 920 nin altına inecektir performansı..

Bak güzel kardeşim normal bir sistemde diyorsun da normal bir sistem dediğin 790GX ya da 790FX chipsetin altı oluyor, zaten 790FX chipsetli sağlam anakartlar 400TL civarındayken normal olarak bahsettiğin alt seviye anakartlar yarı fiyatına ki buna karşılık olarak 790FX chipsetli bile olmayan sistemin karşısına 790FXin de neredeyse 2 katı fiyatlı, x58 chipsetli anakatı olan bir sistem koyacaksın ve sonra diyeceksin ki i7 920 geçer Bak şimdi misal; 790FX & x58 = otoban, 790FX ve x58 altı = köy yolu Senin aracın otobanda mı en yüksek hızına ulaşır, yoksa köy yolunda mı? Sizlerin anlayacağı türden en güzel açıklama bu olur sanırım Teknik detayları anlatsak da boş... Doğru ve yanlışı ayırt edebilmeniz için en güzel örnek bu size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 24 Ağustos 2009; 12:54:33 >
  • quote:

ben fiyat performans aramadığım kalite ve performans aradığım için intel cazip geliyor tabi. oyun oynamaktan başka işi olmayan, mavi ekran görünce restart yapma luxüne sahip olanlar. fan sesini 5.1 ile muzik dinleyip farketmeme lüxüne sahip olanlar için amd tabiki iyi

ne mavi ekranı ya? kafanıza göre saçma sapan şeyler yazıp insanları yanıltmayın...
  • quote:

Sizi tebrik ederim. Forumda bir ilki başararak, fan sesine göre 965 gibi bir işlemciyi farklı markanın modelleriyle kıyasladınız Çok değişik bir bakış açısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deus-ex -- 26 Eylül 2009; 4:35:36 >
  • bence fabrika çıkışlı oc olmuş bir model bir de AMD'de dragon platformu eskidi bence yeni RS890+SB8** serisi ile oluşturualacak bir (black dragon) platformu daha iyi olur şahsen ben RS880+SB710 ile bile Phenom II x3 720'i x4 975 (3,6 Ghz) yapabiliyorsam daha ne isteğim
  • quote:

komedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 28 Eylül 2009; 21:42:22 >
  • 13 Ağustos'da çıktı ama hala ülkemize gelemedi gitti şu X4 965 yahu. Ay başı olmadan gelmiş olsaydı bari de kdv indiriminden faydalansaydık ama nedendir bilinmez hala stoklarda görünmüyor x4 965. Bir bilgi de yok şu ara gelecek diye bari bir tarih olsa karşımızda, bazı firmaları arayıp soruyorum bir bilgileri olmadıklarını söylüyorlar ne yapalım bekleyeceğiz artık.
  • çok bekledim bu işlemciyi en sonunda dayanamayıp 955 aldım. AMD Türkiye gibi büyük bir pazarı kendine küstürmemeli. Halbuki Phenom II 965 dışındaki modelleri beklemeden piyasamıza giriyor.
  • TPD degeri normal olani alirsin bosver.

Bir de simdi x4 975 cikacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leop

TPD degeri normal olani alirsin bosver.

Bir de simdi x4 975 cikacak.

Haklısınız aslında az daha beklesem X4 975 modeli çıkacak hatta 125 watt ısıl güç tüketimine sahip bir değerle. Gerçi ondan önce 965'in 125 watt ısıl güç tüketimine sahip revize edilmiş modeli piyasaya sürülecek ama o da şimdi ki 965 gibi uzun süre ülkemize uğramazsa işimiz zor.
  • benim sormak istediğim bir şey var şimdi bende phII 940 var overclock ile ben bunu 3,5 e çıkarsam bu yeni işlemciyle aynı performansı alırmıyım.

birde render gibi işlerde İ7 overclocksuz hali ile phII940 ın iseoverclock ile 3,5 ghz çıkarılmış testleri gördüm. Bulursam koyarım linkleri ama tabi herkes kendi denemiş koymuş neyse; yinede arada1,5 dakiklık farklar vardı. Hee 1,5 dakika o fiyat performansa göre bence hiç birşey sonuçta saniyelerle yarışmıyorum 1,5 dakika daha beklerim 300-400 dolardan yırtarım o ayrı ama şu bir gerçek. Ağır işlemler ve yüklü renderlar için başarım konusunda i7 nin mimarisi daha uygun gibi geldi tabii bunu esasında after affects renderlarındada denemek lazım Ama Bence Ph II ler ile karşılaitırdığı zaman o 1.5 dakikaya çok fazla fiyat istiyorlar neyse.

sorumu yanıtlayacak biri olursa sevinirim.

saygıalr herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grafiker -- 1 Ekim 2009; 9:04:47 >
  • hort :)

• Ekrem71.5 kullanıcısına yanıt
    sebep
  • Haha! İnanmayacaksınız ama bu işlemciyi yakmıştım. O günlerde kimse inanmıyordu, ben kendim bile inanmıyorum ama yakmıştım. İş görmez hale gelmişti
  • Yine hort :)
    şaka bir yana bu işlemci elinde olup da vermiyen olursa valla küserim
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.