Şimdi Ara

AMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS Sorunsalı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
8
Favori
13.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-3042DE2E5

Ben de ryzen 7 1700+ gtx 1070 vardi sonra i5-8600k+gtx 1060 kullandim bu oynadigim oyunlarda çok daha iyi ve daha ucuza geldi. Bir daha ryzen alacagimi sanmiyorum
    i5 8600K, Ryzen 7 1700'e göre %30-35 daha iyi bir işlemci tek çekirdek performansında. Bana göre ekran kartının performansı kadar işlemcinin tek ve çok çekirdek performansı da oyun kalitesini etkiliyor. 8. Nesil öncesi Intel işlemcilerde özellikle i5'lerde AAA oyunlarda darboğaz problemi yaşanıyor. Örneğin i5 6600 ve RX 480 kullanırken BF1'de darboğaz oluyordu sonra Ryzen alınca işlemci ve anakartı kardeşime verdim ve ekran kartı olarak GTX 1050ti aldık şuan onda bile yer yer darboğaz oluyor BF1'de. Ama öte yandan Ryzen'lerde de farklı problemler var konumuzda olduğu gibi.

Konumuz Ryzen vs Intel veya Nvidia vs AMD değil arkadaşlar. Herkes güzel bir i7 işlemci ile GTX 1070-1080 kullanmak ister fakat günümüz şartları ile olmuyor. Ryzen 5 2600X ve B350 yerine, i5 8600K + Z370 + soğutucu alsam 2 kat fiyat oluyordu AMD'ye göre.

Vakit bulduğumda konuyu yabancı forumlara özellikle de AMD forumuna taşımayı düşünüyorum.

@Edward Teach @Rivalı Efsunger Arkadaşlar siz de benim attığım görseller gibi bir kaç görsel ekleyebilirseniz. Açacağımız konuda daha iyi olabilir.

• AMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS SorunsalıAMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS SorunsalıAMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS Sorunsalı
    AMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS SorunsalıAMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS SorunsalıAMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS Sorunsalı

geçen ay aldığım ss ler işlemci frekansı 3.5 boost ile 3.7 rise of the tomb raider ile de test yaptım orada da sorun yok bahsettiğim 2 çekirdek sorunu da olmadı bu resimleri iletirsiniz hocam linkini de bırakın konuyu açarsanız gündüzleri ss çekmedim ama fps olması gerektiği gibiydi 50-60 arası (vsync açık)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 2 Haziran 2018; 22:1:8 >

• iade kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ben ilk bir siteden ryzen 7 1700+sogutucu+z370 fiyatinda bir anakart ile satin almistim o yüzden i5 8600k bana daha iyi göründü daha ucuza daha iyi bir islemci performansi gösterdi,hemde baya bir daha iyi acikcaai. Ryzen olaninin ekran karti fani problemliydi hakem heyeti ile parami geri aldim,intel olanini da 14 gün kullandim psu baya sesli calisiyordu tasinma durumum var yolda perisan olmasin ve elime para gececek diye iade ettim daha iyisini alirim dusuncesiyle cunku 1060 icime sinmemisti pek. Kur da firladi şu an bilgiasayarim yok acikcasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Rivalı Efsunger Zaman bulduğumda açacağım konuyu. Çeviri işleri falan biraz sürecek tabi ki İngilizce ne kadar anlatabilirsem artık derdimi. Buraya eklerim linki.

@Sphygmus İyi yapmışsınız hocam. Hali hazırda sisteminiz yoksa bekleyin derim yeni Nvidia kartlar çıksın.
  • i7 4790k + GTX 1080 ikilisi ile gece - gündüz farkı:
    AMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS SorunsalıAMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS Sorunsalı

Aradaki fark yaklaşık %20. Windows 10 tüm güncelleştirmeler yüklü. Oyun 1080p, Advanced Graphics kapalı, Graphics kısmında Grass Quality Very High bunun dışında MSAA 8X dahil tüm ayarlar sonda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 2 Haziran 2018; 23:17:39 >

• -dehşet- kullanıcısına yanıt
    sanırım genel soruna benziyor sizde etkilenmişsiniz gibi ama sizin gpu değerleri normal en büyük darbeyi amd yemiş gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 2 Haziran 2018; 23:44:23 >
  • Ortada bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Oyun geceye döndüğünde gölgeler, ışıklandırmalar, yansımalar daha fazla yük bindiriyor GPU'ya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

i7 4790k + GTX 1080 ikilisi ile gece - gündüz farkı:

