Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (723. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lazye , lazye Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 721722723724725
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sorunun kendisi de burada işte, normal şartlarda Windows Update'in sistemde yüklü güncel bir sürücü varken onu tanıyıp kendisindeki eski sürücüyü kurmaması gerekiyor. Ancak sürücüyü bir süre önerilen güncellemelerde bekelettikten sonra bir anda otomatik güncellemelere alıyor ve siz farkında bile değilken arka planda kuruveriyor. Kuruyor dediğim de sadece baz sürücüyü kuruyor, içindeki sürücü kullanıcı grafik arayüzü felan kurulmuyor bile. Ondan sonra da işte bu sorunlar çıkıyor ortaya.

Bu nedenle en güvenli yöntem Windows Update'de bir sürücü önerildiği an onu yükleyip, üzerine AMD'nin sitesindeki en güncel sürücüyü kurmak. O zaman bu hata ortaya çıkmıyor. Veya donanım ayarlarındaki grafik sürücüsünde "eski sürücüye dön" ile de sorun giderilebilir.

• Bir süredir AMD'nin sürücüsünü kaldırıp sadece Windows Update ile gelen sürücüyü kullanıyorum arayüz falan yok, bazı oyunlarda bir tık daha performans aldığımı söyleyebilirim.

• AMD rx5600xt Wattman sorunları yaşıyorum neredeyse 2 Yıldır bir türlü çözemedim ara ara bazi sürücülerde çözdüm sorunu ama bir süre sonra tekrar başladı Piyasadaki bütün çözümleri denedim ançak nafile Olmadı elimde Ryzen 5 2600 ve Rx5600xt Var acaba bu 2 parçayı satıp yerine RTX 3050 veya RTX 2060 alsam diyorum Çünkü artık AMD kartlarından iyice soğudum Oyleki RX6000 Serisinde bilene wattman sorunları yaşayanlar var Biliyorum sizlere bahsettiğim kartlar Performans Konusunda Rx5600xt bir tık daha düşük ançak hiç değilse daha stabil çalışacaklarını biliyorum Sizlerinde tavsiyelerini bekliyorum.

Kullandığım sistemim

CPU: AMD Ryzen 5 5600 4.40 GHz 6 çekirdek 32MB AM4: Yeni işlemci.

Liquid coolıng: Cooler Master Masterliquid ML240l v2.

GPU: Sapphire Pulse RX 5600XT 6 GB 192 bit.

RAM: Corsair Vengeance LPX 2x16 GB 3000MHz DDR4 RAM.

M.2: Ssdwd SN570 500GB Blue 3500MB/2300MB GEN3x4 M.2 SSD.

HDD1: WD Blue 1TB 3.5 7200RPM 64MB.

HDD2: Seagate Barracuda 2TB 7200RPM 256MB.

PSU: Cooler Master MWE 80Plus 600W 2xeps, aktif PFC 120mm.

Motherboard: ASUS TUF B450-Plus Gaming AMD B450 AM4 DDR4 3466.

• Zayfall Z kullanıcısına yanıt
    Sapphire i satın Asus rog serisi bir karta geçin. Nvidia veya amd olması fark etmez.

Sapphire ve XFX gibi üreticiler karta fazla overlock yapıyorlar ondan dolayı sıkıntı oluyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Metin Bilgin kullanıcısına yanıt

test etmiyorlarmı stabil çalışıyormu diye.

• Vallahi bilmiyorum bunu çevremden ve internet üzerinden tecrübe ettim. Bende xfx rx 580 yaşamadığım sorun yok. Hadi eski model eyvallah diyoruz sorun benim kartta. Ama benim bi kaç arkadaş ta amd kullanıyor birinde rog var 6700 galiba hiçbir sıkıntı yok.

Biri sapphire rx 6600 xt aldı geçen. Benim rx 580 de olan sorunlar sürücü çökmesi vs hepsini yaşıyor

Frekansı ayarladık düşürdük biraz ayar çektim. Şuanda normal

ROG kullanan arkadaş ta tık yok taş gibi kart

• Bunlardan dolayı biraz da marka kaynaklı sıkıntı oluyor diye düşünüyorum artık

Bende ki kartta XFX fabrika çıkışlı olarak saat hızları bir tık daha yüksek ama bu zamana kadar hiç bir problem yaşatmadı. Farklı bir sorun olabilir sistem de.

