Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

amd bitiyormuş!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
45
Cevap
0
Favori
896
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    37 Mesaj
    Selam;

Ben başka bir forumda moderatörlük yapıyorum, buradaki konular da ilgimi çekti, katılayım dedim.
    PCB tasarımcısıyım ve yurtdışında yaşıyorum. Intel'in Centrino teknolojisinin 2. önemli yapıtaşı olan Calexico kod adli MiniPCI WiFi kartını yaptım, halen Intel için çalışıyorum.

Aslında bilmeniz gereken çok şey var bu firmalar hakkında.
    Herşeyden önce ikisi de çok iyi birer dosttur. Her ikisi de geliştirme masrafları katıldığında işlemci işinden büyük zararlar ederler. Arabalardaki basit bilgisayar sistemlerinin tek üreticisi ve geliştiricisi konumundaki Intel neredeyse sadece bu işten ekmek yer.AMD ise Flash RAM ve ROM üretiminden. Dresden'deki fabrikada *FAB30*(teknolojik olarak dünyanın en gelişmiş fabrikasıdır) Intel prototipleri de üretilir, AMD nin bir işi olursa Intel'in uzakdoğudaki bantlarından biri de AMD'ye çalışır.

Athlon mu iyi Pentium4 mü sorusunun yanıt zaten bellidir. En iyi işlemci amacınıza en iyi uyan işlemcidir. Örnek vermek gerekirse benim büromdaki 6 makinamın tamamı Athlon işlemcilidir. Nedeni ise Athlon'un FPU'sunun Intel'den mukayese kabul etmez şekilde üstün olmasıdır. Bunu bilen Intel, ürün farklılaştırma silahını kullanmakta ve SSE2 de denen komut seti ve program optimizasyonları ile Athlon'un verebileceklerinin fazlasını vermektedir. Ancak bu hızlanma sadece Multimedia uygulamalarında etkili olmaktadır. Örneğin PSpice gibi onbinlerce dolar sayarak lisansını alabildiğiniz bir programı etkili bir biçimde kullanmak sadece Athlon ile mümkün olmaktadır. Zira elektronik veri yolu simülasyonu yapmak için SSE2 bir şey yapamaz.

Birbirinizi yemeyin, karşınızda elele tutuşmuş gelen dolarları sayan 2 firma olduğunu unutmayın.
    Dediğim gibi: En iyi işlemci amacınıza en iyi uyan işlemcidir
    |
    |

• Yüzbaşı
    350 Mesaj
    athlon xp

Konu dışı da olsa böyle bir başarı için seni kutlarım. (PCB ve Centrino hususu)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    304 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by VooDoo</i>
    <br />işte AMD türkiye yetkilisi sayın bay plazma konuştu :))
    sayın BAY ARAŞTIRMACI senden bişi isteyecem mademki bu kadar araştırıyorsun bana p4 3,2ghz performansında çalışan 100 dolara işlemci BULSANA...

öyle bir işlemci yokki

sakın bana barton 2500 ü @ 3200 yaparın olur biter deme iş overclock değildir
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    yetkili mi muhahahaa ...
    ewet hatta ben sahibiyim AMD fabrikasının.....
    PEKİ İŞ NEDİR KARDEŞ OVERCLOK DEĞİLDE KAZIK FİYATA AL O ZAMAN KULLAN..
    ayrıca ben işlemciye 56 dolar ödedim..
    valla ben bişi demiyorum sana ve YOK İNTELİN CANI VEYA AMD NIN CANI cehenneme diyenlere...
    desemde bişi farketmeyecek...
    neyi isterseniz gidin onu alın....
    BEN diyeceğimi dedim...
    |
    |

• Yüzbaşı
    304 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by nefes</i>
    <br />Zengin Amerikalının malı züğürt Türkün (bırakın işlemciyi bilgisayar kasası bile üretemeyen) çenesini yorar mış. Intel'de AMD'de doldurmuş ceblerini.

bence sen laf olsun diye bişiler yazma tamam mı?....
    |
    |
  • Yüzbaşı
    304 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by vozer</i>
    <br /><blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by VooDoo</i>
    <br />lafa bak AMD 2.2 ghz P4 3000 e kafa tutuyormuş ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu senin ?

O da bişey mi? yukarıda <b>1700+ gibi bir işlemci 3.0 ghz p4 ile kafa kafaya yarışıyor</b>şeklinde bir ifade var! Cevap vermek gereksiz sanırım. Bazı arkadaşlar fazla duygusallar. Orhan Gencebay'ın bir şarkısında şöyle bir söz vardır; "Her güzelde bir kusur var imiş ama aşkın gözü kör göremez derler" Bazı arkadaşları da AMD sevdası kör etmiş. Bu kadar da abartılmaz.

Ayrıca eğer amaç hız ise 250 basan Tofaş 200 Basan Ferrari'den üstündür. Genel olarak hangisi üstün derseniz Ferrari derim.
    bi kere cevap vermen gereksizse verme....
    ikicisi 1700 gibi bir işlemci değil ta kendisi, NF2 chipsetlerde dediğin hıza ulaşabilir..bende p4 3 ghz ile kullandığım makine nin performans testleri mevcut isteyene gönderebilirim...
    |
    |

• Emekli Yönetici
    6172 Mesaj
    hehe isteyen amd isteyen intel alır ya .ok atmaya gerek yok hiç bi işlemci için....
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
son dakika
haberler
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.