Şimdi Ara

AMD Experience Black etkinliğinden detaylar ve 4870 X2 özel videosu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
0
Favori
31.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunların açılış videolarında NVİDİA reklamı gördüğüm sürece kartım nvidia olacaktır olay daha hızlı kart yapmak degıl platformu satın alıp kendı dudugunu otturmek acılısında atı yazan nadır oyun oynadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redzola -- 17 Ağustos 2008; 2:17:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkep

quote:

Orjinalden alıntı: sulo61gun

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetkep

quote:

Orjinalden alıntı: sulo61gun

Yorumlar çok komik valla millet 2-3 ay sonra çıkacak ve ne sonuç vereceği belli olmayan kart ile 4870 x2 yi karşılaştırıyor.o zaman bizde atinin 40 nm ile yapacağı kartları karşılaştırırız onlar çıktığındayenilgi böyle garip yorumlar yaptırıyor işte nvidacılara

sarhoş falan değilsin dimi sen
    4870x2 nin 2 ay önce çıkan gtx280 ile neden kıyaslandığını açıklarmısın ozaman?

ben değilim ama sen öylesin galibaHangi kartla karşılaştırılmasını istiyosun istersen 2015 yılındaki nvida kartı ile karşılaştıralım tabiki aynı fiyat düzeyindeki en iyi nvida kartla karşılaştıracak yoksa nvidanın gtx280 den başka performanslı kartı varda benim haberim mi yok. komik nvidiacılar sizi

rakam kavramında bir problem yaşıyorsun şu an.ben 4870x2 nin ,gtx280 nin rakip kartı olmadığını ,önümüzdeki ay çıkaracağını söylemeye çalışıyorum.verdiğin örnekte 2 ay sonraya gidemiyorsun ama 2 ay öncesi çıkan kartla kıyaslamayı biliyorsun.2015 te nerden çıktı .bence uyku vaktiniz gelmiş sizin.yatın ,dinlenin.

sen gtx ini beklemeye devam et bence .ama bir laf vardır bilirmisin "ati alan üsküdarı geçti"
    sana tatlı rüyalar

• quote:

Orjinalden alıntı: cyberwar

bir kac sahneyle videoyu doldurmuslar (ortada net hic bir sey yok)
    videodan hic bir sey anlamadım dogrusu
    sadece reklam oda gitmis cift GPU ile tek GPU yu karsılartırıp
    sadece %22 lik farka seviniyorlar

4870 x2 nin karsına aynı ozelliklerde bir nvidia cıkınca bakalım fark %22 de kalacakmı
    yoksa nvidia 2 ile mi carpacak bu kart

280 x2 55nm ddr5 bu kart cıksın bakalım o zaman hava atsınlar da ben goreyim

Bayatladı paşam bu muhabbetler... teknolojisi önemli adam geçmişmi geçmiş... sen avukatlıgını yaptıgın firmaya söylede bir PCB ye 2 GPU koymayı ogrensin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NorthShield -- 17 Ağustos 2008; 2:21:45 >

• video bence cok kaliteli özenle hazırlanmış atide degişimler kökten olmuş bana kalırsa fiyat performansta ztn lider
  • Gerçekten halen daha ATI 2 gpu kullanmış, NVIDIA 1 tek gpu kullanmış diyenleri anlayamıyorum. Bazıları anlamakta zorulk çekiyor ama ATI'nin bundan sonraki teknolojisi çoklu GPU olacak. Larabee çıktığında bu arkadaşlar herhalde "ATI 4 gpu kulllanmış ama Larabee 32 gpu kullanmış" diyebilirler. Nvidia 200 serisi ile çift GPU yapabiliyor mu? Hayır! ATI planını ona göre yapmış, NVIDIA ona göre.
  • Video güzel bir çalışma olmuş rekabeti yeniden görmek sevindirici darısı işlemci pazarının başına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diciotto -- 17 Ağustos 2008; 2:41:27 >
  • beh beh beh Nvidia 55nm ye gececekmişte sonra bir PCB ye 2 GPU koymayıda ögrenir belki sonra bomba patyacakmış hah... ATi de 40 nm ye yıl sonuna kadar gececeğini açıkladı napcez şimdi

Kabullenin paşalar AMD, ATİ yi alırken kafasına koydugu amaçlarına 4xxx serisiyle ilk adımı attı Nvidia Tek GPU ile yüksek perf üretecem diye cırpınıyo adamlarda diyoki kardeşim teknolojimiz var alt yapmız var BİR PCB ye 2 GPU da koyabiliyom üstelik bu kartı çalışırtırmak için anakartınızın cf desteği olmasınada gerek yok diyo falan filan...

