Şimdi Ara

AMD Catalyst™ 15.4 Beta(GTA 5) (14.04.2015) yayınlandı (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.085
Cevap
19
Favori
130.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: betadragon

Betada Skyrim deneyen varmı bütün ayarlar lowda 70-80 fps alırken 15-20 fps veriyor watch dogs arttı bu düştü anlamadım

Son 2 sürücüde watch dogs perf arttı da oynu oynayan yok
  • betada herhangi bir sorunla karşılaşam var mı ben şu an 14.9.1 deyim geçsem sıkıntı olur mu?
  • Arkadaşlar bir şey soracağım, sırf bunun için konu açmak istemedim. Ekran kartım R9 280X. Şimdiye dek AMD'nin sürekli WHQL sürücülerini kurdum, kullandım. AMD'nin çoğunlukla yayınladığı " beta " adı altında sürücülerini kurup kullansam bir sıkıntı çıkarır mı ? Bir forumda AMD'nin çıkardığı bu sürücüler Microsoft'a imzalatılmadığı için adının sürekli " beta " kaldığı şeklinde yorumlar okumuştum. Bu doğru mudur yoksa AMD'nin sürücülerine gösterdiği özensizlik mi ?
  • AMD Catalyst 14.9.2 BETA (26.10.2014)

http://www.guru3d.com/files-get/amd-catalyst-14-9-2-beta-download,1.html

http://www.guru3d.com/files-details/amd-catalyst-14-9-2-beta-download.html

AMD Catalyst™ 14.9.2 Beta Driver for Windows® - Sid Meier's Civilization®: Beyond Earth™ Performance Driver

This driver enables AMD Radeon™ GPUs with the Graphics Core Next architecture to take advantage of the ultra-efficient Mantle API support featured in Sid Meier's Civilization®: Beyond Earth™!

Highlights of AMD Catalyst™ 14.9.2 Windows® Beta Driver Performance Improvements

Mantle API activated for ultimate performance in Sid Meier's Civilization®: Beyond Earth™
    Dual Graphics optimizations for KritiKa and SheDiaoZero
    Project Cars profile update

Resolved Issues

Alien: Isolation: AMD CrossFire™ profile updated to detect new .exe of recent application patch
    [404762]: Total War: Rome 2 sometimes displaying texture corruption when on the campaign map in CrossFire™ configurations
    [400500]: Total War: Rome 2 occasionally stutters when task switching between applications
    [406501]: Watch Dogs occasionally has negative performance in CrossFire™ configurations on medium game settings
    [402840]: Max Payne 3 cinematic cut scenes intermittently show flickering
    [403798]: FIFA 2015 CrossFire™ scaling sometimes underperforming expectations
    [401984]: Metro Redux CrossFire™ scaling sometimes underperforming expectations
    [397343]: Middle-Earth: Shadow of Mordor occasionally shows flashing when running CrossFire™ configurations
    [406978]: White patches occasionally observed in CCC when dragging display icons
    [406997]: Upgrading from previous 14.4 Catalyst™ drivers with dual AMD Radeon™ R9 295 in CrossFire™ may cause a black screen or system hang

Known Issues

[407993]: F1 2014 exhibits minimal scaling in some CrossFire™ configurations
    [407864]: Hitman Absolution intermittently crashes when starting a new game on AMD Radeon R9 285
    [407834]: FIFA 2015 occasionally displays flickering in Asymmetric CrossFire™ configurations
    [407622]: Alien Isolation will sometimes exhibit screen tearing with V-Sync enabled
    [407431]: Minecraft sometimes produces corruption when changing video settings in windowed mode. As a work around please select Use VBOs to On in the Video Settings in game.
    [407338]: XDMA Quad CrossFire™ configurations in portrait Eyefinity modes sometimes display tearing or stuttering
    [407756]: Launching Battlefield 4 in offline mode can occasionally lead to a crash
    [408033]: Launching Civilization®: Beyond Earth™ with a 144 Hz display can sometimes cause the app to hang. As a work around lower the refresh rate of the monitor.
    [408007]: Civilization®: Beyond Earth™ can sometimes hang on a small limited set of Kaveri mobile APU products when paired with discrete graphics products in Windows 7

Important Notes

AMD is currently working with Firaxis to resolve an issue where the interactive and visual elements of the mouse cursor can become offset. If you encounter this issue, the following workaround is available:
    Go to Windows Settings and adjust Text Scaling

Right-Click the Desktop
    Select Screen Resolution
    Make Test and Other Items Larger or Smaller
    Set 100% Default
    AMD is working with Firaxis to resolve an issue where graphics stuttering may be observed under high map zoom and high image quality settings.

