Şimdi Ara

AMD, Jaguar Mimarili Yeni Nesil Opteron X2150 APU ve X1150 CPU tanıttı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
1
Favori
7.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sertan11

quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

Orijinalden alıntı: optimist0626

Konuşma şeklini düzeltene kadar muhattabım değilsin , ayrıca seninle uğraşacak kadar vaktim yok.Bence TDK onaylı bir sözlük almalısın.
    Durar değil durur , tdf değil tdp , öle değil öyle , böle değil böyle , arza değil arıza.

Yazdıklarını İngilizce yazıp Google Translate'den çevirsem senden daha anlamlı daha düzgün çevirir.

yazdıklarına katılmamak mümkün değil

ayağımın altın dan çekil kendi işine bak kardeşim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Konuşma şeklini düzeltene kadar muhattabım değilsin , ayrıca seninle uğraşacak kadar vaktim yok.Bence TDK onaylı bir sözlük almalısın.
    Durar değil durur , tdf değil tdp , öle değil öyle , böle değil böyle , arza değil arıza.

Yazdıklarını İngilizce yazıp Google Translate'den çevirsem senden daha anlamlı daha düzgün çevirir.

çekil git başım dan kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: Chosniel_TR

Hani taze taze anlatıyorum ama sen anlamak yerin burda fanboyluk yapıyorsunhttp://www.overclock.net/t/1424064/vrz-i7-4960x-vs-fx-9590 şimdi burda fx9590 ın asıl rakibi ile karşılaştırmasını görebilirsin ki aslında asıl rakibi de değil ama fiyatları denk olduğu için bunu verdim onun dışında '' amd o olmadan amd onnları halt etmiş 16 mb önbellek onu ezer geçer '' şu yorumla gerçekten biraz gülünç duruma düşüyorsun son kullanıcı için 16 mb önbellek sadece göz boyamadır amd nin pazarlama taktiğide budur 8 çekirdek 16mb önbellekde dolduralım bunlar satış politikasıdır şimdi düşün bakalım bu işlemci madem bu kadar iyi herşeyi ezip geçiyor o zaman neden 8mb önbellekli daha düşük frekansda çalışan vede 4 çekirdeğe sahip bir işlemciyi geçemiyor şimdi oturup bunu düşünmen lazım yaşını az çok tahmin edebiliyorum aslında şuan seninle tartışmaya girmeninde bi anlamı yok ama belki anlarsın diye yazıyorum

Edit :http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/62166-amd-fx-9590-review-piledriver-5ghz-15.html buna bakmakta isteyebilirsin

Edit 2 :
    quote:

amd steamroller çıkacak işlemci belli oldu amd a10 7800k yapan mühendis işlemci nin %35 perfomans artışı olucakmış l3 birlikte geliyor soket deşiyor pci express 3.0 olucak hyper thread olucak 4 çekirdek iş parçacıkarı 8 olucak 28 nm single theard peformans ı ve genel performans ı da %35 artış olucakmış çift ekran kartı hybird olucak hitrojen mimarisi olucak bu işlemci yi iyice araştırdım yapan adamın yazdığı şeyler bunlar amd bu sefer gerçekten işlemci yi yapmış amd yavaş yavaş işlemcileri düzeltiyor amd fx yapsalarmış oda aynı şekil %35 perfomans artışı olurdu amd steamroller sonra işlemci amd nin büyük silah ı 512 bit olucak

evet burdada başka bir konuda ne güzel konuşmuşsun gerçekten işlemcinin L3 le birlikte gelmesi pcı exp. 3 desteği olması ht kullanılması 28 nm mimariye geçilmesini ve tek çekirdek performansında artış olmasını çok beğenmişsin bende bu söze bayıldım '' amd bu sefer gerçekten işlemci yi yapmış '' arkadaşım amd yapınca iyide intel yapınca niye kötü işe yaramaz teknolojiler oluyor bunlar lütfen barınma bu forumda fanboyluktan öleceksin resmen.

ben ne fanboyluktan ölücem benim fanboyluğum seni ilgilendirmez benim forum da barınmam senin yine iyigilendirmez sen zaten istesin de benimle tartışmaya giremezsin sen benim yaşımı tahmin edemezsin ben hiç bile gülünç durumuna düşmedim doruları sölüyorum ben fanboyluk yapmıyorum benim fanboyluğum seni iyigilendirmez ben anladım ki konuşuyorum amd gibisi var mı intel in avukatlığını yapma kendi işine bak kardeşim benimle muhatap olma

