Şimdi Ara

AMD’nin başı FX işlemcilerle yine dertte (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rahmetli olmus, uzerine toprak atilmis, hatta 40'i coktan cikmis bir islemci, haberin ve altinda donen tartismanin pek bir degeri yok. Isi biraz daha ilerletip malum haber sitesi gibi ''AMD islemci alanlar yandi!'' seklinde baslik atip altina da ''fotograflari icin tiklayiniz'' linki verseydiniz.

Intel Turkiye'ye sesleniyorum; bu tur haberler icin teknoloji medyasina para yigip ''anti amd'' algisi olusturmaya harcayacaginiz parayi yeni bir islemci mimarisi icin harcayin, every cent counts...

• Aşağıda ki video da fx 8350 (500 lira) ryzen 5 1400 (1100 lira) aynı performansı veriyor 6 senedir kullanıyorum.

• AMD Intelin canını fena sıkmış demekki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haktan24

Şimdi güzel kardeşim sen memnun degilsin yorumunda bunu anladim ancak ben fazlasıyla memnunum hem performans indan hemde oyun deneyiminden şimdi gelip burda bunu savunan maldır demen ne kadar yakisikalir onuda sana bırakıyorum lütfen saygılı olun herkes sizinle aynı düşünceye sahip olacak diye birşey yok...
    O şahsın Fx işlemci kullandığını bile düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 29 Ocak 2019; 16:46:59 >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    7700k iyidir tabikide hangi işlemciden geçtiğine bağlı bu tek çekirdekli athlondanmı geçtin 7700k ayarında işlemcileri var amd nin daha iyi modelleride var konuyu iyi bilmeden sallamayalım.

• Arkadaşa almıştık zamanında 8150, sorunumuz çekirdek sayısı değil de soğutabilmek olmuştu 😄

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Arkadaşa almıştık zamanında 8150, sorunumuz çekirdek sayısı değil de soğutabilmek olmuştu 😄
    aksi görüş belirtmek gibi olmasın ben başka işlemci söyleyecem çünkü 8320 2013'te aldığımda 100 liraya aldığım silverstone ar01 soğutucusu buz gibi etmişti.şimdi 200 lira sanırım o soğutucu.8150 farklı bir işlemci oc olmaz üstüne ısınır o bakımdan doğrudur hocam o da arkadaşınızın talihsizliği olmuş sonrasında çıkan 83xx serisinden alsa muhtemelen sorun yaşamayacaktı ben oc falan da yapıyordum efendi gibi stok hızda o kadar da soğutucuya gerek olmazdı.derseniz ki ben 4 8 bilmem amd bu 8150 83xx serisi ile bize kazık attı suçumuz neydi o zaman tamamen yanınızdayım madem hazır değildi çıkarmayın.83xx savunurum hala kullanıyorum ikinci sistemimde ve 400 liraya aldım.4770k 800 liraydı 2013'te iyi para 400 lira.anakartı da giga 990fx 400 liraya almıştım şimdi ikinci elini 800 900 istiyorlar kart şahane ama bu kadar etmez tabi.iyi anakart fx'lerin olmazsa olmazıdır ben 990fx'te kullandım ballandıra ballandıra bitiremiyorum ama biri 760 780 çipset anakartta kullanıp yav bunlar çöp diyebilir.800 işlemciye vermedim 400 anakarta verdim pişman değilim.2700x için de giga x470 almak istedim ama bulamadım.asus prime x470 aldım sorun yaşıyorum açılışlarda bazen canı istemiyor.şimdi ben çıksam e bu ryzen ne biçim açılmıyor ram sorunu desem yanlış olur.
  • Aynen öyle, biz o bilgisayarı topladığımızdan 1-2 ay sonra çıkan 83xx serisinde AMD 81xx serisindeki problemlerin çoğunu gidermişti ve aslında genel olarak tüm x3xx serisi diyelim, 43xx ve 63xx serileri de çok ii çıkmıştı, arkadaşın talihsizliği biraz üst düzeydedir, cihaz ayrıca oyunlarda kafasına göre takılıp monitörü kapatıyor ve hard resetle anca düzeliyordu, sonradan anladık ki Sapphire HD7850'de imiş problem, o da çok problemli bir kart çıktı :) Gusülsüz dolaşırsa olacağı bu :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • intel ve windows ozamanlar coklu çekirdeğe önem verip uygulamalari oyunlari buna optimize olarak çıkaracaklar hissiyati yaratip amd yi gaza getirdi amd erken davrandi fakat öyle birşey olmadi taki dx 12 ye kadar fxlerin gercek performasini gördük kimseye guvenmeyecegini anlayinca hem tekli hem coklu cekirdekte performansi arttirmak icin ryzen i cikardilar yetmedi daha kucuk zar alaninada yogunlastilar.intel sen kac senedir ne yaptinbiyerlerin tutustu i 9 cikardin taraftarinizi kaybetmemek icinde sesiz kalamazdiniz ryzenin yukselisi bizi tedirgin etmiyor gbi aciklamalar

