Şimdi Ara

AMD FX X8 8350 Nasıl ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
1
Favori
28.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • core i7 2700k için bile dual cf yapınca işlemci kullanımı %50 oluyor bu darboğaz diye ortalığı yıkan var... FX 8350 ile sorun olmuyor...
  • Yav kötü yorumları dinleme. Su anki oyunlari rahat , yeni çıkacak çekirdek isteyen oyunlarida i5 ten daha iyi acarsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FX 8350 sahibi arkadaşlar, rica etsem x264 benchmark yapıp sonuçlarını paylaşabilir misiniz?

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=520
  • quote:

Orijinalden alıntı: zetronom

amd-fx8350 nasılmı dedin.....rokettttttttttt rokettttttttttttttttttttt

Sisteminde 7950 ekran kartı var ondan memnunmusun durum nedir ?

O kartın hakkında güzel şeyler duymadım ?
  • 8350 alcaksan kafan rahat olsun,şunuda söyliyim forumda ne kadar dolaşıp araştırdıkça git gide ne alcağına karar veremeyip çıkarsın.çünkü kullanmayıp yorum yapan çok insan var,ben imzadaki sistemle kullanıyorum gayet memnunum,birşey alacaksan bikere kafanda olması lazım ya hep ya hiç.
  • intel fanboylari alert ya kardeşim para senin cebine mi gidiyor yoksa her elemandan kar mi kazaniyorsun ! ben 2 yildir amd p2 965 kullaniyorum sıkıntısız bir eksiğini de görmedim maşallah (6850 ekran kartim) ki amd nin son çikan 8350 sentetik testlerde intelin 1000 dolarlik işlemcisini geçiyor , oyun testlerinde misal crysis 3 de en başta 8350 var altinda ise 1000 dolarlik işlemci intel aptal değil amd keriz değil ikiside kendi seğmentinde 1 numara geçen seneye kadar i3 i3 diye zirvalayanlar şu an da piyasada yoklar , birakin fanatikliği şu anda işlemci değiştireceksem anakartim am3+ olduğundan direk 8350 alabiliyorum peki intel ? her sene anakart soketi değiştiriyor performans olarak birşey bile vaadetmiyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: Enes Eyibil

intel fanboylari alert ya kardeşim para senin cebine mi gidiyor yoksa her elemandan kar mi kazaniyorsun ! ben 2 yildir amd p2 965 kullaniyorum sıkıntısız bir eksiğini de görmedim maşallah (6850 ekran kartim) ki amd nin son çikan 8350 sentetik testlerde intelin 1000 dolarlik işlemcisini geçiyor , oyun testlerinde misal crysis 3 de en başta 8350 var altinda ise 1000 dolarlik işlemci intel aptal değil amd keriz değil ikiside kendi seğmentinde 1 numara geçen seneye kadar i3 i3 diye zirvalayanlar şu an da piyasada yoklar , birakin fanatikliği şu anda işlemci değiştireceksem anakartim am3+ olduğundan direk 8350 alabiliyorum peki intel ? her sene anakart soketi değiştiriyor performans olarak birşey bile vaadetmiyor .

işte olay bu intel fanbotları verdikleri para fazla olunca deliriyor ve AMD'nin ucuz işlemcisini kıskanıp çamur atıyorlar... kazıklı yolda ısrar edip kaybeden onlar...

• quote:

intel fanboylari alert ya kardeşim para senin cebine mi gidiyor yoksa her elemandan kar mi kazaniyorsun ! ben 2 yildir amd p2 965 kullaniyorum sıkıntısız bir eksiğini de görmedim maşallah (6850 ekran kartim) ki amd nin son çikan 8350 sentetik testlerde intelin 1000 dolarlik işlemcisini geçiyor , oyun testlerinde misal crysis 3 de en başta 8350 var altinda ise 1000 dolarlik işlemci intel aptal değil amd keriz değil ikiside kendi seğmentinde 1 numara geçen seneye kadar i3 i3 diye zirvalayanlar şu an da piyasada yoklar , birakin fanatikliği şu anda işlemci değiştireceksem anakartim am3+ olduğundan direk 8350 alabiliyorum peki intel ? her sene anakart soketi değiştiriyor performans olarak birşey bile vaadetmiyor .

Aynen arkadaşım intel i7 960 işlemcim vardı 1366 soket...neyse ssd hevesim oldu gittim en iyisini aldım (ocz vertex 3) birde ne göreyim hız değerleri çok çok düşük araştırdım intelin 1366 soket hiç bir anakartı doğal ssd performansı vermiyormuş + işlemci sıcaklığı kasada 6 fan olmasına rağmen corsair h70 ile overclocksuz 45 derece altını görmüyordum full yük değerini söylemeyim bile durum böyle vahim olunca overclock yapma şansım bile olmadı binbir pişmanlıkla yarı fiyatına zor sattım intel resmen para tuzağı şimdi imzamdan da bakabilirsiniz Amd FX 8350 | ASUS SABERTOOTH 990FX R2 ikilisini kullanıyorum çok memnunum + Crysis 3 gibi yeni çıkan oyunlarda, çoklu çekirdek kullanımı hızla yaygınlaştı ve Fx işlemciler nihayet gerçek gücünü göstermeye başladı şuan da Crysis 3 güncel işlemci testlerini inceleyebilirsiniz >>http://forum.donanimhaber.com/m_71948888/tm.htm gördüğünüz gibi intelin 3770K işlemcisini rahatlıkla geçmektedir bence Amd 8350 fiyat / performans olarak efsanedir sizde pişmanlık yaşamak istemiyorsanız kesinlikle amd diyorum..intelde sistem güncellerken habire yeni anakart alıp soket değiştirmek zorunda kalacaksınız para tuzağına düşmeyin derim Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xfox -- 11 Mart 2013; 11:56:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bybarone

