Şimdi Ara

AMD’den bir iyi bir kötü haber var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    ddr5 ram geçiş sürecinde sancılar oluşabilir yine tam optimize değildi bu işlemciler o yüzden ryzen 3000 serisine benzer güçte vs. vs. denilmeside yüksek ihtimal bu yüzden arkadaşın dediği gibi fazlaca performans artışı beklenmemeli... AM5 5000 serisinde gerçek bir sıçrama görülebilir...
  • 1 ay sonranın haberi AMD zarar açıkladı
  • Ryzen 4950x 16c/32t boostta 5ghz zorlar tüm çekirdekler olmasada.

%3-8 Arasıda ipc gelişse daha nolsun zaten bu işlemci 16 çekirdek unutmayalım bence iyi bir işlemci olur am4e son noktayı koyarlar.

Ryzen 5000 zaten gene devrimsel olacaktır.
  • Olayı tam anlamadım. Zen 3 Ryzen 9 ne zaman gelir?
  • RAIZEN kullanıcısına yanıt
    4000 serisinin açıklanması ocak şubatı bulabilir henüz resmi açıklama yok ama seneye yazın çıkar diye düşünüyorum.r9 ise sonbaharı bulur bakınız 3950x kasım diyorlar halbuki 3000 serisi temmuzda çıktı.
  • Amd vurdukça vuruyor fakat intel sanırım kendisine rakip olarak apple’ı falan gördüğü için hamle yapmıyor. Bir an önce gözünü açıp rakibinin amd olduğunu görmesi gerekiyor.
    Kuruyemiş dükkanı gibi çekirdek bolluğu yaşanıyor adamlarda :))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ryzen'den çekindiğim için 1 sene önce intel 8. seri işlemci almıştım. şuan keşke biraz daha bekleyip yorumları dinleseydim diyorum. çoğu kişi amd'yi tercih etmeye başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Adamlar peynir ekmek gibi işlemci satıyor. Eskiden İntel'den vazgeçmezdim Ryzen işlemciler çıktığından beri AMD daha sıcak geliyor artık.
    Aslında hattan çıkan ilk parti waferlar her zaman en kalitesiz waferlardir ve en düşük modellere yerleştirilir. Bu tamamen talebe yetişememekten kaynaklanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladım hocam. Peki 4000 serisinde kaç çekirdek olur sizce?

Çekirdek arttırmasınlar artık doydu millet çekirdeğe. Artık fiyatları düşürsünler biraz. 750 dolarlar 500 dolarlar havada uçuşuyor bu nedir abicim İşlemci mi satıyorsunuz komple kasa mı veriyorsunuz

Not: Lütfen bana ama Intel'de bilmemne çekirdekli işlemcinin fiyatı şu diye gelmeyin. Intel'in aşırı abartı fiyatları umurumda değil. Intel'in rezil fiyatları bir gösterge olarak alınamaz. 530 dolara 8/16 çekirdek satıldığını görüp 450 dolara inince bedava diyen tipler alsın umurumda değil. 1400 dolara satılan 2080ti 1100 dolara inince bedava diyenlerden değilim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex5 -- 23 Eylül 2019; 18:50:1 >
  • quote:

Adamlar peynir ekmek gibi işlemci satıyor. Eskiden İntel'den vazgeçmezdim Ryzen işlemciler çıktığından beri AMD daha sıcak geliyor artık.
    Ryzen'ler çok mu ısınıyor ki AMD daha sıcak geliyor?
  • AMD bu işi beceremiyor bıraksın artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoubleDragon

Ryzen'ler çok mu ısınıyor ki AMD daha sıcak geliyor?

Alıntıları Göster
    Bu kötü espirini yapmak için çok mu düşündün?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu kötü espirini yapmak için çok mu düşündün?

Alıntıları Göster
    Kötü mötü idare et. Bir sonraki daha güzel olur.
    16/32'ye gider daha fazlası için bir sebep vereceğini sanmıyorum intelin.ha 7nm oturur maliyeti düşer üretim sıkıntısı olmaz o zaman threadripper'de de kullanmak için daha fazla çekirdek olabilir fakat bize gelmez pahalı olur böyle bir şey olursa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAIZEN

Anladım hocam. Peki 4000 serisinde kaç çekirdek olur sizce?
    Ryzen 4000 serisi Ryzen 2000 gibi olacaktır. Yani 7nm+ olacaktır. O yüzden 16 çekirdek en yüksek olur ama frekanslar biraz yükselir. Bir de yazılım güncellemeleri, optimizasyonlar vs diyerekten piyasaya sürerler. Aynı Ryzen 2000 serisi.

Dual-Channel da artık 16 Çekirdek işlemci tıkanıyor. Belki AM5'de Quad veya Six-channel yaparlar.
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Teknoloji geçişi olacak diyorsun. Peki yayıncı ve oyuncu için almaya değer mi?

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    9900K sanırım konum olarak 3900X’e denk geliyor fakat performans anlamında değil doğru mu anladım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Çekirdek aynı olurda ipc artışının haricinde birde 0.3Ghz lik bir hız artışı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAIZEN

Teknoloji geçişi olacak diyorsun. Peki yayıncı ve oyuncu için almaya değer mi?
    Ryzen 3700x bu iş için gayet iyi. Ama kesmez diyorsan 3900x'de olur.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.