Şimdi Ara

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu - Yeni KRAL 290X - (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.029
Cevap
22
Favori
480.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bendede on board ati 3300 var acaba bendede sorun çıkartırmı???

ati 3300 kullanıpta 5850 si olan varmı??

saygılar...

ceycey11 dostum inşşlah senin iş de çözülür ..haber verirsin durumu yine...

grşzz..slmalr herkese..
  • arkadaşlar ati ccyi güncelleyecektim bendede Last arkadaşımızdaki gibi sürüm çok eski sanrm 8küsür bişey driver cdsinden geleni kurmuştum direk. şimdi 10.1mi yüklemeliyim yoksa 10.2 çıkmış onumu yükleyim?
    birde ekran kartının biosunu güncellemelimiyim? bendeki sürüm 8.66 yeni sürüm 8.69, malüm biraz tırsıyorum bios işinden bişey olursa göçerse ekran kartı hasar alırsa gibi.. ekran kartı asus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeMETH_ -- 3 Mart 2010; 22:42:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbsrkc06

bendede on board ati 3300 var acaba bendede sorun çıkartırmı???

ati 3300 kullanıpta 5850 si olan varmı??

saygılar...

ceycey11 dostum inşşlah senin iş de çözülür ..haber verirsin durumu yine...

grşzz..slmalr herkese..

5850 yi takınca sisteme zaten otomatikman 3300 devre dışı kalacak.Yani sorun olmaz
  • 5850 nin fanını %100 e getirmeyeniniz oldu mu Valla elektrik süpürgesi kadar ses çıkarıyor mübarek
    Şu an gerek yok ama seneye falan oc gerekirse 5850 me layık bir soğutucu alacam inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckolik13 -- 3 Mart 2010; 22:52:48 >
  • pckolik13 tşk hocam...
  • arkadaşlar kartı almayı düşünüyorum son 2 aydır para biriktirdim ve şuan 550 tl gibi bi param oldu fakat bu kart maşallah son 6 aydır gittikçe düşceğine gittikçe yükseldi 2 ay önce bi bilgisayarcı 490 a peşin bırakıyodu şimdiki fiyatlara bi bakıın.sizce şuan almalımıyım yoksa bu fermi yada başka bir durum bunun fiyatını indirirmi.hakkaten öle bi zamandayımki alır almaz sanki fiyatı düşcek sinir krizi gerçircem gibi geliyor :) sizce biraz daha bekliyimmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_uslux

arkadaşlar kartı almayı düşünüyorum son 2 aydır para biriktirdim ve şuan 550 tl gibi bi param oldu fakat bu kart maşallah son 6 aydır gittikçe düşceğine gittikçe yükseldi 2 ay önce bi bilgisayarcı 490 a peşin bırakıyodu şimdiki fiyatlara bi bakıın.sizce şuan almalımıyım yoksa bu fermi yada başka bir durum bunun fiyatını indirirmi.hakkaten öle bi zamandayımki alır almaz sanki fiyatı düşcek sinir krizi gerçircem gibi geliyor :) sizce biraz daha bekliyimmi?

bence biraz bekle ben asus modelını 510a aldım 2ay once simdi 600tl nerdeyse
  • işte bütçene uygun bir 5850

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5241
  • fiyatı gerçekten iyiymiş ama dediğim gibi bu ferminin çıkışı fiyatı düşürürmü? fermi ne zaman çıkıcak?
  • o biraz verminin çıkışına bağlı eğer fermi ucuz olursa bunlarda ucuzlar ama pahalı olursa bence bunlar aynı kalabılır.
  • 5taksit 530 liraya his aldım kasımda ilk çıkınca.. şimdi aynı yerde his 630 lira.. hala fermi ile ilgili net birşey yok ve pahalı olacağı kesin.. psu sıkıntı yaratırdı o da değişmesi gerekirdi.. az sayıda çıkcak Tr ye 30 tane gelcekmiş ve 2-3 ay sonra anca buluncakmış.. valla istediği kadar iyi olsun fermi.. en baştan 5850 aldığıma çok memnunum..

