Şimdi Ara

AMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS Sorunsalı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
8
Favori
13.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizzat test ettim işlemcilik olay yok sorun depolama yada ram kaynaklı olabilir hatta güncelleme ve windows sürümleri korsan oyunda buna dahil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Michael Townley kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı adam r9 3900x ile 9900k arasındaki çekirdek/işlek farkının sadece 2C olduğunu söylüyordu...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • B-2 Spirit kullanıcısına yanıt
    O konuyu yazan kişi benim. Hiç kimse yardım etmeyince bende elimdeki işlemciyi satıp 3000 serisine geçtim ve burdaki arkadaşlar olsun diğer forumlardaki arkadaşlar olsun bir nebze yardımım dokunsun istedim. Yok nvidia yok dx11, AMD ye bug gibi hiç bir sorun yok. Ortada tek çekirdek performansı var sadece.

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Test ettim derken hangi işlemciyle hangi bölgelerde test ettiniz aceba?

• Kadir1441 K kullanıcısına yanıt
    Ryzen 2600 ile haritada sabah akşam oldukça test amaçlı fazlaca gezdim Gpu kullanımı hiç düşmedi.

Her bölgede olmuyor. Winewood tepesinde ve tevor bölgesinde özellikle absürt bir şekilde düşüyor. Winewood tepesine çıkın gece 19.00 dan sonra düşen fps yi manzara eşliğinde izleyebilirsiniz.

• Sorun çözülmüştür arkadaşlar. Ryzen 3000 serisinde hiç bir problem kalmamıştır. Bu kadar insanı yanıtsız bırakan yönetici ve Ryzen 3000 kullanıcılarına ders niteliğinde olması dileklerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadir1441 -- 29 Eylül 2019; 17:24:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadir1441

Her bölgede olmuyor. Winewood tepesinde ve tevor bölgesinde özellikle absürt bir şekilde düşüyor. Winewood tepesine çıkın gece 19.00 dan sonra düşen fps yi manzara eşliğinde izleyebilirsiniz.
    Deneyip paylaşırım burada.

• Kadir1441 K kullanıcısına yanıt
    sorunun kaynağı tek çekirdek demişsin e iyi de 2600'lerin tek çekirdeği o kadar kötü değil ki ona muadil olan bir intel işlemci bu sorunları yaşamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 5 Ekim 2019; 23:15:44 >
  • Bu sorunu bende yaşıyorum ve sorunun Rockstar veya Windows tarafında olduğuna inanıyorum.
    Kısaca tecrübelerimi yazayım.

Oyun 2015'de PC platformuna çıkışını yaptığında ilk gün aldım ve oyunu oynamaya başladım.

O zaman I5 4670K işlemci, 2x8 toplam 16GB RAM ve 280X ekran kartı ile oyunu oynuyordum. Böyle bir sorun o dönem kesinlikle yoktu. Bütün ayarlar neredeyse en tepe noktada oynuyordum. Anti aliasing kapalı tabii ki. Advanced sekmesinde ki uzak çizim mesafesi de en tepe nokta da oynuyordum ve oyun çok nadiren 60 FPS altına iniyordu.
    Sonrasında 2018 Yılında sistemde güncellemeye gittim ve 2600X işlemci ve GTX 1060'a geçtim. İlk dönem bir sorunla karşılaştığımı hatırlamıyorum. Sanıyorum ki 2019 yılı başlarında bir şey oldu ve bu sorunu yaşamaya başladım. Windows mu güncellendi oyun mu güncellendi emin değilim fakat bir sey oldu :) Ondan sonra bu sıkıntıyla boğuşma dönemim başladı.
    Üstelik eski 280X kartıma göre ayarları dahi kismam gerekti advanced sekmesinde ki çizim mesafesini tamamen kapatmam gerekiyordu normal FPS değerleri alabilmek için. internette araştırıyorum yok YouTube da işe yarar bişe yok anlayamadım gitti. GTA V dışında her oyun yağ gibi akıyor ama ne hikmetse bunda böyle bir sıkıntı var.
    Sonrasında 2019 Mayıs ayında uygun fiyata bulduğum için ekran kartını değiştirmeye karar verdim ve RX 590 SE+ ekran kartına geçtim. Bunun sorunumu çözeceği umuduyla oyunu açmıştım bir de ne göreyim 1060'dan daha güçlü bir kartla 1060'la aldığım FPS nin aynısını alıyorum GTA V'de. O zaman işte iyice sinirlenip geçtiğimiz ağustos ayına kadar oyunu açmadım.
    Sonuç olarak sorunu hala çözebilmiş değilim. Bu bende biraz saplantı haline de gelmeye başladı gün içerisinde durduk yere aklıma geliyor ve canımı sıkıyor. İki gün önce de RDR 2'nin PC'ye çıkacağı duyurusu yapıldı bir yandan da ya onda da aynı sorunu yaşarsam diye canım sıkılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-51C189DEA

Bu sorunu bende yaşıyorum ve sorunun Rockstar veya Windows tarafında olduğuna inanıyorum.
    Kısaca tecrübelerimi yazayım.

Oyun 2015'de PC platformuna çıkışını yaptığında ilk gün aldım ve oyunu oynamaya başladım.

