Şimdi Ara

AMD FX X8 8350 Nasıl ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
1
Favori
28.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bybarone

quote:

Orijinalden alıntı: redpepperss

Oyun için çok mu iyi olmuş ? Şaka mısınız arkadaşlar Arkadaşım bu işlemci gayet iyidir her türlü işini fazlasıyla görür.

Ama oyun içinse i5 3570 veya oc yaparım dersen i5 3570k almanı öneririm. Amd 8350 oyunlarda i5 in yanında daha kötü malesef.

Teşekkürler yorumun için öncelikle

Yalnız bir yerde şöyle bir makale ilgimi çekti adamın tekinin yorumu..;

bu ürünü 3 ay olucak 3dmax hitfilm 2 affder effeck autocad nx kullanıyorum ve tam istedim bir şekide istedim sonuçarı alabiliyorum stok fan kullanmıyorum boşda 29 derece yükte ise 50 derece hiç görmedim 40-45 arasıarkadaşımın pc si ay özelikte sadece işlemci 3770k ve karşılaştırdımızda 6-8 saniye gibi önde bitiriyorum arkadaş intel fanatiği i5 kıyaslanıyor i5 aslında yanına bie yanasamıyor bazı arkadaşar işemciyi kullanmadan yorumlarında inteli ön planda tutyorlar ama denemelerini taavsiye ederim saygılar

Yani kısacası kullanmadan intel'i boşuna önde tutmayın testlere bakarak diyor ...

Tabiki hoşuma gitti i7 ile kıyaslanması... Hayırlısı bende kullanmaya başlayınca tavsiyelerimi iletirim yada şikayetlerimi inşallah şikayetim olmaz tabiki...

Insallah sikinti yasamazsin

Ama islemciler ve ekran kartlari biraz sans isidir. Benim bi arkadasim var i5 almisti denemek icin ve cok begenmisti. ayrica onun i7 2600 ve amd 8320 deneme sansi olmustu...

Neyse islemcini oldurene kadar kullan bol bol oyun oyna

ayrica tabiki kastircak kadar fark yaratmaz 3 5 fps fark yapar. Insanlarin kisisel tercihi bu zaten bi insan amd alicam derken zorla intel alirsa tabi pekde mutlu olamaz sonucta.

Her turlu iyi bir tercih icini rahat tut ben islemciyi kotulemek icin soylemedim zaten bunlari sordun bende iyi yanlarini soyledim yani bunun fanboylukla bi alakasi yok. Eger kotu yanlarini ogrenmek istemiyo olsan boyle bi konu acmazdin tahminimce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• oyun performansı olarak core i7 3770k ile FX 8350 arasında fark yok taki CF yapana kadar eğer ayarlamasını beceremezsen core i7 darboğaz oluşturuyor diyorlar ki oda işlemci kullanımı düşük diye kastıran elemanlar oyunu oynarken işlemci kullanımı hissedilir değilken takan takıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bybarone

quote:

Orijinalden alıntı: nevrotikstar

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oyun için çok mu iyi olmuş ? Şaka mısınız arkadaşlar Arkadaşım bu işlemci gayet iyidir her türlü işini fazlasıyla görür.

Ama oyun içinse i5 3570 veya oc yaparım dersen i5 3570k almanı öneririm. Amd 8350 oyunlarda i5 in yanında daha kötü malesef.

atma intel fanbotu sen hiç mi inceleme test görmedin sallıyorsun? yuh intel pazarlama elem anı oldun diye kazık fiyatlı intel ürünlerini millete zorla satamazsın... dolandırıcı Sülün Osman...

Fan boylukla ne alakası var !!!!! Bi laf öğrenmişsiniz fanboy diye kopyalayıp kopyalayıp yapıştırıyosunuz.

Ben kanıtlarla konuşuyorum ki bu konu forumda çoook kez tartışıldı. Biraz incele istersen !!!!!

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2012/05/01/intel-core-i5-3570k-cpu-review/6

Tabiki Amd nin de iyi olduğu yanları var render multi tasking gibi ama bilmem farkettinmi oyun için diyorum "OYUN"

Burda bilmiş bilmiş konuşma şimdi al okuda biraz bilgin olsun !!!!!

http://www.pcgamer.com/review/amd-fx-8350-review/

kanıt dediklerin intel fanbotlarının taralı inceleme görünümlü lkaralama sistemi... FX 8350 dengi Core i7 3770K hemen hemen birebir gidiyor... dolandırıcı intel fanbotlarına inanırsan daha çok kazık yersin... testleri nasıl yaptıkları bile belli değil test yaptıklarıda şüpheli...

