Şimdi Ara

Amd Fx x8 8150 (İnceleme Eklendi !!) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
1
Favori
30.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: artariel

hala stabilite, oc olayında millet ya. sen 3 ghzlik bdyi, ister 6 gb yap ve stabil olsun, inteli geçemedikten sonra ve normal bir ev kullanıcısına hitap edemedikten sonra oc yapsan ne olur ?

Yukardaki Testleri İncelemeden Yorum Yapma. Laf Olsun Diye Mesaj Atıyorsun.

@ugurmurat360x

İnanmamak Senin Hakkın Hocam Kimseyi Zorlamıyoruz
  • ya bak bu işlemciyi hep bu işlerden anlayan kişiler almıyor. 15 yaşındaki çocuğuna son model bilgisayar yapacam diyen bir baba düşün, oh bunu oclarız diye mi düşünür adam ? oo bu en sonuncusu, en hızlısı budur diye düşünür. normal ev kullanıcısı ne anlar ocdan mocdan.
  • @T-K-Y

Tabiki bu konuda herkes özgür fakat inanmamamında sebepleri var.Amd Nvidia'yı geçince yer yerinden oynamıyor mesela.Asıl Amd en kötü 2600k işlemci ile eşit bir işlemci yapamadığından dolayı yer yerinden oynamıştır diye düşünüyorum.Bunları söylerkende bu güne kadar İntel işlemci kullanmamış ve henüz 8150 çıkmadan Am3+ anakartı hazırlamış bir kişi olarak söylüyorum.8150 2600k ile eşit bir işlemci olsaydı şu an bu işlemciyi kullanıyor olacaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

@T-K-Y

Tabiki bu konuda herkes özgür fakat inanmamamında sebepleri var.Amd Nvidia'yı geçince yer yerinden oynamıyor mesela.Asıl Amd en kötü 2600k işlemci ile eşit bir işlemci yapamadığından dolayı yer yerinden oynamıştır diye düşünüyorum.Bunları söylerkende bu güne kadar İntel işlemci kullanmamış ve henüz 8150 çıkmadan Am3+ anakartı hazırlamış bir kişi olarak söylüyorum.8150 2600k ile eşit bir işlemci olsaydı şu an bu işlemciyi kullanıyor olacaktım.

Bir Yerde Haklısınız Tabi Hocam Ama Ben 2500k'ya Göre Yapıyorum Görüşlerimi Belirttim Zaten 2600k'ya Yetişmesede Çok Fark Olmaz Diye

• quote:

Orijinalden alıntı: artariel

ya bak bu işlemciyi hep bu işlerden anlayan kişiler almıyor. 15 yaşındaki çocuğuna son model bilgisayar yapacam diyen bir baba düşün, oh bunu oclarız diye mi düşünür adam ? oo bu en sonuncusu, en hızlısı budur diye düşünür. normal ev kullanıcısı ne anlar ocdan mocdan.

Güldüm Yanlız Örneğinize Ev Kullanıcısı Diyince Ben Normal Olarak Düşündüm
  • @F.@.T.İ.H
    quote:

distribitörle konuştum en geç bu ayın sonuna stoklara giriyormu

aynen banda öyle dediler...
  • İnceleme güzel de bir de resim ekleseydin daha iyi olacaktı . 3d mark vantage , 3d mark 11 , cinebench gibi testler ekleyebilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ated90

İnceleme güzel de bir de resim ekleseydin daha iyi olacaktı . 3d mark vantage , 3d mark 11 , cinebench gibi testler ekleyebilir misiniz ?

Hocam Yukarıdada Belirttim Ss Alma Şansım Olmadığını Olsaydı Elbette Koyardım Zaten Dediğiniz Testleri Yapma Şansım Bile Yoktu Sadece Oyunları Deneyebildim. Yeterli Açıklama Var Konuda Kendi Sistemim Geldiğinde Koyacağım Geri Kalan Sonuçları
  • Sen o kasayı doyurmak için bir hidroelektrik santralinden fln kaçak bağlantı yap :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: CasTingFaiL3D

Sen o kasayı doyurmak için bir hidroelektrik santralinden fln kaçak bağlantı yap :D

Zaten Ödüyoruz Kaçak Kullanım bedelini Boşwer
  • tky hocam hayırlı olsun 8150 niz forumda bi ilke imza attınız

incelemelerini bekliyoruz sabırsızlıkla
  • İşlemcilerin harcadığı elektriği görmek isteyen arkadaşlara yardımcı olur umarım

Edit: Resimlerin yerlerini düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sariduru -- 8 Aralık 2011; 22:52:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sariduru

İşlemcilerin harcadığı elektriği görmek isteyen arkadaşlara yardımcı olur umarım

Bunu da gördükten sonra 8150 almanın hiçbir mantığı yok, Teşekkürler paylaşım için.

