Şimdi Ara

. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Adamların pazar payımız artsın diye yaptığı agresif indirimler takdire şayan ama buna da ihtiyaçları var. Zira soketinin geleceği, yeni işlemci almayı planlara büyük kolaylık sağlıyor çok mantıklı bir hamle esasında.

Ben şu an 4930k lı sistemi elden çıkarıp 200GE li sistem kurdum, 3300x i bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoşnakAğa

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Evet eskiye olan garip bir sempatim var, o dönemin extrem işlemcilerini deneyimlemek hoş bir duyguydu. Ancak her şeyin de bir dönemi var ve oyunlar tek çekirdeğe sıkı sıkıya bağlı. BF1 de 4930k hız aşırtma olmasına rağmen(öncesinde de 3970x vardı) tam manasıyla kartın hakkını veremiyorlardı. Tamam 1080p kartı değil ama benim amacım yüksek kaliteden ziyade iyi akıcılıktı GTX 1060 dan %15 fps almak için değiştirmedim ki ben kartı, o yüzden sattım gitti.

3300x eğer 6/12 iddiası gerçek olursa zaten top tier olacaktır, zaten tek çekirdekte Intel i yakalamasına fazla bir şey kalmadı, bu sefer %15 civarı bir kazanım olursa döngü başı başarımda stoklard bulamayız. Lanet olasıca piyasa şartlarında kıçı kırık i5 6400 e bile deli paralar isteniyor. Bunların kısa zamanda cezalandırılması lazım zira verilen paraların karşılığı bunlar değil.

• AMD nin fazla soket değiştirmek istememesi işlemcide yeterli geliştirmeleri sağlarsa büyük avantaj olur elbette.alan memnun satan memnun gibi bir durum olur.2600 kullansaydim ne olursa olsun ekran kartı değiştirmeden işlemci degistirmezdim.nasilsa bu işlemciler iki üç sene sonra hala piyasada olacak.bir çok kişi PC toplarken dar bütçe ile bir şeyler yapmaya çalışıyor ben en düşük 8 /16 hatta mümkünse 12/24 işlemci düşünüyorum ama 3300x beklenildiği gibi gelirse bizim gibi ülkelerde çok satar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün amazon.com'da ryzen 5 2600x'e anlık olarak indirim yaptı 169 + 44 = 213 usd'ye aldım bi tane. Dehşet bi F/P oranı denk geldi gerçekten..
  • BoşnakAğa kullanıcısına yanıt
    ohoho sen şimdiden geri vites yaptın tutarsızsın ipc artışı 15 tamam desek sen nelere razi olmaya kadar geriledin yüzde 12 ye tamam diyosun intelden ne farkı kalacak o zaman ha yüzde 8 ha 12 aynı sayılır o yüzden en az yüzde 15 ipc artışı

ryzen 3300 düz 6 c 12t diyeceğine hem 3300x yapmışsın hem 6c 6t leri telafüz ediyosun hemde fiyatı 105-110 dolar diyceğine 130 dolarlara kadar çıktın

o yüzden tahminlerin komple fail okumamış olayım

• quote:

Orijinalden alıntı: BoşnakAğa

Bu mesaj silindi.
    kabağın tadı ay çekirdeğinden daha güzel hocam
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.