Şimdi Ara

AMD FX X8 9370 Vatan stoklarında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
13.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

quote:

Orijinalden alıntı: Can_R6

quote:

Orijinalden alıntı: InsectKin

en merak ettiğim ise stok fanı acaba fx8350 ile birlikte gelen cooler master fanı mı acaba.. çok gürültülü yahu çekilmiyor onun sesi.. umarım aynısını vermezler bu işlemciyle yaf..

ben anlamıyorum neden millet övüyor amd yi? intel kalite kardeşim adamlar kanıtlamışlar isimlerini git şimdi pcden anlamayan bir adam bile i3 mü i5 mi i7 mi alsam diyor amd desen o ne ya der :)

Kalite değil reklam. Ben de o kadar reklam yapsam benim ürünümü de kapışır insanlar. Eğer kaliteyle ilgili olsaydı Athlon 64 devrinde Pentium 4 alan olmazdı. Çoğu kişi telefonda Samsung'u tek geçiyor. Aşırı kaliteli olduğu için mi yoksa çok reklam yaptığı için mi? Bir de AMD'ye atılan; "AMD yanar, patlar" gibi iftiralar da birleşince böyle oluyor işte.

• Alan varmı millet
  • AMD'nin bu iki 9000 serisi işlemcisiyle ne alıp veremediğiniz var anlamıyorum. AMD'nin neredeyse her hareketini takip eden mümkün olduğunca AMD'yi destekleyen bir kişi olarak o işlemciler benim ilgimi çekmiyor.
  • GuKaMa kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. Okula bilgisayar alacaktık. Ben bir şeyi merak ettim ve müdürle bilgisayarcıyı aradık. Konu işletim sistemi değildi ama düşündüğüm konfigürasyonu söyledim. AMD FX 6100 işlemciyi duyunca karşıdan bomba alıyormuşuz gibi tepki geldi. Yine; "AMD yanar vs." sözleri duydum. Bilgisayar da hazır bilgisayar olduğu için ben bir daha karışmadım. Sonra toplama yapılmış ve i5 3470 seçilmiş. Ben onun yerine A10 6700/6800K ile sistem toplardım. Hem işlemci hızı hissedilmezdi hem daha iyi grafik birimi olurdu hem de daha iyi kasa/güç kaynağı ve ufak boyutlu da olsa bir SSD konulurdu bilgisayara.
  • Hasan07-36 kullanıcısına yanıt
    o kadar yanyana bilgisayarın olduğu yerde fx serisinden nasıl bir ses çıkar hiç düşündün mü ?
    ayrıca hazır almışlar iyi yapmışlar sorun oldumu yollarlar garantiye toplama alınsaydı sorun çıktığında sorunu kim çözecekti ?
    sen bireysel düşünüyorsun okulun bireysel değil profesyonel düşünmüş demekki.
  • ah amd ah...
  • cobi C kullanıcısına yanıt
    Fazla sayıda bilgisayar bir arada değil. Odalara birer birer dağılmış halde. İkinci olarak ilk önce hazırdı ama sanırım toplama alınabilirmiş ki i5 ile toplama yapıldı. Üçüncü olarak çoğu sorunu çözebilirim ben. Ama o şekilde kalırsa o da toplama bu da. Son olarak kasalarda 8 cm fan var. Ayrıca güç kaynağı öyle iyi ki 12 cm fanı olmasına rağmen Intel stok soğutucunun çıkaramadığı sesi çıkarabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan07-36 -- 19 Eylül 2013; 23:55:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

Fazla sayıda bilgisayar bir arada değil. Odalara birer birer dağılmış halde. İkinci olarak ilk önce hazırdı ama sanırım toplama alınabilirmiş ki i5 ile toplama yapıldı. Üçüncü olarak çoğu sorunu çözebilirim ben. Ama o şekilde kalırsa o da toplama bu da. Son olarak kasalarda 8 cm fan var. Ayrıca güç kaynağı öyle iyi ki 12 cm fanı olmasına rağmen Intel stok soğutucunun çıkaramadığı sesi çıkarabiliyor.

anlamadım sen teknik personelmisin misal bilgisayar açılıyor görüntü yok bu ramden mi işlemciden mi ekran kartından mı yoksa powerdan mı oturup uğraşacakmısın.
    bunlar ciddi vakit alan işler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 20 Eylül 2013; 0:13:04 >
  • ookami O kullanıcısına yanıt
    o gereksiz üyeyi ciddiye alıpta cevap vermeniz yanlış olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

amd'nin iki işlemcisi var alınabilecek ;
    fx 6300 ve fx 8320 çünki ucuz bu işlemciler gerisi alınacak işlemciler değiller.

hocam. çok iyi söylediniz. sonuçda.. üst düzey sistem alacak adam.. intel alır.. en azından çoklu cf slı da daha iyi.. ama fiyat/performansda.. amd nin ortanın üstü i5 seviyesine benzer yada yakın işlemcisidir.. yada onun dengi.. tabi işlemciyi amd beleş verecekse kullanırım hatta sıvı azotlu kullanırız
  • quote:

Orijinalden alıntı: helloween

quote:

Orijinalden alıntı: ookami

"Well bit of an update... with weeks testing...

