Şimdi Ara

AMD FX Serisi İşlemci Kullananlar Kulübü: 895 Kullanıcı (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.617
Cevap
30
Favori
135.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: paker

quote:

Orijinalden alıntı: AdamRtm

Beyler fx6300 ve sapphire hd5970 o.c. editon almayı planlıyorum sizce bu ikisi uyumlu bir ikili olup 1080p çözünürlükte bf4ü veya 3ü ulturada msaa açmadan(vram yetmiyor açınca sanırım) oynatır mı? eğer iyi bir ikili olur diyorsanız anakart tavsiye edermisiniz? ekran kartı ve anakart için 450tl bütce ayırdım 2.el olarakda 2x4gb 2133mhz ram almayı planlıyorum şimdiden herkese çok teşekkür ederim

işlemci şimdilik seni idare eder ama ekran kartı için daha iyi bir seçim yapabilirsin şuan piyasada alınabilicek uygun fiyatlı ve rahat oyun oynamak için bende kullanıyorum asus HD 7850 2 gb modelini alabilirsin hiç bir oyundada sıkıntı çekmezsin,birazdaha para biriktir bence 7850 al derim ikinci el iyi bir fiyatada bulabilirsin ram olayına gelince mhz oyunda pek farketmiyor illaki 2133 mhz olucak die bir kaide yok anakart yine asus öneririm ASUS - M5A97 R2.0 işini görücektir ama ekran kartı önemli şuan alabileceğin bi kaç kart var onlarda 7850 2 gb,gtx 660 Ti,hd 7870 ve hiç olmazsa gtx 650 Tİ versiyonun almanı öneririm iyi bir oyun keyfi istiyosan senin dediğin kart biraz eski bir model gtx 285 slI ayarında bi kart ve psu önemli en az 500 W 80 plus olan bi psu kullan ve iyi bir soğutucu şimdi olmasa bile para ayarlayınca tavsiye ederim amd nin kendi fanları çok ses çıkartabiliyor en azında fx 8xxx serilerinde böyle 6xxx serisini tam bilmiyorum ama sanırsam oda öyledir ve bir soğutucu sisteminin rahatlatıcaktır umarım açıklayıcı olabilmişimdir

cevabınız için teşekkür ederim 5970 i seçmemin nedeni bazı oyunlar hariç 7970e yakın bir performans sergiliyor olması 1gb yettiği sürece 7970i 1 adım gerisinde 2.el 7850almayıda planladım ama kullanmadığım için bilmiyorum bf3-4 crysis3 gibi oyunları 1080p çözünürlükte ultrada oynatabilir mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: paker

quote:

Beyler fx6300 ve sapphire hd5970 o.c. editon almayı planlıyorum sizce bu ikisi uyumlu bir ikili olup 1080p çözünürlükte bf4ü veya 3ü ulturada msaa açmadan(vram yetmiyor açınca sanırım) oynatır mı? eğer iyi bir ikili olur diyorsanız anakart tavsiye edermisiniz? ekran kartı ve anakart için 450tl bütce ayırdım 2.el olarakda 2x4gb 2133mhz ram almayı planlıyorum şimdiden herkese çok teşekkür ederim

işlemci şimdilik seni idare eder ama ekran kartı için daha iyi bir seçim yapabilirsin şuan piyasada alınabilicek uygun fiyatlı ve rahat oyun oynamak için bende kullanıyorum asus HD 7850 2 gb modelini alabilirsin hiç bir oyundada sıkıntı çekmezsin,birazdaha para biriktir bence 7850 al derim ikinci el iyi bir fiyatada bulabilirsin ram olayına gelince mhz oyunda pek farketmiyor illaki 2133 mhz olucak die bir kaide yok anakart yine asus öneririm ASUS - M5A97 R2.0 işini görücektir ama ekran kartı önemli şuan alabileceğin bi kaç kart var onlarda 7850 2 gb,gtx 660 Ti,hd 7870 ve hiç olmazsa gtx 650 Tİ versiyonun almanı öneririm iyi bir oyun keyfi istiyosan senin dediğin kart biraz eski bir model gtx 285 slI ayarında bi kart ve psu önemli en az 500 W 80 plus olan bi psu kullan ve iyi bir soğutucu şimdi olmasa bile para ayarlayınca tavsiye ederim amd nin kendi fanları çok ses çıkartabiliyor en azında fx 8xxx serilerinde böyle 6xxx serisini tam bilmiyorum ama sanırsam oda öyledir ve bir soğutucu sisteminin rahatlatıcaktır umarım açıklayıcı olabilmişimdir

