Şimdi Ara

AMD Mantle Hakkında Her Şey (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.339
Cevap
19
Favori
63.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Next-gen strategy game engine lets you control an army of 5,000 units at one time
    http://www.engadget.com/2014/01/14/oxide-star-swarm-real-time-strategy-mantle-demo/

.....Some RTS games set the limit at 50-70 units, while others can cope with as many as 500,
    but a new game engine called Nitrous takes things up a level: It uses AMD's Mantle programming tool to speed up communication between the CPU and GPU,
    allowing up to 5,000 AI- or physics-driven objects (i.e., not mindless clones or animations) to be displayed onscreen at one time.

• DDR3 daha ucuz olduğundan. Yoksa ddr3 ddr5 için kısıtlama yok. Adamların dediği resmi olarak r7 250 ye kadar destek. Yoksa daha önce el altından 7750 ile denemiş olan vardı NDA kalkmadan.

7770 ile mesela sorunsuzca olabilir mi, yada resmi destek olmadan ne kadar idare edilebilir ilerde sorun çıkarmı ona güvenilir mi belli olmaz. Driver da ini faln ile oynarsın uzun süre idare edersin belki, buna güvenip 7850/7870 vs. ile cf edersin , driver kabul etmez ortada kalma durumu olur belki.

Nvidia'nın NVAPI olayı 3D ile alakalı değil. Normal geliştiriciye sonuna kadar açık da değil zaten özel NDA ile şartlara bağlı. Ekran kartından sıcaklık okuma belli verileri okuma , driver ile ilgili bilgi alma, kart/gpu tanımlama, işte bazı video oynatıcılar için bi takım işlemler için destek alma gibi temel özellikleri var. NDA ile özel şartlı anlaşma olayına dahil olursanız, driver üstünden bazı şeylere erişme imkanı veriyor, ama çok çok çok kısıtlı. Ve bunlar 3D ile alakalı olmayan şeyler. Bi veri okumak için kullanmak istiyorsunuz diyelim oyun/program içinde, bu API ile drivera şunun bilgisini istiyorum diyorsun driver sana getiriyor. BF3'de de bu şekilde kullanıldı zaten. Mantle gibi 3D bi API veya benzeri bişey değil NVAPI.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 15 Ocak 2014; 23:30:16 >

• Rubisco

hocam ismi yaniltici olmus nvapi diyince ama yaramaz bir sey demistim demek o yuzdenmis.

F@ruk

videolar icin tesekkurler.bf4 filan derken thief'i cikarip gececek adamlar en sonunda sizin yamali oyununuza baslariz diye.hazir sanirim su anda thief mantle'li bir halde.yama degil cunku ondaki direkt dahili mantle.
    diger video'da acik ve kapali farkini gormek istemisti bazi arkadaslar bunun icin iyi olmus.islemciyi eziyetten kurtariyor bu icat.2ghz 8350 ile yaptik diye bisi vardi o baska bir demo muydu ama oyle boyle degil islemciyi rahatlattiktan sonra ekran kartinda yerine gore %45 arttirmis %5 arttirmis oyun oynanabilir hale geldikten sonra cok onemli degil.

merak ettiklerinizi de yazabilirsiniz arkadaslar bu baslik sadece haber geldikce guncellenen bir baslik degil.

• Ay sonunda MANTLE destekli sürücü geliyor buna istinaden ay sonuna BF4 mantle yaması gelebilir ve zaten şu üstte verdiğim vidyodaki Star Swarm'ın benchmark'ı gelecek. Thief hakkında dediklerine katılıyorum adamlar oyunu yazarken direk kaynak kodundan mantle destekli olarak hazırlıyorlar o farklı olur bence.

AMD Mantle Hakkında Her Şey

quote:

AMD is preparing new software updates for their latest generation of APUs and GPUs in January beginning with the Catalyst 13.35 BETA Driver which is scheduled for launch at the end of January. The Catalyst 13.35 BETA will add support for HSA and Mantle and the drivers would get even better in late Q1 2014 with the arrival of AMD’s recently revealed Catalyst 14.1 BETA.

AMD Catalyst 13.35 BETA Driver With Mantle and HSA Support Scheduled For End of January

The Catalyst 13.35 Driver will feature support for various new technologies which include proper support for the Kaveri APUs by fully unleashing support of the Mantle API, Dual Graphics Frame Pacing, HSA feature and AMD’s TrueAudio technology. In addition to that, the new Catalyst will also come with a new UI and an auto-update feature which will notify users of the latest WHQL certified and BETA drivers so that their PCs don’t remain out-dated. Another important tool will automatically detect the device ID and provide users with correct drivers and profile packages making sure you don’t use a mobility driver for your desktop graphics card.

