Şimdi Ara

AMD'den dünya rekoru; Bulldozer FX işlemcisi 8.4GHz'e çıkartıldı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
1
Favori
57.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu 8 çekirdekliyse yani 8.4GHz x 8 = 67,2GHz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcmanıach

yillrdir intl ovverclokladm kullandm ama gercktn amdnin ilmcisi daha dayanikli. oyun icn amd bnce

Bir de Türkçe konuşabilsen
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

quote:

Orijinalden alıntı: pcmanıach

yillrdir intl ovverclokladm kullandm ama gercktn amdnin ilmcisi daha dayanikli. oyun icn amd bnce

Bir de Türkçe konuşabilsen

mobilden okadar oluyor hacı
  • intelden sonra amd aldım krallar gibi keyfim var yaparım OC bakarım keyfime
  • Rekor kirmasi guzel olmus keske sadece rekorlarda degilde normaldede intele gore iyi performans verse cunku bu kadar cabadan sonra bu hizlar beni etkilemiyor son kullanicinin bu hizlara cikmasi imkansiz cikmasininda beklemiyorum zaten amd en iyi islemciyi yaptik diye bir hava sergilemese yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustUser

Bu 8 çekirdekliyse yani 8.4GHz x 8 = 67,2GHz mi?

8x 8.4 Ghz Fakat 2 çekirdek ile o değerlere ulaşmışlar yani 2x 8.4 Ghz İntelin i7 3770k işlemcisi tek çekirdekle oc yapıldığı halde 7Ghz'yi göremedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

quote:

Orijinalden alıntı: JustUser

Bu 8 çekirdekliyse yani 8.4GHz x 8 = 67,2GHz mi?

8x 8.4 Ghz Fakat 2 çekirdek ile o değerlere ulaşmışlar yani 2x 8.4 Ghz İntelin i7 3770k işlemcisi tek çekirdekle oc yapıldığı halde 7Ghz'yi göremedi.

Ekstrem ocde hicbir zaman full cekirdek acilmaz cunku her cekirdegin kendi karakteristik ozelligi oldugundan ayni performansi vermeyi birakin performans dusuklugu olabilir ve stabiliteyi bozabilir bu yuzden stabiliteyi surdurecek ideal sayida tutulur cekirdekler yani kontrol altinda olabilecek duzeyde o yuzden bu degerlei direk 4 le carpmayin 2 cekirdek bunu yapabiliyorsa diye.Bunda 8 degil 2 cekirdek kullanilmis ayrica dedigin gibi karakteristigine bagli cekirdegin bazi oc yapilan islemcilerden ayni performansi vrmemesinden bunu anlarsiniz intelin iki cekirdegine bakin dhde overclock rehberine cok yaklasamamis ama 7 ghzye yaklasmis birde sartlarda ayni degildi orada mesela bu adamlar amdnin destegini almis ozellstirilmis kullanililiyor islemci onlarin yaptigi fabrika cikisli islemic bird eonlarin kullandigi ln2 degil daha iyi bir sivi vardi adini unuttum ama pahali diye kullanilmadi buyuk ihtimal oradaki o sivi oladabilir olayadabilir ama arkalarinda amd var.

• YA arkadaşlar 8150 ne dandik bir işlemci herkez 8 çekirdek diye onddan alıyor ama performansı çok düşük hemde 8 çeekirdek destekleyen oytunmu var
  • Hız aşırtmada AMD ürünleriyle başarılı bir firma olduğunu birçok defa kanıtladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • windows 7 kaç puan veriyor acEbağ
    zaaaaaaahahahaha
  • herşeyin ilki güzeldir
  • Sektörü intele bırakmamak için mücadele eden amd nin asıl katkısı rekabet sonucu oluşmuş olan hizmetin artıp maddi boyutun aşağıya çekilmesidir. Yani piyasayı dengelemek adına amd yi severiz. Çünkü bu işimize gelir ama seçim yapın deseler INTEL 456412343537421 adım öndedir amd ye göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormboy007

