Şimdi Ara

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu - Yeni KRAL 290X - (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.029
Cevap
22
Favori
480.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 800 çekirdek hızı ve 1100 memory den sonrası çok ısınıyor ve oyunda kapanıyor.. p4 ufak bi kasa ve herşey dip dibe olduğundan heralde.. hdd slotuna giriyor kartın ucu.. :D:D:D kasanız ufaksa fazla oc yapmayın benden tavsiye.. gidip bi kasa aliim bi ara bari bende:D:D
  • Merhaba arkadaşlar,kartlarına yeni sahip olan arkadaşlar ve Sinerfru hayırlı olsun kartınız,sorunsuz sıkınıtısız kullanırsınız inşallah..
    ee resimlerinizi bekliyoruz arkadaşlar,

Herkes kasalarının resmini koysa nasıl olur?Hatta tüm sistemi koyalım,monitör,kasa vs.

9.12 sürücümüz çıktı,kullanan arkadaşlar artılarını belirtebilirler mi?bir sıkıntısı var mı?9.12 sürücüsünü indirdim beklemedeyim,birde yeni sürücü yüklemelerini nasıl yapıyorsunuz?Açık ve en doğru şekilde anlatırsanız birçok kullanıcı faydalanacaktır?
    Uygulama Yükle/Kaldır'dan eski sürücüyü uninstall edip,restart çekip yeni sürücüyümü kuruyorsunuz?
    Yoksa Driver Sweeper tarzı programlarla temizleyip yenisinimi kuruyorsunuz?
    Vb ...
  • Birde 5850 kardeşliği adına,birisi bana GTA 4 konusunda yardım edebilir mi?Sallanma ve Donma sorunu yaşıyordum,razor ile sallanma bitti ama donma,donarak oynama sorunu devam ediyor,çıldırmak üzereyim,GTA oyun forumuna yönlendirmeyin,orda pek yardım etmiyorlar,pm'den ulaşırsanız çok mutlu olacağım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailgokhan

Birde 5850 kardeşliği adına,birisi bana GTA 4 konusunda yardım edebilir mi?Sallanma ve Donma sorunu yaşıyordum,razor ile sallanma bitti ama donma,donarak oynama sorunu devam ediyor,çıldırmak üzereyim,GTA oyun forumuna yönlendirmeyin,orda pek yardım etmiyorlar,pm'den ulaşırsanız çok mutlu olacağım..

Vistada ekran sallanması oluyor , ama socialclub dan oyuna girerseniz düzeliyordu.
  • arkadaşlar herkeze meraba öncelikle.. yeni bi sistem topluyorum ve ekran kartımıda tabiki 5850 alcam :) sistemi bu ay sonuna kadar almış olucam.

aklıma takılan en önemli soru ---ASUS 5850mi yoksa HIS 5850mi---?

hangisiyle oc imkanım daha fazla? bu kartlar arasında ne fark war? ve bide bu asusdaki bios olayı falan nedir? acaba biraz açıklayabilirmisiniz lütfen? şimdiden çok teşekkürler.. diger parçalar asus maximus iii formula anakart, corei7 860işlemci ve ocz gold edt 4gb ram..
  • Benim kartın sıcaklık değerleri 85 dereceye kadar çıktı, nedir sorun anlamış değilim, kaç dereceye kadar dayanır kart aceba?

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu  - Yeni KRAL 290X -
  • quote:

Orijinalden alıntı: spaa

arkadaşlar herkeze meraba öncelikle.. yeni bi sistem topluyorum ve ekran kartımıda tabiki 5850 alcam :) sistemi bu ay sonuna kadar almış olucam.

aklıma takılan en önemli soru ---ASUS 5850mi yoksa HIS 5850mi---?

hangisiyle oc imkanım daha fazla? bu kartlar arasında ne fark war? ve bide bu asusdaki bios olayı falan nedir? acaba biraz açıklayabilirmisiniz lütfen? şimdiden çok teşekkürler.. diger parçalar asus maximus iii formula anakart, corei7 860işlemci ve ocz gold edt 4gb ram..