Standard FX9590 is 4.7Ghz with a 5.0Ghz turbo (Turbo does not run all cores at same time @ 5.0Ghz?)

5.4 Ghz... Will post and boot into windows, but that's about it... Total Fail at any voltage...Well without risking killing the CPU...
    5.3 Ghz... Was stable until yesterday it crashed on me yesterday in Photoshop, had problems stress testing due to high thermal only can do 20 min before CPU hits 65C
    5.2 Ghz... Does not crash in Photoshop but same problem with stress testing...
    5.1 Ghz... No problem as voltage can be set at 1.5V stress test all day CPU does not get over 58
    5.0 GHz... Works Perfect very low voltage & temps... Room Temp 22c CPU Temp idle 32c Full Load video encoding for 12 Hours max 51c

So its been fun but a bit of an anti climax, will possibly have another crack if I get some different ram...as all the problems are ram related even when I have only one DIMM occupied."

Türkçe:

Adam Overclock forumundaki bir FX 9590 sahibi, haftalarca yaptığı overclock denemelerini listelemiş.

5.4 GHz ... Windowsa log ine geliyor ancak o kadar...ne voltaj olursa olsun başarısız, tabi CPU'yu risk etmeyeceğimiz çerçevede
    5.3 Ghz ... İlk başta stabildi ancak Photoşop'da dün bilgisayar çöktü, stres testi yapmak istedim ancak yüksek sıcaklıklarla ilgili sorunlardan ötürü ancak 20 dakika yapabiliyordum işlemci 65 dereceye çıkıyordu.
    5.2 Ghz ... Photoşopda çökmüyor ancak ısı problemleri mevcut
    5.1 Ghz ... Problem yok voltaj 1.5V ye çekiliyor tüm gün stres test yapılabiliyor CPU sıcaklığı 58 dereceyi geçmiyor.
    5.0 Ghz ... mükemmel çalışıyor düşük voltaj ve sıcaklıklarla, oda sıcaklığı 22 derece olan bir yerde cpu sıcaklığı boşta 32 derece yükte 51 derece

Anlat bakalım 5.9GHz hikayeni, dinliyorum.

biraz kapak gibi olacak bu ama sen kaşındın

http://hwbot.org/submission/2419639_toolius_cpu_frequency_fx_9590_5906.78_mhz

Model: FX-9590 'Piledriver'
    Cooling: Water Cooling
    Speed: 4.700 @ 5.906,78MHz

Model: Crosshair V Formula-Z
    Cooling: Standard Stock Cooling
    Chipset: 990FX

AMD FX X8 9370  Vatan stoklarında

Fanboy.oldugunu biliyordum ama bariz cahil oldugunu simdi gordum. Adam 2 cekirdek calistiriyor sadece. Kapagini bir tarafina yerlestirirsin artik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Standard FX9590 is 4.7Ghz with a 5.0Ghz turbo (Turbo does not run all cores at same time @ 5.0Ghz?)

5.4 Ghz... Will post and boot into windows, but that's about it... Total Fail at any voltage...Well without risking killing the CPU...
    5.3 Ghz... Was stable until yesterday it crashed on me yesterday in Photoshop, had problems stress testing due to high thermal only can do 20 min before CPU hits 65C
    5.1 Ghz... No problem as voltage can be set at 1.5V stress test all day CPU does not get over 58
    5.0 GHz... Works Perfect very low voltage & temps... Room Temp 22c CPU Temp idle 32c Full Load video encoding for 12 Hours max 51c

So its been fun but a bit of an anti climax, will possibly have another crack if I get some different ram...as all the problems are ram related even when I have only one DIMM occupied."

Türkçe:

Adam Overclock forumundaki bir FX 9590 sahibi, haftalarca yaptığı overclock denemelerini listelemiş.

