Şimdi Ara

AMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS Sorunsalı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
8
Favori
13.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gta V bende yok ama bende bu konuyla mail atayım oyun firmasına mail adresi alayım arkadaşlar :)
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    adres yok burdan ticket yollayabilirsin

https://support.rockstargames.com/hc/en-us/requests/new
  • Basligi okuyunca gercek hayatta gece oynadiginiz zaman fps dusuyor sandim bir an Dedim acaba geceleri elektrik voltaji, frekansi falan mi degisiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

amd forumdaki konuya cevap gelmiş 2700x kullanan birisi sorun yaşamıyormuş 1607 kullanıyormuş windows sürümünü
    Evet bende gördüm. Adama cevap olarak belirttim zaten ben de denedim 1607'de sorun yine vardı diye. Güvenirliliği de tartışılır. Öyle var ya da yok diyene çok inanamamak lazım en azından 2 tane SS atıp bakın böyle diyebilmek gerekli.

@MogoLKhan Teşekkür ederim hocam ilginiz ve uğraşınız için. Ben de ticket attım şuan SocialClub forum konu linki ile birlikte.

@-Sabertooth-

https://community.amd.com/message/2863936
    https://support.rockstargames.com/hc/en-us/community/posts/360002791147-AMD-Processors-GTA-V-Low-Drop-FPS-at-Nights
    https://www.reddit.com/r/Amd/comments/8oj9bh/amd_processors_gta_v_lowdrop_fps_at_nights/

Yabancı forumlardaki konular bu şekilde üyelikleri olanlar destek olabilirlerse sevinirim.

• sanırım rockstar sorunu iplemeyecek daha yıllardır online giriş süresini çözmemişler hem sayımız bu kadar azken bence bu oyundan ümidi keselim başka oyun mu yok
  • quote:

sanırım rockstar sorunu iplemeyecek daha yıllardır online giriş süresini çözmemişler hem sayımız bu kadar azken bence bu oyundan ümidi keselim başka oyun mu yok
    @vamp @MogoLKhan @Ryzen
    Canlı destekle şansımı deneyim dedim. Pek umudum yoktu ama 1 saat kadar sürdü konuşma, en son bi yere varamayınca e-maille bilgilendiricez denildi. Umarım unutulmaz 2 kere de kayıt açtım konunun linki ile.

• iade kullanıcısına yanıt
    telefon ve işden dolayı konudaki yorumları kaçırıyorum yabancı biri bende öyle bir sorun yok demiş gibi bir yazı okudum acaba sorun kesin işlemciden mi yoksa ekran kartı anakart güncelleme vs vs bir sebebden olma ihtimali varmidir, eğer kesin işlemcidense gerçekden tuhaf durum çünki konsolda bu adamlarin oyunu amd apusula çalışıyor ve en çok parayida konsoldaki oyun satışlarından kazanmakdalar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

telefon ve işden dolayı konudaki yorumları kaçırıyorum yabancı biri bende öyle bir sorun yok demiş gibi bir yazı okudum acaba sorun kesin işlemciden mi yoksa ekran kartı anakart güncelleme vs vs bir sebebden olma ihtimali varmidir, eğer kesin işlemcidense gerçekden tuhaf durum çünki konsolda bu adamlarin oyunu amd apusula çalışıyor ve en çok parayida konsoldaki oyun satışlarından kazanmakdalar.
    AMD forumundan biri 2700X ve RX580 kullandığını, Windows 10 1607 sürümünde sorun yaşamadığını belirtti. Sorunun neyden kaynaklandığını bilmiyorum, ama işlemcilerle alakalı olması daha olası çünkü bu kadar insanın ortak noktası Ryzen. Belki Ryzen işlemci Türkçe Windows falan olunca sıkıntı çıkıyodur bilemiyorum.

ss tıklayınca açılmıyor
  • quote:

ss tıklayınca açılmıyor
    https://store.donanimhaber.com/76/1f/a6/761fa686fd68151e2d0608a26c1fb2f0.png linkin çalışması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende pek değişiklik yok

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Bende pek değişiklik yok

İmzanızdaki sistemi kullanıyosanız normal zaten. Intel işlemcilerde bir problem yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bu sorun ekran kartı diye açılmıştı galiba ama işlemci diye değişti heralde.

Bu kadar fps farkı gerçekten çok fazla, amd kullananlarda hep böyle sorun mu var yoksa oyun kaynaklı mı?

Ben oyun kaynaklı olduğunu düşünüyordum

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Aklınızda öyle kalmış olabilir hocam olur öyle

AMD CPU ve Nvidia GPU kullananlarda da sorun var maalesef. Optimizasyonla ilgili olduğunu düşünüyorum ben. Şuan rockstarla iletişim halindeyim, en son attığınız ve atacağınız otomatik cevapların hepsini denedim. Sorun sadece bende değil başka ryzen kullanıcılarında da var dedim ısrarla bakalım ne diyecekler.

Sorun sadece GTA V te var benim oynadığım oyunlar arasında. Özellikle BF1 Ryzenle daha akıcı geliyor bana.

Aynı kartı bir de intel işlemciyle bf de deneyen olursa daha net anlaşılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Aynı kartı bir de intel işlemciyle bf de deneyen olursa daha net anlaşılır.
    İntel işlemcilerin BF deki genel sorunu darboğaz ona yapacak pek bir şey yok.

Onunla ilgili de konum vardı forumda onda da AMDciler gelip sallıyodu yoruma

• quote:

Orijinalden alıntı: iade

İntel işlemcilerin BF deki genel sorunu darboğaz ona yapacak pek bir şey yok.

Onunla ilgili de konum vardı forumda onda da AMDciler gelip sallıyodu yoruma

Alıntıları Göster
    O zaman adam akıllı deneme şansı kalmıyor

• Smt'yi kapatınca performansta değişme oluyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The white warrior kullanıcısına yanıt
    bios dan mı kapanıyor ?

kontrol ettim bende smt ayarı hiç yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 6 Haziran 2018; 21:35:53 >
  • quote:

bios dan mı kapanıyor ?

kontrol ettim bende smt ayarı hiç yok
    Ayarının biosta olması lazım
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.