ASUS alma imkanın varsa al.OC bakımından daha üst değerlere çıkabileceğinden değil.Overdrive sekmesinde daha üst hızlara OC yapabilmen için sınırın yüksek olması.Sınırın yüksek olması MSI Afterburner ile yaptığın OC de ATI PowerPlay teknolojisinin ortadan kalkmasını engelliyor.Sınırı düşük olan bir kartta ise Overdrive daki değerler kolay aşıldığından PowerPlay teknolojisi devre dışı kalıyor.PowerPlay teknolojisi masaüstünde yüksüz durumda kartın saat hızlarını düşürüp ciddi anlamda enerji tasarrufu sağlaması.Diğer yandan eğer PowerPlay teknolojisi devre dışı kalırsa HD5800 serisinin en önemli alınabilirlilik özelliklerinden olan düşük güç tüketimi devre dışı kalıp sanki oyundaymışsın gibi sürekli yüksek saat hızlarında çalışmaya devam edecek.

Alternatif yol yok mu?Evet var.O da her oyundan önce MSI Afterburner da yarattığın OC profilini aktif hale getirip oyundan çıktığında tekrar kartın kendi saat hızlarına döndürmek.Her seferinde bu işlemi yapacaksan hangi kartı alırsan al fark etmez.Ama ASUS alırsan bu durumun önüne geçersin.Hepsi bu.Ayrıca ASUS un 3 yıl garantili olması diğer kartlardan avantajlı kılan ayrı bir özellik.(Gigabyte kartlarda 3 yıl distribütör garantisinde).

@Rëaksiyon

En ufak sorun yok.Kasa içi havalandırmanı daha iyi hale getirip sıcaklığı daha aşağılara çekebilirsin.Hangi uygulamada kartı bu kadar zorladın merak ettim doğrusu.Benchmark mı kasıyordun yoksa?Benchmark lar kartın canını alır.Oyunlarda 60-70 derecelerde gezinmesi lazım bu kış aylarında.Kasa içi hava sirkülasyonu birinci dereceden etken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 23 Aralık 2009; 1:15:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

En ufak sorun yok.Kasa içi havalandırmanı daha iyi hale getirip sıcaklığı daha aşağılara çekebilirsin.Hangi uygulamada kartı bu kadar zorladın merak ettim doğrusu.Benchmark mı kasıyordun yoksa?Benchmark lar kartın canını alır.Oyunlarda 60-70 derecelerde gezinmesi lazım bu kış aylarında.Kasa içi hava sirkülasyonu birinci dereceden etken.

Call Of Juarez 2 oynarken ısındı gerçi hangi oyun olduğu farketmiyor ortalama 70-85 arası oluyor sıcaklık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rëaksiyon

quote:

Call Of Juarez 2 oynarken ısındı gerçi hangi oyun olduğu farketmiyor ortalama 70-85 arası oluyor sıcaklık.

Call of Juarez:Bound in Blood un bu kadar yüklenmemesi gerekirdi GPU'ya ilginç geldi bana.Sıcaklıklar GPU kullanımına göre anormal değil.Ha biraz daha düşük sıcaklıklar olabilirdi.Ama olmamasını sorun olarak görmemeliyiz.HD4890 masaüstünde dahi 60-70 derecelerde çalışan bir kart.O yüzdn kafana takılacak değer değil.Şimdi kış diye önemli değil.Yazın kasa içi havandırmasını elden geçirmen lazım daha kararlı bir şekilde oyun oynamak için.Oyunlarda sorun çıkarmasada psikolojik olarak kendini iyi hissetmek için ya da.

Ama Call of Juarez in GPU ya o kadar yüklenmesini anlamadım.Hangi çözünürlükte oynuyorsun acaba.

