Şimdi Ara

AMD FX-8120 Video İnceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
14.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8 ADET x86 çekirdeği yazıyo yani 32bit destekliyen çekirdek derken
    bu teslere inanmıyom nasılsa intele göre yazlıyo ondan intel hep üstün fx işlemciler iyi oyun için birebir gerisi boşver

şekil olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 12 Temmuz 2012; 9:00:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

unuttuğunuz bir şey var tüm bu sonuçlar windows işletim sistemi altında yapılıyor ki oda mecburen oluyor tabi ya farklı bir işletim sistemi olsaydı,windows altında intel işlemciler daha iyi sonuçlar verdiğini herkes biliyordur sanırım

bunu bende duymuştum ama dogrumu değilmi emin değilim genede mantıklı bir şey hak vermemek olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

unuttuğunuz bir şey var tüm bu sonuçlar windows işletim sistemi altında yapılıyor ki oda mecburen oluyor tabi ya farklı bir işletim sistemi olsaydı,windows altında intel işlemciler daha iyi sonuçlar verdiğini herkes biliyordur sanırım

Dünyada kaç kişi başka işletim sistemi kullanıyor? O sistemlerde kaç oyun var? Bunların cevabını düşünüp sonra şu "intel windosla daha hızlıymış" sorularınızı sorsanız? Çok değil 1 dakika düşünmek yeter.

• Şuanda yeni bi sitem topluyor olsam tercihim fx8120'den yana olurdu ben sistemi topladığımda arada fiyat farkı yok gibiydi 2500k'lı sistem tercih fakat şuan için 990fx+fx8120 daha mantıklı F/P açısından düşünrsek
  • F/P olarak mükemmel durumda şuan FX8120.

370 Liraya alınabiliyor. Sanıyorum ki AMD daha indirim yapar FX serisinde. 350 nin altına bile alınabilir yani bu sene.

İnceleme için teşekkürler emeğinize sağlık.
  • Islemcı deyınce Intel.

• :))) Yorumlarınız güzelmiş.

Siz şimdi televizyonda bir dizi görüyorsunuz, atıyorum 8 taş diye bir dizi. "Bune ya böyle ne kadar iğrenç dizi varsa çıkarıyorlar sıkıldım artık" diyorsunuz. Ben de diyorum ki sana "Daha güzelini yapsana o zaman" "Hadi sıkıysa yap"

Ne alaka? Bir şeyi beğenmediğinizde daha iyisini yapabilme yeteneğiniz olmalı mı ki yorumunuz geçerlilik kazansın? Alakası nedir arkadaşım?

Terbiyeli saygın arkadaşlarımız da gelmiş, sen ne hakla böyle dersin diyerek öyle böyle yaparak yerin dibine sokuyorlar kendilerince.

Kardeşim, senin zevkini bilemem. Ama robot gibi önündeki prompter'dan okuyan adamın incelemesi inceleme değildir. Tonlaması falan iğrendiriyor artık. Çok kötü telaffuzu var. İnceleme böyle yapılmaz ki.

İnceleme şiir gibidir. Düz okuyamazsın diyebiliriz :) Ama neden diğer incelemelerde böyle olmuyor da bir tek bu adam işin kolayına kaçıyor anlamış değilim. Diğer incelemelerde gayet samimi incelemeler var. Ben de bunu görmek isterim.

Kısaca bu incelemedi arkadaş DH incelemelerine yakışmıyor.

Hadi kolay gelsin daha da fazla batırmayın beni he :)

• Fx 8120 ve asrock 990fx extreme 3 kullanıyorum ikisi de f/p olarak iyi.Aldıgım zaman uygun fiyata denk gelmeseydi.i5 2500k alacaktım.Bana fazlasıyla yetiyor fx 8120.
  • quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

:))) Yorumlarınız güzelmiş.

Siz şimdi televizyonda bir dizi görüyorsunuz, atıyorum 8 taş diye bir dizi. "Bune ya böyle ne kadar iğrenç dizi varsa çıkarıyorlar sıkıldım artık" diyorsunuz. Ben de diyorum ki sana "Daha güzelini yapsana o zaman" "Hadi sıkıysa yap"

Ne alaka? Bir şeyi beğenmediğinizde daha iyisini yapabilme yeteneğiniz olmalı mı ki yorumunuz geçerlilik kazansın? Alakası nedir arkadaşım?

Terbiyeli saygın arkadaşlarımız da gelmiş, sen ne hakla böyle dersin diyerek öyle böyle yaparak yerin dibine sokuyorlar kendilerince.

Kardeşim, senin zevkini bilemem. Ama robot gibi önündeki prompter'dan okuyan adamın incelemesi inceleme değildir. Tonlaması falan iğrendiriyor artık. Çok kötü telaffuzu var. İnceleme böyle yapılmaz ki.