Adamlar 1 tane güzel perf. üreten GPU üretiyo onla bir kart yapyo harika aynı gpu nun 2 tanesini barındıram başka bir kart daha yapıyo mükemmel şimdi işte x2 kartla neden GX280 karşılaştırılıyo geveziliğini yapanlar 3870x2 çıktıgındada yapmıslardı, ATİ neden kassınki beyler sistemi oturttu adamlar ve açıkladılarda çok yüksek performanslı GPU üretmek için ugrasmayacaz biz hızlı kartları x2 yönlemiyle üretecez diye...

• Şu memlekette herkes iyi olanı ucuza almaya çalışır gel görki konu ekran kartı olunca milletimizin inadı tutuyor.Çok paraya daha kötüsünü almanın anlamı ne arkadaşlar.
    Performans sa performans, görüntü kalitesi ise kalite, full hd ise en fullü.. Güç tüketimi ise daha az. Nedir problem sadece inatsa eyvallah..
    Tek çekirdek fiyatına iki çekirdek oda yarı fiyatına.Buda daha indirime girmemiş hali. Nvidia ucuzlayacakta ati ucuzlamayacakmı yanii.

Buyrun işte nvidia partnerlerini kaybetmeye başladı ki onlar bu işten para kazanıyorlar bizim kazancımız nedir.

Bu arada atinin oyun firmaları ile neden anlaşmadığına takılmayalım yakında oyun firmaları atinin kapısını aşındırır bu gidişle.Cf yaygınlaşsın hele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mpy -- 17 Ağustos 2008; 3:21:16 >
  • +1
    ben fiyat performansı tanırım arkadaş...
    fiyat performans şu anda ati..............
    ben paramı sokakta bulmadım ......
    helal olsun ati ye...........................

bu arada video nvidia için yıkıcı olmuş.....
    gtx 280 i iyi tokatlamışlar....
  • atinin çift gpu su ile nvidianın tek gpusunu kapıştırıp ati yenince sevinmişsiniz diyenler var.nvidianın 9800gx2 si ile karşılaştırsınlar o zaman ama karşılaştırmıyorlar neden çünkü gtx280 ondan daha iyi e o zaman ati neyle neyi karşılaştırcak tabiki rakibinin en iyi kartını
  • Slm

Kartın Kactane gpu su oldugu umrumda degil benim için onemli olan atıyorum 600 doları hangisi daha yuksek performans veriyor ona bakmak lazım.İsterse 5 gpu su olsun ben fiyata performansa bakarım.Yorum yazan arkadaslar kartın kac glu oldugu veya teknik ozelliklerine takılmaktansa ne kadar paraya ne kadar performans alabiliriz bunu dusunseler daha iyi olur.Nvidia cift gpulu model cıkarsın onunlada karsılastıralım ama nvidia cıkartınca 4870 x2 fiyatına mı cıkaracak buyuk bir ihtimalle 2 katı olur bende gider 2 tane 4870 x2 alırım hem daha ucuz olur hemde de daha hızlı bu seferde 2 gpu karsı 4 gpu demeyinde

SAYGILARLA
  • Bazıları X2 ile GTX280 i geçmeyi başarmış muhahaha falan demiş bu arkadaşlar dikkat etmiyolarmı ya adamlar SLI bağlantılı GTX280 le kıyaslamışlar yani iki GTX280 li sistemle

ATI COŞMUŞ

Bu performasn bu fiyatlar, yaşasın rekabet.

