Şimdi Ara

AMD kapanabilir! Gücün Yetiyorsa Karşımıza Çık! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
0
Favori
11.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Miningçiler için iyi tabii,en ucuz ve dandik işlemci,anakart falan filan kullanılır o sistemlerde.
  • r5 1600 ile yarışıyor fln deyince arkaplanda antivirüs aç müzik dinle videoyu arkaplana at çoklu işlem yap nasıl kasıyor o g4560 diyenlere sözüm 280tllik işlemciden ne bekliyordunuz ki dahasını verse zaten amd batar...
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Beni niye etiketledin çözemedim ama cevap vereyim bari.

Aslında 4K yazısını görünce videoyu izlemeye gerek yok diyecektim. Sonra açtım baktım. Meğerse daha önce de izlemişim. 4K çözünürlükte zaten nasıl bir sıkıntı bekliyorsun anlayamadım?

R5 1600 'e Gtx 1070 'ten yukarısını almayın dedim, doğrudur. Sizler zannediyorsunuz ki işlemci kullanımı %50-60 olunca darboğaz yapmıyor. Ama %100 olunca darboğaz yapıyor. İşte burada çok yanılıyorsunuz. Darboğaz olayı öyle ortalama kullanım değerine göre bakılmıyor. Yani ortalama işlemci kullanımı ile onu anlayamazsınız.

Şunu izleyebilirsin;https://youtu.be/JV-SD-pX1II?t=376

Gta V en çok oynanılan oyun olduğu için o sahneyi verdim. R5 1600 3.8Ghz değerinde. Ekran kartı Gtx 1070.

---------------------------------------------

https://www.youtube.com/watch?v=RtgIq4vPiYk

https://www.youtube.com/watch?v=NFFzmvIh9rM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 17 Temmuz 2017; 17:08:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Sizi etiketleme nedenimi anlamışsınız zaten, 1600 e 1070 ten fazlası alınmaz demenizden dolayı etiketledim.

Bu mesajı yazarken sizi etiketleme nedenim daha derine inersek şuydu:

Ryzen 5 1600/x serisi r7 serisi aynı frekansta oyunlarda neredeyse aynı sonucu veriyor 2k ve 4k da. Buradan şunu mu çıkarmalıyız; ryzen 1800x e 1070 ten üzerisini almamalıyız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Ben onu demiştim ama neden demiştim sen orasını kaçırmışsın sanırım. Ya da işine gelmemiş. 1080p önerisi üzerine söyledim ben o lafı. 4K 'da G4560 da yetiyor zaten. Ama ona bakarsak o zaman G4560 ta mı darboğaz yapmıyor? Bir de işlemci gücü tabii ki yüksek çözünürlükte ölçülmez. Çünkü; yüksek çözünürlükte ekran kartı daha yavaş grafik işlediği için işlemciler ekran kartına yetişebiliyor. Tabii ki her işlemci de değil. Orantılı olarak düşünmek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 17 Temmuz 2017; 17:27:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    1080p kısmını fark etmedim.

Ama ben yine de 1080 in rahatlıkla takılır diyorum.

• Eee piyasada kalmamış bu işlemci... bir tek teknobiyotik'te var görünüyor, nereye baktıysam stokta yok.

Teknobiyotik fiyatı da 375tl ve daha taze taze şikayet konusu açılmış bu site hakkında. Stokta olmayabilir bile.

Adı olup da kendisi olmayan bir işlemci katil olamaz. Masum masum kendisi
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    g4560 7 aydır piyasada zaten bundan sonra ne olacağıda belli değil intel
    kararından vazgeçebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Eee piyasada kalmamış bu işlemci... bir tek teknobiyotik'te var görünüyor, nereye baktıysam stokta yok.

Teknobiyotik fiyatı da 375tl ve daha taze taze şikayet konusu açılmış bu site hakkında. Stokta olmayabilir bile.

Adı olup da kendisi olmayan bir işlemci katil olamaz. Masum masum kendisi

Kedidir kedi.
  • woundedknee kullanıcısına yanıt

Şaka bir yana durum cidden vahim. Ya İntel üretimi kıstı (daha yeni haberi yine çıktı) ya da madenciler abandı bu işlemcilere (ya da ikisi de geçerli), nitekim bunları maden furyası biterse elden iyi fiyata çıkarabilecekler. Hatta fiyatları bunlar belirlerse hiç şaşırmam.

