Şimdi Ara

Amd Athlon II 860 K KAVERI 100 LIRA YANIYOR ! (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.776
Cevap
35
Favori
55.330
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • server i ogrenmek icin kuruyorum herhangi bir ticari amacim yok.
    bazi nedenlerden dolayi 2 hdd aldim.normal kullanim icin 1 tb yeterli.
    su dediginiz ekran karti ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedyrazors

server i ogrenmek icin kuruyorum herhangi bir ticari amacim yok.

Nerede barındıracaksınız sistemi. şayet ev için ise fiberin upload hızı yetiyor mu. kaç mbit hangi tarife acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: oylesine64

quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Beyler bu sistemi olusturdum. Anakart darbogaz yapar dıyen bı arkadas cıktı. Dogru mu? Dogruysa anakart onerılerınızı alıyım.

İŞLEMCİ: Amd Athlon II X4 860K Kaveri 3.7GHz Soket FM2+ 95W İşlemci : 100 TL

ANAKART: MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C) VGA&HDMI Anakart : 162 TL

RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram: 260 TL

EKRAN KARTI: Asus R7 240 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı: 220 TL

KASA: Zalman ZM-T3 1xUSB3.0 Mini Tower Kasa: 106 TL

GÜÇ KAYNAĞI: CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 450W GÜÇ KAYNAĞI: 160 TL

TOPLAM: 1008 TL

msi a68 anakrt ile işlemciyi bios update yapmadan çalıştırabildin mi? Ben de gigabyte ın a68i arasında gidip geliyorum.

Giga nın borcu için aşırı ısınma şikayetleri var forumda hocam. Onu bilerek alın alırsanız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim çekler 15'inde geçerli mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Pardon ya ekran kartını yazmayı unutmuşum:
    http://www.hepsiburada.com/sapphire-amd-radeon-hd5450-1gb-ddr3-dx11-pci-e-2-1-ekran-karti-11166-32-20g-p-BD101042
  • http://m.n11.com/asus-a58m-k-fm2-matx-sata2vgadvisesglan-anakart-P60356860

Asus'un sata2/usb2 modeli ücretsiz kargo ile 135 Tl. Diğer bilgisayarımda Asus kullandığımdan msi ile arasında kararsız kaldım. Bios güncellemesi istermi, asus uyumluluk listesinde işlemci bulunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oylesine64 kullanıcısına yanıt
    MSI A68HM-E33 V2 bios update olmadan işlemciyi çalıştırıyor. Fakat O.C yapacaksanız başka ana karta yönelin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aduket atan adam -- 11 Eylül 2015; 10:02:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

quote:

Beyler bu sistemi olusturdum. Anakart darbogaz yapar dıyen bı arkadas cıktı. Dogru mu? Dogruysa anakart onerılerınızı alıyım.

ANAKART: MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C) VGA&HDMI Anakart : 162 TL

msi a68 anakrt ile işlemciyi bios update yapmadan çalıştırabildin mi? Ben de gigabyte ın a68i arasında gidip geliyorum.

Giga nın borcu için aşırı ısınma şikayetleri var forumda hocam. Onu bilerek alın alırsanız.

peki giganın yerine ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabah moonwalk keyfi

Bizim çekler 15'inde geçerli mi

Up

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

quote:

peki giganın yerine ne önerirsiniz?

hocam inan öneremiyorum amd anakartları iyi bilen birisinin önermesi lazım yurtdışı forumlarda genelde asus öneriyorlar önerdikleri kartlar 50$ olmasına rağmen tr fiyatları 300 tl civarında yani hayvani bir fiyat farkı var. Ülkemizde ki anakartlarla ilgili yorumları inceleyip ona göre almak lazım.

ben gigabayte ı almayı düşündüm ama ısınma sorunları varmış bizim forumda da bir kaç tane konusu var sanırım.
  • Az önce MSI A68HM-E33 V2 siparişi geçtim. USB3 ve Sata3'lü olan en uygun anakart bu sanırım.
  • quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/sapphire-amd-radeon-hd5450-1gb-ddr3-dx11-pci-e-2-1-ekran-karti-11166-32-20g-p-BD101042

iyi de hocam, arkadaş zaten aynı model almış :) markası değşik bir tek :)

bence ikisi de olmaz, siz gelin bende eski ama bunlardan çok daha iyi olan Gigabyte X1950PRO var, onu verim 40 liraya :) hatta diğerinize de XFX 7900GS vereyim, ikisi yakın ekran kartları sayılır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.S.A.P

