Şimdi Ara

AMD Mantle Hakkında Her Şey (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.339
Cevap
19
Favori
63.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ottoman_Enes_TR

arkadaşlar hafta sonu şu POWERCOLOR R9 270 TURBODUO GDDR5 OC 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.2 EKRAN KARTI alıcam
    linkhttp://www.vatanbilgisayar.com/powercolor-axr92702gbd5-tdheoc-r9-270-turboduo-gddr5-oc-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71305

ekran kartını alıcam 500 tl %30 ile 470 tl ye geliyor nasıl bir ekran kartı birde mantle bu ekran kartına gelicekmi yardımlarınızı bekliyorum şimdiden saolun hayirli günler

powercolor resmi sitesinde öyle bir kart yok turboduo sadece 270x de var

http://www.powercolor.com/Global/products_features.asp?id=494

vatan linkinde de sayfayı aşağı indirirsen tek fan soğutuculu kartın fotoğrafı var.

• tizar kullanıcısına yanıt
    hocam yardımınız için teşekkür ederim kısaca %30 indirimle bu kart alınırmı
  • Vee sonunda AMD'den ilk Mantle-DirectX resmi karşılaştırma sonuçları da geldi. Aslında CES'te duyurulmuştu ama detayları bilinmiyordu. Şimdi BF4'teki %45'e varan performans farkının detayları da ortaya çıktı:

AMD Mantle Hakkında Her Şey

Dün yayınlanan slaytlara bakılırsa söz konusu testte kullanılan donanım ve yazılım şu şekilde:
    AMD A10-7850K APU, AMD R9 290X, Asus A88X-Pro, 8GB DDR3 2400, Windows8.1, Catalyst 13.11 Beta 9.5

Oyun içi ayarlar:
    1920 x 1080 çözünürlük, Ultra grafik ayarları, 4xAA, high FXAA, HBAO

Sonuçlar:
    Mantle 55fps
    DirectX 38fps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Father Torque -- 15 Ocak 2014; 8:13:26 >

• Father Torque kullanıcısına yanıt
    Mantı dediğin böyle olmalı işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Vee sonunda AMD'den ilk Mantle-DirectX resmi karşılaştırma sonuçları da geldi. Aslında CES'te duyurulmuştu ama detayları bilinmiyordu. Şimdi BF4'teki %45'e varan performans farkının detayları da ortaya çıktı:

Dün yayınlanan slaytlara bakılırsa söz konusu testte kullanılan donanım ve yazılım şu şekilde:
    AMD A10-7850K APU, AMD R9 290X, Asus A88X-Pro, 8GB DDR3 2400, Windows8.1, Catalyst 13.11 Beta 9.5

Oyun içi ayarlar:

Sonuçlar:
    Mantle 55fps
    DirectX 38fps

%45 çokmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

quote:

Vee sonunda AMD'den ilk Mantle-DirectX resmi karşılaştırma sonuçları da geldi. Aslında CES'te duyurulmuştu ama detayları bilinmiyordu. Şimdi BF4'teki %45'e varan performans farkının detayları da ortaya çıktı:

Oyun içi ayarlar:

Sonuçlar:
    Mantle 55fps
    DirectX 38fps

%45 çokmuş.

Üstelik 4 izlekli kaveride. FX6000-8000 serisinde CPU dinlenme modunda olsa bile 55FPS verecek o zaman. İş GPUya kalıyor.

Mantle benchmark çıkacak diyorlardı ne zaman çıkıyormuş? Hani şu uzay gemilerinin savaştığı bölümdeki motoru kullanan.

• Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    Demo bu ay steam'den yayınlanacak.

http://forums.elementalgame.com/451041/page/1/#3430480

Catalyst 14.1'de birkaç hafta içinde yayınlanacakmış sanırım onun çıkışına yakın bir şekilde ayarlarlar.

Mantle ile bottleneck olayıda tarih oluyor gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 15 Ocak 2014; 9:08:00 >
  • Aslında bu demodaki olayların benzeri homeworld2 adlıı oyunda da vardı ama gemi sayısını nedense 100-200 gibi bir sayıyla sınırlamışlardı. Büyük gemiler de en fazla 10-20 taneydi sanırım. O zamanlar çok kızmıştım "Yahu gemi sayısı sınırlanır mı? Burada dünyalar çarpışıyor. " diye. Demekki bu verimsiz APIler ve ekran kartlarının yetersizliğindenmiş

