Şimdi Ara

AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
586
Cevap
23
Favori
72.328
Tıklama
Giriş
    285 Mesaj
    Azkaldı makinaya dalacam, sabahtan beri yapmadığım allengir kamadı ama hep aynı hata
    Şimdi sizce çakallık benim karttamı yoksa hatamı yapıyorum

Ve ne yapsamda ati winflash'ı çalıştıramadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akur -- 15 Ocak 2012; 4:11:07 >

• Yüzbaşı
    285 Mesaj
    Arkidişler yardım ederserseniz sevinirim çünkü sorunumun cevabını biyerde bulamadım. Kartım sapphir
    Ama araştırma yaparken gigabytenin küçük bir programını buldum. Gigabyte ekran kartlarına ilaç bence
    http://www.gigabyte.com/support-downloads/Utility.aspx?cg=3
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: akur

Azkaldı makinaya dalacam, sabahtan beri yapmadığım allengir kamadı ama hep aynı hata

YAPTIĞIN BİOSUN ADININ YANINA . bin yap windowsta sonra dene

güvenli kipte açma usta bırak disketten veya usb den direk açılsın o zaman sorun olmuyor güvenli kip windows altında çalıştığı için atiflash ta dos uygulaması olduğu için çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedevi1903 -- 18 Ocak 2012; 12:15:45 >

Gigabyte GA-X58A-UD3R -- İ7 950 -- Asus 7870 DCUII V2 -- Corsair 12GB XMS 1600 CL9 -- Enermax Modu82+ 625 Watt -- Thermaltake Element T -- Gelid Tranquillo -- Philips 244E1SB 24" Full HD

• Binbaşı
    1437 Mesaj
    iyi bir konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedevi1903 -- 23 Ocak 2012; 8:19:16 >
    |
    |

Gigabyte GA-X58A-UD3R -- İ7 950 -- Asus 7870 DCUII V2 -- Corsair 12GB XMS 1600 CL9 -- Enermax Modu82+ 625 Watt -- Thermaltake Element T -- Gelid Tranquillo -- Philips 244E1SB 24" Full HD
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bedevi1903

quote:

YAPTIĞIN BİOSUN ADININ YANINA . bin yap windowsta sonra dene

güvenli kipte açma usta bırak disketten veya usb den direk açılsın o zaman sorun olmuyor güvenli kip windows altında çalıştığı için atiflash ta dos uygulaması olduğu için çalışmıyor

Bios kalıplarını hem .bin hemde .rom olarak hazır o yönden sorun yok, okadar cahil değiliz
    Disktende flashdanda ayrı ayrı başlatıp dos'a daldım "ATIFLASH" yine aynı hatayı veriyor
    Kısaca yönergeleri eksiksiz yerine getirmeme rağmen ne dos'da atiflash nede ati winflash çalışmadı
    Acep başka yolu varmıki
    |
    |

• Yarbay
    6449 Mesaj
    error 0fl01 hatası alıyorum bios yazamıyorum neden
    |
    |
    Bilgili arkadaşlardan gerçekten yardım bekliyorum

Programları çalıştırdım daa şimdide kartın biosunu bulamıyorum, hd3850 ddr2 ram. Bulduğum bios ddr3 ne alaka anlamadım.

gpu z ile kendi kartının biosunu kayıt edip ordan düzenleyebilirsin

''Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en gerçek tarikat, uygarlık tarikatıdır.''

♥♥♥ DH KARDEŞLİK TOPLULUĞU ♥♥♥
  • Yarbay
    2780 Mesaj
    arkadaşlar merhaba faydalı bir konu emeği geçenlere teşekkürler..
    vtx3d hd 5750 sahibiyim garantisi yok ve oyunlarda meşhur gri ekran hatasını alıyorum 5 bin serisinde çok görülmüş bi olay sanırım yabancı forumlarda yığınla konu var..
    http://www.tomshardware.com/forum/276896-33-radeon-5750-display-driver-stopped-responding
    üstteki linkteki konudaki best answer da suat nickli üyenin tavsiyesini denedim ama çözüm olmadı..
    http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=122825
    bu konuda da bios update üzerinde durulmuş..bende rbe indirdim orjinal biosun yedeğini gpuz ile alıp kontrol ettim bu arada techpoweruptan kartımla ilgili biosuda indirdim tarihlere baktım benim kartımdaki bios daha yeni ve birçok değer farklı ama indirdiğim biosun değerleri daha iyi gibi duruyor sanki..
    şimdi benim iki sorum olacak bilgisi tecrübesi olan arkadaşlara
    1- gri ekran hatasının bios değiştirerek çözüldüğü hakkında bilgisi olan var mı ?
    2- bu konudaki mesajları okudum bir tanesinde ati winflash ın win7 64 bitte çalışmadığı 32 bit yükleyerek işlemin yapıldığı söylenmiş bu kesin olarak doğru mu ?
    |
    |
    | M4A785TD-V EVO | Phenom II X4 955 | Red Scorpion | GTX 550 ti | 4 GB DDR3 1333 | Sandisk SSD Plus 120GB | Sharkoon Furious | 500W | Sony Bravia KDL-22BX200 | Logitech G400- F710 - S220 | Xiaomi Mi 8 | Sony PS4 PRO| LG 43UH610V 4K HDR |

• Yüzbaşı
    285 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

quote:

