Şimdi Ara

AMD FX Serisi İşlemci Kullananlar Kulübü: 895 Kullanıcı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.617
Cevap
30
Favori
135.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tabiki................. hatta sana daha iyi bir önerim var....kasayı cam kenarı bir yere koyup camıda açarsan malum havalarda müsait daha iyi soğutur.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TİTAN-X -- 13 Mart 2013; 20:11:29 >
  • FX-6100 (970A-G46)
  • ++++ FX 8320 GA-990XA-UD3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elok -- 14 Mart 2013; 0:43:46 >
  • bende fx6300 aldım
    anakart gigabyte 970A-UD3
  • Hocam benim anakart değişti 990FX Fatal1ty oldu.

Maksat konu yukarıya
  • Hocam beni de ekleyin listeye

FX8150 3,6 Ghz
    anakart Gigabyte 990XA-UD5
  • ekle hocam fx 6100 -- asus m5a78l le kullaniyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zetronom

ARKADAŞLAR ...........ARKADAŞLAR.........bilen biliyor...ama ben yinede aydınlatayım......amd işlemci kullanıyorsanız ve özellikle performan işlemciler fx ...

bu işlemcilerin kronik ısınma sorunu vardır.ama halledilmeyecek sorun değildir.hangi akıllı yeterli gördü bilemiyorum. kutunun içinden çıkan stok fan işlemcinizi
    soğutmada yetersiz kalır yetse bile tam güçte çalışarak fan sesi verir.ayrıca yüksek sıcaklıktan dolayı işlemci stabil çalışmaz ve performans düşüklüğü yaşarsınız ayrıca işlemcilerin belli bir tehlike ısı değeri vardır.üretici işlemcinin yanmaması için bu değere ulaştığı an kendini kapatmaya programlamıştır....yani velhasıl kelam amd işlemciler.stok fanlarla kullanılmaz.kullanılsa bile stabil olmaz....iyi bir soğutucu alın patlatın f/p

fx işlemci alanlar ve alacak arkadaşlar eğer oyun amaçlı kullanacaksanız stok fan yerine...kule fan kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim..gücü hissedin

• Ustam AMD FX X8 8350 dedik hiç iplemiyorsun bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

Ekle hocam

FX 8320
    GIGABYTE 990XA-UD3
  • güncelleriz aceleniz ne
  • Phenom1090 t mi sattım artık fx 8350 ve asus m5a99fx pro r2.0 ile aranızdayım. Benı de ekleyinnnn.

• Fx 6100 - Gigabyte 970A-DS3
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr123456

quote:

Orijinalden alıntı: ResVR

6 ghz falan coşmuş tabi ortalık

benim şöyle bir sorunum var

işlemciyi %100 yük altına sokmama rağmen turbo boost ile 4 ghz olmuyor 3.5 ghzden en fazla 3.725 e çıkıp kalıyor

sorun denemez gerçi de son zamanlarda duyduğum fx 8350 olamayan işlemcilerin yani daha takoz işlemcilerin fx 8320 yapıldığı yönündeydi

bir de sıcaklıklar konusunda fikir almak istiyorum

thermaltake contac 30 ile kullanıyorum

sıcaklıklar o.c için müsait mi

duruma göre o.c yapabilirim veya en azından tam olarak anlamayı düşünüyorum nasıl yapılacağını

------
    çok ayrı olarak overclock yaparken şöyle bir durum mu var işlemci boşta olsa dahi overclock ettiğimiz hız da mı çalışıyor

voltaj vermek tehlikelimidir voltaj vermeden overclock olur mu

senin sorunun bioastan aotu 4 ghz yapıcan windowstan güç ayarlarını perfornmans yap bu arada ss isteriz diyenler vallahi dün aksam yazdıgımda yaptım pc kapadım bidaha yaparım ama az bekleyin hehe
    o sıcaklık ne öyle 40 derecebenimki bile 6ghzde 23 derece 5ghz fotoları vardı koymustum al bidaha koyam

quote:

Orijinalden alıntı: alexmason78

quote:

Orijinalden alıntı: scrol01

Stok fanla o hız vay anasını be

İİşlemcinin o hızlarda ateşi hayli yükselir ee soğutucuda iyi olmalı...