@F@ruk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 15 Ocak 2014; 9:38:30 >
  • mantle ile ilgili güzel gelişmeler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CPU için GPU doyuramama sorunu kalmayınca APUnun içindeki GPU ile hibrid cf yapıldığı zaman FX8350+HD7970 vs A10-7850k+HD7970 karşılaştırmasında sağdaki sistem daha çok fps alabilir.
  • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    hocam haber için çok teşekkür ederim bende amd r9 270 yada 270x alacaktım 2 hafta içinde mantle bunlarada gelecekmiş iyi oldu 55 fps. haber için tekrar saolun
  • quote:

Oyun içi ayarlar:

Sonuçlar:
    Mantle 55fps
    DirectX 38fps

Sonuçlar bana çok düşük gibime geldi. 55 Fps 290x için düşük değil mi ya? Forumda testlerini yapanlar var GTX770 ile felan 70-80 fps alan. Yoksa ben mi yalnış biliyorum.

• bina yikilma diye bir yerden sozedip duruyorlar belki fps'nin cok dustugu bir yerden almislardir sonucu.64 kisilik haritaya girip oradan oraya kosturduklarini sanmiyorum oyle olsa 145'e 100 ciksa 100 neyimize yetmez der cogu kisi.oyunu oynanmayan yapan bir sahnede oynanir yapmislar.7850 cok kuvvetli bir islemci degil intel islemcilerle ya da amd 8300 islemcilerle daha iyi olabilir sonuc cunku mantle olayinin esasi gcn mimari ekran karti kullanmak.su islemciyle daha iyi demediler.7850 ile yapmalarinin sebebi islemcinin reklamini yapmak gibi geliyor bana hani bu islemci arti iyi ekran karti kullanirsaniz darbogaz olmaz seklinde.mantlenin diger bir olayi da islemci darbogazini azaltmasi.
  • Olabilir. Bekleyip görcez artık.
  • %5 yazanlar 5'in yanına 4 koymayı unutmuş
    Bana kalırs kaveri ile bu skoru görüyorsak bence biz baya aşacaz durumu şöyle yüz yüz yirmi falan
  • Zaten Mantle'ın asıl getirisi işlemciye daha fazla yükün bindiği MP haritalarda olacaktır. Ben AMD'nin yerinde olsam karşılaştırmayı MP harita üzerinde yapardım ama MP'de oyunun çökmesinin yaratacağı olumsuz etkiden çekiniyorlar sanırım
  • Nvidia bu teknolojinin benzer bir alternatifini yapmazsa baya puan kaybeder.Biz oyuncular da çok şey kaybederiz.G-sync'e karşılık free-sync tarzı karşı bir atak lazım.
  • aslında sorun Nvidia tarafından karşı bir teknoloji yapılmasında zaten, mantle başarılı olur da Nvidia ben de varım deyip mantle a destek verir ise o zaman tüketiciye yansır, haa ben kendi api mi yazıcam der ise o zaman oyuna göre hangi markanın kartını alsam ikileminde kalır herkez, bir oyun da uçan kart diğer oyunda yerlerde sürünür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogo argentino

aslında sorun Nvidia tarafından karşı bir teknoloji yapılmasında zaten, mantle başarılı olur da Nvidia ben de varım deyip mantle a destek verir ise o zaman tüketiciye yansır, haa ben kendi api mi yazıcam der ise o zaman oyuna göre hangi markanın kartını alsam ikileminde kalır herkez, bir oyun da uçan kart diğer oyunda yerlerde sürünür.

nvidia'nin da nvapi diye ise yaramaz bir api'si var guya onu da destekleyecez filan diye aciklama yaptilar ama dedigim gibi ise yaramaz bir seymis okuduklarimdan anladigim kadariyla ve bayadir var hic gordunuz mu bir tane oyun bunu destekleyen.nvidia mantleyi destekleyecem diyemez cunku bu olay gcn kartlar icin yazilmis bir sey ama bir sekilde emulasyon vs nvidia'yi da bu ise dahil ederlerse alir yurur bu is ama benim pek umidim yok.physx icin nvidia aldi insanlar bu mantle physx'tan fazla oyun tarafindan desteklenecek ama ne yaparlar da daha fazla motorla anlasirlar bilemiyorum.

• Nete son düşen slaytlardan birinde bu sefer Thief yapımcısının ilginç bir tablosuna denk geldim:

Slaytın son satırları oldukça umut verici. Gerek Dice'ın Mantle sunumundaki tavrı gerekse bu slayt açıkça gösteryor ki oyun yapımcılarının Mantle'ın evrensel olması yönünde ciddi bir talebi var ve AMD bu konuda kapıyı açık bırakmış durumda. Artık kısaca top NVidia'da diyebiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.