Şimdi Ara

Amd fx 6300 aslında ne kadar güçlü !!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: FreakPower

quote:

Orijinalden alıntı: confuest

4 çekirdek üstü destek sunmayan oyunlarda darboğaz yapar. Overclock olsa da yapar olmasa da. Overclockla 6 çekirdeğe kadar destek veren uygulamalarda darboğaz yapmaz....

Nasıl yani hocam şimdi crysis 3 te darboğaz yapmaz o zaman ama diğer az çekirdeğe destek veren oyunlarda yapar yani ? Tam tersi olması gerekmiyor mu ?

hayır, aynen dedigim gibi crysis 3 te darbogaz yapmaz ama battlefield 3 multiplayerda yapar....
  • bence o işlemciyi o frekansta stabil yaparsan işlemci çok ısınır boşuna hem güç kaybı hemde sistem ısınır ovorclok yapıcaksan geçici olmalı bence ben bile 8350 yi 5ghzde stabil yaptığımda ısınıyor normal yani
     Amd fx 6300 aslında ne kadar güçlü !!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 22 Mayıs 2013; 21:59:51 >
  • Üstadlara bir sorum olacak, bu darboğazdan bu kadar bahsediyoruz falan iyi ama, %5-%10 yapar diyenler var, gtx780'in bir oyunda ortalama 60 FPS verdiğini düşünelim, %10 darboğaz olsa 6 Fps eder, yani 54 FPS alır desek, 60 ile 54 FPS arasındaki fark oyun sırasında önemlimidir? Hadi 10 FPS etkiledi, 50 fps ile oyun oynanmaz hale mi gelir? Ben bu iki soruyada 'Hayır' derim, ve elimde 6300 varken oyle işlemciyi zorlayacak bir frenkansa çıkarmam, ortalama bir o.c ile kullanır, zamanı gelincede yeni seri bir AMD 8 çekirdeğe geçiş yaparım ve bu darboğaz konusunu hiç kafama takmam.

Darboğaz olayını sanki biraz fazla abartmıyormuyuz forum ahalisi olarak? Arkadaşta amd son seri 6 çekirdek işlemcisi var hala kafasında bu soru? Farkını hissedemeyeceğiniz 5-10 fps'nin peşindesiniz bence. Hayır ekran kartı sanki 25-30fps performans vericekte ordan kaybedilcek bir 10 fps değilki bu, ayrıca bahsedilen kart gtx780, %10 kaybı olsa ne yazar her hali ile gtx680'den daha iyi olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pustherif

Üstadlara bir sorum olacak, bu darboğazdan bu kadar bahsediyoruz falan iyi ama, %5-%10 yapar diyenler var, gtx780'in bir oyunda ortalama 60 FPS verdiğini düşünelim, %10 darboğaz olsa 6 Fps eder, yani 54 FPS alır desek, 60 ile 54 FPS arasındaki fark oyun sırasında önemlimidir? Hadi 10 FPS etkiledi, 50 fps ile oyun oynanmaz hale mi gelir? Ben bu iki soruyada 'Hayır' derim, ve elimde 6300 varken oyle işlemciyi zorlayacak bir frenkansa çıkarmam, ortalama bir o.c ile kullanır, zamanı gelincede yeni seri bir AMD 8 çekirdeğe geçiş yaparım ve bu darboğaz konusunu hiç kafama takmam.

Darboğaz olayını sanki biraz fazla abartmıyormuyuz forum ahalisi olarak? Arkadaşta amd son seri 6 çekirdek işlemcisi var hala kafasında bu soru? Farkını hissedemeyeceğiniz 5-10 fps'nin peşindesiniz bence. Hayır ekran kartı sanki 25-30fps performans vericekte ordan kaybedilcek bir 10 fps değilki bu, ayrıca bahsedilen kart gtx780, %10 kaybı olsa ne yazar her hali ile gtx680'den daha iyi olacaktır.

Bu forumda herşey abartılıyor güzel kardeşim. 60 watt çeken ekran kartına 500W PSU öneriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr123456

bence o işlemciyi o frekansta stabil yaparsan işlemci çok ısınır boşuna hem güç kaybı hemde sistem ısınır ovorclok yapıcaksan geçici olmalı bence ben bile 8350 yi 5ghzde stabil yaptığımda ısınıyor normal yani
     Amd fx 6300 aslında ne kadar güçlü !!!!!

Hocam birde işlemci tam yükte resim atarmısınız en fazla kaç oluyormuş bakalım, bu arada genel olarak soğutma sistemim iyi denilebilir o değerlerde idare eder diye düşünüyorum..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.