Şimdi Ara

AMD / Intel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar AMD FX 6300 mi yoksa Intel Pentium i3 mu ?

Arkadaslar bide hangisitse ona gore de bi anakart yazin uyumlu olmaliymis keriz gibi uyumsuz bisey almiyim. 4 GB RAM alicam PC'nin PSU su 350W .
    Simdiden tesekkurler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kardeş AMD alacaksan bide güzel ATI çekersen iyi olur ama bi uyarı AMD ALACAKSAN İYİ Bİ SOĞUTUCUN OLSUN İKİ İŞLEMCİ ARASINDA PEK FARK YOK DENECEK KADAR AZ bende para çokk diyosan intel al bide guzel nvidia çektimi tm
  • quote:

Orijinalden alıntı: azrailkere

kardeş AMD alacaksan bide güzel ATI çekersen iyi olur ama bi uyarı AMD ALACAKSAN İYİ Bİ SOĞUTUCUN OLSUN İKİ İŞLEMCİ ARASINDA PEK FARK YOK DENECEK KADAR AZ bende para çokk diyosan intel al bide guzel nvidia çektimi tm

Butcem 750 tl bu arada i3 dusunuyorum 4160

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zimont kullanıcısına yanıt
    İşlemci bilgisayarın beynidir. İşlemci alacaksan kesinlikle intelden al sakın AMD alıpda hataya düşme, neden diye sorarsan AMD çok fazla ısınıyor ve fazla bir performans vermiyor heleki bu fiyatlarda. Eğer amd alacam illa diyorsan işlemci için parayı basman gerekicek anca o zaman anlarsın iyiliğini. Sonuna kadar intel. İşlemci öner diyorsanda intel i5 4460 var bende sfır sıkıntı. Anakart diyorsanda MSI z97 ama bunlar bu bütçeye göre değil :D ama işlemciyi düşün derim
  • İ3 4160 yada 4170. Anakart h81 olabilir.

Yada vatan web özel z97 300tl. Tercih senin.

• quote:

Orijinalden alıntı: rnistr

İşlemci bilgisayarın beynidir. İşlemci alacaksan kesinlikle intelden al sakın AMD alıpda hataya düşme, neden diye sorarsan AMD çok fazla ısınıyor ve fazla bir performans vermiyor heleki bu fiyatlarda. Eğer amd alacam illa diyorsan işlemci için parayı basman gerekicek anca o zaman anlarsın iyiliğini. Sonuna kadar intel. İşlemci öner diyorsanda intel i5 4460 var bende sfır sıkıntı. Anakart diyorsanda MSI z97 ama bunlar bu bütçeye göre değil :D ama işlemciyi düşün derim

Tesekkurler yorumun icin intel alirim o zaman peki hocam ben 100 tl gibi bi fiyata 4 gb ram alicam geriye 600 kaliyor 400e i3 200 tlye hangi anakarti onerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: RuhsuzPinokyo

İ3 4160 yada 4170. Anakart h81 olabilir.

Yada vatan web özel z97 300tl. Tercih senin.

Anakart i ondan alabilirim butceye 100 daha rklryip ama degermo hocam biraz fazla deilmi ramde alicam 4 gb :D

• zimont kullanıcısına yanıt
    Valla bu anakart benim gündemimdeki anakart elime parama geçer geçmez direk siparişi vericem. OC ile 3300 mhz kadar çıkabiliyorsun yani bu süper bişey. TAVSİYE !!!
  • quote:

Valla bu anakart benim gündemimdeki anakart elime parama geçer geçmez direk siparişi vericem. OC ile 3300 mhz kadar çıkabiliyorsun yani bu süper bişey. TAVSİYE !!!

Bende oc ye yemez hocam yeni parca alicam bide yaimiyim yani

• Alıcağın işlemci OC ye uyumlu değil zaten h81 bi anakart alabilirsin MSI H81 P33 150 TL veya Gigabyte H81M S2PV 170TL düşünebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH_Emre

Alıcağın işlemci OC ye uyumlu değil zaten h81 bi anakart alabilirsin MSI H81 P33 150 TL veya Gigabyte H81M S2PV 170TL düşünebilirsiniz.

Zaten oc yapmıcam ama tam olarak i3e uyumlu bir anakart istiyorum h81mp33 g3258 e djaha uyumlu deil miydi hocam

• Bütün anakartlar uyumlu ancak SSD gibi bir parça kullanacaksaniz sata3 6gbps destekli alın.

H97 ve z97 her turlu daha iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: RuhsuzPinokyo

Bütün anakartlar uyumlu ancak SSD gibi bir parça kullanacaksaniz sata3 6gbps destekli alın.

H97 ve z97 her turlu daha iyidir.

Tesekkurler tavsiyeniz icin

• rnistr kullanıcısına yanıt
    Amd işlemcilerin ısındığını görmedim yanlış bilgilendirmeyin
    Fakat AM3+ platformu çok eskidi o yüzden geleceğe dönük yatırım yaparım derseniz intel i3 4160-70 veya i5 4460-4590 alın ama onlarında 2016 da modası dolacak

• quote:

-Amdler ısınıyor

rnistr / donanımhaber
    31.07.2015
  • quote:

Orijinalden alıntı: azakd42869

Fakat AM3+ platformu çok eskidi o yüzden geleceğe dönük yatırım yaparım derseniz intel i3 4160-70 veya i5 4460-4590 alın ama onlarında 2016 da modası dolacak

Benim iki uc sene rahat kullanabilcegim ucuk olmayan bise onerebilirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

quote:

-Amdler ısınıyor

rnistr / donanımhaber
    31.07.2015

Kime göre, neye göre ısınıyor?
    Lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyelim.Tamam işlemciler eski yeni sistem alacaklara önerilmez ama gömmeye de gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: coMMann

quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

quote:

-Amdler ısınıyor

rnistr / donanımhaber
    31.07.2015

Kime göre, neye göre ısınıyor?
    Lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyelim.Tamam işlemciler eski yeni sistem alacaklara önerilmez ama gömmeye de gerek yok

Bakınız : Okuduğunu anlayamama

• Ben rnistr ye demiştim.Yanlış alıntılamışım kusura bakmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: zimont

quote:

Orijinalden alıntı: azakd42869

Benim iki uc sene rahat kullanabilcegim ucuk olmayan bise onerebilirmisiniz

Hocam ne tür oyunlar oynuyorsunuz veya render vb gibi bir işiniz varmı ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.