Programları çalıştırdım daa şimdide kartın biosunu bulamıyorum, hd3850 ddr2 ram. Bulduğum bios ddr3 ne alaka anlamadım.

gpu z ile kendi kartının biosunu kayıt edip ordan düzenleyebilirsin

Öyle yaptım yaklaşık on defa biosu yazdım ama içime sinmedi
    Esas anlamadığım benim kart nasıl oluyorda ddr2 görünüyor, türevleri hep ddr3, ddr4
    Remlerin serisinden araştıma bile yaptım lakin onun dahi bilgisine ulaşamadım
    Acaba sapphirein korsanımı bu
    |
    |

• Yarbay
    2780 Mesaj
    kendi soruma cevap vereyim bari son sürüm win7 64 bitte sorunsuz çalışıyor denedim hatta bikaç farklı bios attım mod falan yaptım değerleri stabil ve aynı yaptım falan filan ama banamısın demedi kartım bozuk yani
    | M4A785TD-V EVO | Phenom II X4 955 | Red Scorpion | GTX 550 ti | 4 GB DDR3 1333 | Sandisk SSD Plus 120GB | Sharkoon Furious | 500W | Sony Bravia KDL-22BX200 | Logitech G400- F710 - S220 | Xiaomi Mi 8 | Sony PS4 PRO| LG 43UH610V 4K HDR |
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lido

kendi soruma cevap vereyim bari son sürüm win7 64 bitte sorunsuz çalışıyor denedim hatta bikaç farklı bios attım mod falan yaptım değerleri stabil ve aynı yaptım falan filan ama banamısın demedi kartım bozuk yani

lido adımlarını detaylı fotograflayabilirmisin
    |
    |
    senin tam olarak hangi aşamada sorun yaşadığını anlamadım ama konunun ilk mesajındaki ekran görüntüyleriyle büyük oranda aynı olur ekran görüntülerim ve bu arada dediğin gibi senin kartının ddr2 versiyonunun biosu techpowerup ın sitesinde yok malesef bu durumda değerlerini değiştirmek istiyorsan kendi biosunun yedeğini gpu-z ile alıp rbe ile açıp istediğin değerleri değiştirip "save" e tıklayarak kaydetmen lazım ama kaydederken dosya adına hd3850.bin yaz mesela .bin uzantısını yazman gerek orda.sonra onu atiwinflashı rardan açtığın klasörün içine atma başka bir yerde olsun sonrası malum atiwinflashı açıp sırayla load-program yapıyorsun..
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lido

@ akur
    senin tam olarak hangi aşamada sorun yaşadığını anlamadım ama konunun ilk mesajındaki ekran görüntüyleriyle büyük oranda aynı olur ekran görüntülerim ve bu arada dediğin gibi senin kartının ddr2 versiyonunun biosu techpowerup ın sitesinde yok malesef bu durumda değerlerini değiştirmek istiyorsan kendi biosunun yedeğini gpu-z ile alıp rbe ile açıp istediğin değerleri değiştirip "save" e tıklayarak kaydetmen lazım ama kaydederken dosya adına hd3850.bin yaz mesela .bin uzantısını yazman gerek orda.sonra onu atiwinflashı rardan açtığın klasörün içine atma başka bir yerde olsun sonrası malum atiwinflashı açıp sırayla load-program yapıyorsun..

Esasında biosu güncellemek istememin sebebi kartın kilitli olmasından. özellikle autocad ve solid ekran kartını 2gb görüyor ama 1gb kullanılabilir diyor. bios güncellemesiyle bu sorunu ortadan kaldırabilirim diye düşünüyorum. şimdi o senin anakartın üstündeki ramlar diyeceksiniz ama anakartta 6gb ram var.
    elimdeki kartı uzun uzun araştırdım ve esasında kartın üstünde 4gb ram olduğunu gördüm. ati bir sebepten dolayı ramları sınırlamış. ama kilitli duran 1gb bios güncellemesiyle açılabiliyormuş. biosuda buldum gibiydi deee rapid amca silmiş.
    Yaniki üstündeki biosu modifiye etmekle kilitli ramı açamıyorum sadece frekans ve voltaj ayarı yapabiliyorum ve yaptımda.
    Detaylı açılaman için tekrardan teşekkür ediyorum lido
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not
    hd6850'ye bios yazan varmı? yazılırmı

Orijinalden alıntı: RAMPAG£

hd6850'ye bios yazan varmı? yazılırmı

O kart bende olsa yazmak ne ciğerini alırım
    Yazılır tabiki
    |
    |

Orijinalden alıntı: hapocod

O şekilde sorun çıkarması olağan her durumda voltajı yemiyor biosdan verince... Bence Trixx ile profil oluşturun her pc açıldığında otomatik olarak ilgili hız ve voltaja ayarlasın.

İlginç bi durum sorucam, trixx ile voltajı bellek hızlarını ve gpu hızını ayarlıyorum, açılışta başla diyorum başlamıyo her şey stok hızına dönüyo, her bilgisayar açışımda yeniden açıyorum programı Bu trixx'in açılışta hızını saklamasını nası yapıcaz? Ayarlardan seçtim hep ama işe yaramadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phanrisal -- 27 Şubat 2012; 11:17:10 >
    |
    |
    amd işlemci cok ısınıyor
    |
    |
    |
    |
Reklamlar
üniversite
Mobilya Takımları
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.