Multi-monitor gaming in Sid Meier's Civilization®: Beyond Earth™

Sid Meier's Civilization®: Beyond Earth™ does not support multi-monitor configurations. Launching the game in such configurations may cause the game to hang.

Multi-GPU in Sid Meier's Civilization®: Beyond Earth™

Sid Meier's Civilization®: Beyond Earth™ presently supports a maximum of two graphics cards in Mantle. If you are using more than two graphics products with Mantle for this game, it is required that disable the extra linked adapters through Windows device manager.

• Arkadaşlar Catalyst 14.9 sürücüsünü kurduktan sonra mobil 7670m kartımda inanılmaz bir performans artışı oldu. Bu psikolojik mi yoksa gerçekten bir iyileştirme mi var? Psikolojik olmadığına eminim çünkü örneğin Gone Home gibi bir oyunu son ayarda açtığımda asla oynatmıyordu. Battlefiedl ve GTA 4 gibi oyunlarda da Ultra ayalarda açmama rağmen oyun pürüzsüz bir deneyim sunuyor. GTA 4 gerçi Video Ram yetmediği için bazı ayarları açmaya izin vermiyor ama ultraya yakın hiç kasma yok. Ben çok şaşırdığım için paylaşmak istedim.

Tabiki FPS düşmeleri çok ani ve takılmalar oluyor ama Ultrada 20 fps civarında alıyorum Battlefield'da. Masaüstü oyuncuları için bu çok az gelebilir ama dizüstü olarak deneyimim olduğu için çok iyi bir sonuç olduğunu biliyorum. 14.4 kurulu iken resmen bıkmıştım bu karttan. G

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkn -- 25 Ekim 2014; 5:30:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Arkadaşlar Catalyst 14.9 sürücüsünü kurduktan sonra mobil 7670m kartımda inanılmaz bir performans artışı oldu. Bu psikolojik mi yoksa gerçekten bir iyileştirme mi var? Psikolojik olmadığına eminim çünkü örneğin Gone Home gibi bir oyunu son ayarda açtığımda asla oynatmıyordu. Battlefiedl ve GTA 4 gibi oyunlarda da Ultra ayalarda açmama rağmen oyun pürüzsüz bir deneyim sunuyor. GTA 4 gerçi Video Ram yetmediği için bazı ayarları açmaya izin vermiyor ama ultraya yakın hiç kasma yok. Ben çok şaşırdığım için paylaşmak istedim.

Tabiki FPS düşmeleri çok ani ve takılmalar oluyor ama Ultrada 20 fps civarında alıyorum Battlefield'da. Masaüstü oyuncuları için bu çok az gelebilir ama dizüstü olarak deneyimim olduğu için çok iyi bir sonuç olduğunu biliyorum. 14.4 kurulu iken resmen bıkmıştım bu karttan. G

Bende 14.9 daki performansı beğendim fakat çok fps düşmesi ve anlık takılma oluyor 14.4 e geri döndüm en son ac4 te yoldan çıkardı optimize lazım o sürücüye bence

• amd şova başlamış betaları peşpeşe dizer şimdi
  • yok ben 14.9 serilerinden nasibimi aldim 14.4 kurdum en sonunda 14.7 diye gerileye gerileye.
  • Umarim 11. ayda yani kasim ayinda tamamen stabil bir WHQL surucu cikartabilirler.14.11 WHQL bekliyoruz hala...
  • killnOd kullanıcısına yanıt
    çok zor amd anca 3-4 ay sonra whql yayınlar şimdi biraz beta yayınlasın daha 14.9 beta3-4-5-6-7-8-9 gidecek
  • kankatree kullanıcısına yanıt
    Ama en son yayinladigi onayli surucu hatali oldugu icin bu sefer daha erken yayinlar diye dusunuyorum.Kasim olmadi en gec Aralikta mutlaka onayli bir surucu yayinlayacaktir , yayinlamalidir.
  • killnOd kullanıcısına yanıt
    valla hocam o konuda amdye hiç güvenmiyorum zaten suan gtx780 kullanıyorum driver konusunda nvidia süper hatta gündüz kartı taktım 344.11 kurdum aksam eve gittim bir baktım 344.48 çıkmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiddenHunter

arkadaşlar bendede oyun oynarken ekran donuyor 1-2 sn siyah olup tekrar düzeliyor, nasıl çözebilirim bilen varmı
    edit:ekran kartım asus hd 6670

yokmu bir bilen?
    son 1-2 seferdir olmuyor driverları silip yükledim filan ama, yine olacak diye korkuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WHQL sürücü çıkmasa bile beta sürücülerin sayısı artacaktır, Kasım ortasında AC Unity ve Far Cry 4 çıkıyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Arkadaşlar Catalyst 14.9 sürücüsünü kurduktan sonra mobil 7670m kartımda inanılmaz bir performans artışı oldu. Bu psikolojik mi yoksa gerçekten bir iyileştirme mi var? Psikolojik olmadığına eminim çünkü örneğin Gone Home gibi bir oyunu son ayarda açtığımda asla oynatmıyordu. Battlefiedl ve GTA 4 gibi oyunlarda da Ultra ayalarda açmama rağmen oyun pürüzsüz bir deneyim sunuyor. GTA 4 gerçi Video Ram yetmediği için bazı ayarları açmaya izin vermiyor ama ultraya yakın hiç kasma yok. Ben çok şaşırdığım için paylaşmak istedim.

