Şimdi Ara

AMD Mİ INTEL Mİ KULLANIYORSUNUZ ? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
362
Cevap
0
Favori
13.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki

[sizer]AMD Mİ INTEL Mİ KULLANIYORSUNUZ ?

(En Son Oy Tarihi: 11.12.2014)
Giriş

Orijinalden alıntı: thepunisherWZ

Intel i7 870 işlemci - Sapphire HD6850 Toxic ekran kartı.

Işte ben bunu istiyorum kim hangi cpu/gpu yu kullanıyor güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatonair

amd işlemcilerin ısınma problemi çözülmedi çözülse amd derdim.... intel işlemci ve amd işlemciyi aynı anda çalıştır modelleri ne olursa olsun.... aynı anda soğutucuları sök amd çok daha kısa sürede yanarken intel yanmadan kendini kapatıyor....

http://forum.donanimhaber.com/m_50660648/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50660648

fan sökmekle neyi kanıtlamak istiyorsunuz ki bu anlaşılır bir durum değil ayrıca yanması biosdan sıcaklıkla ilgili otomatik kapatma ayarının kontrolü kapalı konumda olmuş olabilir kontrol etmişmiydiniz !!

konuyu incelemenizi tavsiye ederim güncel bir konu yükte ve boşta iken nedense en serin işlemcilerin amd ler olduğunu görebilirsin stok fan olsun özel sogutucu olsun ...

• i7 2600k kullanıyorum.
  • AMD ısınıyor diyenler, inşallah cehennemde cayır cayır yansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeMoKa

quote:

amd işlemcilerin ısınma problemi çözülmedi çözülse amd derdim.... intel işlemci ve amd işlemciyi aynı anda çalıştır modelleri ne olursa olsun.... aynı anda soğutucuları sök amd çok daha kısa sürede yanarken intel yanmadan kendini kapatıyor....

http://forum.donanimhaber.com/m_50660648/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50660648

fan sökmekle neyi kanıtlamak istiyorsunuz ki bu anlaşılır bir durum değil ayrıca yanması biosdan sıcaklıkla ilgili otomatik kapatma ayarının kontrolü kapalı konumda olmuş olabilir kontrol etmişmiydiniz !!

konuyu incelemenizi tavsiye ederim güncel bir konu yükte ve boşta iken nedense en serin işlemcilerin amd ler olduğunu görebilirsin stok fan olsun özel sogutucu olsun ...

arkadaş fi tarihinde tek çekirdekli işlemcilerle çekilmiş bir videoyu anlatmaya çalışmış orada soğutucu uzay montaj yapılmış iki pc var aynı program açık video gibi bişey sisteö çalışırken eleman intelin soğutucu bloğunu kaldıryor video donuyor sistem kapanıyor amd nin soğutucusunu kaldırıyor arada takılsada video oynamaya devam ediyor bir süre sonra işlemciden dumanlar çıkıyor falan.

arkadaş o tarihte kalmış anlaşılan

1. ısınmayan işlemci olmaz (enerji tüteken her bileşen, cihaz ısınır)

2. güncel işlemcilerde amdnin ortalama çalışma sıcaklıkları intelden düşüktür (bakınız intel ve amd oc sıcaklıkları)

• quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

AMD ısınıyor diyenler, inşallah cehennemde cayır cayır yansın.

• AMD
  • quote:

bilmıyorsan yorumda yapma kardesim.
    Koskoca AMD işlemci kullananlar klubu var hıc merak edip girdin mi HAYIR çünkü ordakiler kafayı sıyırmıs amd ısınıyor
  • masaüstü amd notebook intel
  • hala intel pentium 4 kullanıyorum. yeni bir pc alacak olsam AMD'yi tercih ederdim. Çok tavsiye aldım.
    Oyum intele. Fakirliğin gözü kör olsun
  • Amd Athlon II X3 450

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD9F31C06 -- 19 Temmuz 2011; 14:46:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SlideToUnlock

Masaüstünde AMD,Laptopta Intel.

doğru söze ne denir... amd nin tek sevdğim yanı f/p olmasıdır
  • AMD fiyatına göre İntel'den çok daha iyi bence özellikle phenom II serisi bende AMD phenom II x6 T1090 kullanıyorum çokta memnunum bu işlemciyi seçmeden önce i7 mi i5 diye burada sormuştum bana phenom II demiştiniz çok sağolun :D
  • ne zaman amd-intel konusu açılsa aynı ateşli tartışmalar başlıyor.
    Yine her zaman olduğu gibi Fanatikler devrede.
    Neyi ispatlamaya çalışıyorsunuzki.
    baslıkta sadece herkes kendi kullandığı işlemciyi yazsın denmiş.
  • hep intel kullandım şu anda da itel kullanıyorum ama onlarca AMD topladım ve kullanan arkadaşların hiçbirinden şikayet almadım.Yinede intel diyorum.Özellikle de yeni nesil işlemcilerden sonra.Bunun yanında cebi yaktığınıda belirtmeden geçemeyeceğim.
  • AMD Phenom II X4 955BE C2 rev.
    AMD çok ısınıyor diyenlere saat 16:50 itibariyle Adana sıcağında klimasız odada alınmış sıcaklıklar.(Cool'N'Quiet açık boştaki sıcaklık değerleri)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

quote:

bilmıyorsan yorumda yapma kardesim.
    Koskoca AMD işlemci kullananlar klubu var hıc merak edip girdin mi HAYIR çünkü ordakiler kafayı sıyırmıs amd ısınıyor

Amd nin her tür işlemcisini topladığım pc lerde kullandım.Özellikle Phenom işlemcilerde kesinlikle ısınma sorunu yoktur.Evelden beri süregelen yanlış bir bilgi Amd işlemcinin ısınma meselesi.

• biraz bütçe meselesi yurt dışında en çok intel core7 tercih edilir amd pek tercih edilmiyor en azından yurt dışı kullanıcıları ve forumlarındaki kullanım bu. yüksek ekran kartı kullananların büyük kısmı intel kullanıyor bizim forumda ise amd iyi sonuçlar almış intel pazar payı yüzde88 amd ise yüzde12lerde idi son sonuçlarda burdaki oranı görse amd kutlama yapardı forumda düşük ve orta seviyede amd başarılı zaten fiyat performansda ve çekirdek açma olayıda amdye müşteri kazandırdığı aşikar yükske seviyede x6larda başarılı oldu bence ama devamını getiremedi amd buldozer erken çıksaydı Intel Core i7 2600K alanların en azından bir kısmı bunu tercih etmezdi bence... efsane amd barton 2500den sonra en beğendiğim cpumdu amd x6 1055t ama

• İntel i5 M520 2.40 GHz. Daha önce masaüstü sistemlerimde p4 2.4, celeron 600, celeron 300, p 150 kullanmıştım. İlk bilgisayarım da İntel 80286 idi. Yani doğdum intel, bir ayağım çukurda hala intel... :)
  • quote:

o sölediklerin eskidendi dostum ona bakarsan prescott işlemcilerin üstünde yumurta kaynatıyorduk amd nin ısındığı falan yok aksine çok serin çalışıyorlar
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.