5.4 GHz ... Windowsa log ine geliyor ancak o kadar...ne voltaj olursa olsun başarısız, tabi CPU'yu risk etmeyeceğimiz çerçevede
    5.3 Ghz ... İlk başta stabildi ancak Photoşop'da dün bilgisayar çöktü, stres testi yapmak istedim ancak yüksek sıcaklıklarla ilgili sorunlardan ötürü ancak 20 dakika yapabiliyordum işlemci 65 dereceye çıkıyordu.
    5.1 Ghz ... Problem yok voltaj 1.5V ye çekiliyor tüm gün stres test yapılabiliyor CPU sıcaklığı 58 dereceyi geçmiyor.
    5.0 Ghz ... mükemmel çalışıyor düşük voltaj ve sıcaklıklarla, oda sıcaklığı 22 derece olan bir yerde cpu sıcaklığı boşta 32 derece yükte 51 derece

Fanboy.oldugunu biliyordum ama bariz cahil oldugunu simdi gordum. Adam 2 cekirdek calistiriyor sadece. Kapagini bir tarafina yerlestirirsin artik.

sırf amd'yi öveyim diye bindiği dalı kesmiş.
    ayrıca bu işlemciyi 5 ghz üstü çalıştırmak için kaç fazlı nasıl bir extereme kart lazım o da ayrı mesele.

• quote:

quote:

quote:

Türkçe:

"nerede su soğutmayla 5.9ghz çalışmış FX 9590 gösterebilecen mi." bu lafı sen deyip ardından kapağı yemedinmi. çekirdek mekirdek bahsedenmi oldu sana. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olursan böyle kalırsın.. ayrıca aynı adam 8 core ile 5.62ghz stabil olarak çalıştırıyor. ama sana kalırsa 5.4ghz de windowsu bile açmıyormuş işlemci

bu da ikinci kapak...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Türkçe:

"nerede su soğutmayla 5.9ghz çalışmış FX 9590 gösterebilecen mi." bu lafı sen deyip ardından kapağı yemedinmi. çekirdek mekirdek bahsedenmi oldu sana. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olursan böyle kalırsın.. ayrıca aynı adam 8 core ile 5.62ghz stabil olarak çalıştırıyor. ama sana kalırsa 5.4ghz de windowsu bile açmıyormuş işlemci

bu da ikinci kapak...

Dikkate alınmaya bile değmezsin. Bariz bir şekilde burada bilgili ne kadar insan varsa kendini rezil ettin o 5.9ghz linkini postalamakla şimdi toparlamaya çalışıyorsun kendince.

Screenshot ayrıca sadece cinebench testi gösteriyor.

Ne soğutma bilgisi var, ne de işlemciyi tamamen 100% strese sokan bir Prime 95 gibi bir test sonucu var. Kusura bakma o 5.9ghz resmin ile inandırıcılığını kaybettin.

Benim fanboylarla artık daha fazla harcayacağım vakit yok, kendince istediğin şekilde takıl kandır kendini sen bilirsin, sana fanboy olmayan kimse inanmıyor şu an her mahallenin bir delisi olur gülüp geçiyorlar sadece.

Bu arada 1.596V çok başarılıymış boşuna AMD FX 9xxx serisine sadece 1 yıl garanti verilmiyor biliniyor çünki dayarsan voltajı işlemcinin ömrü kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ookami -- 20 Eylül 2013; 12:24:36 >

• Soğutma hakkında ben sana bilgi vereyim .

Kullandığı sıvı soğutma nın içersinde en az 1 adet mora-3 radyatör var , 2010 yılında 2 adet satın aldığını biliyorum , forumlarda bunun ispatı var .

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?286815-AMD-FX-9590-in-FlanK3rs-hands-and-in-review/page2

Burada görüldüğü gibi resimlerini çekmiş :

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?249667-Watercool-MO-RA-3-anyone-know-something-about-it/page2

Sisteme 1500+ Dolarlık sıvı soğutma sistemi takarak 5,6 GHZ yapmak çocuk oyuncağı olmalı .
    Normal kullanıcı için bu birşey ifade etmiyor . H100i gibi oyuncaklar ile yapılacak gibi değil .

Kullandığım işlemcinin 5GHZ de aldığı cinebench puanı 9,50 , piyasaya 2yıl önce çıkmış ve artık neredeyse eski sayılacak bir model :)

fx9590 a iyi yada kötü demiyorum , buna herkes kendi karar vermeli . 400-450 TL ye alınır , yanına da sağlam anakart ve psu ister + soğutucu .
    Ama bu kadar para döktükten sonra f/p olayından çok uzak kalan bir cpu olarak görüyorum .