Sektörü intele bırakmamak için mücadele eden amd nin asıl katkısı rekabet sonucu oluşmuş olan hizmetin artıp maddi boyutun aşağıya çekilmesidir. Yani piyasayı dengelemek adına amd yi severiz. Çünkü bu işimize gelir ama seçim yapın deseler INTEL 456412343537421 adım öndedir amd ye göre

eğer kasanızın içini sizden habersiz boşaltsalar yerine muadili amdyi koysalar anlarsanız arab oluyum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

quote:

Orijinalden alıntı: stormboy007

Sektörü intele bırakmamak için mücadele eden amd nin asıl katkısı rekabet sonucu oluşmuş olan hizmetin artıp maddi boyutun aşağıya çekilmesidir. Yani piyasayı dengelemek adına amd yi severiz. Çünkü bu işimize gelir ama seçim yapın deseler INTEL 456412343537421 adım öndedir amd ye göre

eğer kasanızın içini sizden habersiz boşaltsalar yerine muadili amdyi koysalar anlarsanız arab oluyum :)

Sanmıyorum hocam genede saygı duyarım

• iyi veya kötü piyasada her çeşit ürün bulunmalı bukadar tartışılacak bir şey yok intel veya amd meselisi değil bu mesele tekel olursa rekabet olmaz adam istediği fiyata satar parası olan
    intel alsın ama benim intele verecek param yok bu meselenin model tartışmasından farkı yok hangisi iyidir hesabı amd ürünleri daha ekonomik fiyat bölü performans parası olan için
    sorun yok hangisi iyidir demezsin gider en pahalısını alırsın bukadar basit takım tutar gibi marka tutulmaz ben her ikisinide kullandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: alialtin

iyi veya kötü piyasada her çeşit ürün bulunmalı bukadar tartışılacak bir şey yok intel veya amd meselisi değil bu mesele tekel olursa rekabet olmaz adam istediği fiyata satar parası olan
    intel alsın ama benim intele verecek param yok bu meselenin model tartışmasından farkı yok hangisi iyidir hesabı amd ürünleri daha ekonomik fiyat bölü performans parası olan için
    sorun yok hangisi iyidir demezsin gider en pahalısını alırsın bukadar basit takım tutar gibi marka tutulmaz ben her ikisinide kullandım

benim sloğanımda yaşasın amd-intel savaşı (yoksa amd yada intel anamızı beller valla)
  • Yarın Bir Gün 30 ghz İşlemci Kullandıgımız Yıllarda Çocuklarımız Bu Videoları İzliyip Viyyy Zamanında 8 ghz için ne biçim soğutucu kullanıyolarmıs Yazık bea Dicekler :D

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Yarın Bir Gün 30 ghz İşlemci Kullandıgımız Yıllarda Çocuklarımız Bu Videoları İzliyip Viyyy Zamanında 8 ghz için ne biçim soğutucu kullanıyolarmıs Yazık bea Dicekler :D

aynen.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: Angry006

8 cekirdek ile yapılmamış 2 cekirdek olarak yapılmış kimse bakmıyor galiba foto koyduk hele bi cıksında o zaman gercek yüzü ortaya cıkar amdnin bence büyük hatası triple yola gecmemesi oldu

Tamam da 8 çekirdekle tabi ki 8Ghz beklemiyoruz. Gir Hwbot.org'a ve Intel hız rekoruna bak.
    İlk sayfada 1. sırada AMD FX-8150 8 çekirdekli işlemci var. Onun altındakiler hep Celeron ve Pentium 4 gibi tek çekirdekli işlemciler..

Intel'in Celeron ve Pentium4 hariç işlemcilerinden sonra ilk 4 çekirdekli işlemci 7378 Mhz ile 4 çekirdek aktif olarak CPU-Z alınmmış olan AMD Phenom2 X4 955BE. Ve bu işlemci 117. sırada. İlerliyorum ve 159. ve 160. sırada yine AMD Phenom2 X4 975BE ve 955BE işlemcileri 7222 ve 7217 Mhz hızları ile yer alıyorlar. Ve hâlâ Intel'in Celeron ve P4 leri hariç işlemci ortalarda yok..