Ekran kartı ve bütçe işlemci resmen karaborsaya dönüştü.
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    intel kararından vazgeçerse amd ye bitirici vuruşu yapabilir
  • Size intelle iyi yanmalar

Hahahahha artık kışın ısınmaya para vermenize gerek yok intel hepsini tek başına hallediyor

Blok

• Bomboş konu paranızın karşılığı diyorsan aynı fiyattaki işlemcileri karşılaştıracaksın.
    Ben şu an yeni sistem kursam işlemci bütçem 1000tl civarı olsa r5 1600'den başka işlemci almam.
    He işlemci bütçem 300-400 ise de g4560'tan başkasını almam.
    Şu konuları açarken kafanızın içindekini kullanın az yahu.
  • saimertug kullanıcısına yanıt
    g4560 ın kendi i7 lerle nasıl oyunlarda aynı fps verdiğini ryzenlara nasıl yetiştiğinin
    yer yer videosunu testini attık diycek sözünüz yok tek taraflı bunu yapmadık
    hem amd hem intel üst seviye ürünlerle karşılaştırmalar var
  • 150€ ya sıfır Ryzen 1400 aldım yani 600 TL, i5 7500 ise 190€ şuan 760 TL

Türkiye şartlarında;

En ucuz i5 7500 = 820 TL link

En ucuz ryzen 1400 ise 700 TL link

Ryzen 1400 ün 4C/8T, daha fazla ön bellek, OC olabilme ve 2020 ye kadar soket desteği var. Seneye yeni ryzen çıktı benim anakart değiştirme derdim yok ama şuan i5 7500 kullanacak adamın seneye yeni nesil işlemcileri mevcut anakartıyla kullanabilme lüksü yok bu bile başlı başına bir etken iken diğerleri üstünde fazla durmaya gerek yok. Zaten performans olarak da 3,8 ghz de ki 1400 ün i5 7500 den daha performanslı olduğu ve 7500 ün bir çok oyunda %90-%100 cpu kullandığını zaten sağır sultan bile biliyor.

Özetle bana intel tarafında 600 TL ye i5 7500 ayarında, OC olabilen, i7 gibi 4C/8T ve 2020 ye kadar soket desteği sunan bir işlemci önerebilecek yoksa LÜTFEN INTEL DE INTEL DIYE BIK BIK ÖTMESİN. DAHA GEÇEN SENELERDE 400-450 TL YE İ3 ALIYORDUNUZ NE ÇABUK UNUTTUNUZ?

• Siyah Kalem kullanıcısına yanıt
    burada onlarca test video yayınladık g4560 ın neler yapabildiğine sen bakmadıysan
    gerçeği kabullenmek istemiyosan ? biz napalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

g4560 ın kendi i7 lerle nasıl oyunlarda aynı fps verdiğini ryzenlara nasıl yetiştiğinin
    yer yer videosunu testini attık diycek sözünüz yok tek taraflı bunu yapmadık
    hem amd hem intel üst seviye ürünlerle karşılaştırmalar var

Diyorum ki sana boş karşılaştırma. Ben işlemciye bin küsür lira para verecek olsam neden g4560 alayım?
    Hangi mantıkla savunuyorsun hala şunu i5'ler bile bf1 multide ciddi framedroplar yaşıyor.
    Bütçen kısıtlıysa çok iyi işlemci ama ben i7 7700k ya r7 1700'e para verebiliyorsam niye alayım bunu diyorum sana?
    Ben diyeceğimi diyorum başından beri anlamamakta ısrar ediyorsun.
  • En son G3258 ile ilgili böyle konuşuyordunuz.

Patlayacaksınız ama bu patlama G3258 den daha sert olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

burada onlarca test video yayınladık g4560 ın neler yapabildiğine sen bakmadıysan
    gerçeği kabullenmek istemiyosan ? biz napalım

Hala G4560 diyorsunuz

Bana ne yahu G4560 dan ben G4560 dan çok çok daha iyi olan i5 7500 ü bile beğenmiyorum bana kalkmış 2/4 G4560 dan bahsediyorsun

Hoş G4560 da hiç bir yerde stokta yok, olanda da 370-380 TL fiyatı var

Zaten 10 güne de ryzen 1200-1300 ler piyasaya çıkacak artık onlar sizin G4560 diyen çenelerinizi kapatır. TR satış fiyatı da 480-500 TL yi geçmeyecek. Şu saatten sonra 380 TL G4560 a veren enayi illa ki olacaktır ama aklı başında adam ryzen 1200 alır geçer

• Hepsini geçtim AMD kullanıcıları aldatıyor nedir

Eskiden dahili bileşenlerin bir ağırlığı vardı, herkesin bilgisi, karakteri, davranışları belli bir seviyedeydi şuan bakıyorum ne kadar boş beleş yaşaması bile gereksiz insan varsa toplanmış buraya saçmalıyor da saçmalıyor.

Hep söylüyorum tekrar söyleyeyim ayakkabı numarasından düşük IQ ya sahip insanları şurada barındırmamaları lazım. Bknz: konu sahibi.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.