İnceleme şiir gibidir. Düz okuyamazsın diyebiliriz :) Ama neden diğer incelemelerde böyle olmuyor da bir tek bu adam işin kolayına kaçıyor anlamış değilim. Diğer incelemelerde gayet samimi incelemeler var. Ben de bunu görmek isterim.

İnceleme gayet iyi , Bak sende demişsin "Terbiyeli Saygın Arkadaşlar" sende terbiyeli ol sende saygın ol.

"Herif" falan nedir bunlar yaaa,forumda senin gibilerinin bence hiç işi yok

@Foxbat Hocama katılıyorum

quote:

Orijinalden alıntı: Foxbat

Forumdaki Fx kullanan arkadaşlardan biri Windows 8 ile benzer testleri yapsalar ne güzel olurdu. Fx'in Windows 8 işletim sisteminde daha başarılı olduğu söyleniyordu hatta THGTR'de ön izleme sürümü ile kısıtlı bir test yapılmış ve performans artışı yaşandığı iddia edilmişti. Şu anki Win 8 daha olgun olduğundan sonuçlar daha değişik çıkabilir.

+1000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapry -- 12 Temmuz 2012; 11:30:43 >

• quote:

bak ne kadar da güzel söyledin adı üstünde televizyon dizisi. amacı nedir? izleyicisini eğlendirmek ekrana kitlemek. buradaki amaç ise incelemesi yapılan ürün hakkında bilgi sahibi olmak.

• quote:

quote:

şu herif anlatım manlatım sunmasın ya, insan gibi samimi, robot olmayan birini koysunlar şuraya, hevesle yapsın incelemeleri. Gıcık oluyorum bu herife ya artık.

Bir daha ki sefere siz yapın video inceleme de o güzel Türkçe'niz ve büyüleyici beden dilinizle bizleri kendinize hayran bırakın

Memlekette video inceleme yapan 2-3 tane site var en fazla ve takıldığınız şeye bakın! Bence arkadaşımız spiker veya oyuncu olmadığı halde gayet iyiydi. Mısır bulmuşken püskülünü aramayın. Boş keseden sallamak yerine emeğe biraz saygı duyalım.

Not: Terbiyenizi takının! "Herif", "Gıcık olmak" ta ne demek?! Beğenmiyorsanız izlemezsiniz, edepsizleşmenin ne alemi var??!!

adam incelemeyi yapan editoru elestirmis (her ne kadar uslubu kaba olsada) ki bundan dogal ne var.senin cevap usturuplu olmamis asil.bu adamin isi videoyu izliyip yorum yapmak,tipki senin benim gibi,oraya cikip anlatmak filan degil.
    bende onun gorusune katiliyorum ayrica.mesut cevik haric digerleri boyle soguk ve iticiler :).Donanim hakkindaki bilgilerini tartismiyorum ama sunum apayri bir olay.....

Burdan Gun e sesleniyorum.Siz direk tuketiciye hitap ediyorsunuz,ama malesef hala amatorce isler yapiliyor.Sunum yapmasini,donanim incelemesini ve turkceyi iyi konusan elemanlar editorler almalisiniz,ozellikle de bayan.Biraz cnet videolarini izleyin fikir vermesi acisindan.

• @rabbitweed

Teşekkürler, demek istediğimi anlayan birileri çıktı sonunda.

Olumsuz yorum vardır, eleştiri vardır arkadaşlar. Eleştiri yapıcı olandır. Düzeltilmesi gerekenleri söyler. Ben de öyle yaptım. Ama öyle ama böyle. O anda çakırkeyiftim öyle demişimdir mazur görün. Ama insanları yadırgamadan önce, bu adamın bu forumda işi yok demeden önce, ne diyor bu adam ona bakın, inceleme sana faydalı ancak ben dinlerken çok rahatsız oluyorum. Ama bilgi veriyor mu veriyor. Ama eksisi de bu. Ben diyorum ki olmasın. Ha senin amacın bilgi almaktır, benim amacım "incelemeler çok iyi olsun DH'ye yaraşır olsun" dur. Amaç niyet farklı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

quote:

quote:

şu herif anlatım manlatım sunmasın ya, insan gibi samimi, robot olmayan birini koysunlar şuraya, hevesle yapsın incelemeleri. Gıcık oluyorum bu herife ya artık.

Bir daha ki sefere siz yapın video inceleme de o güzel Türkçe'niz ve büyüleyici beden dilinizle bizleri kendinize hayran bırakın

Memlekette video inceleme yapan 2-3 tane site var en fazla ve takıldığınız şeye bakın! Bence arkadaşımız spiker veya oyuncu olmadığı halde gayet iyiydi. Mısır bulmuşken püskülünü aramayın. Boş keseden sallamak yerine emeğe biraz saygı duyalım.

