Şimdi Ara

AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
582
Cevap
18
Favori
86.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ekran kartı olarak elimde 4870x2 var ,yanlız ben bu kartın biosunu gpu-z programından kopyalayamadım bios readin not supported diyor bende atiwinflash ile kartın her 2 biosunuda kopyaladım ve bu biosların yanlızca gpu upper limit ayarlarını değiştirerek 1000 e 1250 yaptım ve biosun başka bir yerine dokunmadan aynen kaydettim,sonra yine atiwinflash ile önce maste biosu sonrada slave biosu flashladım ama sonra sorun oluştu,acaba sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA
     AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA

• merhaba arkadaşlar

Powercolor HD 5850 PCS+ ekran kartım var 760/1050 olan hız ları birazcık daha artırıp hız aşırtmak istiyorum. bunun için gerekli biosu internet

ortamında araştırdım ama bir türlü dogru biosu bulamadım konu hakkında yardımcı olurmusunuz?

875/1225 ccc limiti gözüküyor bazi forumlarda bunu 1200/1400 gördüm sanırım yeni bios yükleyerek yapıyorlar bunu
  • Hocam gpuz programı ile kendi kartının biosu nu alıp onu editleyip kullan.
  • 760/1050 standart kart hızı bu.

bendeki biosla bunun üzerine 5mhz dahi çıkamıyorum stabilite bozuluyor

sanırım voltaj vermek gerekiyor voltajı nasıl vericem peki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fermannn -- 21 Mart 2012; 19:38:47 >
  • arkadaşlar acaba bendeki sorunla ilgili fikri olan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Hocam gpuz programı ile kendi kartının biosu nu alıp onu editleyip kullan.

NEYE GÖRE NASIL EDİTLİCEM BİOSU AMA İLK ÖNCE KARTIN ÇIKACAGI MHZLERİ BELİRLEMEK LAZIM VOLTAJ VEREMİYORUMKİ KARTA

BENDEKİ ZATEN FABRİKA ÇIKIŞI O.C Lİ OLAN Bİ KART 760/1050 BUNDAN SONRASINA BİRAZ VOLTAJ VERİP ÇIKMAK LAZIM

DAHA SONRADA EDİTLEMEK LAZIM BİOSU DİYE DÜŞÜNÜYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fermannn -- 21 Mart 2012; 22:33:16 >
  • Powercolor HD 5850 PCS+ ekran kartıma voltaj nasıl verebilirim yazılım yoluyla
  • atiwinflash ile ekran kartımın biosunu değiştirdim. Bilinçsizce yaptığım için de ekran kartımdan artık görüntü alamıyorum. Güvenli modda iken aygıt yöneticisinde kartımı görebilmeme rağmen windowsu normal olarak açmaya çalıştığımda mavi ekran alıyorum. Onboard vga ile de ekran kartım takılı iken görüntü alamıyorum (ancak ekran kartımın güç kablosunu çıkarınca onboarddan görüntü geliyor). atiflash -f -p 0 biosadı.bin komutu ile biosu dos üzerinden değişmeye çalıştım fakat komutu yazdıktan sonra imleç bir alt satıra geçiyor bu şekilde yarım saat kadar beklememe rağmen biosu aldığım yedekle değiştiremedim. Bunu yapmanın başka bir yolu var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: desus09

atiwinflash ile ekran kartımın biosunu değiştirdim. Bilinçsizce yaptığım için de ekran kartımdan artık görüntü alamıyorum. Güvenli modda iken aygıt yöneticisinde kartımı görebilmeme rağmen windowsu normal olarak açmaya çalıştığımda mavi ekran alıyorum. Onboard vga ile de ekran kartım takılı iken görüntü alamıyorum (ancak ekran kartımın güç kablosunu çıkarınca onboarddan görüntü geliyor). atiflash -f -p 0 biosadı.bin komutu ile biosu dos üzerinden değişmeye çalıştım fakat komutu yazdıktan sonra imleç bir alt satıra geçiyor bu şekilde yarım saat kadar beklememe rağmen biosu aldığım yedekle değiştiremedim. Bunu yapmanın başka bir yolu var mıdır?

aynı hataya düstüm.Güc kablosunu takılı olarak ob den acmaya kalkınca ekran cok bozuk oluyor.ekran kartımın Güc kablosunu cıkartınca ob den acılıyor ama ekran kartını winflash görmüyor...lütfen bi el atın hd6850 ekran kartımı nasıl kurtarabılırım _?

edit:tekrar denedim bu sefer mavı ekran vermedı windows geldı.Güncel biosu tekrar yükledım sorun kısa sürede düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joévin -- 16 Nisan 2012; 1:21:22 >

• merhaba

bende 5850 pcs+ var max 1.150w veriliyor. buna farklı marka (msı,asus) biosu atark sorunu çözebilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyitonbaşi

merhaba

bende 5850 pcs+ var max 1.150w veriliyor. buna farklı marka (msı,asus) biosu atark sorunu çözebilirmiyiz?

Dene istersen.
  • Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

quote:

Orijinalden alıntı: seyitonbaşi

merhaba

Dene istersen.

farklı marka bıos atınca Subsystem ID Mismatch hatasını alıyorum
  • Bende sapphire hd 5850 ekran kartı var.Sapphire trixx programını yükledim hızları 900/1150 yapınca bf 3 de görüntü nokta nokta oldu takıldı. 800/1150 yapınca bir sorun olmuyor.Sanırım 900 ve üstü yapmak için voltaj vermek gerekiyor.Ama sapphire trixx programında voltaj kısmı 1,088 de sabit duruyor artı eksinden ne azaltabiliyorum ne de arttırabiliyorum.Voltajı nasıl artırabilirim.
  • Konu güncellenmiştir.
  • Radeon HD 4450 gibi dandik bir kartım var. Bu işlemler kartımı artı etkiler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AbilerdenBayramAbi

Radeon HD 4450 gibi dandik bir kartım var. Bu işlemler kartımı artı etkiler mi?

Oc yapacaksan az da olsa performansı artar. Kalıcı olmasını istersen bios mod yapabilirsin.
  • yapıyorum hepsini ama biosu yuklerken pc ole takılıo tuklneıor gozukuo 5 dk bekledım olmadı kapadım yukleme ekranı kalıo ole ama pc mouse falan harkete yok
  • Ne yaparsam yapayım Windows yükleme sırasında mavi ekran veriyor. Sadece fan ayarı yapıp BIOS atsam bile mavi ekran alıyorum.. Onboard ile ekran kartına kendi BIOS'unu atarak kurtardım. Ama Onboard'ın driveri yüklü olduğunda ATIWinFlash programı açılmıyor. Bu yüzden onboard ekran kartının driverini kaldırıp ekran kartına kendi BIOS'unu atabildim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pohuman

Ne yaparsam yapayım Windows yükleme sırasında mavi ekran veriyor. Sadece fan ayarı yapıp BIOS atsam bile mavi ekran alıyorum.. Onboard ile ekran kartına kendi BIOS'unu atarak kurtardım. Ama Onboard'ın driveri yüklü olduğunda ATIWinFlash programı açılmıyor. Bu yüzden onboard ekran kartının driverini kaldırıp ekran kartına kendi BIOS'unu atabildim..

Bios u yükledikten sonra, pc açılıncamı mavi ekran veriyor hocam? yoksa bios yüklerkenmi?
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.