Şimdi Ara

AMD FX Serisi İşlemci Kullananlar Kulübü: 895 Kullanıcı (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.616
Cevap
30
Favori
135.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaz kanka unutma bak 6300 4.5 ghz gigabyte 990 fxa ud3.
  • İşletim sistemi kurulurken sürücüler kuruluyor diye hiç yüklemiyordum. Kurayım bakalım değişecek mi? Tşk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hasan07-36 kullanıcısına yanıt
    Bir kaç gün içinde konu sahibi mesaj yazmaz ise gereken yapılacakmış konuyu ben devralırım büyük ihtimalle tabi tüm gün boyunca burda olamam ama en azında konuya bir çeki düzen veririm yapılması gerekenleri yaparım, yaparız öncelikli konu devredilmesi
  • Umarım iyi olur. Konuyu devralınca listeyi aynen aktarın. Hatta mümkünse bu konuda eklenmek isteyip de eklenmemiş arkadaşları da ekleyin. İmzaları da güncelleyelim. İmzalarda bir bölümde link bulunuyor. O linki yeni konunun linkiyle değiştirirsek tamamdır. İmza konunun bulunması için oldukça önemli bence. Her yerde, her konuda AMD FX Kulübü üyelerine rastlamak mümkün. O imzayı görerek buraya gelen bir sürü kişi oluyor. :)
    Konu bana devredilir ise yine bu konu üzerinden devam ederiz gerekli güncellemeleri filan ne varsa yaparım ve tabi sizlerin yardımlarıyla yararlı ve faydalı bir konu oluştururuz umarım bakalım hele bir ne olacağı belli olsunda ondan sonrası kolay
  • Hocam öyle bir şey olabiliyor mu? Sonuçta arkadaş açmış konuyu. Onda düzenleme hakları falan. O şekilde yapılabildiğini bilmiyordum. :)
  • 8320 + gigabyte 970a-ud3p

• Fx 8320 gigabyte 970 ud3p 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

http://www.vatanbilgisayar.com/240gb-vertex-460-serisi-sata-30-ssd-540mb-okuma-_-525mb-yazma.html

Üstteki ssd' yi aldım. Okuma ve yazma değerleri, incelemelerimdeki değerlerden biraz düşük çıkıyor. 100 mb kadar fark oluyor bazen. Şu an normal hdd üstünden test yapıyorum. Daha sistem kuramadım ssd'ye. Normal hdd'de 7, 64 bit var. Bundan dolayı yapıyor olabilir mi?

Achı mod sürücüleri var anakartların. Onu kurun.

Onları da kurdum fakat değişen bir şey olmadı. SSD sisteme göre farklı değerler verebilir mi? Örneğin, benim bilgisayarım ile i7 işlemci arasında fark olur mu skorlarda? Yoksa benchmark hızı ikisinde de fabrika ayarlarında mı çıkması lazım? Bu konuda bilginiz var mı? Ya da bilgisi olan var mı? Tahminimce daha iyi ana kart ve işlemci ile daha iyi sonuç vermesi lazım. Buna göre altta açtığım konudaki değerler kötü olmasa gerek?
    http://forum.donanimhaber.com/m_96246031/tm.htm

• Eee fark nasıl?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/240gb-vertex-460-serisi-sata-30-ssd-540mb-okuma-_-525mb-yazma.html

Üstteki ssd' yi aldım. Okuma ve yazma değerleri, incelemelerimdeki değerlerden biraz düşük çıkıyor. 100 mb kadar fark oluyor bazen. Şu an normal hdd üstünden test yapıyorum. Daha sistem kuramadım ssd'ye. Normal hdd'de 7, 64 bit var. Bundan dolayı yapıyor olabilir mi?

Achı mod sürücüleri var anakartların. Onu kurun.

Onları da kurdum fakat değişen bir şey olmadı. SSD sisteme göre farklı değerler verebilir mi? Örneğin, benim bilgisayarım ile i7 işlemci arasında fark olur mu skorlarda? Yoksa benchmark hızı ikisinde de fabrika ayarlarında mı çıkması lazım? Bu konuda bilginiz var mı? Ya da bilgisi olan var mı? Tahminimce daha iyi ana kart ve işlemci ile daha iyi sonuç vermesi lazım. Buna göre altta açtığım konudaki değerler kötü olmasa gerek?
    http://forum.donanimhaber.com/m_96246031/tm.htm

Amd sistemlerde bir miktar düşük çıkıyor İntel'e göre. Bir de şöyle bir durum var. Bir test programı ile gördüğünüz değer ile diğer bir test programında gördüğünüz değer bir olmuyor. Üreticiler bile şu programda bu değerlere ulaşıyorsunuz diyor. Ben samsung evo 840 kullanıyorum. Benim de bir miktar düşük İntel'e göre. Ancak farkı hisseder misiniz derseniz, fark hissedilmiyor.

• Aslında ben de 840 alacaktım da, Anandtech bench sitesine aldandım. Geçen hafta ocz indirime girdi. 840 ile 460 ı sitede bench yaptım. 460 ın geçtiğini gördüm 840 ı. Sonra satın aldım. Satın aldıktan sonra yine sitede gezinirken ocz 460 reklamını yaptığını gördüm. = )
    Sonra anladım durumu fakat geç kalmıştım. =) Dediğiniz gibi bu sistemde normal olsa gerek değerler.
    Daha öncede bu şekilde başka bir konuyu devraldım
  • Mimari 3D çizimler için FX 6300 / FX 6350 / FX 8320 modelleri ne derece fark edecektir acaba ? Değerlendirme sitesi aradım bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Mimari 3D çizimler için FX 6300 / FX 6350 / FX 8320 modelleri ne derece fark edecektir acaba ? Değerlendirme sitesi aradım bulamadım

Çoklu çekirdek kullanan uygulamalar ise fark ediyor. Cinebench puanları bu konuda yardımcınız olur.
  • Teşekkürler.Bakacaım şimdi.
    Fakat sanırım bu 3 model de Core i3 3220 bundan iyidir sanırım ?
    3d MAX gereksinimlerinde en alt olarak AMD çok cekirdekli yazıyor..Ya da 64-bit ıntel yazıyor.Bütçem az olduğu için Inteli geçiyorm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 27 Ağustos 2014; 18:21:02 >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin işler için o intel işlemciyi seçme sakın render tarzı işlemler yapacaksan en iyi seçim FX8350 olacaktır bütçe yetmez ise bence 8320 ikinci seçenek olsun
  • yok İ3 seçmem zaten.
    8320 seçtim ama hani 6350 alsam mı diyorum.Bütçe çok fazla değil çünkü.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    FX 6350 3.9 ghz ama senin yapacağın işlerde çok çekirdek daha önemli halde onun için 8320 daha mantıklı tabi istersen yeni bir konu aç bu işleri daha iyi bilenler yardım edebilir
  • Teşekkürler.
    İlgili konuya yazdım zaten araşıtırıyorum halen. Bakalım anakart biraz kısabilirsem 8320 alırım
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.