Şimdi Ara

AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
582
Cevap
18
Favori
86.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cmd'de komutları şu şekilde yazmak gerekiyor atiflash -f -p 0 biosadı.bin biosadı kısmına atacağın biosta ne yazıyorsa onu yazman gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

cmd'de komutları şu şekilde yazmak gerekiyor atiflash -f -p 0 biosadı.bin biosadı kısmına atacağın biosta ne yazıyorsa onu yazman gerekiyor.

dos ortamında bu şekilde evet
  • nvidia için windows ortamında bios değiştirme olayı varmı(ati(amd)'de olduğu gibi) ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_

nvidia için windows ortamında bios değiştirme olayı varmı(ati(amd)'de olduğu gibi) ?

var
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

quote:

nvidia için windows ortamında bios değiştirme olayı varmı(ati(amd)'de olduğu gibi) ?

var

hangi prog. ile ? bir kaç tane indirdim, açınca CMD ekranı geliyor o mu ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

quote:

var

hangi prog. ile ? bir kaç tane indirdim, açınca CMD ekranı geliyor o mu ?

istersen silerim harun.

edit: istersen kendin de silersin
    quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

Bios Update: Techpowerup'tan kartına ait en güncel biosu buluyorsun, en üstteki en günceli gibi duruyor, onu indiriyorsun.

http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?page=1&architecture=NVIDIA&manufacturer=Asus&model=GTX+570&interface=&memSize=0

sonra arkdaştan alıntıladığım kısımdaki işlemleri yapıyorsun:

quote:

Orijinalden alıntı: ryu_hayabusa

NVİDİA KARTLARA BİOS YAZMA

BENDEKİ İŞLETİM SİSTEMİ WİN 7 64 BİT BAŞKA BİR İŞLETİM SİSTEMİNDE DENEMEDİM

ÖNCE LİNKTEKİ DOSYAYI İNDİRİYORUZ

http://hotfile.com/dl/120040580/aa747d8/bios_atma.rar.html

RARDAN ÇIKARTIN DAHA SONRA YENİ BİOSUNUZU VEYA DÜZENLEDİĞİNİZ BİOS UNUZU RARDAN ÇIKARDIĞINIZ DOSYANIN İÇİNE ATIN

ARKADAŞLAR İNDİRDİĞİNİZ VEYA DÜZENLEDİĞİNİZ BİOS DOSYANIZIN UZANTISI BİN İSE ROM OLARAK DEĞİŞTİRİN

BİOS DOSYASI UZUNSA KISA BİRŞEY YAZIN BEN 580 YAZDIM

SONRA İKİ RESİMDEKİLERİ SIRAYLA UYGULAYIN

AMD-ATI KARTLARDA BIOS-MOD YAPIMI VE BIOS YAZMA

SONRA START TUŞUNA ÇİFT TIKLAYIN

START TUŞUNDAN SONRA Y YE BASMANIZI İSTEYECEK Y YE BASTIKTAN SONRA PC RESETLENSİMİ DİYE SORACAK EVET DİYORUZ HEPSİ BU KADAR GEÇMİŞ OLSUN.

SORUN YAŞAYAN OLURSA VEYA ANLAMADIYSA PROFİLİMDE MSN ADRESİM YAZILI EKLEYİN YARDIMCI OLURUM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Mukteda -- 15 Aralık 2011; 20:03:07 >

• benim indirdiklerimde o star yok demek ondan kaynaklı basitmiş ama AMD-ATI kartlarda çok daha basit görüldüğü üzere

• Eline sağlık el mukteda
  • tşk. gayet basit ve açıklayıcı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ressam34

tşk. gayet basit ve açıklayıcı

• Eline sağlık bir kaç gündür araştırıyordum nasıl mod yapılır diye ancak bu kadar net anlatılabilir eyvallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: more_than_less

Eline sağlık bir kaç gündür araştırıyordum nasıl mod yapılır diye ancak bu kadar net anlatılabilir eyvallah.

İşine yaradıysa ne mutlu bizlere
  • biri yardımcı olsun nasıl konu açabilirim ???

• Bölümlerdeki bu butona tıklayıp açabilirsin.
  • Güncel biosu seçip programa tıklayınca bilgisayar tamamen donuyor. 2 kere aynı şekilde dondu allahtan reset atınca makine açıldı geri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albaywolf

Güncel biosu seçip programa tıklayınca bilgisayar tamamen donuyor. 2 kere aynı şekilde dondu allahtan reset atınca makine açıldı geri.

O sorun oluyor ama karta zarar vermez.
  • Çok korktum ama ben bilgisayar hiç tepki vermeyince
  • quote:

Orijinalden alıntı: albaywolf

Çok korktum ama ben bilgisayar hiç tepki vermeyince

• asus ati readeon hd 5800 series için yeni bir bios yok sanırım nerden bulcaz resmi güncel biosları
  • s.a. arkadaşlar dün denemek istedim :) Kartım Powercolor PCS HD5750 1GB GDDR5 700/1150 Çekirdek/Bellek hızlı kartımı.
    İlk başta bios modlamak istedim 700/1150 hızını 800/1250 yaptım atiwinflash ile attım. tamam gayet güzel oldu dedim.
    Duramadım dedim GPU/BELLEK i 820/1300 yapayım bu da oldu ilk başta biraz ekranda mouse gezdirdim kilitlendi. dedim heralde olmadı geri kapatıp açtım açıldı makina dedim hemen kilitlenmeden biosu değiştirim. bu sefer dedim ki az voltaj vereyim. RBE programında ayarladım tekrar 820/1300 voltage degeri 1,1 den 1,15 e yükselttim yani 0,05V yükselttim. makina yine kilitlendi dur dedim farkında degilim ya . yeniden baslatayım düzelteyim 800/1250 iyidi dedim voltajsız. Makinaya reset attım fakat bir daha görüntü alamadım karta dokunduğumda eskisi gibi ısınmıyordu da :( buna yapabilecek bişey var mıdır ? onboard dan açmaya çalışıyorum windows XP de loading ekranında son karede reset veriyor onboarddan da açamıyorum 5750 takılıyken. söktüğümde ise açabiliyorum sistemi. yardım edebilecek olan arkadaşımız var mıdır bu konuda.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.