Arkadaşlar sonunda toplamaya çalıştığım sistemin ilk parçası olan işlemcimi aldım 10 taksite

AMD FX X8 8350 ---

---> AMD FX X8 8350 SOKET AM3+ 4GHZ 16MB CACHE 32NN İŞLEMCI 422 TL Ye aldım arkadaşlar

Ne diyorsunuz lütfen yorum alayım zahmet olmazsa :)

Öncelikle herkez yine intel Amd savaşına girmiş görüldüğü üzere
    İşlemci secimin iyi ama kullanmasına bilene iyi overclock yapıcaksan çok iyi bir işlemcidir.
    Gelelim Amd 8350 - İ7 dengidir diyenlere Testlerde İ7 8350 yi geçiyor ama 8350 alman daha mantıklı geleceğe dönük olur ilerde çoklu çekirdeği destekleyen oyunlar çıkıcak onun için AmD fiyat + performans Tekelci intelden herzaman iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 11 Mart 2013; 11:58:18 >

• İşlemcilerin incelemelerine baktığımda büyük farklar göremedim, f/p açısından bakarsak 8350 iyi bir seçim, hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xfox

quote:

Aynen arkadaşım intel i7 960 işlemcim vardı 1366 soket...neyse ssd hevesim oldu gittim en iyisini aldım (ocz vertex 3) birde ne göreyim hız değerleri çok çok düşük araştırdım intelin 1366 soket hiç bir anakartı doğal ssd performansı vermiyormuş + işlemci sıcaklığı kasada 6 fan olmasına rağmen corsair h70 ile overclocksuz 45 derece altını görmüyordum full yük değerini söylemeyim bile durum böyle vahim olunca overclock yapma şansım bile olmadı binbir pişmanlıkla yarı fiyatına zor sattım intel resmen para tuzağı şimdi imzamdan da bakabilirsiniz Amd FX 8350 | ASUS SABERTOOTH 990FX R2 ikilisini kullanıyorum çok memnunum + Crysis 3 gibi yeni çıkan oyunlarda, çoklu çekirdek kullanımı hızla yaygınlaştı ve Fx işlemciler nihayet gerçek gücünü göstermeye başladı şuan da Crysis 3 güncel işlemci testlerini inceleyebilirsiniz >>http://forum.donanimhaber.com/m_71948888/tm.htm gördüğünüz gibi intelin 3770K işlemcisini rahatlıkla geçmektedir bence Amd 8350 fiyat / performans olarak efsanedir sizde pişmanlık yaşamak istemiyorsanız kesinlikle amd diyorum..intelde sistem güncellerken habire yeni anakart alıp soket değiştirmek zorunda kalacaksınız para tuzağına düşmeyin derim Saygılarımla..

Teşekkürler yorumun etkiledi işlemciyi aldığıma pişman değilim şuan için çok şükür kutusuna dokunmadım bakıyor bana öyle nazlı nazlı yeni gelin gibi :)
    Önümüzdeki 2-3 ay içersinde diğer parçalarıda tamamlayıp sistemimi hazır hale getiricem inşallah yorumlarınız için teşekkürler

Arkadaşlar Saygılar

Yaşasın AMD ! :)

• quote:

Orijinalden alıntı: RhythmOfTheNight

8350 alcaksan kafan rahat olsun,şunuda söyliyim forumda ne kadar dolaşıp araştırdıkça git gide ne alcağına karar veremeyip çıkarsın.çünkü kullanmayıp yorum yapan çok insan var,ben imzadaki sistemle kullanıyorum gayet memnunum,birşey alacaksan bikere kafanda olması lazım ya hep ya hiç.

Doğru diyosun baktıkça karar değiştiriyorum ama diğer parçalarda karar kıldım sadece ekran kartı konusunda kararsızım oda en pahalı bileşen anasını satiyim ! Ona biraz kafa yorucam

Hd7970 Vortex II Çakayım dedim ama gel gelelim şikayet var ondada bakalım GTX680 Çakabilirim 1200 TL Ye... Hayırlısı...