8350 i7 3770k dengi mi?

Neyse arkadasim zaten islemciyi almissin.
    Hayirli olsun
    turk olsun yabanci olsun tum forumlarda herkezin daha iyi dedigi i5 burda i7 dengi olmus (tekrar belirtiyorum oyunda) dicek bisey yok zaten

intel blinç altına işlemiş bir kere gönüllü köleler olmasa satamazdı ve hala pahalıysa iyidir mantığından kurtulamadılar...
    oyunları oynarken core i7'den daha fazla keyif verecek... FX 8350 performansından yöne asla şikayet etmezsin...

nevrotikstar hocam sakin lütfen intel fanı amd fanı olmaya gerek yok bizim cebimize para girmiyor sadece çıkıyor birbirimizi yemeyelim isteyen intel isteyen amd kullansın gözünü seveyim sakin ol !
    Sorduğum soruyu görebilirsen lütfen cevaplayabilirmisin....

sekit cekirdek kullanan oyunlari say bakiyim. ben oyle biseye denk gelmedim ve kac yillik bilgisayar kullanicisiyim. Ayrica cok istersen ozelden gel sana intelin cekirdeklerini amd nin cekirdeklerini bir bir anlatayim. bide bu saldirgan konusman seni bir yere goturmez

• @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss
    sen ne sayıklıyorsun arıza mısın? ne masal anlatıyorsun? 8 çekirdek kullanmayan oyun mu kalmış? yuh sen 10 yıl öncede yaşamaya devam et...
  • Merhaba değerli arkadaşlar, öncelikle işlemcin hayırlısı olur iyi günlerde kullanmanı temenni ederim.Forumda bir çok konu bulunmakta bir çok arkadaşımız intel amd cpu arasında paylaşımlarda bulunuyorlar lakin bazen küçük tartışmalarda oluyor buda yanlış diye düşünüyorum. Şimdi pc konusunda her 2 cpu markasıda gerçekten iyidir yıllardır her 2 markanında bir çok cpu kullandım ve gerçekten kendi konumlarında iyi işlemciler. Almayı düşündüğün işlemci ileriye dönük olması ile birlikte gerçekten oldukça performanslı ve fiyatına göre çok iyi değerler sunan bir cpu olmayı başarıyor. Oyun pc için 4 çekirdekli işlemciler bile yeterli performans sergilemekte burada önemli olan konu ekran kartıdır. Pc işlemci yanında diğer bileşenlerinde büyük rol oynadığı tartışmasız bir gerçektir mesela bilindik hdd uzaklaşıp bir ssd olması gereken performansı yakalamana en büyük rolü oynar ayrıca kasa seçimi bile çok önemlidir soğuma yeterli olmalıki bileşenler ısıdan dolayı veri kayıplarına yol açmasın ..

• quote:

oyun performansı olarak core i7 3770k ile FX 8350 arasında fark yok taki CF yapana kadar eğer ayarlamasını beceremezsen core i7 darboğaz oluşturuyor diyorlar ki oda işlemci kullanımı düşük diye kastıran elemanlar oyunu oynarken işlemci kullanımı hissedilir değilken takan takıyor...

cf de 8350 3770k dan daha mı performanslı oluyor diyorsun?
  • Teşekkürler yorumlar için arkadaşlar....
  • quote:

@redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss
    sen ne sayıklıyorsun arıza mısın? ne masal anlatıyorsun? 8 çekirdek kullanmayan oyun mu kalmış? yuh sen 10 yıl öncede yaşamaya devam et...

Sana say diyorum 8 çekirdeği tam kullanan bir oyun ...... Kanıtla göster bekliyorum , daha burdayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redpepperss -- 10 Mart 2013; 19:01:38 >
  • quote:

quote:

@redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss @redpepperss

Sana say diyorum 8 çekirdeği tam kullanan bir oyun ...... Kanıtla göster bekliyorum , daha burdayım.

hocam crysis 3 ve yeni güncelleme ile birlikte farcry3 8 çekirdek kullanıyor.