Ama bu sefer rekabetten çok başka bişey var. Yani bir gövde gösterisi mevcut. AMD ATI'yi aldı alalı en sonunda bi işe yaradı. Ve en sonunda işlemci teknoloji bilgi farkını GPU da ortaya koydu. AMD bunu göstermek istiyor ve de ihtiyacı var. Çünkü bir işlemci firiması bir ekran kartı firimasını aldıysa herkes onda bir farklılık olması gerektiğini seziyor. AMD için bu büyük bir baskı. Yani diğer türlü AMD için sarsıcı bir son olur. AMD için bir nevi artısı olan amada bir nevide karizma sarsılması dez avantajı olan bu olayda sanırım AMD en sonunda istediğini başardı. AMD ATI yi alarak gücüne güç kattığını insanlara ispatladı ve işi eline yüzüne bulaştırmadığını en sonunda gösterdi.

SOn zamanlar AMD oldukça ince çizgide ilerledi. Yeni bir fabrika kurdu ve üstüne üstlük geliri çok düştü. ARGE için ayırdığı meblağ düşük olmak zorundaydı ama bir şekilde dengelemeyi başardı ve sanırsam bu seri ile kendini biraz olsun toparlayacak. İşlemci sektöründe yaramaz çocuk olarak bilinen AMD yaramazlığa devam edebilecek ve INTEL'i, şimdi yeni rakibi Nvidia yı kızdırmayı başaracak gibi gözüküyor.

Benim dikatle takip ettiğim şey INTEL GPU olarak on boardlarda kendini geliştiriyor. Sanırım yakında piyasaya girmeye hazırlanıyor. Muhtemelen sağlam bir fizik motoru ile bunu yapacak. Hatta bi yerde yazılarınıda okumuştum.

UMUTLA BEKLİYORUM EKRAN KARTI PİYASASININ 3 MARKAYLA KIZIŞMASINI...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 17 Ağustos 2008; 3:49:32 >

• Naapmış bu ati bea :D:D
  • MS ne durumda?
  • FX57 Erdi Hocam senden ozellikle RICA ediyorum 2 gpu 1 gpu karsilastirmasi yapan arkadaslar icin cok iyi bir kanit olur senin dokumanlarinda yani arsivinde vardir lutfen su AMD ATinin high end kartlari icin izledigi yolu ve bundan sonraki high end kartlari icin nasil bir yol izleyecegi dokumani suraya koy olay netlik kazansin heralde bazi arkadaslar neden boyle yapildigini anlamiyor
  • quote:

4870 x2 nin karsına aynı ozelliklerde bir nvidia cıkınca bakalım fark %22 de kalacakmı

hayrola nvidia babanın galiba...

• quote:

Far-Cry arkadasıma da bir cevap vereyim
    neden demiyorum ben
    sadece cift GPU ile tek GPU yu gecince neden bu kadar havalara giriliyor
    aynı ozelliklerde NVİDİA cıkınca ikiye katlıycak bu kartı
    herkez biliyor bunu

Canım kardeş SLI yapılmış 2 adet GTX280 ile kıyaslanmış iyi bak

saçma saçma konuşmayın yahu...
  • Grafik tabloları rezalet, bar'ın 0.9 a kadar olan kısmını silmişler 1.0 ile 1.2 arasında 3kat fark var gibi göstermişler,çok gereksiz hileler bunlar,kartın 280GTX'den hızlı olduğu ortada ama bu şekilde gülünç duruma düşüyorlar. Nvidia GX2 modelini elbet çıkaracaktır 260GX2 4850X2 fiyatında olursa rekabet şenlenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExBlau -- 17 Ağustos 2008; 8:17:07 >
  • quote:

quote:

Far-Cry arkadasıma da bir cevap vereyim
    neden demiyorum ben
    sadece cift GPU ile tek GPU yu gecince neden bu kadar havalara giriliyor
    aynı ozelliklerde NVİDİA cıkınca ikiye katlıycak bu kartı
    herkez biliyor bunu