• Yine intel vs amd savaşı baş göstermiş,agresif tavırlar sergilemeyin arkadaşlar.Her iki firmanında işlemcisine para alıp veriyoruz,babamızın hayrına hiçbiri vermiyor.Fx8350 güzel bir işlemcidir güle güle kullanın,ha bu arada şöyle belirteyim şu an 3570k kullanıyorum,gidip kimsenin fanboyu olacak değilim şu yaştan sonra ama AMD sistemlerin maaliyetlerini ve intel sistemlerin maaliyetlerini yanyana koyunca aradaki fark çok az olmuyor.Testlerde 3570k önde olabilir,ama bu fx 8350 kötü bir işlemci demek değildir.Amd işlemcilerini daha çok render,video işleme,photoshop gibi özelliklere yönelik üretse de 8350 nin performansı berbat değil hatta fx 4300 bile önermişimdir bu forumda.Ivy bridge ısınma olayına gelirsek,bunun teknik nedenleri bu forum dahil olmak üzere internette birçok forumda yazılı,kimsenin bugüne kadar ivy işlemcisi yanmadı,iyi bir soğutucu ile üstesinden gelinemeyecek durum yok.Benim söyleyeceğim son sözler şunlardır,yeri geldi amd kullandım yeri geldi intel kullandım,şu an hala intel kullanıyorum ancak amd piledriver da olduğu gibi iyileştirmelere giderse Amd sistem de kurarım elbette.İsteyen istediği işlemciyi önermekte serbest,sonuçta burası paylaşım forumu,intel diyenin de illaki bir bildiği vardır amd diyenin de :)

• quote:

Orijinalden alıntı: redpepperss

quote:

Orijinalden alıntı: nevrotikstar

quote:

Orijinalden alıntı: redpepperss

Oyun için çok mu iyi olmuş ? Şaka mısınız arkadaşlar Arkadaşım bu işlemci gayet iyidir her türlü işini fazlasıyla görür.

Ama oyun içinse i5 3570 veya oc yaparım dersen i5 3570k almanı öneririm. Amd 8350 oyunlarda i5 in yanında daha kötü malesef.

atma intel fanbotu sen hiç mi inceleme test görmedin sallıyorsun? yuh intel pazarlama elem anı oldun diye kazık fiyatlı intel ürünlerini millete zorla satamazsın... dolandırıcı Sülün Osman...

Fan boylukla ne alakası var !!!!! Bi laf öğrenmişsiniz fanboy diye kopyalayıp kopyalayıp yapıştırıyosunuz.

Ben kanıtlarla konuşuyorum ki bu konu forumda çoook kez tartışıldı. Biraz incele istersen !!!!!

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2012/05/01/intel-core-i5-3570k-cpu-review/6

Tabiki Amd nin de iyi olduğu yanları var render multi tasking gibi ama bilmem farkettinmi oyun için diyorum "OYUN"

Burda bilmiş bilmiş konuşma şimdi al okuda biraz bilgin olsun !!!!!

http://www.pcgamer.com/review/amd-fx-8350-review/

arkadaşım zaten verdiğin ilk linkte fx 8350 yok
    ikinciden de sadece 1 oyunu karşılaştırmışlar. burdan 3570k nin daha iyi olduğunu nerden çıkardın?

• İntel ile kıyaslama yapmak isteyen arkadaşlarımızın illaki okuması gereken bir konu

Test Sonuçları

8350 422 TL
    i7 3770k 840 TL

Testler de AMD Bu işlemciyi geçiyor
    ozaman neden 840 - 422 = 418 TL kalan paranın üzerine 400 TL de ben koyup 800 TL lik bir 7970 almayayım ?

Ozaman sıkıntı yok
    Israrla i5 i savunmanın alemi yok ısrarla i7 yi veya 8350 yi savunmanın alemi yok
    Sonuç olarak şunu çıkarmalıyız konudan

AMD FX X8 8350 güzel bir işlemci F/P İşlemcisi alanlar pişman olmayacak...
    Bu yeterli olacaktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bybarone

İntel ile kıyaslama yapmak isteyen arkadaşlarımızın illaki okuması gereken bir konu

Test Sonuçları

8350 422 TL
    i7 3770k 840 TL

Testler de AMD Bu işlemciyi geçiyor
    ozaman neden 840 - 422 = 418 TL kalan paranın üzerine 400 TL de ben koyup 800 TL lik bir 7970 almayayım ?

Ozaman sıkıntı yok
    Israrla i5 i savunmanın alemi yok ısrarla i7 yi veya 8350 yi savunmanın alemi yok
    Sonuç olarak şunu çıkarmalıyız konudan

AMD FX X8 8350 güzel bir işlemci F/P İşlemcisi alanlar pişman olmayacak...
    Bu yeterli olacaktır...

işte bu kadar.

• :D her konuda amd intel tartışmalarını görmekten gına geldi , işlemcin güzel bi işlemci hayırlı günlerde kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: magi34

:D her konuda amd intel tartışmalarını görmekten gına geldi , işlemcin güzel bi işlemci hayırlı günlerde kullan

Teşekkür ediyorum

Ama rekabet olmazsada yükseliş olmayacağını vurgulamak istiyorum :)

Not : AMD Ceo'suyum
  • Overclock yaptınmı overclock , komşu.
  • Daha bilgisayarı toplamadım ki

Şuan işlemci karşımda kutusunda bekliyor

Hayırlısı, overclock yapacağımı sanmıyorum

Neden derseniz ULTRA delisi değilim

ama yinede yaşasın AMD
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.