cevabınız için teşekkür ederim 5970 i seçmemin nedeni bazı oyunlar hariç 7970e yakın bir performans sergiliyor olması 1gb yettiği sürece 7970i 1 adım gerisinde 2.el 7850almayıda planladım ama kullanmadığım için bilmiyorum bf3-4 crysis3 gibi oyunları 1080p çözünürlükte ultrada oynatabilir mi?

1 gb malesef artık yetmiyor sorunda orda ztn 7850 directcu 2 desteklemesi ve 2 gb olması önde kılıyor bu kartı ben hiç bir oyunda sıkıntı çekmedim sizin söylediğininz kart biraz eski bir model crysis 3 oynadım hiçbir sorun yaşamadım görüntü ayarları high olarak ayarlıydı şu aralar spiderman the amazing oynuyorum hiçbir problem yok kartta vram çok önemli bir hale geldi artık buna dikkat edin bence ztn öyle olmasaydı gtx 460 alırdı herkes bf 3 test ettim şimdi kart için sistemi alta resmi koyuyorum bakarsın bence biraz düşün derim o kart 2011 çıkışlı

• quote:

Orijinalden alıntı: rozablade

Arkadaşlar amd Fx 6300 İşlemciye alıcağım anakart hakkında kararsıza düştüm sizce hangisini satın alayım?

ASUS M5A97 EVO R2.0 ,http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/asus-m5a97-evo-r20-m5a97-evo-r20-amd-970sb950-am3+-ddr3-2133mhz-(oc)-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=62236

GIGABYTE 990FXA-UD3,http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/gigabyte-ga-990fxa-ud3-990fxa-ud3-amd-am3+-990fxasb950-ddr3-2000mhz-(oc)-sata-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=56653

Yardımcı Olurmusunuz?

ikiside birbirine yakin kartlar ama benim sahsi fikrim marka ve saglamligindan dolayi Asus olurdu ama icinize hangisi siniyorsa onu alin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paker -- 3 Aralık 2013; 17:30:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: rozablade

Arkadaşlar amd Fx 6300 İşlemciye alıcağım anakart hakkında kararsıza düştüm sizce hangisini satın alayım?

ASUS M5A97 EVO R2.0 ,http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/asus-m5a97-evo-r20-m5a97-evo-r20-amd-970sb950-am3+-ddr3-2133mhz-(oc)-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=62236

GIGABYTE 990FXA-UD3,http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/gigabyte-ga-990fxa-ud3-990fxa-ud3-amd-am3+-990fxasb950-ddr3-2000mhz-(oc)-sata-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=56653

Yardımcı Olurmusunuz?

Bahsettiğiniz Gigabyte ı fx 8350 ile 4.5 ghz o.c li şekilde kullanıyorum. Gayet memnunum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizim soruya bakan olmadı
  • FX6300 990xa-ud3 ...Sogutucu kombinasyonu resimdeki gibi...ramlerin üstüne dokundugu için ve üstdeki egzos fanı büyük olduğundan öyle tercih ettim...fakat chipset sogutucusundan oda ekran kartından sıcaklık çekiyor...düşük devirlere ayarladım fanları...masaüstünde 28-29 derce ...farcry3 oynarken 53 derece civarı... fanı sogutucuya biraz yukarıya takıp sogutucuyu döndürmem mümkün,belki ramın bırının sogutucusunu sokerim...döndürmeye gerek varmı sizce ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirProtein -- 3 Aralık 2013; 20:36:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: demirhanmeb

FX6300 990xa-ud3 ...Sogutucu kombinasyonu resimdeki gibi...ramlerin üstüne dokundugu için ve üstdeki egzos fanı büyük olduğundan öyle tercih ettim...fakat chipset sogutucusundan oda ekran kartından sıcaklık çekiyor...düşük devirlere ayarladım fanları...masaüstünde 28-29 derce ...farcry3 oynarken 53 derece civarı... fanı sogutucuya biraz yukarıya takıp sogutucuyu döndürmem mümkün,belki ramın bırının sogutucusunu sokerim...döndürmeye gerek varmı sizce ???

