Şimdi Ara

AMD’den boost hızlarına dair açıklama geldi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
9.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gun

Eksi buton geldiğinde belli taraflar güçlü ise mesela Amd’ciler Intel’i savunanları eksi manyağı yapıyorlar bu farklı görüşlerin sindirilmesine neden oluyor.
    Türk=suistimal diyorsunuz çünkü ben başka yerlerde gördüm adamlar film şöyle torrent böyle derken sex isterseniz şu site diye mesaj atanlar hep gizlenmiş ama itiraz edemiyorum doğru söylüyorsunuz.bu kadar amdcinin içine amd çöp diyene ne diyeyim ben şimdi?ne desem ceza yiyorum 12 senelik geçmişime bakın hep bu tip olaylar tahrik mahrik demiyorlar haklıyken haksız duruma düştüm hep.eksi olsa böyle dersek ne derler endişesi olurdu.bu durumda tek çare blok onda da bir süre sonra sadece kendi ekibini görüyorsun herkes kendi kendiyle konuşuyor.yine bazı forumlarda gördüğüm işlemci alt bölümleri intel amd ekran kartında amd nvidia şeklinde ayırmışlar ama yine aynı durum herkes kendi kendiyle konuşuyor her şey toz pembe muhalefet yok.bu fanatikler arasındaki kavga sebebi herkesin tribünlere oynaması vatan millet sakarya yani.iki kişiyi yanına çekse büyüyor iş.tribüne oynamayacak adam zaten biliyordur çıkar bu bu bu der.ona da troller sarıyor yanlış diye.buranın hızı da düştü bıraktı millet.biraz sevgi saygı hoşgörü olsa insanlar çekinmeden kibar dille yazsa hız çok sorun olmaz.sabah akşam fake hesap alan işsiz troller temizlense üç harfli kısaltmaya 4 gün vermekten daha etkili olur bence.hep kayranın marifeti bunlar o başlattı.725 hesaptan bahsediyor.normal kullanıcısınız çok bilgilisiniz çıktınız bu güç kaynağı ile daha pahalısı arasında fark yok aynı parçalar dediniz yalan mı değil ama bunu bir TPU'da diyin bir de burada der misiniz?10 kişi sarmaz mı hede hödö diye?işte bu yüzden yazmıyor kimse.whatsapp grupları yürüdü gitti.

• Dediğiniz gibi farklı seslere tahammül etmek istemeyen ya bloklar yada gruplardan kendi gibi adamlarla iletişimde olur.

Sosyal ağların akış ile yaptığıda bu aslında beğendiğiniz desteklediğiniz mesajları zamanla anlıyor o kişileri önde çıkartıyor.

Sonuçta buna sosyal balon deniyor zira kendi balonunuz içinde yaşar oluyorsunuz. Hem iyi hem kötü bana göre kötü o yüzden forumlar avantajlı ama çoğu insana göre değil.

Tavsiyem her görüşe veya yanlış yapmak isteyene saygı göstermek bunu yapmazsak o adamın özgür iradesini elinden almış olmaz mıyız ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gun kullanıcısına yanıt
    şimdi sevgili hocam ben fikir özgürlüğünü dibine kadar savunan bir insanım ama burada değil.bir forumda fikir özgürlüğü olmazsa orası forum değil bir şey bir şey kulübü olur tabi ki her insan farklı düşünecek ama burası teknik bir bölüm.nasıl ki otomobil bölümünde kimse çıkıp 200 beygir arabaya bu çıkmıyor rampayı diyemiyor ya da kanatları olsaydı bunların keşke diyemiyor şanzımanı beygiri bir ton teknik özelliği var burada da bu işlemci ekran kartı psu hdd ssd özellikleri var.bir şeyi sevmiyorsan bile sonuç test sebep tecrübe bir şey göstermelisin.seagate çöp almam iyi de niye?trump çöp çünkü saçını başını tipini beğenmemiştir anlarım ama amd çöp dediğin zaman altını doldurman gerekir.siz daha iyi bilirsiniz biz o zamanlarda web sitesi kurmakla meşkuldük 2001'de amd al iki kelime.niye çünkü iyi baba ben kullandım beğendim alın yani ama artık günümüzde herkes her şeyi en ince noktasına kadar inceliyor.amd şu oyunda kötü bu yüzden çöp dese o oyunun meraklıları için iyi bir bilgi, o oyunu oynamayanlar için önemli olmayan bir bilgi olur ama sonuçta bilgidir ön yargı değil.fikir özrgürlüğü ile önyargı cahilliği ayırmak gerekir.ben konyalıyım mevlana ne olursan ol gel bizim işimiz ama bilgi kutsaldır bilgisiz nefret savuruyorsa o adam dediğiniz gibi blokla blokla blokla bir bakmışsın herkes amdci olmuş burası cennet mi diye geziyorsun.kaliteli karşı ekip olduğunda buralar daha şenleniyordu ama ben mi adam bırakmadım ne olduysa hayır kardeşim o bilgi yanlış al doğrusu diye gelen olmuyor artık.atıyorsun bir şey herkes peşinden gidiyor sorgulama yok.amd boost hızlarına çıkmıyormuş abooo iyi de boost hızı ne kaç kişi biliyor?yüce oc'ci derbeder test etmiş abooo iyi de o adam neci kimin fesi bilen yok resmen haber başlıklarıyla yürüyor artık dahili kimse çıkıp şunu yaptım demediği gibi soru başlığı da gelmiyor.ben ram bölümünde takılırken bi 5 6 ay sonra dikkat ettim soru soranlar hep bir mesaj adamlar bunun için üye olmuş neden çünkü bilgi pahalı bir şey burada bedava.bu bedavalıktan nasıl yararlanılır o sizin bileceğiniz iş kupa mı satarsınız plus üyelik mi satarsınız kampanya mı düzenlersiniz oem satış yerleri ile anlaşma mı yaparsınız ama en azından bu bedava bilgiyi almak için gelen insandan biraz düstur beklerim.benim derdim zaten vakit geçirmek stres atmak için gelip üstüne youtube'dan izlediği iki video ile bir şeyler satmaya çalışanlar.temmuzda bir inceleme yaptım 2700x vs 3700x şimdi o bir bilgi ama 2 ayda o sonuçlar değişti 3700x lehine.youtube'da 2 sene önce yapılmış 10 sürücü önce yapılmış ya da nasıl yapıldığı belli olmayan videoları kanun kabul etmek bitirir burayı hatta bitirdi çünkü ben bilirim diye gezen kalmadı ve size yeminle diyorum iş yerimde meb internet bir burayı açıyor bir de kızlar soruyor ve takdir edersiniz ki burayı seçiyorum.yoksa ben de girmeyecem ne arkadaşım ne düşmanım kimsem kalmadı.eskiden ikinci elde sıfır referansla ilan açtığımda bir kaç kişi gelir ben kefilim yazardı popülaritenin dibini yaşadım ben burada ama şimdi gözüm arkada kalmasın diye uğraşıyorum belki de.

