Şimdi Ara

Amd FX 8300 için Anakart tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yardımcı olabilecek varmı??

• Am3+ anakarta ihtiyacın var, fakat masraf yapmana değmez elindeki işlemci ve rami satıp en azından ryzen 1200-1600 - a320 anakart ve 8gb ddr4 ram alman daha uygun ve mantıklı olur.
    https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-asus-m5a78l-m-lx3-am3-ddr3-fiyati,959355.html

Modası geçmiş bir teknolojiye yatırım yapmanı tavsiye etmem ama 2.elden uyguna bulabilirsen değerlendirebilirsin.
  • Me[S]uT kullanıcısına yanıt
    Bende 32 gb ram var 8gb ramin fiyatı ddr3 240TL. İslemci sıfırı yok ama ikinci el fiyatı 320 lira. Yani ben bu fiyatlara satamam kimsede almaz zaten, satıpta ddr4 için harcayacagim para gene 1500 lirayı bulacak ben oyun oynayan biri değilim ki hiç bir oyunuda acmamazlık yapmadı denemek için yüklemiştim. O yüzden 500 lira Anakart alıp bu pc yi ben enaz 4-5 sene daha kullanırım.
    https://www.bossbilisim.com/gigabyte-ga-78lmt-usb3-r2-rev.-1.0-amd-soket-am3-amd-phenom-ii-x3-ddr3-sdram-dimm-1066-1333-1600-mhz-39473?gclid=Cj0KCQiAsbrxBRDpARIsAAnnz_O1h7VXqjJ60NSxaTnPaclO5SzN7ojbGDzwvLvnNqeUNTkYABr_nsUaAr61EALw_wcB

Bu Anakart da benim dediğim özelliklere uyarmı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uuygunn -- 29 Ocak 2020; 13:28:32 >

• 990 chipset altı anakart almamanızı öneririm.

Cpu zaten 95 watt, 970 chipset analartlarla ancak stok hızda kullanabilirsiniz. Hız aşırtmaya kalktığınızda muazzam şekilde ısınacaktır.

Heleki 7 yada 8 seri bir anakarttan kesinlikle uzak durun. O anakartların yüzde yüzü phenom için üretildi, ve bios güncellemeleriyle aldılar fx desteğini. Bu nedenle cpu voltaj sorunları aşırı seviyede yüksek. Ek olarak kesinlikle msi bosrdlardan uzak durun

Size tavsiyem en az, asus 970 gaming aura
    Yada 990fx crosshair yada sabertooth olabilir.
    Gigabyte tarafında 990fxa ud5 // ud7 yada 990fx g1 gaming olacaktır.

Diğer türlü anakarta verdiğiniz para kaybettiğiniz performans ve oluşan ısı canınızı çok sıkar.

• 600e ryzen1600 12nm(=R2600), 400e b450 anakart, 400'e 16gb ddr4 3000-3200 ram al geç eldekileride üçüne beşine bakmadan sat kurtul derim.
  • ruzgarnufel kullanıcısına yanıt
    Hocam güzel anlatım yaptınız ama dediğiniz anakartlar en düşüğü 1500TL diğer arkadaşın dediği gibi o paraya ddr4 sistem toplanır ki ben ekledigim anakartı tam 5 sene kullandım sonra sonra bir günde sorun çıkardı kuzey köprüsünde sorun çıkarmış(bilgisayarcının dediğine göre) yani benim bu kullandigim anakart ayarında bişey tavsiye etseniz o bile yeterli benim için tabiki 1 2 yıl sonra bozulmasin ama bir sistem parasınada çıkmasın yani sonuçta oyun oynayıp pc yi denemiyorum Autocad le mimari çizim yapıyorum birde flim vs. Amd FX 8300 için Anakart tavsiyesi?

Ek olarak benim kasada 4 tane fan var ve ekran kartının fanı belki 2 kez çalışmıştır yüksek hızda yani 60 derecelik ısıya hiç ulaşmadı

• uuygunn kullanıcısına yanıt
    Bu anakarttan yanık halde 3 adet var bende. Bitane de 990fxa gd65.
    Mosfet soğutucusu bile yok, kaldı ki cpu tam performans vermesi çok düşğk ihtimal.

Bence bunlara para harcamayın tekrar.

2. El
    970 gaming aura yada msi 970 gaming daha güncel kartlar en azından. 400 gibi bi rakama bulunur sanırım.

400 liraya aldığım 2. el anakart kim bilir nasıl bi kasada kullanıldı nekadar dayanacak bilinmez çok riskli geliyor bana, Bu anakartların sıfırını alıp hiç yoktan 3 yıl garantisinden faydalanırım diye düşünüyorum.

• Hocam gigabyte 990fxa tavsiye ederim ama bulmak çok zor. Ben de 3 tane anakart yaktım, 4. sü de son nefesini verince ddr4 e geçerim herhalde

• uuygunn kullanıcısına yanıt
    Siz bilirsiniz tabiki.

Ben olsam 2. El eli yüzü düzgün bi anakart tercih ederim.

500 lira para harcayıp üstüne birde performans kaybetmeyi göze alamazdım açıkçası.

Umarım aradığınız formatta bir board bulursunuz.

Kolaylıklar dilerim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.