Şimdi Ara

amd=gaz ocağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • amd 2400xp+ 512 333mhz ddr msi 6712 board sistemim var kışın bayaa iiydi ama şimdi makinayı bilem açamıyorum eskiden 50C fln dı şu aralar 55 c den başlıyor 62c ye kadar çıkıyor makina resetlenmiyor ama haliylen prg larda sorun donma geçkekleşiyor işin acaip tarafı oc bile yapmıyorum bi ara 1800 de çalıştıriim dedim belki ısınmaz yine aynı sorun fan dandik dedik orjinal amd fanı taktırdık yine aynı acaba şu büyük fanlardan alırsam sorun düzelirmi oda olmazzsa bu aralar split klimalar ucuzlamışken bide benim kasaya alam bi dane :D pls yardıııııım [wand][wand][wand][wand][wand][wand][wand][wand]

• heatsink montajını iyi yaptığına emin misin?
    kasan kapalı ise kas aiçi havalandırman kötü olabilir
    termal macun kullanıyor musun?
  • kesin montaj hatası vardır o/c suz kullanıyosan zira üretilen mallar hem alaskada hemde arabistanda kullanılmak içindir
  • split iyi gider :)kesin çözüm
  • Tahminimce o işlemci 1.6v gibi bir değerle çalışıyordur. Eğer oc yoksa ki bu şartlar altında olması mümkün değil, işlemci gerilimini düşür. Genelde 0.1v altına rahat inebilirsin ve sorun çıkmaz. Ancak senin problemin başka bir nedenden kaynaklanıyor. Belkide iyi otumayan heatsink olabilir.
  • arkadaşlar gerçekten verdğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum şu voltaj olayını da bi deniim darklight heatsinkte sorun olduğunu zannetmiyorum çünkü bu ikinci vede ince zımpara ile zımparaladım altını yinede 55-60 c ye kasamda şu sağında çift fan olanlardan arka taraftada bir fan sağdakiler içeri alıyor arkadaki dışarı veriyor kasa helikopter oldu ama ısı hala aynı ısı çıkıyor acaba bu amd 2400 lerdemi var bu ısı problemi şu mavibiligisayarda büyük fanlardan vardı o sorunuma çözüm olurmu olmazzsa bide ona para vermiim diyorum
  • en iyi çözüm nitrojen yada uzerine bir iki kalıp kuru buz at iyi gelir[evlol][evlol][evlol]
  • her kez senin TUTKUNU anlamaz ENİĞMA CIM
  • walla benim fan 6000 rpm de paşalar gibi
    masa üstündeki bütün iconları seçtim
    hatırladıklarım
    nfsu+unreal2004+gtavicecity+photoshop+word+exel vs..vs..vs..+bikaç bişi daha varda unuttum herneyse seçtim hepsini enter dedim açtı falan öyle bir iki dakka hepsine tek tek geçiş yaptım ALT+TAB sonra işlemcimin ısına baktım 45-47 derece arasında değişiyordu şahsen beni tatmin etti [bandt]

dostum senin problemine gelince kendi işlemcini başka arkadaşında dene yine aynı problemi yaratırsa allah kerim...
    [frndsp]
  • aynı problem arkadaşın epoxunda da oldu o da amd 2.5 kullanıyor 3200 de açlıştırıyoruz ama 40 c nin üstüne çıkmıyor fanda 4000 devirde fln çalışıyor şu 6000 devirlik fan düzeltirse ondan aliim
  • her anakart ayni voltajda ve hızda aynı sıcaklığa kavuşur çünkü bunun anakartla bir alakası yok, eğer doğru voltaj vermiyorsa başka sorun çıkar.
    heat-sink cpu bağlantısında problem var...
    termal macunu doğru sürmüyorsun yada heatsinki takarken kayıyor.
    tekrar denemeni tavsiye ederim
  • heatsink in üzerindeki fanı söküp bak bi bazen acayip tozlanıyo sökmeden farkedemiyosun yada montaj hatası gibi bişey olmalı. yoksa o sıcaklıklar kesinlikle anormal.
    hava dolaşımınıda iyi ayarla fanlar söylediğin gibiyse hava falan dolaşmaz o kasada.. enaz iki fanı (tercihen arkadakilerin ikisinide)eksoz yap sıcak havayı dışarı atsın. hatta kapağı açıp bi test et..
    hiç olmadı as3 ödünç al birinden tek kullanımlık + 15-20 dolarlık bakır tabanlı bi soğutucu, kasa fanlarınıda iyi ayarla, bak keyfine..
  • Dieselbull dediğin gibi zaten kasanın yan tarafındaki 2 fan içeri arkadaki de dışarı atıyor havayı kasa kapağı açıkkende aynı sıcaklık mevcut başka haetsinkle de denedim sorun yine aynı cpu voltajlarıyla oynadım en az 1.25 e indirebiliyorum sıcaklıkta değişme olmadı bide bakır deniim teşekkürler
  • Bence Kesinlikle Cpu Heatsink Problemi zımparalasanda göremediğin boşluklar olabilir ben 3200 de 45-50 arası sıcaklıktayım kasa içi tek fanla 4 tane daha takacam bakalım ne kadar düşecek
  • işlemcini tekrar monte et. tabiki artic siler 3 macun ile.
  • bir de artik hava sicakliklarinin artigini unutmayalim. kisin aldigimiz degerlerle yazin aldigiiz degerler farklilik gosterebilir
  • keanu +1
  • H/s işlemciye 1 köşeden basmıyodur belki.Ben bu yüzden athlon 1000 kaybettim.Pastayı değiştir seramik kullan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.