• quote:

quote:

quote:

Call of Juarez:Bound in Blood un bu kadar yüklenmemesi gerekirdi GPU'ya ilginç geldi bana.Sıcaklıklar GPU kullanımına göre anormal değil.Ha biraz daha düşük sıcaklıklar olabilirdi.Ama olmamasını sorun olarak görmemeliyiz.HD4890 masaüstünde dahi 60-70 derecelerde çalışan bir kart.O yüzdn kafana takılacak değer değil.Şimdi kış diye önemli değil.Yazın kasa içi havandırmasını elden geçirmen lazım daha kararlı bir şekilde oyun oynamak için.Oyunlarda sorun çıkarmasada psikolojik olarak kendini iyi hissetmek için ya da.

Ama Call of Juarez in GPU ya o kadar yüklenmesini anlamadım.Hangi çözünürlükte oynuyorsun acaba.

1680x1050 çözünürlükte oynuyorum ama sadece call of juarez için değil oyunlarda genel olarak sıcaklık bu değerlerde sadece Left 4 Dead 2 de 70-75 derece civarların da.

Dediğin gibi kasa içi havalandırma da sorun olabilir. Aslında PC yeni ama kasayı değiştirmem gerekecek galiba.

• benimde kasa ufak ve oc yapamıyorum pek.. ısınıyor.. p4kasada 5850 bile hdd slotuna değiyor:D:D stok halde bi problemi yokda 800 e alınca çekirdek hızını çok ısınıyor.. fanı arttırıncada ses oluyor.. şimdilik stok takılıp ilerde kasa alcam artık:D
  • Klube beni de dahil edersiniz
  • kutu olayına hocam sen asusun kutusuna hiç bakma ozaman
    sanki içinde elmas var harika yapılmış..

Shift olayında sorun yaşayan varmı
    onceki kartım hd4850 idi aynı oynanabilirlikte hiç fark yok
    kasıyor resmen shifti komple silmeden önce bir önerisi olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekir2050

kutu olayına hocam sen asusun kutusuna hiç bakma ozaman
    sanki içinde elmas var harika yapılmış..

Shift olayında sorun yaşayan varmı
    onceki kartım hd4850 idi aynı oynanabilirlikte hiç fark yok
    kasıyor resmen shifti komple silmeden önce bir önerisi olan varmı

Bende de kasmadı gitti şu oyun.Paneldeki sistemle HD4830 ile oynuyordum ve kasmıyordu.HD5850 aldıktan sonra hiç kurmadım Shift'i.Zaten Dirt 2 varken yüzüne bakılmaz.

Emin olmamakla birlikte eğer Shift'e PhysX var ise ATI kart kullananların işlemcilerinin güçlü olması gerekiyor.Ki PhysX işlerinin işlemciye yaptırılmasında herhangi bir kasma olmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

Klube beni de dahil edersiniz

@cestvrai kardeşim seni duble dahil edicez
  • silerim ozaman ben Shifti

makinamda fena degil kartta iyi ama kasıyor ne lanet bir versiyonmuş bu yaw
    patch 1.2 de kurlu ama kasıp duruyor oynama zevki yok birkere kasmadan dolayı
  • Shift ben de 90-140 FPS arası sorunsuz çalışıyor, 1.2 yaması kurulu, ilaç değiştirin belki faydası olabilir.
  • quote:

Shift ben de 90-140 FPS arası sorunsuz çalışıyor, 1.2 yaması kurulu, ilaç değiştirin belki faydası olabilir.

sendeki ilacı özelden atabilirmisin
  • pazartesinden itibağren bende aranızdayım !
  • Bende bugün Sapphire Radeon HD5850 alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Yalnız Sapphire'in sitesinden o kadar aramama rağmen ürün kayıt kısmına falan rastlayamadım.Kartım Datagate Bilgisayar garantili.Datagate'in sitesine girdim fakat garanti takibi hakkında birşeye rastlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lionheart -- 31 Aralık 2009; 21:02:34 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.