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

başında duran yada sana laf atan oldumu acaba kendi kendine trip atıyosun

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sana ne trip atcam sen bana laf çarptırmaya çalışıyorsun kendi işine bak kardeşim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sana ne trip atcam sen bana laf çarptırmaya çalışıyorsun kendi işine bak kardeşim

sana laf çarpıttığım filan yok onu nerden çıkardın

• quote:

Arkadaşım duygularıma tercüman oldun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elanorth -- 23 Kasım 2013; 23:45:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zhd93

bu kadar inatçı, cahil olabilir mi bir insan? dehşete düşmüş durumdayım şu an. adamın işi gücü yok, polemik çıkarmaya gelmiş foruma. yarım yamalak bilgisiyle bir de sizi düzeltmeye kalkıyor.

edit : bu vesileyle forumun blok özelliğini ilk defa kullanmış bulunmaktayım. herkese de tavsiye ederim.

benim bilgimin yarım yemalak olması seni hiç ilgilendirmez benim bilgilerim yarım yemalak değil senin beynin yarım olduğu kesin benim polemik çıkarmam seni hiç ilgilendirmez benim işimin gücümün olmaması seni hiç ilgilendirmez sen hep zaten dehşete düşmüşsün düşeceğin kadar ben senin gibi cahil değilim sen kör cehaletsin benim inatçı olmama seni ilgilendirmez sanane olum seni iyigilendirir sen tanımadğın insanlar a hakaret ediyorsun acizsin arıza mısın sanane olum seni bir gün böle bu yüzden dövücekler seni ilk ve son uyarıyorum yoksa sana çok kötü küfür edicem benim muhatap olma

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Masaüstü, sub-notebook için Kabiniler var, az araştırın denk gelir sanırım yeni sayılırlar. Çok performanslı değil ama ihtiyaca göre artık. Atomdan E350 lerden faln daha iyi tabiki. Düşük frekans intel işlemciler ile kapışır ama. Güç kullanımı faln da iyi.

sen amd den ne istiyorsun yok hypertransport mimari değilmiş yok amd hiç birşey yapamıyormuş gelmişsin intel gibi dandik işlemci koyuyorsun onların avukatlığını yapıyorsun amd fx gibi en iy işlemcileri kötülüyorsun sen hayatın da bir kere bile amd fx kullanmamışsın o işlemci çamur atıyorsun amd fx 8350 i7 her zaman daha sen testler bakma oyun iş 3d render amd daha hızlı işlemci de 8 çekirdek var 16 mb 4 ghz hızla çalışan canavar işlemci çok sayıda mimarisi var amd fx 8350 i7 den niye daha hızlı bir çekirdekleri tıkanıyor darboğaz yapıyorsun bu da iyi birşey değil şuana kadar dünya en hızlı işlemci amd fx yapma senin yaptığın çok ayıp ben bunları sana sölüyorum önce ki konulardan amd hep kötülemişsin bende bu yüzden burda sölemeyi uygun gördüm amd fx en hızlı işlemci fiyat ı da uygun daha ne olsun amd fx kullanar çok mennum

Rubisco'ya bu lafları eden çarpılır, forumdan afaroz edilir. Birine bu lafları söylemeden önce iyi tanımalısınız ve takip etmelisiniz.

• eğer amd fx 9590 ile intel i7 4970x extreme birbiriyle rakip olmayan işlemci ye karşılaştırıyorsan vay onların haline amd fx 9590 normal işlem intel i7 4970x profosyonel işlemciy le nasıl aynı kefeye koyuyarlar bende onu anlamadım gitti nasıl zekaya nasıl kafaya sahip ler bende onu anlayamadım amd fx bussiness olsa neyse profosyonel işlemci yi üretmiyor phenomlar da en son ürettiler onla kıyaslaşalar bişey deme o zaman amd daha iyi di amd fx 9590 ile intel 4970x bu karşılaştırmak demek beyin terk demek o kişelere açıyor bunlar nasıl intel in fan botu bunlar nasıl intel in avukatı bende onu çözemedim yalan yanlış insanların beynini çelmekten başka bişey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan11 -- 27 Aralık 2013; 20:46:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramir_han

