Şimdi Ara

AMD FX Serisi İşlemci Kullananlar Kulübü: 895 Kullanıcı (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.617
Cevap
30
Favori
135.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar aklıma takılan bir soru var ve net bir cevap bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Amd fx serisi işlemcilerin desteklediği max ram frekansı 1866 yanlış bilmiyorsam, bu durumda 2400mhz ram alsak bir şey fark eder mi? yoksa 1866 sınırında mı çalışır ramler her zaman?
  • Sil beni krdş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TheDoctor-

Dostlar aklıma takılan bir soru var ve net bir cevap bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Amd fx serisi işlemcilerin desteklediği max ram frekansı 1866 yanlış bilmiyorsam, bu durumda 2400mhz ram alsak bir şey fark eder mi? yoksa 1866 sınırında mı çalışır ramler her zaman?

Yok mu yardımcı olacak ona göre ram almayı planlıyorum
  • quote:

quote:

Dostlar aklıma takılan bir soru var ve net bir cevap bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Amd fx serisi işlemcilerin desteklediği max ram frekansı 1866 yanlış bilmiyorsam, bu durumda 2400mhz ram alsak bir şey fark eder mi? yoksa 1866 sınırında mı çalışır ramler her zaman?

Yok mu yardımcı olacak ona göre ram almayı planlıyorum

Asus m5a99 anakartta ramler direk 2133 olarak çalıştı sonra asrock 970a-g/3.1 direk 2133 olarak çalışmaya devam ediyor,2400 mhz ram alırsan daha iyi olur benim anakart o hızı destekiyor ramler 2133 olduğu için son hızı bu bende

• bendeki 2x 8 gb corsair vengeance 2400 mhz ramler ascrock 970 3.1'de 2133 mhz çalışıyorlardı, şimdi 4x8 gb yaptım, hız 1866'ya düştü, 2133'de dondu, ancak timing voltaj ayar vs henüz hiç oynamadım
  • artic liquid freezer 240 bugün amazondan geldi, 320 tl ye mal olmuştu, 56C işlemci ,33C kasa içi hemen yine aynı oyun call of duty 3 sonrası, hem de daha fazla voltaj ve hız ile, 1.51v 5 Ghz, 200 fsb'de ... eskisinde 4.7 ghz'den yukarı çıkmıyordu, sıcaklık 80C'e yaklaşıyordu, artic yapmış...
  • Arkadaşlar 2200 liraya ikinci el bir sistem topladık. Bende sistem fx tabanlı olduğu için buraya yazmayı uygun gördüm. Sisteme sahip olacak arkadaş oyun odaklı sistem istediği için ona göre donanım tercihlerinde bulundum. Biraz oc mevcut şekilde teslim edeceğim. Gta5, witcher 3, battlefield 1, Doom ve Rise of the tomb raider ile testlerini yaptım. Afterburnerla baktığımda herhangi bir darboğaz mevcut değil. Tabi ki intel olsaydı modeline göre 5 ila 10 fps fazla alabilecektik ancak baya bir fiyat farkı olacaktı. Kendisinde 1440p 21:9 bir monitör mevcut. Topladığımız donanımı özellikle buraya yazıyorum ki, hem bütçesi kısıtlı arkadaşlar bu yönde tercih kullanabilsin hem de nasıl olmuş görüşlerinizi alayım.

Fx 8300(4.3ghz oc), msi970a-g43, SunbeamCCF => 550tl

2x8gb 1600mhz Kingston ram => 260tl

120gb intel SSD + 1 tb hdd => 180tl

CM Haf 932 kasa => 130tl

550w 80+ psu high power => 100tl

Gb gtx 980 g1 gaming(1504mhz boost oc) => 980tl

Psu, kasa ve cpu soğutucu garantisi dolmuş. Diskler spot. Geri kalan donanım 1 yıl ve üstü garantili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 9590 için 5 Ghz ötesi için örnek ayar yazabilecek bir arkadaş var mı?

bu arada yeni soğutucu ile idle cpu 28C kasa içi 25C, yükte 20C birden fark etti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amdfanatic -- 14 Şubat 2017; 22:13:19 >
  • Rokie T kullanıcısına yanıt
    İşlemci ve ekran kartı arasında dağlar kadar fark var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rokie T kullanıcısına yanıt
    Dengesiz bir sistem olmuş neden dersen ekran kartı çok üst düzey işlemcinin kaldırma ihtimali yok, hızaşırtma ile bir nebze daha iyi performans alınabilir lakin bu seferde anakart faktörü çıkıyor ortaya yeterli bir model değil o.c için.
  • 2K ve üzeri kullanılacağı için daha güçlü işlemci seçmek istemedim. Kaldı ki bu anakartla 4.3 ghz de sabit çalışıyor şu an işlemci. İşlemci kullanımı yaptığım testlerde %60 ın üzerine çıkmıyor genellikle. Witcher 3 ve gta 5 gibi işlemciye yüklenen oyunlarda %70 leri görüyor. Battlefield 1 de multiplayerda kalabalık durumlarda da herhangi bir sıkıntı görmedim. Elimde aynı ekran kartıyla test edebileceğim 4.4 ghz de çalışan 4790K ve 4460 var. Bu işlemcilerle karşılaştırdığımda i7 ile kısım kısım 7-10 fps kadar fark oluyor. 4460 ile ise 5-6 fps düzeyinde. En fazla 10 fps için 700-750 lira daha fark ödemeyi makul bulmadım açıkçası. Zaten olabilecek en uygun rakama 2K sistem kurmaktı amaç.

