Şimdi Ara

AMD kapanabilir! Gücün Yetiyorsa Karşımıza Çık! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
0
Favori
11.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Banlanan çok da ondan dedim, yoksa şakacı hâllerinizi pek seviyorum. G4560 geçiyor falan, iyi espri.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    önceki sayfada oc li i7 le karşılaştırmasını ekledim sadece amdyi kötülemek için suçlamayın
    diye, amd vega apuları merakla bekliyoruz hala gelmedi lastik mi patladı ? diye düşünmeden
    edemiyor insan veyse velevki bekleyip görecez fiyatıyla performansıyla g4560 ile kapıştırıcam
  • G4560'ü geçen seneki giriş seviyesi oyun sistemi önerisindeki A8-7650K önerilerinin yerine geçsin diye listeye en alttan koymuş şu techspotçu Steve Abi.
    [Kaynak]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

G4560'ü geçen seneki giriş seviyesi oyun sistemi önerisindeki A8-7650K önerilerinin yerine geçsin diye listeye en alttan koymuş şu techspotçu Steve Abi.
    [Kaynak]

Bu işlemci şu işe yarar.
    8-9 yaşlarında bir çocuğunuz ya da yeğeniniz vardır.
    Bilgisayar da bilgisayar diye tutturur.
    Tam o anda G4560 imdada yetişir.
    1050 Ti ile birlikte bütçe dostu sistem ucuza kurulur.
    Çocuk havalara zıplar mutluluktan,Baba-Dayı-Amca vs ise ucuza işi kapattık diye sevinir.
    Çocuk;ergenlik çağına gelene kadar çakozlamaz olayı,Stutter falan anlamaz zaten.
    12-13 yaşına geldiğinde işlemcisini güzel bir hatıra olsun diye anahtarlık yapar,ekran kartını da biblo.

• woundedknee kullanıcısına yanıt
    Eski konsollar ne güne kaldı? Bilgisayarı ben yemin ediyorum 18'ime kadar görmüş değilim. Yenileri de çok renksiz geliyor o nedenle. Bilgisayar kurup ne yapacaksın? Resmen zevksiz birşey. Kendi özelinde hiçbir özelliği yok. Renkler bayat, bu devirde asıl lüks CRT televizyon(plazma da olabilir) sahibi olmaktır bence. OLED biraz çöp bunlara kıyasla, gri skalası kötü olduğundan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen
    önceki sayfada oc li i7 le karşılaştırmasını ekledim sadece amdyi kötülemek için suçlamayın
    diye

Demek sadece AMD'yi kötülemekle suçlamayın diye i7'de ekledin, başlık neden Ryzen katili peki? Senin mantığınla gidersek (Ryzen 5 1600 çöpse bu işlemci karşısında) aynı mantıkla i9 7900X'e de çöp diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yoizhik -- 6 Temmuz 2017; 17:9:7 >
  • bomboş boş beleş bir konu ...
  • Burdada 1070 ile yapılmış testler var ve çözünürlük 1080P olmasına rağmen değerler gayet tatmin edici...Adamlar 200 tl ye canavar gibi işlemci yapmış hakkaten Ama bu R5 1600 ün kötü bi işlemci olduğunu göstermez kesinlikle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenfb1907 -- 6 Temmuz 2017; 17:29:17 >

• erenfb1907 kullanıcısına yanıt
    Gpu 'ya ağır basan oyunlarda neredeyse eşit. Ama cpu bazlı oyunlarda epey fark mevcut. Zaten G4560 + Gtx 1070 ikilisi yapacaksanız cpu ağır basan oyunlarda çözünürlüğü 4K yapcaksınız ayarları da Ultradan High çekeceksiniz 50-60fps aralığında ortalama oynanır. Aşağıdaki videolara göre yorumluyorum.

Bu arada yukarıdak birisi A8-7650K ile eş değer demiş. Fakat kendisi attığı linkteki editörün yazısnı tamamen okumamış belli ki. Adam G4560 'ın içerisindeki HD 610 'u A8 7650K ile eş değer tutmuş işlemciyi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 6 Temmuz 2017; 17:36:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Gpu 'ya ağır basan oyunlarda neredeyse eşit. Ama cpu bazlı oyunlarda epey fark mevcut. Zaten G4560 + Gtx 1070 ikilisi yapacaksanız cpu ağır basan oyunlarda çözünürlüğü 4K yapcaksınız ayarları da Ultradan High çekeceksiniz 50-60fps aralığında ortalama oynanır. Aşağıdaki videolara göre yorumluyorum.

Bu arada yukarıdak birisi A8-7650K ile eş değer demiş. Fakat kendisi attığı linkteki editörün yazısnı tamamen okumamış belli ki. Adam G4560 'ın içerisindeki HD 610 'u A8 7650K ile eş değer tutmuş işlemciyi değil.

