Şimdi Ara

AMD driverlar gerçekten kötü mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
1.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba,yeni sistemime ekran kartı bakıyorum şimdiye kadar hep nVIDIA kullandım ve çok memnunum ancak foruma da bir bakayım dedim.Neredeyse okumadığım nVIDIA-AMD konusu kalmadı.Genellikle nVIDIA'nın çok pahalı,AMD'nin ise driver çıkaramadığından bahsediliyor.Konuları okuduktan sonra ucuz olduğu için AMD bir kart bakmaya karar verdim ancak bu seferde AMD driver sorunu beni çok endişelendiriyor. AMD'nin driverları gerçekten de kötü müdür?nVIDIA kartlara mı bakmalıyım?AMD-nVIDIA savaşlarını çok okudum.Konunun AMD-nVIDIA savaşına dönüşmesini istemiyorum sadece başlıktaki sorunun cevabını arıyorum.

• Biraz haklilik payi var. Ama sonradan esitliuorlar. Mesela hd7970 ilk ciktiginda gtx670 in gerisindeydi. Simdi gtx680 ile ayni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu eskidendi. kötü demiyelimde eski seriye driver çıkarmıyordu. ama şimdi çıakrdığı driver ile çoğu kartını yukarı taşıdı. eskiden 7970 670 den bile kötü iken şimdi driver ile 680ayarında oldu.
  • Şöyle söyleyim, eğer benzer performansta aynı fiyatta 2 kart olsa Nvidia olanı seçerim %99.

Ama genelde AMD hatırı sayılır derecede ucuz olduğu için kötü sürücüleri görmezden gelmeye çalışıyoruz.
  • Alacağım kart üst düzey olacak.Yani AMD eski kartlarına driver çıkaramıyor ama yeni kartlarda problem yok mu diyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

Şöyle söyleyim, eğer benzer performansta aynı fiyatta 2 kart olsa Nvidia olanı seçerim %99.

Ama genelde AMD hatırı sayılır derecede ucuz olduğu için kötü sürücüleri görmezden gelmeye çalışıyoruz.

Ben de seninle aynı şekilde düşünüyorum ama ucuz fiyat insanı baştan çıkarıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

Aldıkdan 2 sene sonra anlarsın

Benim kart da eskiyecek şimdi tabii....
  • Çamurdan olsun Nvidia olsun. Amd kart adamı deli eder. Bir bakmışsın CS6 programlarından biri açılmıyor, işte bu Amd yüzündendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PostMortem

Çamurdan olsun Nvidia olsun. Amd kart adamı deli eder. Bir bakmışsın CS6 programlarından biri açılmıyor, işte bu Amd yüzündendir.

Şu anda tüylerim tiken tiken oldu...CS6 kullanıyorum AMD de problem mi yapıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: solucanterbiyecisi

quote:

Çamurdan olsun Nvidia olsun. Amd kart adamı deli eder. Bir bakmışsın CS6 programlarından biri açılmıyor, işte bu Amd yüzündendir.

Bana bir kere denk geldi onda da gayet güzel işim aksadı zaten.
  • Şu andaki sürücüler, eski sürücülere kıyasla çok çok iyi. Her ne kadar Nvidia sürücüleri kadar olmasa da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: solucanterbiyecisi

quote:

Saçma sapan sorunlar yaşadım ama CS6 gayet güzel çalışıyor.
  • Physx ve driver üstünlüğünden dolayı bir GTX670 (4GB) alacağım sanırım.Siz ne dersiniz?
  • Çok mu kötü bir seçim yaptım noldu

• Eskiden bir nebzi öyleydi ama şimdi ondan kat kat daha iyi, Amd biraz daha zorlasa Nvidia ile yarışacak düzeye gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

4gb değilde özel soğutmali 2 gb almalısın windforce gibi

DIRECTCUII (Doğru mu yazdım bilmiyorum) alacağım bu mu iyidir windforce mi?

• eskiden berbattı ama şimdi dengelediler.
  • Geçmişte 3 İntel İşlemci ve Ekran Kartı Olarak ATI Sonradan AMD Kullanıcısı Olarak Driver Eksiği Olduğu Kesin Fakat Son 1 Yıldır En Ufak Bir Driver Sorunu İle Karşılaşmadım.Arkadaşında Bahsettiği Gibi 7970 Modeli İlk Çıktığında GTX670 Modeline Zor Yaklaşıyordu Fakat Yeni Driver İle Birlikte Testlere Göz Atıyorsanız Gtx680'i Geçiyor.Amd Driver Sorununu Çözdü Kısaca Gönül Rahatlığı İle Alabilirsiniz.
  • drıver kalıtesı ve guncel destek anlamında amd nvıdıanın hala cok gerısınde..sozde amd desteklı oyunlar cıksada goruyoruzkı amd kartlar hala sorunlu bu oyunlarda..bunun en buyuk ornegı farcry3 oyunu..amd fıyat sekmentı ıle nvıdıa ıle yarısmakta..son dırverlar ıle 7000 serısı anca oturmaya baslamıstır..su anda amd nın elınde ıkı onemlı koz kaldı..bırıncısı fıyatına gore yuksek performans ve yuksek oc potansıyelı..nvıdıa anlasılmaz bır sekılde oc potansıyelını dusurmekte..
  • Sırf bu sorun yüzünden hala 7870xt almakta cekinceliyim 660ti ile arasında gidip geliyorum hala ama 7870xt ağır basıyor kafamda

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.