aradan geçen 4-5 ay dışında da pişman olmamamızı sağlayan nvidia ya teşekkür ediyorum:D:D zaten o tdp ile oc olması imkansız.. 5850 yi vmod ile 5870 in stok halinden %15-20 rahat hızlı kullanabiliyoruz.. ve ferminin 5870 arasındaki fark stok halleri ile ölçüldüğü için çok uçurum olmayacak arada..
  • arkadaşlar. hd 5850 almaya karar verdim. bu kart için psu öneriniz nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oblack01 -- 5 Mart 2010; 17:26:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oblack01

arkadaşlar. hd 5850 almaya karar verdim. bu kart için psu öneriniz nedir acaba?

bütçe belirtirsen ona göre psu almanda yardımcı oluruz.
  • bak sana tawsiyem thermaltake 650 toughpower üstüne tanımam ki zaten diğer psu lar 2 yıl garantili bu 5 yıl garantili son derece sessiz ve soğuk. kofti bir psu olsa 5 yıl garanti vermezler :) iyi bir o.c. için psu 1. derecede önemlidir. mesela benim o.c. denemelerimde ( sayfada resimlerde görebilirsin sağdaki gadget e bakman yeterli ) kart 1,3 v 95 Amperlik güç çekiyor. standart bir kaynak makinası 12/24 v 250 Amper güç ile çalışır ne demek istediğimi anlamışsındır umarım kart az voltaj ama hayvan gibi güç çeker 95 amper şaka bir rakam değil çok yüksek bir güç ki zaten bunun için extra 2*6 güç girişi var kartta. psu kartın anlık çalışma geriliminden fazlasını stabil olarak sağlamak zorundadır. hafif bir aksamada pc kilitlenir ve başarısız bir sistem demektir :) PSU bir bilgisayarın kalbidir. beyne kanı geç veya yetersiz pompalarsan beyin düzgün çalışmaz saygılarımla

Thermaltake 650 w toughpower kesinlikle tavsiyemdir.

• bende aynı @dragonnn07 arkadasımızın onerdıgı psunun 850watt olanını almanı tavsıye ederım sonucta psu 1 kere alınıyor ve sana yıllarca yetecektık 850watt
  • quote:

bütçem 250 TL civarı. peki 650 watt yeterli olur mu acaba. minimum 750 watt mı ister yoksa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oblack01

quote:

bütçem 250 TL civarı. peki 650 watt yeterli olur mu acaba. minimum 750 watt mı ister yoksa?

500w bile yeterli olur ama oc yaparsın ,ileride daha güçlü bir sistem kurarsın,crossfire yaparsın vsvs.O yüzden 600-700W arası almalısın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

bende aynı @dragonnn07 arkadasımızın onerdıgı psunun 850watt olanını almanı tavsıye ederım sonucta psu 1 kere alınıyor ve sana yıllarca yetecektık 850watt

ewet daha güzel olur ama biraz pahalı o 250 ye 650 alabilirsin tabi karar sana kalmış teknoloji geliştikce daha düşük nm ve dolayısıyla daha az güç harcayan kartlar üretiliyor ama tabi bugra34 doğru söylüyor çoğa her zaman çare var ama aza yok işte
  • eğer bütcen 250tl ise 750wattlık olanı tercih ediceksin mecburen

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=15498
  • arkadaşlar bişey sormak istiyorum.bu ekran kartından almayı düşünüyorum.sistemim pII 940 4 GB OCZ DDR2 1066 500W SİLVERSTONE PSU.acaba psu yeter mi.overclock düşünmüyorum.yoksa hd5770 mi almalıyım.o da iyi bi ekran kartı ama 5850 gibi olamaz.tek gözümü korkutan psu nun değişme riskinin olması.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.