Şimdi Ara

AMD FX6300 Stability Test ve Sıcaklık Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bayram öncesi parçalarını aldığım bilgisayarımı bugün montajını yaptım, windows'unu kurdum ve kullanmaya başladım. Bilgisayarı açtım biosa girdim 53 dereceye kadar çıktı birer birer çıkıyor. Core Temp, HW Monitör, Aida 64 ile bakıyorum boşta 20 derece. Core Temp'te 20 derece yazarken bilgisayara reset attım biosa girdim sıcaklık 40 derece gösteriyordu. Ben bunları yazarken şuan 50'ye çıktı. Bu 10 derece artış 1-2 dk içerisinde oldu. Biosta 52 derece yazarken pc'ye reset attım hemen Core Temp'i açtım 20 dereceye kadar düştü aynı süre içerisinde. Bilgisayarda oyun yok şuan yüklemeye korkuyorum. Aida 64'ten stress cpu'yuyu seçtim birtek start dedim

12.08.2013 01:05:49 Stability Test: Started
    12.08.2013 01:05:49 Stability Test: Failed

Yazıyor ama elapse time ilerliyor fakat cpu load %2 ve 19 derece. Fanı takarken çok kararsız kalmıştım taktım oynama yok. Kasam Corsair 200R kasa ile beraber gelen fanları kullanıyorum, başka fan yok, oda sıcaklığı 29-30 derece. Acaba ne yanlış?
    Yardım ederseniz sevinirim,

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a7v8x -- 12 Ağustos 2013; 1:17:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: a7v8x

Merhaba arkadaşlar. Bayram öncesi parçalarını aldığım bilgisayarımı bugün montajını yaptım, windows'unu kurdum ve kullanmaya başladım. Bilgisayarı açtım biosa girdim 53 dereceye kadar çıktı birer birer çıkıyor. Core Temp, HW Monitör, Aida 64 ile bakıyorum boşta 20 derece. Core Temp'te 20 derece yazarken bilgisayara reset attım biosa girdim sıcaklık 40 derece gösteriyordu. Ben bunları yazarken şuan 50'ye çıktı. Bu 10 derece artış 1-2 dk içerisinde oldu. Biosta 52 derece yazarken pc'ye reset attım hemen Core Temp'i açtım 20 dereceye kadar düştü aynı süre içerisinde. Bilgisayarda oyun yok şuan yüklemeye korkuyorum. Aida 64'ten stress cpu'yuyu seçtim birtek start dedim

Yazıyor ama elapse time ilerliyor fakat cpu load %2 ve 19 derece. Fanı takarken çok kararsız kalmıştım taktım oynama yok. Kasam Corsair 200R kasa ile beraber gelen fanları kullanıyorum, başka fan yok, oda sıcaklığı 29-30 derece. Acaba ne yanlış?

Teşekkürler.

Anakart bios güncellmesi yaptın mı? ve Soğutucu ne kullanıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: electro58

quote:

Orijinalden alıntı: a7v8x

Merhaba arkadaşlar. Bayram öncesi parçalarını aldığım bilgisayarımı bugün montajını yaptım, windows'unu kurdum ve kullanmaya başladım. Bilgisayarı açtım biosa girdim 53 dereceye kadar çıktı birer birer çıkıyor. Core Temp, HW Monitör, Aida 64 ile bakıyorum boşta 20 derece. Core Temp'te 20 derece yazarken bilgisayara reset attım biosa girdim sıcaklık 40 derece gösteriyordu. Ben bunları yazarken şuan 50'ye çıktı. Bu 10 derece artış 1-2 dk içerisinde oldu. Biosta 52 derece yazarken pc'ye reset attım hemen Core Temp'i açtım 20 dereceye kadar düştü aynı süre içerisinde. Bilgisayarda oyun yok şuan yüklemeye korkuyorum. Aida 64'ten stress cpu'yuyu seçtim birtek start dedim

Teşekkürler.

Anakart bios güncellmesi yaptın mı? ve Soğutucu ne kullanıyorsun?

İnternet yok sadece anakart cd'si kurulu. Fiber internete geçtim bugün 15.gün oldu halâ internet bağlanmadı. Lanet olsun bu ttnete.

İçimide döktüm. Stock fan kullanıyorum.

• a7v8x kullanıcısına yanıt
    Stok fanda normalde bosta 35-40 derece değerlerinde gezer. 20 derece olması imkansız program sorunlu olabilir. İşlemci fanını tam oturduğundan emin ol ve yakın zamanda bir işlemci soğutucusu al 10-15 derece civarı ısı düşer
  • quote:

Orijinalden alıntı: electro58

Stok fanda normalde bosta 35-40 derece değerlerinde gezer. 20 derece olması imkansız program sorunlu olabilir. İşlemci fanını tam oturduğundan emin ol ve yakın zamanda bir işlemci soğutucusu al 10-15 derece civarı ısı düşer

Boşta işlemci 1.4 ghzde çalışıyor ama?

• Kaç kere yazdım arkadaşlar programlar çekirdek sıcaklığını ölçüyor.Bu sıcak havada minimum +35C çalışması gerekir.
    All suite / HWMonitör / HWiNFO64 ile ölçüm yapabilirsin.
  • Biosdaki degerin dogru oldugunu düsünüyorum . stok sogutu ile 19-20 derece olmasina imkan yok zaten .
  • Sizide bekliyorum hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.