O zaman I5 4670K işlemci, 2x8 toplam 16GB RAM ve 280X ekran kartı ile oyunu oynuyordum. Böyle bir sorun o dönem kesinlikle yoktu. Bütün ayarlar neredeyse en tepe noktada oynuyordum. Anti aliasing kapalı tabii ki. Advanced sekmesinde ki uzak çizim mesafesi de en tepe nokta da oynuyordum ve oyun çok nadiren 60 FPS altına iniyordu.
    Sonrasında 2018 Yılında sistemde güncellemeye gittim ve 2600X işlemci ve GTX 1060'a geçtim. İlk dönem bir sorunla karşılaştığımı hatırlamıyorum. Sanıyorum ki 2019 yılı başlarında bir şey oldu ve bu sorunu yaşamaya başladım. Windows mu güncellendi oyun mu güncellendi emin değilim fakat bir sey oldu :) Ondan sonra bu sıkıntıyla boğuşma dönemim başladı.
    Üstelik eski 280X kartıma göre ayarları dahi kismam gerekti advanced sekmesinde ki çizim mesafesini tamamen kapatmam gerekiyordu normal FPS değerleri alabilmek için. internette araştırıyorum yok YouTube da işe yarar bişe yok anlayamadım gitti. GTA V dışında her oyun yağ gibi akıyor ama ne hikmetse bunda böyle bir sıkıntı var.
    Sonrasında 2019 Mayıs ayında uygun fiyata bulduğum için ekran kartını değiştirmeye karar verdim ve RX 590 SE+ ekran kartına geçtim. Bunun sorunumu çözeceği umuduyla oyunu açmıştım bir de ne göreyim 1060'dan daha güçlü bir kartla 1060'la aldığım FPS nin aynısını alıyorum GTA V'de. O zaman işte iyice sinirlenip geçtiğimiz ağustos ayına kadar oyunu açmadım.
    Sonuç olarak sorunu hala çözebilmiş değilim. Bu bende biraz saplantı haline de gelmeye başladı gün içerisinde durduk yere aklıma geliyor ve canımı sıkıyor. İki gün önce de RDR 2'nin PC'ye çıkacağı duyurusu yapıldı bir yandan da ya onda da aynı sorunu yaşarsam diye canım sıkılıyor.
    rdr2de saint dennisde bu tür orta menzil sistemlerle 60 fpsyi unutsun herkes

• aynen gereksinimler yok daha ortada hemen unutsun deyin

gta 5de de aynısı söylendi hayvan gibi sistem istenecek dendi
  • Hocam biraz fazla karamsar yaklaşmışsınız duruma sanki. Hani oyunu yapan firma ubisoft falan olsa tamam diyeceğim ama Rockstar yapıyor. Çok fazla insana ulaşması adına optimizasyon işini sıkı tutacaklarını düşünmek istiyorum ben.

• quote:

Hocam biraz fazla karamsar yaklaşmışsınız duruma sanki. Hani oyunu yapan firma ubisoft falan olsa tamam diyeceğim ama Rockstar yapıyor. Çok fazla insana ulaşması adına optimizasyon işini sıkı tutacaklarını düşünmek istiyorum ben.
    ben sadece o şehir için söyledim

yoksa dağ bayır alanlarında (oyunun %70 80i) kötü işlemciler bile kâfi performans verir

ps4de bile normal stabil 30 fps çalışırken orada 15 20 fpsye düşüyor + kötü frametimelı çalışıyor

belli ki oranın optimizasyonunu yapamamışlar

gta 5 deniliyor mesela. o oyun ps4de stabil akan 30 fps çalişiyor. rdr2 maalesef öyle olmadı. kasabalarda hafif zorlanırkrne şehirde patlıyr

son 2 yıldır çıkan tüm oyunlarda "şehir bölgesi" kanayan bir yara hâline geldi. nedense yapımcılar ipin ucunu kaçırdılar. sebebini bilemem. ubisofta özel bir sorun da değil bu. ya mevcut işlemci güçleri oyun yapımcılarının amaçladıklarının gerisinde kalıyor ya da stadia pazarlama stratejisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 6 Ekim 2019; 19:33:3 >

• quote:

Hocam biraz fazla karamsar yaklaşmışsınız duruma sanki. Hani oyunu yapan firma ubisoft falan olsa tamam diyeceğim ama Rockstar yapıyor. Çok fazla insana ulaşması adına optimizasyon işini sıkı tutacaklarını düşünmek istiyorum ben.
    açıklama gelmeden söylenecek her şey tahminden öteye gidemez o yüzden kesin konuşulmamalı bence de
  • neyse laf anlatmanın anlamı yok çikinca göreceğiz bu konuyu favorilere kaydettim umarım UMARIM ben haksız çıkarım da özür dilerim sizlerden. saint dennis'de görüşürüz. ryzen 2600/i5 9400f ile burada SABİT STABİL 60 fps alınabilirse özür dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 6 Ekim 2019; 19:52:18 >
  • Hocam inşallah haksız çıkarsınız bu şekilde herkesin hayrına bir durum gelişmiş olur.
  • İki sorum olacak.

1-) Oyundaki saat ayarlarını değiştirebiliyormuyuz ?
    2-) Oyundan çıkınca ve tekrar girince kaldığım yerden devam etmiyor bunu nasıl çözerim ?

gündüz o dediğiniz tepeden görsel aldım yarın oyunda akşam olmasını bekleyip tekrar görsel alacağım.

rockstar editörden direktör moduna gir ordan değiştirirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 6 Ekim 2019; 22:32:52 >
  • B-2 Spirit kullanıcısına yanıt
    Kartın çektiği gücü düşüren sizde bir etken var ama yarın dediğiniz tepeyi deniyecem bendede olacak mı normalde 110w nın altına indiğine hic denk gelmedim.
    AMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS Sorunsalı

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.