• Stok veya Sıvı Soğutma Farketmez eğer sen bir ürünün kutusuna 4.5 4.3 ghz yazıyorsan o kutudan çıkan ürünü o şekilde sağlaman gerekir ve ayrıca satarkende sıvı ile bu hızlara çıkar uyarısıda yer almıyor kapitalizmi savunmak sana birşey kazandırmaz!

• Uzun bir yazı oldu kusura bakmayın.

Şu konuya gelip atıp tutanlara hayret ediyorum. Hiçbir firmanın savunuculuğunu yapmak hiçbirimizin görevi değil. Yıllardır intel kullanıyordum, neden? Performansı açık ara iyi olduğu için. 2500k serisinden 6600k'ya kadar i5 işlemcileri kullandım, ta ki bu yıla kadar. 6600k 144hz monitörde gtx1070ti ile 4.6ghz'de dar boğaz yaşıyordu. Özellikle pubg'de işlemci kullanımları %100'e çıkıp fare hareketlerinde takılmalar yapıyordu. Sistem güncellemeye karar verdim ve 3700X'li sistem toparladım. Sebebi de performans bazında yer yer önde olması ve geri olduğu durumlarda da farkın çok açılmaması, intel işlemcilerde güvenlik açıkları durumu, Daha uygun fiyat ve intele göre yeni teknolojiler sunmasıydı. Şimdi sırf amd kullanıyorum diye amd'yi savunmak veya tam tersi bir senaryo ahmaklıktır.

Amd ve intel babalarımızın firması değil. iki firmanın da olması bizlerin işine gelir. Firmaların birbirlerinin rekabet gücünü kırmak için kullandıkları şeylere kullanıcıların bu kadar fanatik olarak katılması anlamsız. Dil yeterliliklerindeki 4 temel beceriden 2'si okuma ve anlama becerisidir. Amd işlemci kutusunun üzerine Max boost yazmış bu da çıkılabilecek en tepe değer demek. Dikkat etmek gerek çıkılABİLECEK. Boost teknolojisi zaten termal açıklığa duyarlı şekilde çalışan bir şey. İntel veya amd işlemcilerinin sabit bir frekansta sürekli kalacağını bildiği frekansı zaten base clock olarak bildiriyor. Burada eleştirenlerin söylemleri: "Abi kutuya yazıyorsan stok soğutucu ile bile göreceksin o değerleri." şeklinde. Tamam da ben de kullanıyorum işlemciyi zaten barındırdığı teknolojiye bağlı olarak 4.4ghz görüyor çekirdekler. Sıkıntı şurada kaynaklanıyor, alanlar veya gözlemleyenler işlemcinin Tüm çekirdeklerinin sabit bir şekilde 4.4ghz'de kalmasını istiyor. Burada işin rengi değişti. Siz artık oc işine girdiniz. Burada eleştiri şekliniz yanlış. Vaadedilen değerlere çıkamıyor değil sizin derdiniz. OC potansiyelinin düşük olduğundan yakınmanız lazım. Ve evet ben de 3700X kullanıcısı olarak oc potansiyelinin düşük olmasını eleştiriyorum, ama dediğiniz gibi bu değerlere çıkmıyor olayı yanlış. Lütfen artık bu konuyu çıkmıyor vs diye yanlış yönlendirmeyin. Deyin ki: abi amd 3000 serisi oc potansiyeli olmayan veya düşük olan işlemciler. Bu anlamlı bir eleştiri, diğeri anlamsız.