• fx 8370 - asrock 990fx extreme 9
  • oraykt kullanıcısına yanıt
    Güzel ikili
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rokie T

Arkadaşlar 2200 liraya ikinci el bir sistem topladık. Bende sistem fx tabanlı olduğu için buraya yazmayı uygun gördüm. Sisteme sahip olacak arkadaş oyun odaklı sistem istediği için ona göre donanım tercihlerinde bulundum. Biraz oc mevcut şekilde teslim edeceğim. Gta5, witcher 3, battlefield 1, Doom ve Rise of the tomb raider ile testlerini yaptım. Afterburnerla baktığımda herhangi bir darboğaz mevcut değil. Tabi ki intel olsaydı modeline göre 5 ila 10 fps fazla alabilecektik ancak baya bir fiyat farkı olacaktı. Kendisinde 1440p 21:9 bir monitör mevcut. Topladığımız donanımı özellikle buraya yazıyorum ki, hem bütçesi kısıtlı arkadaşlar bu yönde tercih kullanabilsin hem de nasıl olmuş görüşlerinizi alayım.

Fx 8300(4.3ghz oc), msi970a-g43, SunbeamCCF => 550tl

2x8gb 1600mhz Kingston ram => 260tl

120gb intel SSD + 1 tb hdd => 180tl

CM Haf 932 kasa => 130tl

550w 80+ psu high power => 100tl

Gb gtx 980 g1 gaming(1504mhz boost oc) => 980tl

Psu, kasa ve cpu soğutucu garantisi dolmuş. Diskler spot. Geri kalan donanım 1 yıl ve üstü garantili.

O işlemciye o ekran kartı fazla ben Rx 470 le kullanıyorum o işlemciyi takılacak en üst kart Amd tarafında Rx 470 Nvidia tarafındada Gtx 1060 gtx 970 dir

• Ryzen çıkınca grup öldü mü
  • Naykimayki kullanıcısına yanıt
    Daha ölmedi hocam. FX serisi ile yola devam şimdilik.

• Naykimayki kullanıcısına yanıt
    konu 170 sayfa olmuş.ilk sayfalarda yaz diyenler şimdi belki bir sonraki işlemcilerini eskitiyor.konuyu büyütmek yerine hala fx kullananları güncelleseler gerçekte kaç kişinin hala kullandığını belirleseler biz de görürüz.bir sene sonra yapılan bir çalışma ile ne kadarı kaldı tekrar baksak istatistiği çıkarılabilir.ben dışarıdan destek veriyorum ama grup ölmemiştir hala ryzen ne iş diye bekleyenler var r5 r3 bekleyenler var daha bir iki sene kullanan sayısı çok az seviyeye düşmez çünkü ryzen alan adamın ekran kartının 1080 ve üzeri olması lazım ona 2500 lira en az verebilecek mi?adamda 460 280 380 var ryzen'e geçip ne yapsın?ekran kartları geliştikçe ve insanlar bunları aldıkça fx kullanıcı sayısı azalmaya başlayacak henüz o aşamaya gelmedik.
  • Ryzen kullanıcılarının kulübü var mı bilmiyorum ama eğer varsa FX ailesinden geçenler ve diğer kullanıcılar gibi iki ayrı başlık altında ya da üye listesinde eski FX kullanıcılarını belirten bir ibare olursa çok iyi olur gerçekten. Böylece AMD'nin forumdaki eski kullanıcılarını elinde tutma başarımını test etmiş oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 16 Mart 2017; 17:3:50 >
  • Konu ilk açıldığından beri hala 6300 ile devam. Zamanında vatan %30 indirimleri ve doların düşük olduğu zamanlarda toplamıştım sistemi. Çok iyi fiyatlara toplamıştım. Hala memnunum fx serisinden. Hız aşırtma, donanım değiştirme yapmadan kullanıyorum. Oyun fazla oynamadığımdan yeterli oluyor, fakat oyunları çalıştırırken de orta kaliteye yettiğinden gerek duymadım.
  • 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.