Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (344. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aylardir surucu guncellemiyorum performanslarda iyilesme veya guncelle deger dediginiz yeni seyler var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: themaniak

Aylardir surucu guncellemiyorum performanslarda iyilesme veya guncelle deger dediginiz yeni seyler var mi

Bu soruyu ben de soracaktım,aylardır 17.1.2'deyim ve en son 17.3'lerde bile 1.2 kadar iyi performans alamıyordum.Son güncellemeler ne alemde ?
  • bblokee B kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk gönderdiğim fotoğrafta zaten saat hızları var şuan o hızlarda kullanıyorum wattmann de durum böyle güç sınırını ve diğer ayarları görebilirsin 1080p high ayarlarda rise of the tombraider 70fps benchmarkta alıyor. Gayet stabil ve bir artifact yok öneririm bu ayarları,

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)
    saat hızları böyle:

Bu ayarlar ile ortalama 7 fps 64 ten 71 e fazla aldım buda %12 lik bir artıs demek ortalama bence iyi. Çünkü kart fabrika çıkışı oc li ve bunun üstüne %12 den bahsediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkcano -- 24 Nisan 2017; 1:23:12 >

• default radeon wattman settings have been restored hatası aliyorum arkadaslar bir turlu cozemedim yardimci olabilcek varmi.

Kart r9 290.windows 10 64 bit.her seyi guncel sistemin.overclock yok.msi afterburner yok.16.5 ile 16.11.5de bile ayni hatayi verdi.son olarak 17.4.3 denedim ondada bu hatayi verip 300 mhz yapiyordu kart.yeniden baslatinca mhz duzeliyordu.simdide 17.2.1 deniyecegim.oyunlarda yapiyor.oyunun en onemli yerinde bu hatayi vermesi iyice cildirtti beni.yardimci olabilcek varsa sevinirim

• bahsettiğiniz hata afterburner ile overclock yaparsanız meydana gelir.oc ve afterburner yok diyorsunuz.bunu geçtim 16.11.5'te böyle bir hata yok onda olmaması lazım.asus gputweak ya da ciddiye almadığınız bir program mı var acaba çakışan?1703 iso indirilebiliyor olmadı windowsu baştan kurmayı deneyebilirsiniz ya da açılışta f8'e basıp kurtarma seçeneklerinden windowsu sıfırlayabilirsiniz bütün programları siler ya da siz alakalı olabilecek programları silin.
  • 17.4.4 çıktı Bende 17.4.3 te gta v de 10 fps kayıp yaşadım umarum bunda düzelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkcano

Hocam ilk gönderdiğim fotoğrafta zaten saat hızları var şuan o hızlarda kullanıyorum wattmann de durum böyle güç sınırını ve diğer ayarları görebilirsin 1080p high ayarlarda rise of the tombraider 70fps benchmarkta alıyor. Gayet stabil ve bir artifact yok öneririm bu ayarları,

saat hızları böyle:

Bu ayarlar ile ortalama 7 fps 64 ten 71 e fazla aldım buda %12 lik bir artıs demek ortalama bence iyi. Çünkü kart fabrika çıkışı oc li ve bunun üstüne %12 den bahsediyoruz.

hocam bende işte şu ilk frekanstan bahsediyorum kimisinde 10.5 yukarısı yapılabiliyor en uçtaki değer

• quote:

Orijinalden alıntı: bblokee

quote:

Orijinalden alıntı: berkcano

saat hızları böyle:

hocam bende işte şu ilk frekanstan bahsediyorum kimisinde 10.5 yukarısı yapılabiliyor en uçtaki değer

RX550 de default voltajdayken %12 arttırılabiliyor. Relive kullanılmayacaksa %14 bile oluyor. Relive açmak 25milivolttan başlıyor. Bu da yaklaşık 30-35 MHz demek. VRM soğutması olmadından en fazla 25mV arttırılabiliyor yani %16 overclock olabiliyor radeon ayarlarından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 27 Nisan 2017; 14:44:41 >