Not: Terbiyenizi takının! "Herif", "Gıcık olmak" ta ne demek?! Beğenmiyorsanız izlemezsiniz, edepsizleşmenin ne alemi var??!!

adam incelemeyi yapan editoru elestirmis (her ne kadar uslubu kaba olsada) ki bundan dogal ne var.senin cevap usturuplu olmamis asil.bu adamin isi videoyu izliyip yorum yapmak,tipki senin benim gibi,oraya cikip anlatmak filan degil.
    bende onun gorusune katiliyorum ayrica.mesut cevik haric digerleri boyle soguk ve iticiler :).Donanim hakkindaki bilgilerini tartismiyorum ama sunum apayri bir olay.....

Burdan Gun e sesleniyorum.Siz direk tuketiciye hitap ediyorsunuz,ama malesef hala amatorce isler yapiliyor.Sunum yapmasini,donanim incelemesini ve turkceyi iyi konusan elemanlar editorler almalisiniz,ozellikle de bayan.Biraz cnet videolarini izleyin fikir vermesi acisindan.

Eleştirmek herkesin hakkıdır. Beğenmeyebilirsiniz, itici bulabilirsiniz ama çıkıp ta "Gıcık oldum ben bu herife" türünde ifadeler kullanırsanız yaptığınız şeyin adı yorum olmaz. Ayrıca burası Larpy'nin de dediği gibi bir televizyon kanalı değil teknoloji portalıdır. Çıkıp ta video incelemeyi Halit Kıvanç mı sunacaktı? Hiç uğraşmadan sadece yazılı inceleme de yapılabilirdi ama test edilen ürünün, bizzat test eden kişi tarafından bire bir tanıtılması bence gayet güzel oluyor. Bu noktada benim tek kriterim anlaşılır bir sekilde detaylı bilgi edinmektir. Ha yeterli bilgi verilmez, söylenenden bir şey anlaşılmaz orası ayrı. Mesela geçen günkü Haftanın Menüsü programında ses kalitesi çok düşüktü ve söylenenleri anlamak çok zordu. Buradaki test te bana biraz eksik geldi ama ben izlerken kimseye gıcık kapmadım mesela.

Son tavsiyenize gelince, ben şahsen işlemci incelemesini hoş bir kızın sunması yerine o aleti kurcalayan, evirip çeviren adamın yapmasını tercih ederim. Bana daha samimi ve daha dürüst gelir. Tabi bunlar kendi görüşlerim.

Ve cevabımın arkasındayım. "Olum bak git!" demedim hihayetinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxbat -- 12 Temmuz 2012; 13:07:28 >

• quote:

prompter dan okuyor sanıyorsun ama bu arkadaşın konuşma tarzı böyle birden fazla cümleyi aklında bir anda toparlayabilip zihninde uzun bir metin oluşturabilliyor. Haftanın menüsünü izlediysen oradaki konuşma şeklide böyle. Kimi izleyiciye anlaşılamayan veya itici bulunan kısım tamda burası hayatlarında tane tane tek tek cümle kurmaya ve anlamaya alışmış olan insanlar karşılarına bir anda prompterdan okurcasına nefes almadan konuşan birisini görünce anlamakta zorlanıyor devreleri ısınıyor

eminimki Enderin okul hayatında tarih, coğrafya vb sosyal dersleride kuvvetliydi konuşmayı seven birisi olduğu açık.

• Bu heralde yeterli bir hesaplama..
    extreme.outervision CPU watt calculator'dan cekildi.

AMD FX-8120 Video İnceleme
  • AMD sever yada rekabet sever kullanıcıları pek tatmin etmeyen bu işlemci sadece çoklu uygulamalar dışında beğeni toplamaz.Tek tatmin edici özelliği 8 çekirdeği ve fiyatı. Bir de video editleme yapan arkadaşları ikna eder.

• Windows 7 için 2 tane patch var, programına oyuna göre %5-7'ye kadar ilave performans verebiliyor, az sayıdaki durumda da olsa.

Linux altında fikir versin diye:

http://openbenchmarking.org/result/1204229-SU-CPUMONITO81
  • Çok güzel inceleme olmuş. Ellerinize sağlık.

• Linux testleri gerçekten çok ilginç.Bir işlemcinin performansı, 2 sistem arasında bu kadar farklı olabilir mi diye sormadan edemiyor insan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Windows 7 için 2 tane patch var, programına oyuna göre %5-7'ye kadar ilave performans verebiliyor, az sayıdaki durumda da olsa.

Linux altında fikir versin diye:

http://openbenchmarking.org/result/1204229-SU-CPUMONITO81

Rubisco, bu kaynak gerçekten de güvenilir mi? Fx 8150 Linux ortamında bu kadar yüksek performanslı mı şimdi? Resmen 1000 dolarlık Sandy Bridge-e serisine kafa tutuyor hatta yer yer geçiyor bile

Yanlış anlamayın ama böylesine bir fark gerçekten de şaşırtıcı. Linux'çuların AMD'ye özel yazılımlar geliştirdiğini biliyordum ama bu kadar ileri gidebildiklerini bilmiyordum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.