Edit :

Bunlar da forum sakinleri tarafından yapılan cinebanch denemeleri .

http://forum.donanimhaber.com/m_56088136/key_i%3Flemcisine+g%FCvenen/tm.htm

Edit 2 :

yapmışken tam olsun istedim :)

5.1 GHZ

5.2 GHZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 20 Eylül 2013; 13:22:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Soğutma hakkında ben sana bilgi vereyim .

Kullandığı sıvı soğutma nın içersinde en az 1 adet mora-3 radyatör var , 2010 yılında 2 adet satın aldığını biliyorum , forumlarda bunun ispatı var .

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?286815-AMD-FX-9590-in-FlanK3rs-hands-and-in-review/page2

Burada görüldüğü gibi resimlerini çekmiş :

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?249667-Watercool-MO-RA-3-anyone-know-something-about-it/page2

Sisteme 1500+ Dolarlık sıvı soğutma sistemi takarak 5,6 GHZ yapmak çocuk oyuncağı olmalı .
    Normal kullanıcı için bu birşey ifade etmiyor . H100i gibi oyuncaklar ile yapılacak gibi değil .

Kullandığım işlemcinin 5GHZ de aldığı cinebench puanı 9,50 , piyasaya 2yıl önce çıkmış ve artık neredeyse eski sayılacak bir model :)

fx9590 a iyi yada kötü demiyorum , buna herkes kendi karar vermeli . 400-450 TL ye alınır , yanına da sağlam anakart ve psu ister + soğutucu .
    Ama bu kadar para döktükten sonra f/p olayından çok uzak kalan bir cpu olarak görüyorum .

Edit :

Bunlar da forum sakinleri tarafından yapılan cinebanch denemeleri .

http://forum.donanimhaber.com/m_56088136/key_i%3Flemcisine+g%FCvenen/tm.htm

Edit 2 :

yapmışken tam olsun istedim :)

5.1 GHZ

5.2 GHZ

Aynen böyle birşey olduğunu tahmin ettim zaten. Hardwarecanucks.com çok güvenilir bir site ve 5.2GHz de normal soğutmalar ile stabilite tutamamışlar.
    Diyelim ki onların işlemci biraz takoz çıktı (FX 9590'da takoz ihtimali çok çok çok düşük bu arada, en şahane Vishera cpu'ları özenle seçiliyor fabrikada ve FX 9590 yapılıyor) adam H100i gibi piyasada sıklıkla satılan üst seviye soğutucu ile 5.3GHz yaptığı anda sıcaklık 68 dereceye geliyor 20 dakkada.

Uzun lafın kısası şu, bu işlemciler overclockçular için değil. Benim ilk söylediğim hala geçerli, bir FX 8350'yi alıp overclock etseniz elinizdeki FX 8350 takoz olmadığı sürece rahatlıkla bir FX 9370 olacaktır. nitekim benim işlemcim için 4.6GHz çok kolay, 4.8GHz de de hiç zorlanmadı sadece ful yükte biraz fazla ısındı bende yaz ayları boyunca iyice strese sokmamak için düşürdüm. Ekim'den itibaren tekrar 4.8'e geçmeyi düşünüyorum.

zaten 990FX Sabertooth, Crosshair V Formula, MSI 990FXA-GD80, Asrock 990FX Extreme9, Gigabyte 990FX-UD7 gibi AMD için en üst anakartlardan birine sahip değilseniz bu işlemcileri unutun. Güç fazları yetmeyecektir çalıştırmanıza.

• FX 8350 şu anda AMD nin bence alınabilecek en üst ve en iyi işlemcisi. birisi demişki fx 6300 den başka almam ..crysis 3 te fx 6300 e ben 10-15 fps fark atıyorum bu devirde 6 çekirdek alınmamalı 8 çekirdeğe geçiş yapmanız gerek. çünkü 8 çekirdek oyunlar gelmeye başladı başlıyor.
  • quote:

tdp

Amd 8350 ile zaten 5ghz görüyoruz ne gerek var 9370 e

• quote:

Orijinalden alıntı: tr123456

quote:

tdp

Amd 8350 ile zaten 5ghz görüyoruz ne gerek var 9370 e

kasa buzzzzzzz gibi

• Beyler h110 ile ne kadar sogütabilirim bilmiyorum ama birinuz bunu oyun performansı ile ilgili birşeyler paylaşabilirmi. 3930k ile durumu nasıl mesela bunun oc ile? Ha iyi ise haswell-e ye kadar buna bir geçiş yaparım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.