ilk defa böyle çift soğutucu görüyorum büyük olan işlemci için anladığım kadarıyla o küçük olan ne işe yarıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

FX6300 990xa-ud3 ...Sogutucu kombinasyonu resimdeki gibi...ramlerin üstüne dokundugu için ve üstdeki egzos fanı büyük olduğundan öyle tercih ettim...fakat chipset sogutucusundan oda ekran kartından sıcaklık çekiyor...düşük devirlere ayarladım fanları...masaüstünde 28-29 derce ...farcry3 oynarken 53 derece civarı... fanı sogutucuya biraz yukarıya takıp sogutucuyu döndürmem mümkün,belki ramın bırının sogutucusunu sokerim...döndürmeye gerek varmı sizce ???

ilk defa böyle çift soğutucu görüyorum büyük olan işlemci için anladığım kadarıyla o küçük olan ne işe yarıyor

İkisi ayrı ayrı soğutucular...gigabyte 990xa-ud3 kuzey köprüsü çok ısınır...onada ayrıetten sogutucu taktım...birçok kuzey chipsetine uyan ürün xigmatek porter fansız gelir ben ona ince 80×80×15 (normalde 80x80x25) fan taktım...

• anladım güzel bir çözüme benziyor
  • fx kullananlar acaba stok haldekı mınımum frps degerı ıle cekırdek kapatarak mınımum frps degerlerını paylasabılırlermı?

gorev yonetıcısınden cekırdek kapatılabılıyor
  • AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci msi 870a-g54 anakartı ile uyumlumudur ? şimdiki işlemcim amd athlon 2 X4 645 3.1 , AMD FX X6 6300 Soket AM3 ile değiştirmek istiyorum sizce fark olur mu ?
  • FX6300 - Gigabyte 970a-d3

• yaz usta 8120 asus sabertooth fakat 9590 a geçmeyi düşünüyorum
  • quote:

Sadece kendi fikrimi söyleyeyim, bu konuda uzman değilim, fakat bence bu şekilde performans gösteremez her halde fanlar? Bir birinden çektikleri sıcak havayı üflüyorlar. Temiz hava gelmesi şart onlara bence. İkisini de arka egzoza çevirip öndeki veya o hizadaki bir fan ile temiz hava akımı gönderilmeli diye düşüyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 6 Aralık 2013; 21:08:14 >

• heavyrocker kullanıcısına yanıt
    küçük olan sogutucuyu yanı kuzey köprüsü sogutucusunu döndürmek mümkün deil...tek montaj şekli o olur...zaten dönse ekran kartını ikiye bölmek lazım :)) işlemci sogutucucunu döndürmek de karasızım...önde iki tane 12 cm fan var ....
  • AMD Fx6300 & Gigabyte 990FXA-UD3 (Rev 4.0)
  • @demirhanmeb
    Bir de çevirip deneyin. Son kararı verip ona göre konumlandırırsınız. Biraz uğraştırıcı iş. Kuzey köprüsü fanı çok gerekli miydi? İşi bozmuş orada. Ekran kartını unutmuşum. Anakart üreticilerinin bunu da düşünüp, ekran kartı slotunu veya chipseti ona göre konumlandırmaları lazım. Ben de benim soğutucuya ek fan almaya karar verdim. Türkiye' de 92 mm fan bulamadım. Olanlar da ya aşırı pahalı ya da ne olduğu belirsiz markalar. CM' ye mail attım. Bir kereliğine gönderebileceklerini söylediler. Eğer TX3 EVO almaya karar veren olursa sakın tek fan olarak almasın. Benim aldığımda tek fan olarak satılıyordu. Fan geldiğinde takarken macunu filan yenileyeceğim. Bir ay önce macun aldım fan alıp yenileyecektim. Fan bulamadım.

• catalysty control center ı nerden bulambilrim link atar mısınız?
  • har33 H kullanıcısına yanıt
    Ekran kartınız ve işletim sisteminiz nedir? Ati ise alttaki adresten işletim sistemini de seçip indirebilirsiniz.

http://support.amd.com/en-us/download
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.