• Amd kartlarda DP-Hdmi kablosunun önemine dair teknik detayların anlatıldığı video.

https://www.youtube.com/watch?t=567&v=Yt7NTP4AD9Y&feature=youtu.be

Amd ve nvidia kartlar arasındaki kablo kalitesinin önemini şöyle özetliyor amd kartlar monitör ile direk el sıkıştığı için sinyalin kesintisiz gürültüsüz olması şart bu senkronizasyon bozulursa siyah ekran, çökme oluyor. Nvidia kartlar ise kendi içinde önce sanal bir monitörle el sıkışıp ardından görüntüyü gerçek monitöre ilettiği için kablo ve monitör kaynaklı sorunlara karşı amd kadar hassas değil.

• Suppordle kullanıcısına yanıt

Bu preview sürücüyü mü yoksa iki gun sonra çıkan 22.5.1'i mi kurmak gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mert1907 kullanıcısına yanıt
    Olabilir tabii benimki sadece bir teori. Daha bir sürü etken mevcut

• RX 5 ve 6 serisini kullanıyorsanız preview(performans artışı var), daha eski bir kart mevcutsa kişisel deneyiminize göre değişiklik yapabilirsiniz.

• Etzel_13 kullanıcısına yanıt

Preview kurmayın 22.5.1 ile devam edin mesela rainbow six de sorun yapıyor preview 10-20 sn de bir drop oluyor başka oyunlarda olabilir etkilenen.

• Drop olayı ara ara oluyor evet, 22.5.1 daha stabil. 6900XT ile Horizon 5 de drop yaşadım bir kaç kez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

rX5600XT satip Nvidia asus DUAL RTX 2060 geçeceğim bir tık performans düşecek ançak hiç değilse daha stabil çalışacak 2060 3 sene Götürse yeterli benim için AMD bıktım ben artık aldığım günden beri sorun yaşıyorum Mesala eskiden ASUS RX470 kullandım Bu kartta çok fazla sorun yaşamadım binde bir yaşadım Oda ama iş RX5600XT olunca Çok fazla sorun yaşadım.

• Zayfall Z kullanıcısına yanıt
    En mantıklısı bu.

• Arkadaşlar 4-5 gün önce yazmıştım. Ryzen 3600 ile 6750XT de drop yaşıyordum. Bugün 5600ü taktım. İşlemci boşta 30- 33derece, BF5 te 57-60 arası, diğer oyunlarda (1440p) 45 50 derece arası oluyor. Stok ayarlarda kullandım PBO ve ya Curve Optimizer şuanlık ayarlamadım. Özellikle BF5 te çok fazla anlık sürekli drop giriyordu şuan o sıfırlandı hiç drop yemedim yaklaşık 40 dk denedim. 

God of War, Witcher 3 gibi oyunlarda gayet stabil çalışıyor. RDR 2 de bazen drop giriyor ama ekrankartı driverindanmı nedir anlamadım, 2070 superde DLSS falan açık oynuyordum 100 FPS ti 6750XT de DLSS yok ama kart performansından 75- 80 FPSlerde falan yinede çok nadir drop giriyor 

Onun dışında sorunu çözdük çok şükür. 

Yardımcı olanlara çok teşekkürler özellikle de @StG 44 hocama  

• rx 580 de son driverların bi faydası oluyormu yoksa eski kullanmak dahamı mantıklı ve hangi eski surucu daha iyi olur?

• 5700x ile 6700-6750 xt 1080p darboğaz yapar mı arkadaşlar, 6000 serisi yazılım konusunda ne durumda , 5700xt de baya sıkıntı yaşıyordum ekran kapanması donma vs

Anladığım kadarıyla Sapphire ve XFX gibi kartlarda sorun Oluyor dediniz mesala Gidip ASUS RX6600 gibi bir kart alsam bu sorunları hiç yaşamam sanırım zamanında asus Rog strix RX470 vardı sapphire Rx5600xt yaşadığım bir tane sorunu yaşamadım O kart ile (Rx 470 bahsediyorum )

• 
Sayfa: önceki 721722723724725
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.