Senin o yaptığın ego tatmin.avi..

Senin gibilere tek kelime sölenir..
    http://****.com/bitmediniz.swf

Dostum sanırım bana söyledin.Ego tatmini yaptığım yok forumda aynı işlemciyi 4.5'de kullananlarda var.Ayrıca işlemci boşta 30 yük altında 60 Dereceyi geçmiyor biraz bilgin olsaydı sanırım voltaj verilmeden işlemcinin ısısının artmayacağını bilirdin.

Sana değil, paint ile işlemcisini 8 GHz gösterip stok fan kullanıyorum diyen biri vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: NewsTR

quote:

Orijinalden alıntı: ResVR

6 ghz falan coşmuş tabi ortalık

benim şöyle bir sorunum var

işlemciyi %100 yük altına sokmama rağmen turbo boost ile 4 ghz olmuyor 3.5 ghzden en fazla 3.725 e çıkıp kalıyor

sorun denemez gerçi de son zamanlarda duyduğum fx 8350 olamayan işlemcilerin yani daha takoz işlemcilerin fx 8320 yapıldığı yönündeydi

bir de sıcaklıklar konusunda fikir almak istiyorum

thermaltake contac 30 ile kullanıyorum

sıcaklıklar o.c için müsait mi

duruma göre o.c yapabilirim veya en azından tam olarak anlamayı düşünüyorum nasıl yapılacağını

------
    çok ayrı olarak overclock yaparken şöyle bir durum mu var işlemci boşta olsa dahi overclock ettiğimiz hız da mı çalışıyor

senin sorunun bioastan aotu 4 ghz yapıcan windowstan güç ayarlarını perfornmans yap bu arada ss isteriz diyenler vallahi dün aksam yazdıgımda yaptım pc kapadım bidaha yaparım ama az bekleyin hehe
    o sıcaklık ne öyle 40 derecebenimki bile 6ghzde 23 derece 5ghz fotoları vardı koymustum al bidaha koyam

Alıntıları Göster

merhaba dostum benım sorum şu vishera ile zambezi arasındaki fark nedir?? aynı işlemciyi kullanıyoruz fakat code namelerı farklı sebebi nedir sence?

edit: Bu değerler normalmı bu voltaj ile sizce? Değerleri nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_mania -- 19 Mart 2013; 19:09:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bybarone

Ustam AMD FX X8 8350 dedik hiç iplemiyorsun bizi

Anakartı yazmadığın sürece , iplememeye devam edeceğim

Liste GÜNCELLENDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 20 Mart 2013; 13:41:02 >
  • quote:

quote:

Anakartı yazmadığın sürece , iplememe devam edeceğim

Liste GÜNCELLENDİ

Ustam anakartı daha almadım ama dur şunu alıcam zaten kesin olarak modelini yaziyim

ASUS M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950

• quote:

quote:

quote:

Anakartı yazmadığın sürece , iplememeye devam edeceğim

Liste GÜNCELLENDİ

Ustam anakartı daha almadım ama dur şunu alıcam zaten kesin olarak modelini yaziyim

ASUS M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950

tamam o zaman

eklendin

• quote:

Orijinalden alıntı: vuque

FX-8350 ve Asus Sabertooth 990fx R2.0 henüz soğutucu almadığımdan stok kullanıyorum.

Türkiyede 7-8 ay önce topladığım ve kardeşime bıraktığım sistem;

FX-8120 ve Asus M5A99X EVO, Corsair H100 soğutucuyla, voltajsız 4.25 Ghz - Yük altında 30-32 Derece stabil

Ee hoca bizi niye eklemedin sormasi ayip

• quote:

quote:

FX-8350 ve Asus Sabertooth 990fx R2.0 henüz soğutucu almadığımdan stok kullanıyorum.

Türkiyede 7-8 ay önce topladığım ve kardeşime bıraktığım sistem;

FX-8120 ve Asus M5A99X EVO, Corsair H100 soğutucuyla, voltajsız 4.25 Ghz - Yük altında 30-32 Derece stabil

Ee hoca bizi niye eklemedin sormasi ayip

o zaman o ayıp sana kalsın

listeyi iyi kontrol etmedin ya da hiç bakmadın bile

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.