• hocam nerden sipariş ettin işlemciyi
  • 400 w mı Harcıyo Şimdi İlginç Geldi Bana Biraz Yukarda Bir Testte 128w Gözüküyor O Ne Oluyor

@umit7806

Yakın Bir Tanıdıktan Alıyorum Hocam İnternetten Falan Değil

@highgen

Hocam Bende sabırsızlıkla Bekliyorum Sonuçları

• Buyrun Hocam Size İstediğiniz Kadar Test Hepside Farklı Sonuç Veriyor

Evet Kaç Ayrı Watt Değeri Olduğunu Bulun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Famous -- 8 Aralık 2011; 23:31:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: T-K-Y

400 w mı Harcıyo Şimdi İlginç Geldi Bana Biraz Yukarda Bir Testte 128w Gözüküyor O Ne Oluyor

@umit7806

Yakın Bir Tanıdıktan Alıyorum Hocam İnternetten Falan Değil

@highgen

Hocam Bende sabırsızlıkla Bekliyorum Sonuçları

Hocam bana sonuçlar gayet inandırıcı geldi. Neden derseniz incelemeyi yapan arkadaş değerlerin daha objektif olarak görülebilmesi için watt ölçerin fotoğrafını çekmiş.

Üstelik bu değerler sadece işlemcinin değil kasanın harcadığı toplam değer. Test sistemlerinin bileşenlerini aşağıya kopyalıyorum.

AMD FX 8150 Black Edition
    Motherboard: Gigabyte 990FXA-UD7
    Cooler: Noctua NH D14
    Memory: G-SKill Ripjaws 1600mhz 8GB (2x 4GB)
    Graphics Card: HIS HD6970 IceQ Mix
    Power Supply: Corsair 850W
    Boot Drive: Intel 40GB SSD

Intel Core i7 2600k
    Processor: Intel Core i7 2600k
    Motherboard: ASRock Fatal1ty Z68 Professional Gen 3
    Cooler: Intel XTS-100H
    Memory: ADATA 1600mhz DDR3 8GB (2x4GB)
    Power Supply: Thermaltake Toughpower 850W
    Boot Drive: Intel 510 SSD 250GB

Intel Core i5 2500k
    Processor: Intel Core i7 2500k
    Motherboard: Gigabyte GA-Z68AP-D3 Z68 Motherboard
    Cooler: Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2 CPU Cooler
    Memory: Corsair 1600mhz memory 8GB (2x4GB)
    Power Supply: Corsair 850W
    Boot Drive: Patriot Pyro 120GB SSD

İncelemesinden alıntılar yaptığım siteye göz atmak isterseniz linkini de vereyim..

http://www.kitguru.net/components/cpu/zardon/power-consumption-fx-8150-v-i5-2500k-v-i7-2600k/

• Nedense 8150nin testindeki değerler Biraz İLginç Okunuyo ? Değil mi ??? Diğerlerinden Farklı ? Bende Koydum Hocam Yukarda Bir Sürü
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-K-Y

Nedense 8150nin testindeki değerler Biraz İLginç Okunuyo ? Değil mi ??? Diğerlerinden Farklı ? Bende Koydum Hocam Yukarda Bir Sürü

daha bi net sanki değil mi ?

Yalnız çok farklı sonuçlar var, ben bu kadar farklı sonuçlardan sonra internetteki sonuçlara inanmam artık.. Çalışmalarının devamını bekliyorum dostum :)
  • Amd sözcüleri bile şu an için performans olarak sandy bridgenin gerisindeyiz diyor ama amd fanları hala değişik şeylerle uğraşmakta.Amd nin hızlı bir şekilde ar-ge ye eğilip en azından fx işlemci serilerinde intelin standart masaüstü işlemcilerini geçmesi gerekiyor. ayrıca karşılaştırılan işlemcilerden intelinki orta üst segment standart masaüstü 4 çekirdekli işlemcisi iken amd nin "fx" serisi "8" çekirdekli amiral gemisi.Dikkatinizi çekerim...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.