Şimdi Ara

AMD driverlar gerçekten kötü mü? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
1.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bonser24

drıver kalıtesı ve guncel destek anlamında amd nvıdıanın hala cok gerısınde..sozde amd desteklı oyunlar cıksada goruyoruzkı amd kartlar hala sorunlu bu oyunlarda..bunun en buyuk ornegı farcry3 oyunu..amd fıyat sekmentı ıle nvıdıa ıle yarısmakta..son dırverlar ıle 7000 serısı anca oturmaya baslamıstır..su anda amd nın elınde ıkı onemlı koz kaldı..bırıncısı fıyatına gore yuksek performans ve yuksek oc potansıyelı..nvıdıa anlasılmaz bır sekılde oc potansıyelını dusurmekte..

O.C. Yapmayacağım için nVIDIA nın overlock taki başarısızlığı benim için bir şey ifade etmiyor sizden bir ricam olacak şu an mobilim biri bana Vatan'da HD7970 ve 4GB lık GTX670 fiyatlarını söyleyebilir mi?Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir de frame rate problemi var deniliyordu o ne oldu arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: One~

bir de frame rate problemi var deniliyordu o ne oldu arkadaşlar?

Frame rate nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: solucanterbiyecisi

quote:

Frame rate nedir?

frametime sorununda yüksek fps alsan bile oyun akıcı olmuyor. çizilen kareler arasındaki zaman dengesiz oluyordu. amd'de 12.11 ile bu sorun olmuştu. sonra 13.1 ile düzeltmeye çalışıyorlardı bazıları düzeltildi diyor bazıları hala uğraşıyor sorun bir miktar düzelmiş olsada tam olarak ortadan kalkmadı diyor, son durum ne bende bilmiyorum. ayrıca o.c işine girmeyeceğini söylediğinden dolayı gtx670 öneririm. o.c yapmazsan hd7970 ile aynı performansı alırsın. hd7970 ghz edition (1050 mhz) ancak referans gtx680 ayarında veya çok az önünde oluyor. senin alacağın hd7970 tahiminin en fazla 1000 mhz olur. ayrıca gtx670'te o.c lu geleceği için performansları aynı olacaktır. Bu nedenle driver desteğini düşünürsek gtx670 daha iyi bir seçim oalcaktır. hd7970 o.c ile 1100 ve üzerine çıkmaya başladıkça gtx680 seviyesine geliyor yoksa gtx670 ayarında bir karttır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

quote:

quote:

Frame rate nedir?

frametime sorununda yüksek fps alsan bile oyun akıcı olmuyor. çizilen kareler arasındaki zaman dengesiz oluyordu. amd'de 12.11 ile bu sorun olmuştu. sonra 13.1 ile düzeltmeye çalışıyorlardı bazıları düzeltildi diyor bazıları hala uğraşıyor sorun bir miktar düzelmiş olsada tam olarak ortadan kalkmadı diyor, son durum ne bende bilmiyorum. ayrıca o.c işine girmeyeceğini söylediğinden dolayı gtx670 öneririm. o.c yapmazsan hd7970 ile aynı performansı alırsın. hd7970 ghz edition (1050 mhz) ancak referans gtx680 ayarında veya çok az önünde oluyor. senin alacağın hd7970 tahiminin en fazla 1000 mhz olur. ayrıca gtx670'te o.c lu geleceği için performansları aynı olacaktır. Bu nedenle driver desteğini düşünürsek gtx670 daha iyi bir seçim oalcaktır. hd7970 o.c ile 1100 ve üzerine çıkmaya başladıkça gtx680 seviyesine geliyor yoksa gtx670 ayarında bir karttır.

Çok teşekkür ederim cevabınız çok açıklayıcı oldu GTX670 alacağım.

• Bende gtx670 2gb windforce var ve her oyunda sorunsuz çalışıyor. Bide şöyle bir şey var gözden kaçan; Adam 1000tl karta veriyor, gidip oyunları korsan indiriyor, sonrada yok sorun var şu var bu var driver problemleri için bişey demicem nvidia beni hiç üzmedi gerçekten ama kopya oyun yüzünden gereken performansı alamayan arkadaşlarım oldu. Oyunların orjinal olup updatelerinide düzgün yaptıkça nvidia ile sorun yaşayacağını sanmıyorum. Bu arada gtx670 windforce 1080p'de crysis3 hariç ultrada oynamadığım oyun yok. AA'ları düzgün ayarlayınca tabiki bu dediğim crysis3'tede en düşük AA'ya alınca diğer ayarlar ultrada oynayabiliyorum belirtim

• zaman zaman batırdıkları oluyor ama cabuk toparlıyorlar eski zamanlar gibi kötü değil .. hem amd hd kullanıyor nvidia daha hdye adım atamadı
  • kartla birlikte vpu recover hatası vardı eski kartlarda sanki kartla birlikte yeni bir macera oyunu gibiydi

matrixde araştırma yapayım dedim en etkili vurucu çözümü mete can arkadaşımız bulmuş yazılım sorununa termal macun önermiş the king

http://forum.donanimhaber.com/m_37163822/tm.htm
  • quote:

quote:

quote:

Frame rate nedir?

Bi bitmediniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

Şöyle söyleyim, eğer benzer performansta aynı fiyatta 2 kart olsa Nvidia olanı seçerim %99.

Ama genelde AMD hatırı sayılır derecede ucuz olduğu için kötü sürücüleri görmezden gelmeye çalışıyoruz.