Az önce MSI A68HM-E33 V2 siparişi geçtim. USB3 ve Sata3'lü olan en uygun anakart bu sanırım.

bunda bios update gerekmiyor değil mi. fiyat olarak en uygun hangi sitede var
  • evde uydunet var 25 mbit 2mbit upload efer yetmezse 50mbit tarifesinde 4mbit upload var o tarifeye gececegim.
  • wa$abi kullanıcısına yanıt
    Hocam bilmiyorum ben Hepsiburada üzerinden yanında 10TL'ye de termal macun ile sipariş verdim bugün teslimat ile akşam 6'dan sonra elime geçecek. Ürün HB üzerinde 161 TL forumdan 25TL indirim çekini 12TL'ye aldım nuvo iadesi, çek ödemesi vs. herşey dahil 130TL'ye geldi.

Bugün teslimat 9.90TL, macun+anakart standart kargo hizmeti 7TL, sadece anakart standart kargo hizmeti ise 5TL olarak hesaplanıyor

Hediye Çeki
    25,00 TL
    Kargo Ücreti
    9,90 TL
    Sipariş Toplamı
    157,64 TL

Çek ile vs. uğraşamam diyorsanız http://www.webdenal.com/msi-a68hm-e33-v2_789949.html buradan alın çeksiz Hepsiburada'dan daha ucuza gelir.
  • Hepsiburadadan 100tllik alışveriş yapacağım 25 tl lik çek kullanınca genelde haftasonları yaptıkları mobilden alışverişe 100/25 hediye çekinden yeniden hediye çeki kazanabiliyor muyum? Kazanılıyorsa sepet tutarı 100 mü olması lazım (100-25=75 oluyor) yoksa 125 mi? (125-25=100 olacak ya o yüzden )
  • Ben de dün itibariyle sistemi kurdum. Haber veren arkadaşa tekrar teşekkürler. Ram olarak Kingston Hyperx Savage 8 gb, anakart olarak msi a68hm grenade almıştım. Her ikisi de şimdilik sorunsuz çalışıyor. Bios falan güncellemeye ihtiyaç olmadı bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: o-raiser

Ben de dün itibariyle sistemi kurdum. Haber veren arkadaşa tekrar teşekkürler. Ram olarak Kingston Hyperx Savage 8 gb, anakart olarak msi a68hm grenade almıştım. Her ikisi de şimdilik sorunsuz çalışıyor. Bios falan güncellemeye ihtiyaç olmadı bu arada.

normal ve yükde sıcaklık değerlerinizi paylaşabilirmisiniz, oc yapmadınız sanırım yaptıysanız oc değerlerinizide verebilirmisiniz.

Biosda voltaj vermeye izin veriyor mu.

edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 11 Eylül 2015; 15:39:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

quote:

quote:

iyi de hocam, arkadaş zaten aynı model almış :) markası değşik bir tek :)

bence ikisi de olmaz, siz gelin bende eski ama bunlardan çok daha iyi olan Gigabyte X1950PRO var, onu verim 40 liraya :) hatta diğerinize de XFX 7900GS vereyim, ikisi yakın ekran kartları sayılır :)

Tavsiyen için teşekkürler, aklımda bulunsun. Benim eski bilgisayarda asus eah 2600 series diye bi ekran kartı var. Yeni sisteme o olur mu?
  • quote:

Hepsiburadadan 100tllik alışveriş yapacağım 25 tl lik çek kullanınca genelde haftasonları yaptıkları mobilden alışverişe 100/25 hediye çekinden yeniden hediye çeki kazanabiliyor muyum? Kazanılıyorsa sepet tutarı 100 mü olması lazım (100-25=75 oluyor) yoksa 125 mi? (125-25=100 olacak ya o yüzden )

125tl yapman lazım yine çek gelmesi için
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.