The new driver aims to further enhance frame rendered across multiple graphic cards in CrossFireX or Dual graphics configuration to be displaye at an even and regular pace. The frame pacing solution would also be expanded over to the Kaveri APUs with a new Kaveri beta support driver available by the end of January followed by a WHQL version month later. This is great news considering those who are getting Kaveri APU at launch three days from now won’t have to wait too long for a new Catalyst driver to enhance their gaming experience whether their running the APU in standalone mode with the onboard Radeon R7 series graphics or in dual-graphics configuration.

Drivers for Kaveri is still immature at this state and the following performance graph from AMD shows off the difference the Catalyst 13.35 driver makes in Tomb Raider. Mantle API would further leverage performance for these APUs and a setup of AMD’s A10-7850K and Radeon R9 290X will deliver upto 45% improvement over the DirectX API. You can check out the frame pacing feature performance chart below, notice that the performance is beging compared against an OlandXT (with old drivers) versus an OlandXT with new drivers (OlandXT is the chip fused inside AMD’s R7 250 graphics card and is one of only two cards which offer dual graphics compatibility with the Kaveri APUs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 16 Ocak 2014; 17:50:15 >

• gelen paslari gole ceviriyorum gibi oldu baslik bugun ama hem mantle surucusu gelecek hem de deneyebilmemiz icin yukaridaki ikinci videonun benchmark'i gelecek acik kapali deneyebilecegiz.13.35 ne acaip bir surucu numarasidir ona takilmayin.7850 henuz piyasada olmadigi icin hsa ile ilgili bir sey deneyemeyecegiz ama bizim olayimiz mantle zaten.frame pacing hakkinda yazmak istiyorum dual graphics demisler demek ki cf'ye daha yeni geldi o olay.ben 6850 cf kullanirken bir faydasini gormemistim simdi cf sistemlerde de calisacakmis.true audio 290 290x kullanan arkadaslarimizi ilgilendiren bir sey ama denemek icin bir sey de verirler umarim.otomatik update de yapacakmis bundan sonra surucu bu da gayet guzel bir olay.14.1 beta surucusuyle daha da iyi hale gelecekmis mantle yani daha ilk driveden bu mu la yapmayin demek ki bunu gelistirerek verecekler.tomb raiderde farkedeceksiniz diyor acaba su islemciyi gebertip bench skorunu yariya indiren tressfx'ten mi bahsediyorlar.ultra hizinda ultimate goruntu valla guzel olur.

• çok güzel haberler gelmiş, tabi bazılarını baya bozan haberler
  • AMD Mantle ı NVIDIA firmasına PHYSX teknolojisi karşılıgında paylaşırsa iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxıs

AMD Mantle ı NVIDIA firmasına PHYSX teknolojisi karşılıgında paylaşırsa iyi olur.

AMD kendi GPUlarını sanallaştırma yöntemiyle CPUPhysx programına CPU gibi gösterse yeter bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 17 Ocak 2014; 20:00:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

gelen paslari gole ceviriyorum gibi oldu baslik bugun ama hem mantle surucusu gelecek hem de deneyebilmemiz icin yukaridaki ikinci videonun benchmark'i gelecek acik kapali deneyebilecegiz.13.35 ne acaip bir surucu numarasidir ona takilmayin.7850 henuz piyasada olmadigi icin hsa ile ilgili bir sey deneyemeyecegiz ama bizim olayimiz mantle zaten.frame pacing hakkinda yazmak istiyorum dual graphics demisler demek ki cf'ye daha yeni geldi o olay.ben 6850 cf kullanirken bir faydasini gormemistim simdi cf sistemlerde de calisacakmis.true audio 290 290x kullanan arkadaslarimizi ilgilendiren bir sey ama denemek icin bir sey de verirler umarim.otomatik update de yapacakmis bundan sonra surucu bu da gayet guzel bir olay.14.1 beta surucusuyle daha da iyi hale gelecekmis mantle yani daha ilk driveden bu mu la yapmayin demek ki bunu gelistirerek verecekler.tomb raiderde farkedeceksiniz diyor acaba su islemciyi gebertip bench skorunu yariya indiren tressfx'ten mi bahsediyorlar.ultra hizinda ultimate goruntu valla guzel olur.

Haberler için sağol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HD6950 de mantle desteği yok mu şimdi arkadaşlar?
  • Noldu yok mu ses seda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

HD6950 de mantle desteği yok mu şimdi arkadaşlar?