Her nekadar oyle oldugunu soyleseniz de aslinda tam tersi oluyor, nVidiaya bu kadar para verdikten sonra onun da surucu problemleri oldugu gorunce "anaaaa, ben bu kadar farki bosuna verdim" dememek icin o sorunlari gormezdrn gelip nVidianin sorunsuz oldugunu, AMD kullanmadiginiz halde AMDdeki sorunlari kullananlarindan daha fazla bilme gucunce sahip oluyorsunuz :)))

Edit: bakiniz demircibu mesela, formun en buyuk nVidia fani, hayatinda belki hic AMD kart kullanmadi, ama nedense AMDdeki sorunlari herkesten daha iyi biliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Statistik -- 22 Nisan 2013; 4:35:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

quote:

quote:

quote:

Frame rate nedir?

Bi bitmediniz..

Adamı yargılıyorsun ama gerçekten var bu sorun. Yüksek fps'ye rağmen akıcılıkta kesintiler oluyor. Bir AMD kart sahibi olarak gördüm bunu. Bir kaç abuk subuk sorunla daha karşılaştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: flodd

quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

quote:

quote:

quote:

Frame rate nedir?

Bi bitmediniz..

Adamı yargılıyorsun ama gerçekten var bu sorun. Yüksek fps'ye rağmen akıcılıkta kesintiler oluyor. Bir AMD kart sahibi olarak gördüm bunu. Bir kaç abuk subuk sorunla daha karşılaştım.

o dediğiniz durumla mı ilgili bilmem ama farcrys 3 de 60 fps ile donukluk gördüğümü söyleyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cobi

o dediğiniz durumla mı ilgili bilmem ama farcrys 3 de 60 fps ile donukluk gördüğümü söyleyebilirim.

iyide onu tek karttada yapıyor driver ile alakalı bir problem değil oyun başlı başına fail zaten çıkan patchlerin sayısını unuttum ubisoft dedinmi durup düşüneceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

quote:

iyide onu tek karttada yapıyor driver ile alakalı bir problem değil oyun başlı başına fail zaten çıkan patchlerin sayısını unuttum ubisoft dedinmi durup düşüneceksin

zaten ben anlamadım ki ister hd 7870 crossfire yap ; ister gtx 690 al istersende titan
    bu farcry 3 ;tomb raider , the witcher 2 gibi oyunları çok akıcı oynayamıyorsun.
    bir kere ayarları düşürsen de fps arttırmak için ona rağmen anlık takılmalar felan yine mevcut.
    hele ki the witcher 2 de ubersampling açarsan kartlar iyice pert oluyor.
    e biz hangi kartlar ile bu oyunları akıcı oynayabileceğiz ki ...
    3 veya 4 kart yapsan bu seferde driver sorunları var anlamadım ki eskiden bir oyun akıcı değilse
    ayarları düşürürüdün mis gibi oynardın nerede eski günler..
    ama bf 3 de ne yaptılar aylarca kartlar süründü süründü en son 2 vye 3 gb lık bir güncelleme yaptılar
    nerdeyse %50 ve üstü performans artışı oldu demek ki biz kartları aldıkça bu böyle sürecek...

• quote:

nerdeyse %50 ve üstü performans artışı oldu demek ki biz kartları aldıkça bu böyle sürecek...

konsollar var oldukça bu durum değişmez adamlar özellikle geçen cd project kendisi witcher ın yapımcısı olur bir ara röpartajda yeni oyunlarının konsol tabanlı olacağını ve pc ile arasında farklar olacağını söylüyordu pc den para kazanamıyorlar ekmek nerde adamlar orada pc oyuncusunu sallayan yok
  • quote:

quote:

konsollar var oldukça bu durum değişmez adamlar özellikle geçen cd project kendisi witcher ın yapımcısı olur bir ara röpartajda yeni oyunlarının konsol tabanlı olacağını ve pc ile arasında farklar olacağını söylüyordu pc den para kazanamıyorlar ekmek nerde adamlar orada pc oyuncusunu sallayan yok

xbox 360 felan alsam diyorum ama grafikler kötü gelir diye vazgeçiyorum

• quote:

hiç bulaşma bence pişman olursun 2 ps3 1 xbox kullanmış biri olarak
  • quote:

quote:

hiç bulaşma bence pişman olursun 2 ps3 1 xbox kullanmış biri olarak

banada öyle geliyor ;
    buradaki fiyatlara veriyorlar.
    fiyat için tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 22 Nisan 2013; 12:20:51 >

• Cs6 gibi seyler kullaniyorsaniz cuda teknolojili nvidiadan vazgecmeyin. Amd kartlari salt oyun kartlaridir dizayn grafik kartlari degil

• hala bu nuh nebiden kalma driverları sorunlu/bozuk muhabbeti yapılıyor şaşıyorum. 2007den beri amd kart kullanıyorum o zamanlar deseniz eyvallah keyfini beklerdik sürücü çıkarsınlar diye ama 2010dan sonra bir düzelme başladı sürekli driver çıkarır oldular betalar falan derken yetişemez bile olduk. bazı driverlar sorunlu olabiliyor mu ama adamlar yeni betalar çıkarıp duruyor. eski olayları ısıtıp ıstıp ortaya koymak gereksiz geliyor bana.

nvidia nında zamanında driver konusunda yaptığı çakallıkları biliyoruz biz

körü körüne düşünmemekte fayda var.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.