Şimdi Ara

AMD entegre ve harici sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Lenovo IP 320 15ABR model bilgisayar kullanıyorum, donanım olarak A12 9720p işlemci, ekran kartı radeon 530 yazıyor fakat şu ana kadar bilgisayarın içinde (aygıt yöneticisi, aida64, radeon ayarları gibi yerlerde) hiç radeon 530 ismini görmedim. Onun yerine R7 graphic ve R8 m535dx diye iki grafik işlmecisi görünüyor. Amd'nin kendi sitesinden ekran kartını güncellediğimde R7 m440 olarak görünüyor, Lenovo'nun sitesinden güncellediğimde ise R8 m535dx'e geri dönüyor.

1-R8 m535dx in radeon 530 ile ilişkisini göremedim internette, bildiğniiz herhangi bir bağı var mı?
    2-sanırım yüksek performans seçince iki grafik işlemcisini dual kullanıyor, bunun yerine dahili olanı tamamen kapatıp harici olanı kullanamaz mıyım?

• güncel. yardım edin lütfen
  • Hocam aynı sorundan muzdaribim çözümü bulabildin mi ?
  • Benimde IdeaPad 320 var onadada aynı sorun Intel HD graphics 620 hemde Radeon 530 var inteli kullanıyor amd yi nasıl kullandirabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet2546 -- 9 Ekim 2018; 18:18:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güncel
  • m500 serisi tek bir GPU dur ve 2 modu vardır, 1 görüntü modu, 2 grafik hızlandırma modu, sürücü bu 2 mod a 2 farklı isim verip çalışır, bu GPU işlemciye gömülü yani onboard dedikleri tipte bişeydir.

Örneğin Masaüstü yani görüntü modu için windows (aygıt yöneticinde fln) R5 graphic fln yazarken, hızlandırma için R5 m530 (yada artık her ne ise) gibi bişey yazabilir, orada bu 2 ismi görünce 2 farklı GPU var sanılabilir.

Kısaca sende 2 adet grafik işlemcisi değil tek 1 adet VGA vardır.

Sende hangi GPU varsa, diğer kartlara göre performans seviyeleri şu şekilde, yani bu 2 model arasında %20 lik bir fark var.

AMD entegre ve harici sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 11 Nisan 2020; 2:14:26 >

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    Aydınlattın hocam,
    Teşekkürler:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

hocam aynı sorun bende de var şimdi hangi driver i hangi siteden kurmam lazım m440 mı m535dx mi ?

• TheDeepGrey T kullanıcısına yanıt

laptopun sitesinde driverları varsa oradan yüklemen daha sağlıklı olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.