Bende 14.9 daki performansı beğendim fakat çok fps düşmesi ve anlık takılma oluyor 14.4 e geri döndüm en son ac4 te yoldan çıkardı optimize lazım o sürücüye bence

Masaüstü ya da farklı mobile kartların durumu nedir bilmiyorum. Ama 14.9 sürücü 7670m kartı için resmen tüm sorunları çözdü. Nokta atışı yapmak gibi AMD tüm sorunların farkında olarak çözmüş. Canımı sıkan bütün oyunlarda sorunlar neredeyse bütünüyle çözülmüş gibi duruyor. Ben fazlasıyla şaşkınım. Yeni nesil kartlarda AMD zaten özellikle sürücü anlamında çok saçmalıyordu. Eski mobil kartlardan mesela 4650 ya da 5650 kartlar eski olmalarına rağmen orta segmentte stabil çalışabilen kartlardı. Eski haline döndü AMD yeni nesil kartlarda. Benim düşüncem bu.

• quote:

quote:

arkadaşlar bendede oyun oynarken ekran donuyor 1-2 sn siyah olup tekrar düzeliyor, nasıl çözebilirim bilen varmı

yokmu bir bilen?
    son 1-2 seferdir olmuyor driverları silip yükledim filan ama, yine olacak diye korkuyorum

mevcut sürücünüzü amd clean uninstall utility ile kaldırıp son yayınlanan 14.9.2 ile deneyiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 25 Ekim 2014; 15:11:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

quote:

yokmu bir bilen?

mevcut sürücünüzü amd clean uninstall utility ile kaldırıp son yayınlanan 14.9.2 ile deneyiniz

şuan sorun yok gibi, bütün driverları silip tekrar kurmuştum en son 14.9.1, yeni sürüme geçmeli miyim?
    bide sizce yazılımdan kaynaklı bir sorunmu yoksa kartı garantiye mi vereyim?bir seferinde ekranda yeşil çizgiler çıkmış pc res atmıştı, ha birde ekran kartını asus gpu tweak'ten oc yaparak kullanıyorum alakası olur mu?6-7 aylık kart önceden bir sıkıntı yapmıyordu ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

quote:

yokmu bir bilen?

şuan sorun yok gibi, bütün driverları silip tekrar kurmuştum en son 14.9.1, yeni sürüme geçmeli miyim?
    bide sizce yazılımdan kaynaklı bir sorunmu yoksa kartı garantiye mi vereyim?bir seferinde ekranda yeşil çizgiler çıkmış pc res atmıştı, ha birde ekran kartını asus gpu tweak'ten oc yaparak kullanıyorum alakası olur mu?6-7 aylık kart önceden bir sıkıntı yapmıyordu ama

emin olabilmek için kartınızı stok hızlarda test edin mutlaka, sorun devam ederse 14.9.1 yada 14.9.2 deneyebilirsiniz..

• arkadaşlar.

open gl 4.4 ve open cl 1.2 sürümü var en son driverlarda. bildiğim kadarıyla 14.4 den beri böyle...
    14.9 da yine aynen böyle. ufak tefek güncelleme almış olabilir.
    Ama amd nin sitesinde open cl 2.0 diye arattım. 2.0 sürümünün çıktığı söylenmişti...
    amd-14.41rc1 bana böyle bir driver çıkarttı. her kartı desteklemiyor ve sadece win 8.1 64 bit için.

amd-14.41rc1 bu driver 14.4 den farklı...

14.4 - 14.6 - 14.7 - 14.8 - 14.9 hepsinden open gl 4.4 - open cl 1.2 (gerçi 14.9'u daha yüklemedim bilmiyorum sizde ne yazıyor acaba...)

Ama bu amd-14.41rc1 driver open cl 2.0 olarak geçiyor farkı nedir acaba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viper05 -- 26 Ekim 2014; 10:10:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scutaro

WHQL sürücü çıkmasa bile beta sürücülerin sayısı artacaktır, Kasım ortasında AC Unity ve Far Cry 4 çıkıyor çünkü.

Hocam 14.9.2 beta sürücüsünü denediniz mi r9 290' da?
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.