Şimdi Ara

AMD FX Serisi İşlemci Kullananlar Kulübü: 895 Kullanıcı (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.617
Cevap
30
Favori
135.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FX 8350 + Asrock 990FX Fatal1ty Professional ekleyiniz lütfen.

Noctua NH-D14 ile boşta 9 derece, yükte 40-45 maksimum!
  • quote:

Orijinalden alıntı: generalduncan

FX 8350 + Asrock 990FX Fatal1ty Professional ekleyiniz lütfen.

Noctua NH-D14 ile boşta 9 derece, yükte 40-45 maksimum!

Oda sıcaklığı kaç derece hocam? 9 derece biraz soğuk.
  • Valla bana da garip geldi ilk başta ama HWMonitor öyle diyor. cpu'nun sensöründe bir kalibrasyon problemi düşük birihtimal gibi geliyor. Çalışma sıcaklıklarında normal değerlere çıkması bir hata yok gibi gösteriyor. Açılışta oda sıcaklığına yakın oluyor, sonra boşta 9-10 derece civarına kadar düşüyor. Yüklenirse artıyor. Normal gibi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: generalduncan

Valla bana da garip geldi ilk başta ama HWMonitor öyle diyor. cpu'nun sensöründe bir kalibrasyon problemi düşük birihtimal gibi geliyor. Çalışma sıcaklıklarında normal değerlere çıkması bir hata yok gibi gösteriyor. Açılışta oda sıcaklığına yakın oluyor, sonra boşta 9-10 derece civarına kadar düşüyor. Yüklenirse artıyor. Normal gibi gözüküyor.

4.00 ghz de bnım 8350 de bu sıcaklıktala dusuyor fskat yuke bınınce 40 lara kadar gelıyordu. 212 evo ile. 4.6 gunluk kullanıyorum ısı problemım yok. Haklısın ve en az 4.5 yapmalısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni de eklerseniz sevinirim

Fx 8320 - Gigabyte 990XA-UD3

AMD FX Serisi İşlemci Kullananlar Kulübü: 895 Kullanıcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WonLt -- 17 Mayıs 2013; 23:40:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

212 evo ve sılverstone. forumdan ıkıncı elını bul. baskasını onermem. 110 cfm hava basıyor beyaz mis gibi..
    bu vıdeoyu baska bırsey ıcın cekmıstım ama kasada kapladıgı yer ve goruntusu bu sekılde. sılverstone yı uflemeye cooler ın orjınalını cekmeye kullanmanı tasvıye ederım.

Tamamdır hocam. Yarın vatana gidip bakacağım varsa evo ve fan alırım. Şuan stokta yok gözüküyor ama bazen çıkıyor.

• Konunun güncellenmesi iyi olmuş.
  • Gecen hafta Amd fx 6300 islemci ve diger bilesenleri alarak ben de kullanici kulubune katilmis bulunmaktayim.Beni de listeye eklerseniz sevinirim.

Sistemim:
    Amd fx 6300,Msi 990xa Gd55,Sapphire HD 7770,2 gb kingston ddr3
    1333,650 w Guc kaynagi

Bir de arkadaslar islemci sicakligi bosta 37 derece,moh warfighter oyununda 56-57 derece civari geziniyor.msi control center programi ile bakiyorum.Windows 7 32 bit ve bios guncel durumda.Standart ayarlarda Bu sicakliklar normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magneetic -- 23 Mayıs 2013; 19:10:20 >
  • asrock msi geçermi acaba?
  • s.a arkadaşlar fx 6100 işlemcim var ve oyunlarda 80-85 dereceyi buluyor bu seferde fan aşırı ses yapıyor geçen nba 2k13 oynadığım zaman bilgisayar kapandı sıcaklığı en son 88 derece görmüştüm kasa da tek fan var ve yaklaşık 100 120 tl ye kadar soğutucu alacağım önerileriniz nedir?
  • Selam arkadaşlar;

AMD FX-8350, GIGABYTE 990FXA-UD5 (REV 3.0). Beni de listeye eklerseniz sevinirim.
  • benide yazarmısnız?
    FX 8120 3.8 GHZ -ASUS M5A99X EVO R2
  • Konuya üye alımı yapılırken bir resim veya en azından CPU-Z ve anakart ismi gösteren bir program olsa yüzde yüze yakın doğru sonuçlar olur kanaatindeyim.

Arkadaşlar elime FX 8320 geçecek, bu işlemci için dikkat etmem gereken bir durum var mı? Revizyon veya başka herhangi bir şey, ikinci el olarak alıyorum kontrollerini sağlamam lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Konuya üye alımı yapılırken bir resim veya en azından CPU-Z ve anakart ismi gösteren bir program olsa yüzde yüze yakın doğru sonuçlar olur kanaatindeyim.

Arkadaşlar elime FX 8320 geçecek, bu işlemci için dikkat etmem gereken bir durum var mı? Revizyon veya başka herhangi bir şey, ikinci el olarak alıyorum kontrollerini sağlamam lazım :)

Ben yardımcı olayım hocam

Revizyon diye bir olay yok biliyorum,şöyle ikiye ayrılıyor
    FD8320FRW8KHK is an OEM/tray microprocessor
    FD8320FRHKBOX is a boxed microprocessor

Bizimksi Box fanlı olarak satılan diye aklımda kalmış ,versiyon FD8320FRHKBOX aralarında fark yok ikiside aynı işlemci zaten
    http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-FX-Series%20FX-8320.html

Youtube linkinde çok güzel Benc lerle ne yapıp yapamadığı göstermişler muhakka izle.

http://www.youtube.com/watch?v=xGBebNoy32E

• Teşekkür ederim hocam aydınlattığınız için :) Benchmarklar çok önemli değil benim için zaten :)

OC yapmadım demiştiniz doğru mu hatırlıyorum? Benim için OC kapasitesi önemli aslında yapmış olup değer verseniz daha çok işime gelir
  • Doğru düzgün kullanmadımki hocam,anakartta 1 ay çalışır durumda kalmamıştır bile ,Oc hiç çekilmedi,gerek bile duymadım zaten
    Vatan da satılan 8320lerden tek farkı kutusunun açılmış olması bu kadararaştirim faydalı bir bilgi görürsem Ocli size Pm den ulaşırım.

Not:Zaten kendini 3.5Ghz den 4.0 Ghz kendi çekiyor ihtiyaç duyduğunda Turbo Boost du adı yanılmıyorsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro 2 -- 25 Mayıs 2013; 15:21:08 >

• Arkadaslar fx 6300 islemcime coolermaster hyper 212x sogutucu aldim.Oyun sirasinda 62 dereceye civarina cikiyordu sicaklik.Simdi 42 43 dereceyi gecmiyor.Termal macun olarak sogutucu ile verilen termal macunu kullandim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magneetic -- 25 Mayıs 2013; 19:46:10 >
  • Bugun FX 8350 alarak arabiza katildim , sizce iyi bir tercih olmusmu

• quote:

Orijinalden alıntı: Senātus

Bugun FX 8350 alarak arabiza katildim , sizce iyi bir tercih olmusmu

amd nin en iyi işlemcisini almışsınız daha iyi bir seçim olabilirmi sizce güle güle kullanın
  • Hocam valla şuan poşette boş boş duruyor bütün sistem kuramadım salı günü kurucam

Sizce 4.5 Ghz'e zorlıyımmı işlemciyi yermi yoksa stabil olmazmı
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.