AMD, mikro sunucu ve NAS çözümlerinde kullanılmak üzere düşük güç tüketimli, yeni nesil Operation X-Serisi işlemcilerini tanıttı. Yeni X serisi Operation işlemler Jaguar mimarisini baz alıyor. Ve seri şuan iki tane işlemcilerden oluşuyor. Yeni tanılan işlemciler X2150 ve X1150. Operation X1150 dört çekirdekli CPU, X1250 4 çekirdekli ve 128 adet Readon steam çekirdeğini içeren APU tasarımı baz alıyor. Her iki işlemcide konumlandırıldıkları intel işlemcilere göre çok daha iyi performans veriyor. Yeni işlemciler 32 GB RAM'a kadar destek veriyor.

X2150, amd tarafından ilk defa SoC olarak tasarlanan CPU ve GPU'yu tek bir silikon zarda High Speed Bus ile birleştiren işlemci olma özelliğini taşıyor. X2150 işlemci çekirdekleri 1.9 Ghz kadar CPU hızı, HD 8000 ailesine dahil 128 Readon çekirdeği ise 266 ile 600 Mhz arasında hızlarda çalıyor. X2150 nin TPD değer ise CPU ve GPU çalışma frekansına göre 11 ile 22 watt arasında dalgalanıyor. X1150 ise 4 çekirdekli ve 2 Ghz kadar hızda çalışıyor. TPD değer ise 9 ile 17 watt arasında dalgalanıyor.

Yeni X serisi X1150 ve X2150 işlemcileri SoC olarak tasarlandı. Aynı silikon zar üzerinde Sata portlar, USB 2.0, USB 3.0, Displayport, VGA, HDMI portları ve PCIe Gen2 8 line arayüzü bulunuyor. 2 Mb L2 belleğe sahip olan işlemcileri 32 GB'a kadar 1600 Mhz DDR-3 belleğe destek veriyor. X2150 99 dolardan, X1150 ise 64 dolardan satışa çıkartıldı. İşlemciler HP Moonshot sunucularında kullanılacak.

Kaynak : http://www.fudzilla.com/home/item/31523-amd-launches-jaguar-based-opteron-apu-cpu

amd de single theard perfomans %35 artış olması çok iyi yavaş yavaş düzeliyor amd inşallah şu dengiyi bozmaz

• Rubisco allah sabir versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

Rubisco allah sabir versin

• üşenmedim tüm yorumları okudum

hadi bye
  • fiyat performans olarak FX 8350 alınacak en iyi işlemci demek istiyordur... Core i7 4770K ile yakın ve bazı oyunlarda iyi... Core i7 4770K için 3'lü yada 2'li SLI ve CF'de darboğaz yapar mı diyen bile var...sen onlara cevap ver...
  • F/p olarak demiyor hocam , benim kullandığım FX8350 en iyi işlemcidir diyor.Test gönderiyorum yok bilmem ne diyor hakaret ediyor.Fazla iyimser yaklaşıyorsun. :) İ7 4770K yı bilmeyenler cf-sli tecrübesi olmayan biri sorabilir gayet normaldir.Ama bu durum ile o çok farklı emin ol.Kendim yaşadım biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedo20

quote:

Orijinalden alıntı: ookami

40 yıllık hapçı tanırım yine de böyle böyle kafa görmedim

Arkadaş dumanı fazla kaçırmış galiba hocam

• bence AMD bu konuda daha iyi seçenek... ne olursa olsun intel tercih etmem...
  • Taraflı olarak düşünmeyin , testlere baktığımızda.Her iki işlemciyide kullanan arkadaşların yorumlarına baktığımızda ve görüldüğü gibi de İntel daha güçlü işlemci üretir.Siz AMD tercih edebilirsiniz size iyi geliyor olabilir ama değişmeyen bir gerçek var ortada İntel daha güçlü.AMD f/p.Render yapacak adam gidipte AMD almaz herhalde.
  • Çağımızda bilgiye gerek yok. 2 özellik sahibi olan ülkenin başına bile geçebilir.

1- Kendine güven.
    2- Hırs.

Bunlara başka özellikler de ekleriz çok fakat bu sefer dadından yinmez...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.