Bakıyorum sayfaya ve 175. sıraya kadar Intel'ın Celeron ve Pentium4 hariç hiçbir işlemcisi yok. Anca 175. sırada Intel Core i7 Extreme 980x işlemcisi var. 7195Mhz hızında çalışıyor. 6 çekirdek 12 Threat aktif ama tabi bir 8.4 Ghz değil.

Bir Alex değil.

+1 aynı listeyi galiba bende gördüm , bence bir cihaz pc olsun başka birşey olsun geliştirilebilir olmalı, yoksa her seferinde yenisi çıktığında almak zorunda kaldıktan sonra işin anlamı yok, intelde OC yapmaya kalkışıldığında hem pahalıya geliyor hemde çok verim yok , ayrıca intel sistemler çok pahalıya mal oluyor , millet parasını sokakta bulmuyor , en fazla 3-4 yılda bir sistem toplayabiliyoruz...., ben mesela İ-Phone serisine de çok uyuz olurum , bu cihazın elektronik şemasını foxconn firması yapıyor(bazı arkadaşların anakartına beş para etmez dediği firma) üzerindeki , GPU power vrx 542(yani 260 TL lik çin malı telefonlardaki 540 ın az gelişmişi), kasa takoz gibi 3.5" ekran geri kalan çerçeve , kamera bence sınıfınla kıyaslayınca çok kötü, kısacası teknik birşey yok, yalnız çok stabil çalışıyor neden (cünkü üzerindeki işletim sistemi win98 gibi hafif, andoid kursan cihaza felç gelir ) , adamlar olabilecek tüm OC işlemlerini, yazılım OC işlemlerini yapıp cihazı piyasaya sürüyorlar bizlerde bir ekran resmini bile değiştiremiyoruz , sonra i-phone 5 çıkıyor onu almak zorunda kalıyoruz.... gidip adam gibi telefon alsak root+OC+custom room ile benchmark puanları havalarda uçuşuyor ve elimizdeki telefonu değiştirme gereği duymuyoruz.... intel ve Apple firmaları tüketiciyi bağımlı hale getirmeyi seviyor çünkü yeni çıkarttığınıda fahiş fiyatlarla satma amaçları var....
    ---
    Şuan i-phone 4 lerin performansı hiç değerlendirmeye bile alınmıyorken çünkü 4s ve 5 ile telefi edildi halen daha bir çok sitede ve forumda OC yapılmış Galaxy S2 i9100 lerin puanları kıyaslamaya dahil ediliyor, GS2 2011 yılında çıkan bir cihaz 3. yılına girdi ve halen daha güncel puanları yakalayabilmesi cihazın teknik olarak ne kadar yeterli olduğunu göstermekte,(bende merak edip i-phone 4 kullandım , bir mp3 atmak bir resim yüklemek bile ayrı dert , cihazı öyle kısıtlamışlarki, çünkü makine eksra hallerde kasacak firmanın imajı yerlerde gezecek, size hiçbirşey yaptırmıyor, yapamayınca uçak gibi cihaz , ona bakarsanız froyo kurulu çin malı 200 liralık cihazlarında menüleri çok hızlı geçiyor... yani tüketici aldatılıyor, ios android gibi bir özgür sistem olsun bakalım o zaman şikayetler kasmalar oluyor mu olmuyormu, mp3 bile farlı şekilde atılıyorsa o sistemden hayır beklenmez...
    -----
    Biz türk kullanıcıları için yaşasın geliştirilebilir sistemler , yaşasın OC...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adrenaline-tr -- 22 Şubat 2013; 10:39:34 >

• Bu rekor 2011 de kirildi yeni rekorlar kitabina girmedi ki ¿-¿ intele servetler yatirip ayni ghzde daha dusuk performansi almaktansa daha ucuz fiyata iyisini alirim daha iyi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5AF373BF5 -- 22 Şubat 2013; 10:59:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.