• Sizin yaşadığınız hatayı bende alıyorum. Oyunda hata verip atıyor, radeon'u açık bakmak isterken ilk seferinde watman çöktü diyip programı kapatıyor ve ikince de açılıyor anca arayüz.
    Sürüm crimson sürüm 17.4.4, windows 10 1703. Şu an 17.4.3'ü indiriyorum. Windows 1603 ve crimson 17.4.3 deyken böyle bir sorunum yoktu.
    Değişme olursa buradan haber ederim size hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YordleKing

Sizin yaşadığınız hatayı bende alıyorum. Oyunda hata verip atıyor, radeon'u açık bakmak isterken ilk seferinde watman çöktü diyip programı kapatıyor ve ikince de açılıyor anca arayüz.
    Sürüm crimson sürüm 17.4.4, windows 10 1703. Şu an 17.4.3'ü indiriyorum. Windows 1603 ve crimson 17.4.3 deyken böyle bir sorunum yoktu.
    Değişme olursa buradan haber ederim size hocam.

hocam hatayı biraz olsun çözdüm gibi fakat yinede var.oyundan oyuna degişiyor atma olayı.

17.4.3 de amd settings olmadan kurunca büyük oranda azaldı hata.

• beyler yeni surumde renk ayarlarindan saturation ayari yapilabiliyo mu? bi ara kaldirmislardi diye duydum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

AMD Crimson ReLive Edition 17.4.4

Support For

*Warhammer 40,000: Dawn of War III™
    *Up to 7% performance improvement measured on Radeon RX 580 8GB graphics when compared to Radeon Software Crimson ReLive edition 17.4.3.(RS-131)

İyileştirmeler
    *Some displays may experience corruption when using HDMI® scaling.
    *Battlefield™1 may experience stuttering in Multi GPU mode with 4K display resolutions when using DirectX®11.
    *HDR colors may appear incorrect in Mass Effect™: Andromeda on the latest Windows®10 Creators Edition update.
    *Some incorrect or unavailable feature descriptions may appear in Radeon Settings under the more/less help section.
    *Radeon RX 550 series graphics products may experience a hard hang when the user's system has not been rebooted for long periods of time.
    *Reboot prompt may be missing after Radeon Software installation on AMD XConnect™ technology system configurations.

Bilinen Hatalar
    *HDTV displays may intermittently lose signal on some Radeon RX 480 series graphics products when connected over HDMI®.
    *Call of Duty™: Advanced Warfare may experience a game hang when performing a task switch.
    *Radeon WattMan may fail to apply settings on some Radeon R9 390 series graphics products.
    *Radeon Settings may crash on switching Windows® user after toggling AMD CrossFire™ technology mode.
    *A small amount of apps may still experience issues with Borderless Fullscreen mode and AMD FreeSync™ technology if other applications or game launchers are running on the primary screen in the background.
    *Counter-Strike™: Global Offensive and World of Warcraft™ may experience flickering or performance issues the first time the game is launched on a system boot with AMD FreeSync™ technology enabled. Workarounds include exiting and restarting the application or task switching (alt+tab) in and out of the game to fix the issue.

Bilinen Hatalat Radeon ReLive
    *The XBOX™ DVR application may cause conflicts with Radeon ReLive, users are suggested to disable XBOX™ DVR if Radeon ReLive is experiencing issues.
    *Radeon ReLive may fail to install on AMD APU Family products or experience a system hang or failure to record when using the recording feature on AMD APU Family products.
    *Radeon ReLive may intermittently fail to work after performing task switches of applications in multi display system configurations. A work around is to disable and then enable the feature in Radeon Software.
    *Radeon ReLive may exhibit corruption in recordings when capturing Microsoft Office applications.
    *Radeon ReLive may experience recording or streaming issues when task switching using ALT+TAB.
    />

