Şimdi Ara

AMD'nin dört çekirdekli Athlon II X4 620 işlemcisi fiyat listelerinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
6.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni nesil Core i5 ve Core i7 işlemcilerini 8 Eylül'de yaptığı tanıtım ile endüstrinin beğenisine sunan Intel'e karşı AMD, maliyet odaklı yeni işlemcilerini kullanıma sunarak yanıt vermeye hazırlanıyor. 45nm üretim teknolojisiyle Athlon II X4 serisi altında hazırlanan dört çekirdekli yeni işlemcileriyle AMD, çok çekirdekli işlemci kullanımını alt fiyat segmentlerinde yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Firmanın önümüzdeki günlerde tanıtmaya hazırlandığı dört çekirdekli yeni modellerinden Athlon II X4 620, fiyat listelerinde yer tutmaya başladı. 2.6GHz'de çalışan ve 2MB L2 bellek kapasitesiyle donatılan Soket AM3 formundaki işlemci, DDR3 bellek desteği ile geliyor ve ayrıca yeni nesil AMD işlemcilerin ortak özelliklerinden birisi olarak geriye doğru uyumluluk desteği ile, Soket AM2+ platformunda DDR2 belleklerle de kullanılabiliyor.

K10.5 mimarisini temel alan Athlon II X4 620 modelini serinin diğer üyeleri gibi, Phenom II X4 serisinden ayıran önemli bir fark bulunuyor zira AMD, Athlon II X4 serisinde maliyetleri aşağı çekebilmek adına L3 bellek birimine yer vermiyor. Bu arada bazı partiler için, kapalı gelen L3 bellek biriminin ACC teknolojili (SB710 veya SB750 köprüsü ile) herhangi bir anakart üzerinde açılabileceği yönünde bazı çalışmalar yapıldığını ve bu konuda olumlu sonuçlara ulaşıldığınu belirtmekte de fayda var.

Isıl güç tasarımı 95 Watt olan yeni işlemci, Newegg listelerine 125.99$ seviyesinden giriş yapmış durumda.

• AMD artık aynı işlemcileri birşeyini kapatıp açıp piyasaya sürüp daha fazla kafa karıştırmasın. Artık yeni teknolojiler bekliyoruz. İntel 3 kanallı bellek denetleyicisi çıkardıysa AMD de 4 kanallı bellek denetleyicisini tasarlamalı. Aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp piyasaya sürmeye başladı
  • Aynı şeyi mi ???? Şaka gibi, sen daha önce hiç 4 çekirdekli Athlon gördün mü?
  • Arkadaş dayanamadı artık amd ati haberlerine kendide şaşırdı :)
  • Bu işlemci Exa'da 3-4 gündür 119$+KDV'den satılmakta.
  • 4 çekirdeğe yeni ve hesaplı bir boyut, performans teslerini görmek lazım Q8xxx serisi ile performansı yakında bu işlemci çok satar,bide casper gibi işlemciyi ön planda tutup diğer tüm parçaları en dandik koyup, işte en ucuz 4 çekirdekli pc diyen firmalar için vitrin malı olmuş:))
  • aynı şey tabiki phenom2 lerin l3 ü kapatıp sürdüler piyasaya sıcak sıcak...
  • arkadaşlar dün bu işlemci ve asus 785g çipli anakartı 399 tl sipariş ettim bilginize
  • ismi değişti diye ısıtıp sunduğu gerçeği değişmiyor. fiyatı iyi ama 2 çekirdekli intellere geçilirse bir anlamı kalmaz.
  • athlon II bugün çıktıysa yarın birbaşkasının III olanını çıkarı bu devam eder amdnin en iyi huyu socet değiştirmemesi
  • ya bırakın ısıtıp ısıtıp sunma muabbetini. sonuçta uygun fiyattan veriyolar. nv gibi isim değiştirip birde fiyat arttırmıyolar. bu seri daha yeni çıktı. şimdidden yeni bi teknoloji beklememek gerek...
  • yanlız arkadaşlar amd nin 939 un hemen ardından 940 çıkarmasını unuttuk sanırım o sıralar 3 farklı yapısı vardı amd nin toplamda piyasada...
  • yeni teknoloji, yeni mimari ve 32 nm'ye intelden önce geçmesini bekliyoz artık bunları haberlerde okumadıktan sonra intelle yola devam :)
  • Hiç üşenmeyin, verdiğim linke bakmak için 2 dk nızı ayırın.Athlon x4 vs Q8200
    http://www.donanimhaber.com/AMDnin_dort_cekirdekli_Athlon__X4_620_islemcisi_fiyat_listelerinde-15629.htm
  • Ben artık yeni teknolojiler bekliyorum amd den. Göstersin kendini biraz.
  • Fena değil 110$ a 5 çekirdek. Daha ne olsun.
  • 111$+kdv olarak TRye gelen ilk 4 çekirdekli işlemci.
    185TL ye bu işlemci + 100 TLye 760G anakart ile p/f nin kitabını yazabilirsiniz.
    http://www.exa.com.tr/biostar/anakartlar/biostar_a760g-328-7697.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenan109

Hiç üşenmeyin, verdiğim linke bakmak için 2 dk nızı ayırın.Athlon x4 vs Q8200

http://www.donanimhaber.com/AMDnin_dort_cekirdekli_Athlon__X4_620_islemcisi_fiyat_listelerinde-15629.htm

Yanlış linki vermişsin sanırım vermek istediğin link şuydu.

Athlon X4 620 VS Q8200

http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=6957&pageid=5641

ve ayrıca novabilgisayar da 111$+kdv ülkemizde newegg den ucuz piyasaya girmiş olması da ayrıca güzel bişey.

• @Çardakçı

Çok teşekkür ederim linki verdiğiniz için, vallahi çok utandım :(
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.