Şimdi Ara

AMD FX-8 8150 BE ve Asus Crosshair V Formula ile O.C Yapma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
2
Favori
12.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilgi paylaşımı aşağaya doğru ve sayfa devamıyla devam etmektedir.

İşlemci AMD FX X8 8150
    CPU Soğutucu
    Anakart
    SSD
    Ram 1600MHZ 4x3=12GB
    Ekran Kartı
    Power Supply

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Photography_GT -- 26 Şubat 2013; 11:01:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Photography_GT

Arkadaşlar bilgi paylaşımı aşağaya doğru ve sayfa devamıyla devam etmektedir.

İşlemci AMD FX X8 8150

CPU Soğutucu

Anakart

SSD

Ram 1600MHZ 4x3=12GB

Ekran Kartı

Power Supply
    Arkadaşlar yokmu yardım edecek dostlarımız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Photography_GT -- 2 Haziran 2012; 21:00:56 >
  • çarpan arttır voltaj ver başka bir şey yok
  • Ne yönden yardım istiyosunuz ki ?
  • Çarpan arttır, gerekirse voltaj ver.
  • Edit:Düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Photography_GT -- 12 Kasım 2012; 19:50:26 >
  • takip
  • Edit:Arkadaşlar 5.30Ghz veya üstü çıkmak sorun değil,tek sorun verilen değerlerden sonra cinebench testi başladıktan sonra,bitimine doğru mavi ekran vermesi.Yani bunun tam değerlerine elde etmek iyi bir iş çıkarır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Photography_GT -- 12 Kasım 2012; 19:53:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Photography_GT

Merhaba ardaşlar işlemciyi bugün aldım ve oc yapmak istiyorum system olarak donanımım imzadaki gibidir

Öncelikle çok güzel bir sistem kurmuşsun yanlız Ekran kartını (Sapphire HD 7770 O.C) ve power supply yi (800-850 watt) yükseltme yapıp işlemci soğutucusunu sıvı soğutucu (Corsair Hydro Serisi H100) yapabilirdin. Ve yine de hayırlı olsun.

Bulldozerin sınırlanırını zorlamak istiyorsan daha detayı için videoları izleyerek yolunu daha da netleştirebilirsin. (http://www.youtube.com/watch?v=x-jzVwj3JqM)
    sana şunu yap demem reset vs. atmasına sebep olabilir çünkü powerin sanırım 550-600w sonuç olarak.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camosur -- 15 Ağustos 2012; 13:56:51 >
  • aynı sistemi bende aldım arkadaşın dediği gibi bir oc yardımı çok güzel olurdu yapanlardan tavsiye bekliyorum psum 700w thermaltake
  • merhaba arkadaşlar bende amd fx 8150 kullanmaktayım over clock yapmak istiyorum ama hiç deneyimim olmadı işlemcimi 4.2 yapmak istiyorum
    boştaki sıcaklık değerleri resimdeki gibidir

vede kullandığım sistem bu

lütfen bana 4.20 yada 4.10 ghz lik cpu o.c değerlerini benimle paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler
  • bu arada bişey sölemek istiyorum bende asus crosshair V formula alacaktım baya pahalı geldiği için
    MSİ 990fxa-gd80 modelini aldım 2 sinin arasındaki fiyat farkı neredeyse 200 tl
  • biosdan çarpan arttırman yeterlidir.ama azar azar peşinden stabilite testine sok mavi ekrandan hata verirse azar azar voltaj ver atıyorum 4ghz de stabil çalıştırdın artık voltaj verme
  • arkadaşlar sistemim aşşağıdaki gibidir ancak noctua d-14 ü tatktığım zaman makine çalışmıyor ekran açılıoyo yazılar çıkıyo sonra kapanıyo ..ama stok fanda açılıyo makine 4.2 kadarda stok fanla gördüm işin daha ilginçi 4.1 de 6.69 cinebench gördüm şimdi 4.2 de 5,54 diyo uyuz oldum

• sistemim 8 gb ram olmasına rağmen çift siyah yada çift kırmızı kullandığımda 4gb görüyor bios, açılıştada 4 yazıyor ancak windows diyorki 8g(kullanılabilir miktar 3,96 gb) ayrıca biosta parçaların takılı olduğu slotları gösteren yerde çift ramide görüyor.. ramleri ayrı ayrı taktığındada çalışıyor...ayrıca bir siyah bir kırmızı dakıncada 8gb görüyor ama single çalışıyor... ramler daha önce çalışıyordu hemde dual şimdi böyle oldu bios güncel 1503 sürüm yardım bekliyorum...

• Ben yazınızı okurken Cinebench ten 6.65 civarı bir skor aldığınızı okudum. Kafam karıştı zira benim AMD 1055t 4ghz OC li sistemimle 6.96 alıyorum. Bir yanlışlık olmasın?!
  • işletim sistemin ney 32 mi 64 bitmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniztns

Ben yazınızı okurken Cinebench ten 6.65 civarı bir skor aldığınızı okudum. Kafam karıştı zira benim AMD 1055t 4ghz OC li sistemimle 6.96 alıyorum. Bir yanlışlık olmasın?!

hayır dostum doğru hatta ekran kartıda 67 fps gördü... işletim sistemim win7 ultimate 64 bit
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.