• Yarın ayın 10'u bu bakalım yetiştirebilecekler mi söyledikleri tarihe güncellemeyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasskabal

Yarın ayın 10'u bu bakalım yetiştirebilecekler mi söyledikleri tarihe güncellemeyi...
    Yetişse bile, üreticilerin kendi board ları için özelleştirmeleri vs. en az +15 gün
  • quote:

Orijinalden alıntı: donda

Yetişse bile, üreticilerin kendi board ları için özelleştirmeleri vs. en az +15 gün

Alıntıları Göster
    Gigabyte çıkartıyor ya hemen MSI olan düşünsün
  • Arkadaşlar siz olayı yanlış anlamışsınız sonra yarın oldu nerede bios filan demeyin.

10 Eylülde BIOS filan çıkmayacak sadece AMD üreticilere yeni AGESA dosyasını yollayacak, üreticilerde o yeni AGESA ile yeni bios yapmaya başlayacaklar yani bu biosun çıkmasına daha var ve size ulaşması üreticinin insiyatifine kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Arkadaşlar siz olayı yanlış anlamışsınız sonra yarın oldu nerede bios filan demeyin.

10 Eylülde BIOS filan çıkmayacak sadece AMD üreticilere yeni AGESA dosyasını yollayacak, üreticilerde o yeni AGESA ile yeni bios yapmaya başlayacaklar yani bu biosun çıkmasına daha var ve size ulaşması üreticinin insiyatifine kalmış.
    Yanlış anlamadık da geçen yayınladıkları AGESA'yı gigabyte çok hızlı bir şekilde BIOS olarak çıkartmıştı. Belki bir iki gün gecikmiştir.
    MSI Asus falan çok geç çıkartmıştı o açıdan bende gigabyte anakart olduğu için daha erken gelmesini umut ediyorum.
    Zaten twitter olsun reddit olsun buralarda konu ile ilgili başlık altında sürekli MSI ve ASUS'a kinaye yapıyor insanlar "MSI cry" gibilerinden...

• hasskabal kullanıcısına yanıt
    MSI çıkarmış bile, yeni AGESA numarası 1003ABBA;
    https://www.chiphell.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2058557&extra=page%3D1%26filter%3Dauthor%26orderby%3Ddateline%26typeid%3D220
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

MSI çıkarmış bile, yeni AGESA numarası 1003ABBA;
    https://www.chiphell.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2058557&extra=page%3D1%26filter%3Dauthor%26orderby%3Ddateline%26typeid%3D220
    Vay be olaya bak milletin dalga geçmesi etkili olmuş demek ki
    Gigabyte dan ses yok henüz. Yanlız AMD başarmış gibi görünüyor saat hızlarına bakılırsa...

• quote:

Orijinalden alıntı: hasskabal

Vay be olaya bak milletin dalga geçmesi etkili olmuş demek ki
    Gigabyte dan ses yok henüz. Yanlız AMD başarmış gibi görünüyor saat hızlarına bakılırsa...

Alıntıları Göster
    MSI bazen sağ gösterip sol vurabiliyor

• Asus da alttaki kartlara çıkarmış ama henüz test olduğu için resmi sitede yok

CROSSHAIR VI Extreme - 0003M-FI

CROSSHAIR VI HERO - 0002M-FI

CROSSHAIR VI HERO Wi-Fi - 0002M-FI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 10 Eylül 2019; 0:31:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

Asus da alttaki kartlara çıkarmış ama henüz test olduğu için resmi sitede yok

CROSSHAIR VI Extreme - 0003M-FI

CROSSHAIR VI HERO - 0002M-FI

CROSSHAIR VI HERO Wi-Fi - 0002M-FI
    Bunlar ABBA versiyonnu içermiyormuş, SMU edit edilmiş halleri.
  • donda kullanıcısına yanıt
    evet öyle
  • ASRock Agesa 1.0.0.3 ABB sürümlü biosları belkide ilk kullanıcılara sunan anakart üreticisi olmuştu.
    o yüzden supporta yazdım acaba bugün eylül 10 da bios güncellemesi çıkacak mı diye bakalım ne olacak. :)
    gerçi beni pek ilgilendirmiyor ama gerek güncel kalma takıntımdan dolayı gerekse de ryzen 3000 serisine geçmeyi planladığımdan dolayı bu güncellemeyi takip ediyorum.
  • amd redditde beklendiği gibi açıklama yaptı buyrun efenimhttps://www.reddit.com/r/Amd/comments/d2a4xs/an_update_on_3rd_gen_amd_ryzen_boost_frequencies/
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.