• quote:

quote:

CRYSİS 3
    GRİD2
    SNİPER GHOST WARRİOR 2(çıkcak]
    TOMB RAİDER
    FARCRY3
    VE NİCELERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakahmet19 -- 10 Mart 2013; 19:13:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: can-er

quote:

quote:

Ya siz ne diyosunuz 8 çekirdek ha toms harware de okuduğum bi yazıda crysis 3 haricinde 6 çekirdeği etkin kullanan yok!

Sadece multi-tasking gaming de 8 çekirdeğin farkını görürsünüz.

Eğer 8 çekirdek kullandırıcam diye multi-tasking yapıyosanız amd bencede iyi seçim.

• quote:

Ya siz ne diyosunuz 8 çekirdek ha toms harware de okuduğum bi yazıda crysis 3 haricinde 6 çekirdeği etkin kullanan yok!

Eğer 8 çekirdek kullandırıcam diye multi-tasking yapıyosanız amd bencede iyi seçim.

far cry 3 1.03 yamasıyla birlikte 32 çekirdeğe kadar destek veriyor

update gelmeden önce de 6 çekirdek destekliyordu

crysis 3 8 çekirdek zaten kullanıyor

tomb raider yeni güncellemesi ile 8 çekirdek desteği vereceğini okumuştum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SatsuiNoHadou -- 10 Mart 2013; 19:27:36 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

o saçma siteye ne bakıyorsun? adamlar neye göre iddia ettiği belli intel hala 6 çekirdekte kaldı oda cimriliğinden... sana liste yazacak değilim listeyi google verebilir sen beni Yandex mi sandın?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

o saçma siteye ne bakıyorsun? adamlar neye göre iddia ettiği belli intel hala 6 çekirdekte kaldı oda cimriliğinden... sana liste yazacak değilim listeyi google verebilir sen beni Yandex mi sandın?

Ustam gözünü seveyim sakin ol bitirin artık şu konuyu yapmayın yaw

• ben pc kullanmayabaşladığımda 486 sx ler vardı ( pc den önce Amiga vardı o ayrı) sonra dxler çıktı aradaki fark matemaik işlemcisinin işlemciye gömülü olmasıydı sonra pentium çıktı mmx pii piii p iv kısacası çook şey değişti ve değişiyor 4 thread 8 tread 12 thread yeni gelecek olan i7 3680x 16 thread neticede bu teknoloji hiç geriye dönmedi ..

4 çekirdek 4 threadlık bir işlemciyi 8 çekirdek 8 threadlık bir işlemci ile kıyaslarken 4 çekirdekli bir yazılımda denediğinizde 4 çekirdekli işlemci güçlü çıkar 8 çekirde desteğinde 8 çekirdekli olan bu gayet basit anlaşılır bir durum

desteklenen yazılımlarda i7 ve 8350 de görülen performans artışı 8 threadın 4 threaddan büyük olması zaten grafik yazılımlarında i5 le iş yapan bile yok.. ya i7 ya amd yada xeon veya opteron.

bu gün para ayırlacaksa ve fiyat gereği i5 veya fx 8350 tercihe dilecekse bu gün 8350 tercih edilmesi gereken işlemcidir.
    ha i5 aldınız çok mu yanlış yaptınız yooo öyle birşey de yok i5 de gayet yeterli...

• arızanın teki imzamı ihbar etmiş... zaten en saçma imza kuralları burada... ispiyoncularda burada... AMD 400TL fiyata 650TL değerindeki intel'le başabaş işlemci yapmış elemanlar çekemiyor kolay değil onlar işlemciye 650TL verirken AMD alan 600TL maliyete anakart ve işlemci alıyor...
  • benim seçimim intel olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: akibeel

benim seçimim intel olurdu

o kullandığın işlemci ile HD7870 CF yapınca dar boğaz oluyor diyorlar denedin mi? SLI ile mi yetindin ( nVIDIA ) kullanıyorsun... ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akibeel

benim seçimim intel olurdu

o kullandığın işlemci ile HD7870 CF yapınca dar boğaz oluyor diyorlar denedin mi? SLI ile mi yetindin ( nVIDIA ) kullanıyorsun... ?

pek anlamadım benim işlemcidenmi bahsediyorsun
    eger öyleyse 4 tane kartla cf yapsan mogaz falan olmaz sistemim asagıda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akibeel -- 11 Mart 2013; 0:33:50 >
  • amd-fx8350 nasılmı dedin.....rokettttttttttt rokettttttttttttttttttttt
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.