Yok.
    GCN (Graphics Core Next) nesli veya daha yeni olmasi gerekiyor. Yani HD7xxx, HD8xxx ve Rx xxx modelleri..
  • Konuya baktım, bir tane mesajım varmış galiba. Gerçi yeterliymiş.

quote:

Orijinalden alıntı: M@U

AMD'nin ifadelerinden yola çıkarak Mantle'ın APU'lar için daha önemli olacağı anlaşılıyordu zaten, bu demo (CES14'teki Kaveri + 290X ile yapılan BF4 sunumu) ile onaylamışlar.

Şimdi Raja'ya bağlanıyoruz...

http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Oyun-dunyasinda-devrim-yapacak-teknoloji-Mantle-Donanim-Haber-Ozel-Video.htm

Bu mesajı onayladığın için teşekkürler Raja.

@DHArcadia

Bahsettiğiniz serilerdeki tüm kartlar GCN mimarili GPU'lardan oluşmuyor. Buna da dikkat etmek gerekiyor. Yalnızca GCN mimarili GPU'lar Mantle'dan faydalanabilecek şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 25 Ocak 2014; 0:01:48 >

• Şu mantle yamasi ciksa da Battlefield 4'te reel olarak ne getiriyor bizzat gorsek. Soylenildigi gibiyse eger Nvidia kartimi satar AMD'ye gecerim kesinlikle. Zaten yeni nesil konsollar da AMD tabanli. PC'de de AMD'ye gecmek daha mantıklı olur.

• mantle bir adım sayılır, sadece bf4 için yapmıyor adamlar, sürücüler yerine oturup tam randıman alındığı zaman ak ile kara belli olur
    mantle destekli oyunlar çıktıkçada yayılır gider, sonuçta adamlar silah üretmiyor bu kadar negatifleşilmesin, iyi bir şeyler için çabalıyorlar
    başarsınlar başarmasınlar sonuçta takdir etmek gerek.

amd herzaman kullanıcı dostu olmuştur, nvidia ve intel gibi kazık atıp çok para kazanamadıkları için belki argeye yeterli bütçe ayıramadıkları
    için geç gelişip-geliştiriyorlar, yani amdye çok kazandırmış olsak rakiplerinden daha çok gelişip daha faydalı olacaklardır.
  • Millet mantle hakkında yeni video geldi. Anlatıldığı gibi olursa, PC'lere konsol optimizasyonu geliyor nerdeyse.
    Bu arada konu başlığı fx57'ye ait. Oyun dünyasında devrim yapacak teknoloji: Mantle [Donanım Haber Özel Video]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 25 Ocak 2014; 18:12:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Millet mantle hakkında yeni video geldi. Anlatıldığı gibi olursa, PC'lere konsol optimizasyonu geliyor nerdeyse.
    Bu arada konu başlığı fx57'ye ait. Oyun dünyasında devrim yapacak teknoloji: Mantle [Donanım Haber Özel Video]

• Benim emektar 2500k'yı bu gidişle daha uzun yıllar kullanabileceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: tamergungor2006

mantle bir adım sayılır, sadece bf4 için yapmıyor adamlar, sürücüler yerine oturup tam randıman alındığı zaman ak ile kara belli olur
    mantle destekli oyunlar çıktıkçada yayılır gider, sonuçta adamlar silah üretmiyor bu kadar negatifleşilmesin, iyi bir şeyler için çabalıyorlar
    başarsınlar başarmasınlar sonuçta takdir etmek gerek.

amd herzaman kullanıcı dostu olmuştur, nvidia ve intel gibi kazık atıp çok para kazanamadıkları için belki argeye yeterli bütçe ayıramadıkları
    için geç gelişip-geliştiriyorlar, yani amdye çok kazandırmış olsak rakiplerinden daha çok gelişip daha faydalı olacaklardır.

Iki markaninda nerdeyse herturlu urununu kullanmis biri olarak (suanda ikisini birden kullaniyorum, islemcim AMD Phenom II x4 970, Ekran kartim GTX670 ). Konuyu intel mi amd mi gibi kazananin cikmayacagi bir yere getirmek istemiyorum ama Intelin adam kazikladigina kesinlikle inanmiyorum. Yani fiyati daha yuksek ama o kadar da ucuk degil ve performans ve destek(mesela driverlar) bakimindan Intel her zaman bir veya birkac adim onde.
    Mantle teknolojisini buyuk ihtimalde Nvidia da destekler diye dusunuyorum, yada en azindan es veya daha iyi bir teknoloji ile destek verir. Sonuta bu teknoloji piyasayi surkulase edecek kadar iyi ise, Intel Nvidia piyasanin AMD ye gecmesine asla izin vermez.
    Hatta AMD nin suan biraz yaygara yaptigini dusunuyorum. Intel kullaniclarin veya sistem toplamak isteyenlerin panik yapip AMDye donmesine gere yok. Bence beklip gormek lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic82 -- 25 Ocak 2014; 18:35:12 >

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.