Aradaki fark yaklaşık %20. Windows 10 tüm güncelleştirmeler yüklü. Oyun 1080p, Advanced Graphics kapalı, Graphics kısmında Grass Quality Very High bunun dışında MSAA 8X dahil tüm ayarlar sonda.
    Şehrin içindeyken bende de çok sorun olmuyor gece düşüş normal değerlerde oluyor sizinki gibi. Sorun uzaktan bir yerden şehir tarafına doğru bakarken aslında. Örneğin denizden bot ile şehire doğru ilerlerken. Benim attığım değerlerde 45 ile 90 arasında 2 kat fark var. Ayrıca dediğim gibi aynı ekran kartı, RAM ve diğer bileşenlerle intel işlemci kullanırken bu sorun yoktu. Büyük ihtimalle AMD ile ilgili bir optimizasyon sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iade -- 3 Haziran 2018; 1:48:12 >

• benımde bf1 de fps sorunum var ıslemcım Intel ekran kartım nvdia.
    fakat oortak bır kullanımımız var.
    Windows 10 1803
    sorun bence burdan kaynaklı.
    Windows 10 1607-1703-1709-1803 sürümleri ile denemek
    yazmıssınız ama yukarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

i7 4790k + GTX 1080 ikilisi ile gece - gündüz farkı:

@Lana-Del-Rey

Ee buna ne diyeceksin ağır inten fanboyu?

• arkadaşta bizdeki kadar bir düşüş yok yalnız bir sürücü faciası olduğu kesin gibi bir şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

benımde bf1 de fps sorunum var ıslemcım Intel ekran kartım nvdia.
    fakat oortak bır kullanımımız var.
    Windows 10 1803
    sorun bence burdan kaynaklı.
    Windows 10 1607-1703-1709-1803 sürümleri ile denemek
    yazmıssınız ama yukarda.
    1803'ün sorunlu olduğunu duydum fakat bu konuyla alakası yok. 1 hafta boyunca 1709'la test ettim değerler aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

arkadaşta bizdeki kadar bir düşüş yok yalnız bir sürücü faciası olduğu kesin gibi bir şey
    Dediğiniz gibi sürücülerle ilgili bir hata kesinlikle. Bu arada İngilizcemin elverdiği kadar konuyu açtım AMD forumunda.

https://community.amd.com/message/2863936
  • link açılmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

link açılmıyor
    Admin tarafından konunun onayı bekleniyormuş. Onay alınca açılır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iade

1803'ün sorunlu olduğunu duydum fakat bu konuyla alakası yok. 1 hafta boyunca 1709'la test ettim değerler aynı.

Alıntıları Göster
    ben Tesst yağtıgınıza o kadar win surumu ıle hele 1 hafta hıc ınanmıyorum.
  • redditede aç istersen aynı konuyu bunlar onaylayacakta yeni sürücüyle düzeltirler sorunu onaylanana kadar gerçi apu ile test ettiğimde de aynı sorun vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

ben Tesst yağtıgınıza o kadar win surumu ıle hele 1 hafta hıc ınanmıyorum.

Alıntıları Göster
    1607 ve 1703 versiyonlarını yaklaşık 1 saat kadar test ettim. Dediğim gibi 1709 versiyonunu 1 haftadan fazla test ettim. Bir fark olmadığını anlayınca yaklaşık 2 gün önce 1803'e temiz kurulum yaparak geri döndüm güncellik açısından.

http://prntscr.com/jqc5c2

Gördüğünüz gibi 1803 versiyonunu 10 Mayısta indirilmiş. Yaklaşık 1 haftalık 1803 deneyiminden sonra acaba sorun Windows sürümünde mi diyerek 19 Mayısta 1709 versiyonunu indirmişim. Ayın 19'undan 2 gün öncesine kadar da (14 gün yapıyor) 1709 kullandım. Sonra dediğim gibi tekrar 1803 yükledim. Formatı sadece 250GB olan SSD'ye attığım için totalde 2 saati geçmiyor işlemler gözünüzde büyütmeyin bu kadar test işini.

Ortada bir sorun var ve görüldüğü üzere bu sadece bende olan bir şey de değil. Nickinizde de belirttiğiniz gibi Narsist kişilik bozukluğunuz var sanırım.
    Başka bir sorunuz veya sorununuz varsa yine sorabilirsiniz.

Saygılar.

• @Rivalı Efsunger Ona da baktım da şimdi hangi subreddit'e açacağımı kestiremedim çok alakasız şeyler var.

@Antalyalı0304 Aynı düşünceyle ilk başta Intel almıştım fakat yine hüsranla karşılaşmıştım hocam. Sanırım hüsran kaderimizde var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohmygod.gif

Bu mesaj silindi.
    Hangi arkadaşlar hocam mesajınız tam gelmemiş sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.