ATi'nin kartı mimari olarak şu an daha iyi. ATi mühendisleri de bilirdi transistörleri dayamasını. Wafer üzerinde kapladığı yer GTX280'nin, 4870'in iki katından fazla, yani işlemci zar boyutu. 55nm bile olsa o GTX280, yine iki katına yakın ~1,8 yer tutuyor wafer üzerinde. Boyut iki katı olsa da, maliyeti iki katından fazla, 55nm olunca da bu değişmez zannediyorum, zira waferler yuvarlak bu chipler ise dörtgen, ne kadar büyük chip olursa, kimisi kırpıp daire dışında kalacağından o kadar alan kaybınız oluyor. Daha küçük chipin artık alanlarını toplasanız, o kadar büyük maliyet gelmiyor size, ayrıca tüm chipler kalite testini geçemez, kimisi eh işte, ancak geçer, yani waferin tüm yüzeyinden kaliteli hasat olmaz, düşünsenize, hangisi daha kolay, 575mm^2 alanda kusurlu yüzey var diyelim ve kabul edilemez derecede, isterse nokta büyüklüğünde olsun, bütün o chip parçasına elveda o zaman, ama aynısı 250mm^2 alanda olursa, sadece o kadarlık kaybın olur. ATi fiyat konusunda daha da aşağılara inip nVidia'yı zararına sattırabilir, nVidia'nın daha inme lüksü yok. Kart çıkmadan 2 kere, çıktıktan sonra da 2 kere indirime gitti GTX 200 lerde nVidia, daha ne olacaktı? RV770'ün başarısı tartışılmaz. Ayrıca saat hızı arttırıldığında GTX280'e yaklaşır, hatta geçer bile, tabi buna özel soğutucu lazım, bu da işin diğer bir noktası, ufak artışlar bile sonucu iyi değiştiriyor. nVidia daha transistör basma yoluna gidemez, giderse ATi biraz daha indirir fiyatları, daha da perişan eder. Şu an zaten bütün aralıkları doldurdu neredeyse ürünleriyle, nVidia bakakaldı, bunu kendi CEO'ları da itiraf etti, beklemediğimiz yerden darbe aldık, fiyatlandırma politikalarımız çöktü, indirim yaptık ama kar marjımız azaldı gibisinden sözlerle. Eylül'de gelen RV730 ve RV710 var, RV730XT - 4670 var ki, 3850'den biraz daha iyi, AA ve AF olarak iyileştirilmiş, bunun 100 USD ve altı seviyesine koyulduğunu düşünün. Dahası ileride 40nm var, R870 var, şimdiki 800SP deniyor olacak 2000SP, ATi de transistöre abanacağa benziyor, ama nm küçülmeden sonra ki, wafer'deki hasat için kritik oranı (wafer harvest rate) aşmadan istediğini yapabilsin, elinde F/P kozu da olsun. Ayrıca multi-gpu konusundaki başarı da ayrı bir mesele. Kısacası RV770 gpusu rüzgar gibi geldi gitti değil de, fırtına gibi geldi geçti diye anılır, bence fiyatıyla ve performansıyla efsaneler tablosuna adını altın harflerle yazdırdı.

nVidia ise bencilliğini partnerlerine de gösteriyor, sadece kullanıcılara değil. Partner olabilmek için bazı standartların olmadığını, olanların düşük olduğunu, bunun da önüne gelenin kart üretmesine yol açıp kalabalık yapıp, satışları da zora soktuğunu söyleyen üreticiler vardı. Partner firmaların (kart üreticilerinin) dert yanmaları da ara ara haber sitelerine çıkıyor, şimdi exclusive, yani sadece nVidia'ya kart üreten Gainward, ATi üretmeye başlıyor, EVGA da öyle yapacak deniyor, ki eğer doğruysa nVidia hakikaten çileden çıkarmış demektir üreticileri, denecek başka bir söz kalmaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: ExBlau

Grafik tabloları rezalet, bar'ın 0.9 a kadar olan kısmını silmişler 1.0 ile 1.2 arasında 3kat fark var gibi göstermişler,çok gereksiz hileler bunlar,kartın 280GTX'den hızlı olduğu ortada ama bu şekilde gülünç duruma düşüyorlar. Nvidia GX2 modelini elbet çıkaracaktır 260GX2 4850X2 fiyatında olursa rekabet şenlenir.

Aynısını nVidia hep yapıyordu resmi sunumlarında, bu sefer de ATi, sıra bizde demiş olsa gerek.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.