• Çekirdeklerdeki ortak kullanılan kısımlar demişler. Bunlar intel yada cep telefonundaki (misal Samsung A9 da 2,2 GHz Quad Core + 1,8 GHz Quad Core 4+4 ) işlemcilerdede yokmu.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Çinliler via ları hortlatacak diye haber çıkmıştı. Yapsalarda abd tekelinden çıksa işlemciler.
    İşlemcileri anakarta gömerek belki daha değişik tasarımlar çıkartabilirler. Küçücük yere daha çok transistör koymak için transistörleri küçültmeye uğraşıyorlar. Belki bukadar çok çeşit olmaz ama Zaten işlemciyi değiştirince anakartıda değiştiriyorsun genelde

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Burda amaç bi açığı-boşluğu olanı tazminat cezasına çarptırıp zengin olmak. Mahkeme amd yi suçlu bulursa işlemcini iade et parasını faiziyle al demeyecek. Karşı tarafın yüzünü güldürecek bi ceza kesecek. 8 demişler ama 4+4 tasarımı varmış. Bu hukuk sistemiyle insanları kandırmaya yönelik bişey yapmak abd de zor. Bizede gelse bu sistem bizde düzeliriz baya. Örnek ters yönden biri aracıyla geldi yol hakkı seninken geldi geçti. Bu sistemle ona 5-10binTL tazminat cezası verseler. Bak bidaha yapıyormu...

• haktan24 kullanıcısına yanıt
    benim mal dediğim kişi sizler değilsiniz 1 kişiyi kast ettim.
  • Metro 2033 Redux'ta denediğim FX 4300'ü çıkarıp eski Athlon x2 250'nin 2-3 fps fazla vermesi şaşırtmıştı beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloody Roar -- 27 Ocak 2019; 0:36:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Fx 8350 var benide üzmedi bu arkadaşların beklentisi ney bende anlayamadım.
    8 çekirdek + 16 izlek filan istiyordu sanırım, Bu işlemciyi nasıl beğenmez kullanan biri anlam veremiyorum, Zaten alan kişiler fiyatına oranla verdiği performans için alıyor sadece oyun oynayıp oyun performansına bakanlar intel alıyordu o zamanlar
  • Fx serisinde çuvallandığı zaten bir gerçek. Bu mimari ve bu TDP ile birde 8 fiziksel çekirdek olsaydı zaten kasaya klima bağlardık.
    Burda önemli olan tamamen mimari.
    Üstüne üstlük Fx için üretilmiş anakartların birçoğu çöp. Çoğu Phenomlardan devşirme anakartlar. Stabil değiller, voltaj dalgalanmaları ve dropların önüne geçilmiyor. Heleki auto ayarlarda sapıtan birçok 970 ve 990 kullanmışımdır.

• yıllardır fx 4300 kullanıyorum hiç üzmedi 10 numara 5 yıldız ,30 yıldırda pc işindeyim nokta...
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    Testing Games driver hataları varken test yapıyordu apularla, ki yaptıkları testler de her zaman güvenilir kaynaklara göre farklı çıkıyordu benim araştırdığım zamanlar. Paul's Hardware olur, Gamers Nexus olur, Bitwit olur doğru düzgün kaynaklara bakın her zaman.
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    R5 1400 daha iyi ikiside 4 çekirdekli 8 izlekli. aklı olan Ryzen alır ve pişman olmaz. FX-8350'den kurtulmak için can atıyorum. DH FX serisini incelerken bütün editörler bu işlemciyi beğenmedikleri surat ifadesinden belli oluyordu. bu işlemciler hakkında iyi birşey demiyorlardı sadece FP olarak iyi olduğunu söylüyorlardı gerçi FX serisi FP'da yetirmişti Phenom II FP olarak kurtarıyordu. Phenom II'de kötü FX serisi dahada kötü o bir gerçek :) ben intel'ci değilim ben AMD'ci değilim sadece gerçekleri söylüyorum. hangisi iyise onu seçiyorum. iki şirket babamın malı değil. R5 1400 serisinin daha iyi olmasının sebebi şudur yüksek IPC performansına sahip olması düşük saat hızıyla daha verimli çalışıyor 14 Nm FinFet'e sahip güncel yep yeni sıfır Zen mimarisine sahip olmasıdır. benim gibi işlemciden anlayan adam gidipte FX serisi almaz Ryzen alır geçer. FX serisinin IPC performansının çok düşük olması yüzünden özellikle online oyunlarda darboğaz ile lag yapıyordu tek izlek performansı çok kötü DX12 8 çekirdeği kullandığı zaman i7 ile bu şekilde yarışıyor bu yönü iyi. Ryzen'lerde intel'lerde bu sorunlar yok ikisinin IPC performansı çok iyi tek izlek performansıda çok iyi online oyunlarda darboğaz ile lag yapmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDost9999 -- 18 Mart 2019; 15:4:37 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.