Şimdi Ara

AMD'nin dört çekirdekli Athlon II X4 620 işlemcisi fiyat listelerinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
6.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 26
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 43 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 103
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 26
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kenya64 (5 mesaj) OverClocK1ng (3 mesaj) fx57 (1 mesaj) joven (1 mesaj) trulli (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> AMD'nin dört çekirdekli Athlon II X4 620 işlemcisi fiyat listelerinde
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    11241 Mesaj
    "Fena değil 110$ a 5 çekirdek. Daha ne olsun."

4 yerine 5 çekirdek yazmışım. Farketmemişim. Sorry..
    |
    |
  • Yarbay
    5041 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

ismi değişti diye ısıtıp sunduğu gerçeği değişmiyor. fiyatı iyi ama 2 çekirdekli intellere geçilirse bir anlamı kalmaz.

iyi de biri 2 biri 4 çekirdek. 2 çekirdek üstünü desteklemeyen uygulamalarda intelin kendi 4 çekirdeklileri bile 2 çekirdeklilere geçiliyo. bunu alacak adam zaten farkını çok çekridek destekleyen uygulamalrda görmek için alacak.

çok verilen ama en basit önrek olarak, gta4 ü sorunsuz oynamak için bile alan olabilir bunu. sonuçta piyasadaki en ucuz 4 çekirdekli işlemci olacak.

lütfen mantıksız cümleler kurmayın arkadaşlar.

120$ a 4 çekirdekli işlemci alabileceksiniz ve siz buna ısıtıp sunma diyip atıyosunuz bir kenara. kaldı ki incelemelere baktığımız zaman standart voltajla 3.25ghz, voltaj vererek de 3.65ghz e çıkabiliyo.

öyle yada böyle amd kullanıcıyı düşünen hamleler yapıyor, gayette başarılı bir politika bence.
    |
    |
    AMD RYZEN 5 2600@3.85Ghz | CORSAIR H100İ PRO RGB | ASUS ROG STRIX B350-F GAMING | 16 GB (2*8) CORSAIR VENGENCE 3000 MHZ WHITE LED | SAPPHIRE RX5600XT PULSE | 250 GB SAMSUNG 970 EVO | 500 GB SAMSUNG 870 EVO | 250 GB SAMSUNG 840 EVO | PHANTEKS P300 TEMPERED GLASS | CORSAIR RM650X 80+ GOLD |GIGABYTE 31.5" G32QC QHD 165Hz HDR400| LOGITECH G613 WIRELESS MECHANICAL| LOGITECH G603 LIGHTSPEED

• Yüzbaşı
    445 Mesaj
    İster Intel ister AMD hangisi bizi düşünürse onla yola devam ederiz. Bugüne kadar öğrendiğim şey bir pcye monitör dahil 1000 TL'den fazla verilmez. Neden mi? Her 6 ayda bir yeni ürünler çıkıp fiyatlar düşüyor. Bir oyunu saniyede 40 Fps ile 35 Fps arasında oynamanın bence farkı yok.
    |
    |
  • Binbaşı
    1846 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: endbay

arkadaşlar dün bu işlemci ve asus 785g çipli anakartı 399 tl sipariş ettim bilginize

Şu önbellek açılma ihtimalini bir denersen ve bizi de bilgilendirirsen seviniriz..
    |
    |
    bedavaya gelen anakartlarımız hayırlı olsun.
    |
    |
    Performanstan ziyade 4 çekirdek olması çok iyi. Anlık olarak sürekli yüksek hıza ihtiyaç olmayabilir ama çok çekirdek destekleyen bir işletim sistemi ile aynı anda daha fazla uygulama sorunsuz çalışabilir.

Şu önbellek işi bir netleşsin ben bu işlemciyi alırım gibi geliyor.
    |
    |
    Kdv dahil 175 liraya 4 çekirdekli başka bir işlemci var mı bunu bir düşünün önce. İlk incelemelere göre q8200 dengi veya daha hızlı , oc kapasitesi güzel ve daha ucuz..daha ne ister ki bi insan..L3 önbelleğin açıldığını da düşünürsek bedava bu işlemci.Açılmasa bile işinizi rahat görür. En düşük fiyat ,bulabildiğim kadarıyla burada;
    http://www.deveyuku.com/Scripts/prodView.asp?idCategory=27371&idproduct=162626
    |
    |

Yani daha uygun fiyatlı bir anakartla da aynı işi yapabiliriz ve o zaman F/P oranı daha da yükselir.
    |
    |
    "acc için illa sb750 yada sb710 anakart gerekmiyor, bir arkadaş nforce çipsetli anakart ile PHENOM II X4 810 AM3 işlemcinin önbelleğini açabildiğini söylemişti."

Bu bana ben yazıcıoğlunda çalışırken yaklaşık 4-5 yıl boyunca tv kartıyla dijitürkün kırıldığını söyleyen birkaçbin kişiyi hatırlattı.

Hepsi de bir arkadaşının çözdüğünden bahsediyorlardı. Sen gördün mü deyince de "hayır ama arkadaşım görmüş" diyorlardı.
    |
    |
  • Onbaşı
    35 Mesaj
    dijitürkü tv kartıyla değil internet aracılığıyla kırabiliyorlar e tabi yayın için de dijital tv kartı şart

ya o değil de şimdi bu 620 vatanda 200 lira 260 lirayada da phenom 2 810 var hangisi daha mantıklı
    p/f açısından
    |
    |

Orijinalden alıntı: OverClocKing

@kenya64
    "acc için illa sb750 yada sb710 anakart gerekmiyor, bir arkadaş nforce çipsetli anakart ile PHENOM II X4 810 AM3 işlemcinin önbelleğini açabildiğini söylemişti."

Bu bana ben yazıcıoğlunda çalışırken yaklaşık 4-5 yıl boyunca tv kartıyla dijitürkün kırıldığını söyleyen birkaçbin kişiyi hatırlattı.

Hepsi de bir arkadaşının çözdüğünden bahsediyorlardı. Sen gördün mü deyince de "hayır ama arkadaşım görmüş" diyorlardı.

Başka bir forumdan çok ciddi bir arkadaş, bizzat kendisi yaptığı için güveniyorum kendisine.
    |
    |

Orijinalden alıntı: kenya64

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

@kenya64

Başka bir forumdan çok ciddi bir arkadaş, bizzat kendisi yaptığı için güveniyorum kendisine.

Bu forumda da açanlar var.

GIGABYTE M720-US3. Bu anakart nForce çipsetli olmasına rağmen NVIDIA CLOCK CALIBRATION özelliği var. ACC'nin aynısı. Phenom II 550 ve 720'nin çekirdeklerini, 810'un da 2 mb önbelleğini açabiliyor. Fiyatı da çok uygun.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4495
    http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-ga-m720-us3-m720-us3-nforce-720d-am2+-1066mhz-fw1394-anakart/productdetails.aspx?I_ID=36559
    |
    |

• Binbaşı
    1846 Mesaj
    GIGABYTE hem fiyat hem de özellik olarak çokiyi ama başka markaların da NVIDIA CLOCK CALIBRATION olan anakartları var mı acaba ?
    |
    |
bankalar.org
Cancer Clinical Trials
Bitcoin
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.