Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadasin far cry testi istemesi baska bir sey ortaya cikardi diye dusunuyorum.17.1.1 de kurdum 280x'e ama 42 fps'yi alamadim 38 aldim.altta calisan servis bile birakmadim ki ben o 42'yi normal sekilde yapmisimdir.degisen tek sey windows 10 guncellemeleri.acaba ocaktaki windows 10 ile simdiki arasinda fps dusuren bir fark mi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

arkadasin far cry testi istemesi baska bir sey ortaya cikardi diye dusunuyorum.17.1.1 de kurdum 280x'e ama 42 fps'yi alamadim 38 aldim.altta calisan servis bile birakmadim ki ben o 42'yi normal sekilde yapmisimdir.degisen tek sey windows 10 guncellemeleri.acaba ocaktaki windows 10 ile simdiki arasinda fps dusuren bir fark mi var?

hocam en iyi performansı windows 8.1 ile alırsın ben çok test ettim windows 10 geçip kaç kere windows 8.1 e geri döndüm, şuan mecburiyetten 10 a geçtim amd driver desteğini kestiği için, yeniden driver gelse hemen dönerim 8.1 e.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavukum

quote:

arkadasin far cry testi istemesi baska bir sey ortaya cikardi diye dusunuyorum.17.1.1 de kurdum 280x'e ama 42 fps'yi alamadim 38 aldim.altta calisan servis bile birakmadim ki ben o 42'yi normal sekilde yapmisimdir.degisen tek sey windows 10 guncellemeleri.acaba ocaktaki windows 10 ile simdiki arasinda fps dusuren bir fark mi var?

hocam en iyi performansı windows 8.1 ile alırsın ben çok test ettim windows 10 geçip kaç kere windows 8.1 e geri döndüm, şuan mecburiyetten 10 a geçtim amd driver desteğini kestiği için, yeniden driver gelse hemen dönerim 8.1 e.

Driverin inf dosyasıni modlamayi denediniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Victini

quote:

quote:

dediğiniz olayı bilmiyorum kısaca anlatır mısınız windows 8.1 e uyumlu mu oluyor driver?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Victini

quote:

quote:

dediğiniz olayı bilmiyorum kısaca anlatır mısınız windows 8.1 e uyumlu mu oluyor driver?

Windows 10 un driverını 7 ye kuruyorum böyle dual bot kullanıyorum 2 işletim sistemi için tek tek driver indirmemek için böyle yapıyorum.

Driverın içindeki dosyaların içinde bir dosya var inf uzantılı, normalde işletim sistemlerinin sürüm numaraları vardır. nt 6.1 w7 dir mesela. Windows 10 da nt 10.0 diye geçer. Windows 8.1 nt 6.3 diye geçiyor sanırım. Olay da o inf dosyası içerisinde nt 10 yazan yeri nt 6.2 yapıp yükleyebiliyorsunuz, kısacası çok basit.

• Windows 10 CU güncellemesi oyun performansını bariz bir şekilde düşürdü. Daha düşük fps almanız bundan dolayı gibi.
  • Arkadaşlar bu shader cache nedir ne işe yarar bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: warchief46

Windows 10 CU güncellemesi oyun performansını bariz bir şekilde düşürdü. Daha düşük fps almanız bundan dolayı gibi.

guncellemeyi daha iyi kullanim performans icin aliriz ama bu creators update midir nedir perisan etti bizi.olay sadece far cry primal ve 280x degil 380 ile 17.6.2 surucusunde rise tomb raider'de 64 fps almisim simdi ayni surucuyu kuruyorum 60 fps veriyor benchmarkinda.
  • En son sürüme güncelledim hala wattman hatası alıyorum başlangıçta bir düzeltemediler şunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: turki5hmo

En son sürüme güncelledim hala wattman hatası alıyorum başlangıçta bir düzeltemediler şunu

8.1 sürümünde yapmıyordu bende de başladı.
  • iki üç sürüm öncesinde yapmıyor onada geri dönmek istemiyorum tekrar

• tercihler sekmesindeki ek ayarları kısmına ne oldu? hani en son kullanılan uygulamaları yüksek performans olarak ayarlayabildiğimiz bölüm. skyrim yükledim inteli görüyor ekran kartı olarak. o kısım olmadığı için de yüksek performansa alamıyorum oyunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prowind -- 4 Eylül 2017; 22:12:13 >
  • Prowind kullanıcısına yanıt
    notebook bolumune sorun isterseniz burada amd notebook kullanan pek yoktur.masaustu olanda yok ek ayarlarda dediginiz ayar.
  • onun ana konusu var mı forumda yoksa direk notebook bölümüne mi sorayım?
  • Prowind kullanıcısına yanıt
    soyle bi baktim ama yok galiba ozel konusu.sen bu bolume amd ekran karti kullananlar gibisinden bir baslik ac ki kullanicilari ile konus onlar ne yapmis diye.

https://forum.donanimhaber.com/forumid_216/tt.htm
  • 17.7.1'den sonra çıkan tüm driverlarda Overwatch hata veriyordu. Atılan tonlarca mesajı sonunda Blizzard duymuş.

https://us.battle.net/forums/en/overwatch/topic/20758607000

Kısaca çözmeye çalışıyorlarmış. Bu süreye kadar 17.7.1 kullanımını öneriyorlar.
  • Ne yaptım ettim kuramadım driverı...

1603 diye bi hata alıyorum kurulum sonunda, lütfen yardımcı olun

• Display Driver Uninstaller ile eski driverı kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi? Çünkü normal kaldırma yaparsanız geride artıklar bırakabiliyor bu da yeni kurulumda hatalara yol açabiliyor.
  • quote:

AMD Crimson ReLive Edition 17.9.1

İyileştirmeler
    *After resuming from sleep and playing back video content the system may become unresponsive on Radeon RX Vega series graphics products.
    *Radeon ReLive Toolbar and Instant Replay features may experience issues or fail to work when playing Guild Wars 2™.
    *Mouse stuttering may be observed on some Radeon RX graphics products when Radeon WattMan is open and running in the background or other third party GPU information polling apps are running in the background.
    *Radeon Software Installer may shrink or appear very small when installing on some 4K HDTVs.
    *Radeon Settings may sometimes experience a hang or crash when viewing the Display tab.
    *Moonlight Blade™ may fail to launch on some Radeon Graphics Core Next series products.
    *Titanfall™ 2 may experience a hang or crash on some Radeon GCN1.0 series graphics products.
    *Random corruption may appear in Microsoft desktop productivity applications.

Bilinen Hatalar
    *On a limited number of systems Radeon Software may display an erroneous "1603 Error" after installing Radeon Software. This error will not affect your Radeon Software installation.
    *Unstable Radeon WattMan profiles may not be restored to default after a system hang. A workaround is to launch Radeon WattMan after reboot and restore settings to default.
    *Overwatch™ may experience a random or intermittent hang on some system configurations.
    *GPU Scaling may fail to work on some DirectX®11 applications.
    *Secondary displays may show corruption or green screen when the display/system enters sleep or hibernate with content playing.
    *Bezel compensation in mixed mode Eyefinity cannot be applied.
    />

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-17.9.1-Release-Notes.aspx

• Final Getsuga Tenshou kullanıcısına yanıt
    Hearts of İron 4 oyunun da da hata veriyor 17.7.1 den sonra çıkmış driverlar. Ne yaptılarsa demek birkaç oyunda baya etkilemiş.

• 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.