Hocam orası öyle ama hiç bi oyunda akıcı kabul edilen FPS nin altına düşmemiş. Bide bahsettiğimiz işlemcilerin birisi 200 tl diğeri 1000 tl.Şunu kabul etmek lazım fiyatını göz önüne alırsak mükemmel bi işlemci.Ama bence zaten 1080p çözünürlükte G4560 a 1070 takmanın gereksiz.... 1060 tada aynı değerler alınır zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenfb1907 -- 6 Temmuz 2017; 17:44:5 >

• Yoizhik kullanıcısına yanıt
    demek cımbızla cümle çekiyosunuz peki , o halde istediğiniz gibi oynayalım:
    üstteki msjımda yazan yeri neden atlıyosun ? amd vega apularla g4560 karşılaştırması için
    beliyoruz diye,
    yoksa korkuyomusunuz g4560 ı vega apuların geçemeyeceğinden berabere kalacağından
    fiyatları daha ucuz olmazsa g4560 in daha alınabilir kalacağından ?
  • "HD 610 iyi olduğundan değil, harici ekran kartıyla kullanırsanız işlemciden 40$ tasarrufunuz olur diye öneriyoruz" demişler. Allah aşkına bu kadar da yalancı olmayın canım! Çarpılıcaksınız.
  • erenfb1907 kullanıcısına yanıt
    Yani tabii ki takılmaz. Siz Gtx 1070 ile olan bir video attınız diye dedim ben de. 1080p 'de size zaten avantaj sunmaz.

Bu arada konu başlığı biraz Ti 'ye alır tarzda olmuş zaten. Ama buradaki ince mesajı kimse anlamamış tabi. Tabi herkes fanboyluk ile meşgul olduğu için çoğu kişinin anlamaması da normal. Adam hâlâ 40$ tasarruftan bahsediyor. Yahu neyin tasarrufu bu? A8 7650K(R7) Hd610 'dan çok mu iyi sanki? En fazla 10fps farkı olacak. O da en fazla. Oda her oyunda değil. Peki ya buna ekran kartı takınca ne olacak? Her ikisine de aynı ekran kartını tak bakalım hangisi daha iyi sonuçlar veriyor sana? Ve de aradaki farka asıl o zaman bak bakalım ne olacak? Bu arada hangi harici ekran kartı ile 40$ tasararruf sağlıyor bu işlemci? A8 7650K kendi başına 340 TL. zaten. G4560 ise 240 TL. arada 100 TL. fark mevcut. İkisini bu şekilşde karşılaştırır isen tabii ki A8 7650K sahip olduğu R7 gpu ile daha iyi sonuçlar verir. İşlemci içerisindeki gpudan dolayı ciddiye alınıyor zaten. Diyelim ki her ikisine de uygun fiyatı ile Gt 1030 taktın ve ya daha üst Rx460/560 taktın. Sence hangisi daha iyi performans sunmuş olur? Bir de 100 TL. fazla vermiş olacaksın 7650K için. Ayrıca dual bellek ve yüksek frekanslı bellek kullanman gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 6 Temmuz 2017; 21:06:47 >

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Hocam fanboylar zaten tam bi komedi.Sanırsın adamın cebine para giriyor :D Yahu adamlar 200 Tl ye mükemmel bi işlemci yapmışlar hemde 4 izlekli ve 1000 tl lik işlemciyle hemen hemen aynı performansı sunuyor bunu kabul edip tebrik et ve otur daha neyin b..k atma yarışı anlamak mümkün değil. Ben 12 sene boyunca Amd kullandım taa Athlondan beri ama hiç bi zaman fanboyluğunu yapmadım.Yeri geldiğinde iyi yanını yeri geldiğindede kötü yanlarını hep söyledim.. Sonuçta İntel olmasa Amdnin Amd olmasa İntelin bi anlamı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenfb1907 -- 6 Temmuz 2017; 21:1:17 >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    40$ cebe at sonra ilerleyen zamanda üstüne 30$ ekle ve gt1030 al bu nasıl fikir?
  • Dilin kemiği yok. Şimdi de tartışmayı iyi olsa ne olura döndürdük. Çok akıllıyız, altta kalmayız kimselerden...
  • Overclockmanyagı O kullanıcısına yanıt
    A8-7650K 'nın 40$ avantajı direkt olarak yok. 7650K 350 TL. G4560 ise 250 TL. Bu şekli ile G4560 'ın 100 TL. avantajı mevcut. Fakat diyordu ki R7 gpu daha iyi performansa sahip. Anladığım kadarı ile de aradaki farkı 40$ performanslı bir kart ile yakalarsın diyor. Büyük ihtimâl postu attığı vakit R7 240 'tan bahsediyordu. Gerçi oda şuan 50-55$ arası.Neyse, adam buna gerek kalmadan 40$ cebinde kalabilir diyor. İyi de kim 40-50$ bir ekran kartı alır? Yerlerde süren performansı ne yapsın millet? Ekran kartı alacak parası olmayan ve alamayacak olan birisi zaten Apu sistem toplar tabii ki. Ama kısa vaade de iyi bir kart olacak biri niye 7650K alsın? Hele ki işi sadece oyun ise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 6 Temmuz 2017; 21:42:56 >
  • eskiden gençler pilajlar da b......llükleriye oynardı şimdi ise forumlarda konu açıyorlar. gençlerimizin ilginç bir tatmin ve aktivite anlayışı var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanilan kart neden gtx 1060 fe? Ikincisi bu teste gore g4560 uber islemci digerlerini bosuna mi aliyorlar? G4560 iyi islemci i3 7100 yerine alinabilirde bu kadarda abartmayın be kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman 4590 satıp buna geçeyim hem yeni soket

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceann Capall -- 7 Temmuz 2017; 13:4:50 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.