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-17.4.4-Release-Notes.aspx

• bblokee B kullanıcısına yanıt
    Hocam elindeki kartın şansına göre ve bu %10.5 dediğin bazı kartların frekansları düşük oluyor ondan fazla yapılabiliyor. Denemen lazım ben rise of the tomb raider' in bechmark testini kullanıyorum test etmek için çünkü kaplamalardaki bozulmaları kopmaları titremeleri çok rahat fark ediyorum bu illaki her oyunda olucak diye bir şey yok tabi overclock seven oyunlarda vardır illaki hepsinin oyun motoru farklı şekilde çalışıyor ama ben genelde onu oynadığım için birde bf 4 oynadığım için ikisine de en uygun tepe değerleri deniyorum mesela 12 yaptığım da oldu fps olarak yüksek alırken görüntülerde titremeler hatta bazı bölümlerde çizgi çizgi geçişler oluyor sende oynadığın oyunlarda kartı overclock yaptıktan sonra test et eğer titreme bozulma yaşamazsan üstüne koyabilirsin. Kısacası oynadığın oyunlar bile bunda bir etken %12 14 arası çektiğimde oldu ama oyunlarda kart ısınınca belli oluyor bu durum 15 20 dk arası kartının tepe değerleri görmesini sağla sıcaklıkta eğer olduysa tamamdır kitlersin memmory frekansı hep sabit çalıştığı için onun tepe değerini bul yoksa sistem stabilitesi düşer. Bu arada klavyem coolermaster in masterkeys pro XL modeli tavsiye ederim üstüne kahve döktüm ama su geçirmiyor cidden 370 tl civarında ...

• Driveri indirdim de kurma şansım olmadı masaüstünde duruyor bilgisayar yanımda değil bu driveri kurarken direkt mi kuralım yoksa orada temiz kurulum seçeneği var ona basarak mı kurmamı önerirsiniz her seferinde ?

• Ne diyosunuz kuralım mı kurmayalım mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfun_3438

Driveri indirdim de kurma şansım olmadı masaüstünde duruyor bilgisayar yanımda değil bu driveri kurarken direkt mi kuralım yoksa orada temiz kurulum seçeneği var ona basarak mı kurmamı önerirsiniz her seferinde ?

benim bilgidim en temizi ddu ile kurmak
  • kasayi deli isitiyor diye witcher 3'te 30 fps'ye kitledim surucuden guc etkinligi ayarini actim boylece 400 500 mhz'ye dusuyor 990 mhz yerine kart 380 4gb.bu da yetmez dedim fani sabit devire aldim biraz abarttim ama 80-83 derece olan kart 55 dereceyi gecmedi %70 devirde.dun ise 17.4.4 surucusunu kurduktan sonra %67 devirde 48 dereceyi gecmedi artik surucuden mi hava mi soguk bilemedim ama win10'a creators update yaptiysaniz daha da kursak mi diye sormayin.
  • Oyunların yükleme ekranlarında anlık çok hafif renklerin bir ton açılması ve tekrar düzelmesi gibi şeyler oluyor. Işık parlıyor da sönüyor gibi. 1sn içerisinde 2-3 kez oluyor. Ya da normalde de var ama hareketli sahneler olduğu için dikkatimi çekmedi.

Sürüm 17.4.3. Kart 480. 7870xt ile birkaç gün önce yaşamıyordum bunu. Sürücü onda da aynı idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrecoB -- 29 Nisan 2017; 16:52:47 >
  • kart değiştirdiyseniz format ya da Display Driver Uninstaller programında en altta bir seçenek var onu seçip temizlemenizi tavsiye ederim.
  • Temiz kurulum yapıcam hocam , gece hızın yükselmesini bekliyorum. 3 Mbps ile 400-500 MB indirmek çile oluyor. Sonuçta sürücü aynı sürümü de olsa , sürücüyü yüklerken donanımı algılayıp o gpu'ya göre kurulum yapıyor , bu durumda sıkıntı oluşmuş olabilir.

Bunun dışında aklıma FreeSync geldi , monitörde FreeSync destekli. Önceki kartım desteklemiyordu bu teknolojiyi. Daha önce bu tarz bir sorun yaşayan olmadı sanırım konuyu takip ettiğim kadarıyla.
  • 
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.